Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 22.08.2008 o 10:15, Aragloin napisał:


> Wojny itd. miały miejsce zarówno na długo przed akcją w filmach jak i długo po akcji

> ukazanej w filmach. Tak więc książek powinno byś sporo. :)
Ale nie o to mi chodzi. Z tego co wiem, to jest dziewięć epizodów filmowych SW, tyle
że Lucas nie chce już tych trzech kręcić. I czy są trzy książki odpowiadające za te epizody?


No na pewno są, skoro te 6 pierwszych kręcił na podstawie książek, to te 3 następne nie zrobiłby z głowy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2008 o 10:16, Ecko09 napisał:

No na pewno są, skoro te 6 pierwszych kręcił na podstawie książek, to te 3 następne nie
zrobiłby z głowy ;P

No i teraz pytanie: jak się one zowią, i gdzie można je kupić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:17, Aragloin napisał:


> No na pewno są, skoro te 6 pierwszych kręcił na podstawie książek, to te 3 następne
nie
> zrobiłby z głowy ;P
No i teraz pytanie: jak się one zowią, i gdzie można je kupić?


O patrz, znalazłem liste wszystkich książek ułożonych chronologicznie (wg czasu w jakim dzieje sie akcja w nich).

http://www.ossus.pl/biblioteka/Chronologiczny_spis_ksi%C4%85%C5%BCek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:20, Aragloin napisał:


Heh, nie za wiele mi to podpowiedziało, no ale zawse coś...A te ossus to jakaś enklawa
Jedi?


Ossus? Ta stronka? Oj, duuużo info o star wars tam jest. a jeśli chodzi o planete to była na niej kiedyś biblioteka Jedi czy coś. Ale Imperator ją chyba zniszczył, nie pamiętam ;P Później na Osussie Luke założył nowa akademie Jedi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:23, Ecko09 napisał:

>
> Heh, nie za wiele mi to podpowiedziało, no ale zawse coś...A te ossus to jakaś enklawa

> Jedi?

Ossus? Ta stronka? Oj, duuużo info o star wars tam jest. a jeśli chodzi o planete to
była na niej kiedyś biblioteka Jedi czy coś. Ale Imperator ją chyba zniszczył, nie pamiętam
;P Później na Osussie Luke założył nowa akademie Jedi.

Mówiłem o stronce, i mógłyś zaznaczyć, przy Luku, że to spoiler. Nie ładnie tak spoilerować. Ake jeśli już na Ossus jesteśmy... to grałeś w Jedi Outcast? Pamiętam jak musiałem Kylem "odzyskać" Moc i Lightsaber- i właśnie Młody Skywalker mi pomagał- czy to było na Ossus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 10:28, Aragloin napisał:

> >
> > Heh, nie za wiele mi to podpowiedziało, no ale zawse coś...A te ossus to jakaś
enklawa
>
> > Jedi?
>
> Ossus? Ta stronka? Oj, duuużo info o star wars tam jest. a jeśli chodzi o planete
to
> była na niej kiedyś biblioteka Jedi czy coś. Ale Imperator ją chyba zniszczył, nie
pamiętam
> ;P Później na Osussie Luke założył nowa akademie Jedi.
Mówiłem o stronce, i mógłyś zaznaczyć, przy Luku, że to spoiler. Nie ładnie tak spoilerować.
Ake jeśli już na Ossus jesteśmy... to grałeś w Jedi Outcast? Pamiętam jak musiałem Kylem
"odzyskać" Moc i Lightsaber- i właśnie Młody Skywalker mi pomagał- czy to było na Ossus?


Taa, grałem w to, ale tamtejsza akademia była jeszcze na Yavinie IV. Dopiero po zniszczeniu tej na Yavinie IV zrobili nową na Ossusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2008 o 10:29, Ecko09 napisał:

Taa, grałem w to, ale tamtejsza akademia była jeszcze na Yavinie IV. Dopiero po zniszczeniu
tej na Yavinie IV zrobili nową na Ossusie.

Fajnie kolejny spoiler, mogłeś napisać tylko, że na Yavinie byłą wcześniej niż na Ossusie, heh, ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ Wy tu z Ecko09 opowiadacie herezje...

Dnia 22.08.2008 o 10:15, Aragloin napisał:

Z tego co wiem, to jest dziewięć epizodów filmowych SW, tyle że Lucas nie chce już tych trzech kręcić.

Nie ma czegoś takiego jak "dziewięć epizodów filmowych"...
Jak już kiedyś pisałem - filmy SW to opowieść o Anakinie Skywalkerze - gdy ten umiera, opowieść się kończy.

Dnia 22.08.2008 o 10:15, Aragloin napisał:

No na pewno są, skoro te 6 pierwszych kręcił na podstawie książek, to te 3 następne nie zrobiłby z głowy ;P

Widzę kolejne bzdury...
Filmy nie są na podstawie książek, tylko na odwrót - książki zostały napisane na podstawie filmów (scenariusza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2008 o 12:35, balduran2 napisał:

Filmy nie są na podstawie książek, tylko na odwrót - książki zostały napisane na podstawie
filmów (scenariusza).

Akurat to wiem, bo Lucas rok przed premierą VI części nazwał ją "zemsta Jedi"...czyli można wywnoskować, że najpierw film, a później książka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No swieta racja, filmy nie mogly byc na podstawie ksiazek, bo pierwsza rzecza w uniwersum star wars byla Nowa nadzieja, ktora miala byc poczatkowo jednoczesciowym filmem o tytule poprostu gwiezde Wojny. Wszystko sie jednak rozrosło i powstaly nastepne a wszystk zostalo "spakowane" jako star wars :)

Mozliwe ze on sadzil ze filmy sa na podstawie ksiazek, bo w tychrze ksiazkach niektore rzeczy sa dodane lub dopowiedziane to czego nie ma w filmie.

Kolejnosc wierygodnosci zrodel to jesli sie nie myle:
1 filmy (bo sam lucas je wymyslil)
2 gry? (gdyz ten pan je nadzorowal osobisie)
3 ksiazki i komiksy (tworzone przez innych autorow osobiscie nie redagowane przez lucasa i tam znajduje sie najwiecej sprzecznosci)

Pytanie na koniec:
Czy wie ktos czy szykuje sie tlumaczenie na jezyk polski ksiazki Darth Bane: Rule of two?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 13:11, junior17 napisał:

Czy wiecie może gdzie można kupić wszystkie części Gwiezdnych Wojen?


Chyba napewno sa w Media Markt i Saturnie. W tym pierwszym na 100% byly.
Ale wydaje mi sie ze wszystkie czesci (lacznie ze stara trylogia) sa tylko w czym w stylu "zlotej edycji" czyli pakiet wszystkich a nie pojedynczo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.08.2008 o 13:13, Darth Master napisał:

> Czy wiecie może gdzie można kupić wszystkie części Gwiezdnych Wojen?

Chyba napewno sa w Media Markt i Saturnie. W tym pierwszym na 100% byly.
Ale wydaje mi sie ze wszystkie czesci (lacznie ze stara trylogia) sa tylko w czym w stylu
"zlotej edycji" czyli pakiet wszystkich a nie pojedynczo :)

A ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 11:46, Darth Master napisał:

> A ile kosztują?

Tego juz nie wiem, ale moge przypuszczac, ze ok 100zl


PS Ponawiam pytanie:
Czy wie ktos czy szykuje sie tlumaczenie na jezyk polski ksiazki Darth Bane: Rule of two?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym kupowaniem Gwiezdnych Wojen na DVD radziłbym się wstrzymać, gdyż bardzo możliwe iż w najbliższym czasie do sprzedaży trafią nowe wydania Sagi - najprawdopodobniej wyjdą w box''ach oddzielnymi Trylogiami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:40, balduran2 napisał:

Z tym kupowaniem Gwiezdnych Wojen na DVD radziłbym się wstrzymać, gdyż bardzo możliwe
iż w najbliższym czasie do sprzedaży trafią nowe wydania Sagi - najprawdopodobniej wyjdą
w box''ach oddzielnymi Trylogiami.

Zbyt wielkich chęci na to nie mam, ale może "kiedyś" zakupię. Wolałbym jakąś książkę, niźli oglądanie 9 raz tego samego epizodu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.08.2008 o 12:42, Aragloin napisał:

Zbyt wielkich chęci na to nie mam, ale może "kiedyś" zakupię.

Zawsze możesz sobie raz na jakiś czas zakupić jeden epizod w zwykłym wydaniu DVD - można dostać nowy już za 20 zł.

Dnia 25.08.2008 o 12:42, Aragloin napisał:

Wolałbym jakąś książkę, niźli oglądanie 9 raz tego samego epizodu. :P

A mało książek jest?
Tylko, że bywa tak iż są ona droższe od filmu na DVD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby tak..A gdzie widziałeś? Hmm... musiałbym staruszków naciągnąć, ale się w najbliższym czasi nie zgodzą. :( Ale wolę poczekać kilka tygodni, może jescze trochę potanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować