Zaloguj się, aby obserwować  
Patryk_R1

Archiwum Star Wars czyli coś dla wielbicieli Jedi i nie tylko

4666 postów w tym temacie

Dnia 25.08.2008 o 11:56, Darth Master napisał:

PS Ponawiam pytanie:
Czy wie ktos czy szykuje sie tlumaczenie na jezyk polski ksiazki Darth Bane: Rule of
two?

Najpewniej tak tylko niewiadomo kiedy, oprócz tego ja czekam na Order 66 mam nadzieję że wyjdzie po polsku, bo czytanie książek po angielsku to trochę dziwne jest, a i może mi uciec jakiś ważny szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2008 o 09:13, Aragloin napisał:

Niby tak..A gdzie widziałeś?

Ale co? Te epizody na DVD po 20 zł każdy?
W przeróżnych sklepach widziałem - od zwykłych "super-hiper-marketów", przez Media Markt i inne podobne, do sklepów internetowych - głównie Allegro, najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drodzy bracia Jedi! Mistrz Luke przekazał mi dwie bardzo pomyślne wieści!

Pierwszą jest to, żeby 5 września zasiąść przed terminalami zwanymi na planecie Ziemia telewizorami i oglądać Star Wars: Mroczne Widmo. Z wiadomośći, moge wnioskować, że będą pokazywane wszytkie epizody chronologicznie! Mistrz Luke zastanawia się także ile kasy TVP musiało wydać na licencje od canal+..

Drugą wiadomością, jest jakże pomyślny news, w którymi nasz Mistrz dowiedział się, że od 14 października na stronie http://www.timsoft.pl będzie dostępna jakże popularna gra pt. Star Wars: Knights of the Old Republic PL!

Mistrz także zapytał się mnie, aby ogłośił, czy ktoś byłby zainteresowany graniem w grę forumową "Star Wars"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:10, Aragloin napisał:

od 14 października na stronie http://www.timsoft.pl będzie dostępna jakże popularna gra
pt. Star Wars: Knights of the Old Republic PL!

Z tego co widzę, na stronie - gra w sprzedaży od 30 listopada:
http://tnij.org/kotorpl
Aczkolwiek, dobrą wiadomością jest też to, iż obecnie w sprzedaży jest Star Wars: Jedi Outcast:Jedi Knight II:
http://tnij.org/jedioutcast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 10:10, Aragloin napisał:

Mistrz także zapytał się mnie, aby ogłośił, czy ktoś byłby zainteresowany graniem w grę
forumową "Star Wars"...


Że się tak spytam: lol? O co biega? Bo ja wiem o jednej SW fRPG (nabór zamknięty) aktywnej i jednej która zdechła zanim ruszyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2008 o 16:32, Fumiko napisał:

> Mistrz także zapytał się mnie, aby ogłośił, czy ktoś byłby zainteresowany graniem
w grę
> forumową "Star Wars"...

Że się tak spytam: lol? O co biega? Bo ja wiem o jednej SW fRPG (nabór zamknięty) aktywnej
i jednej która zdechła zanim ruszyła...

No ja właśnie nigdzie takowych gier nie widziałem.
@balduran2- właśnie o tą strone mi chodziło, ale nie wiem dlaczego zmienili datę wydanie, bo wczoraj jeszcze był 14 października... Buce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 10:05, Aragloin napisał:

> Że się tak spytam: lol? O co biega? Bo ja wiem o jednej SW fRPG (nabór zamknięty)
aktywnej
> i jednej która zdechła zanim ruszyła...
No ja właśnie nigdzie takowych gier nie widziałem.


Wpisujesz w szukaj "Star wars" i znajduje. O tutaj
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18820&u=311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 12:44, pkapis napisał:

> > Że się tak spytam: lol? O co biega? Bo ja wiem o jednej SW fRPG (nabór zamknięty)

> aktywnej
> > i jednej która zdechła zanim ruszyła...
> No ja właśnie nigdzie takowych gier nie widziałem.

Wpisujesz w szukaj "Star wars" i znajduje. O tutaj
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=18820&u=311

Niestety, chyba póki co za wysokie progi jak na mnie. Jeśli chodzi o tematykę. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 12:47, Aragloin napisał:

Niestety, chyba póki co za wysokie progi jak na mnie. Jeśli chodzi o tematykę. :(


I tak nabór już zamknięty... Po raz kolejny wychodzi, że z szukajką trzeba się zaprzyjaźnić... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 13:39, Fumiko napisał:

> Niestety, chyba póki co za wysokie progi jak na mnie. Jeśli chodzi o tematykę. :(


I tak nabór już zamknięty... Po raz kolejny wychodzi, że z szukajką trzeba się zaprzyjaźnić...
;-)

Jestem zaprzyjaźniony, ba szukałem i to niejednokrotnie szukałem takiego tematu i nic nie znalazłem... No, ale może jak będzie następny nabór to się wpisze.... tylko właśnie o tematykę mi chodzi, bo tam co pisał Grafit, czy jak m tam, to dziwne nazwy dawał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:44, Aragloin napisał:

Jestem zaprzyjaźniony, ba szukałem i to niejednokrotnie szukałem takiego tematu i nic
nie znalazłem... No, ale może jak będzie następny nabór to się wpisze.... tylko właśnie
o tematykę mi chodzi, bo tam co pisał Grafit, czy jak m tam, to dziwne nazwy dawał.


Ojoj... za tego "Grafita" to mozesz miec problemy sie zalapac :P
A tak powaznie to jakie dziwne nazwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.08.2008 o 14:45, Fumiko napisał:

Ojoj... za tego "Grafita" to mozesz miec problemy sie zalapac :P
A tak powaznie to jakie dziwne nazwy?

Nieznam się na świecie Star Wars, tak jak Wy. jedyne co znam, to pochodzi z epizodów filmowyh, kotorów i jedi Outcast. No i może coś tam jeszcze, ale nic ważnego...A wiesz kiedy sobie przypomniałem skąd coś mi nazwa "Nar Shaddaa" mówi? A? Przedwczoraj, jak czytałem recenzję w encyklopedii gier...A była ona( Nar Shaddaa) w Jedi Outcast. I zawsze się dziwiłem grając w Kotora II, skąd znam tą planetę. ( sorry za bezsese niektórych zdań, ale piszę od kumpla, z laptopa, a nie jestem przyzwyczajony. No i ta prędkość... około 40 kb/s...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pisałem o domniemanych nowych wydaniach obu Trylogii na DVD...
Dzisiaj natomiast, już wiadomo iż takowe wydania trafią do sprzedaży 4 listopada (oczywiście w USA).
Pozostaje tylko czekać na informacje od polskiego dystrybutora.

20080829145319

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:53, balduran2 napisał:

Wczoraj pisałem o domniemanych nowych wydaniach obu Trylogii na DVD...
Dzisiaj natomiast, już wiadomo iż takowe wydania trafią do sprzedaży 4 listopada (oczywiście
w USA).
Pozostaje tylko czekać na informacje od polskiego dystrybutora.

Pewnie w przyszłym roku, bo znając polską szybkość...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2008 o 14:53, Aragloin napisał:


> Ojoj... za tego "Grafita" to mozesz miec problemy sie zalapac :P
> A tak powaznie to jakie dziwne nazwy?
Nieznam się na świecie Star Wars, tak jak Wy. jedyne co znam, to pochodzi z epizodów
filmowyh, kotorów i jedi Outcast. No i może coś tam jeszcze, ale nic ważnego...A wiesz
kiedy sobie przypomniałem skąd coś mi nazwa "Nar Shaddaa" mówi? A? Przedwczoraj, jak
czytałem recenzję w encyklopedii gier...A była ona( Nar Shaddaa) w Jedi Outcast. I zawsze
się dziwiłem grając w Kotora II, skąd znam tą planetę. ( sorry za bezsese niektórych
zdań, ale piszę od kumpla, z laptopa, a nie jestem przyzwyczajony. No i ta prędkość...
około 40 kb/s...)


Posta można napisać, składnie i czytelnie, off-line, więc nie zwalaj winy na transfer, czy klawiaturę, tylko się przyłóż - bo co to za dialog, w którym jedna strona ma kłopoty ze zrozumieniem drugiej? Na migi się przecież nie możemy porozumieć;p

Balduran2 - a wiadomo co będzie oferowało to wydanie(poza filmami oczywiście), bo ja już mam jedno czterodyskowe, składankowe wydanie Starej Trylogii(nowej wszystkie części osobo kupowałem, ale chyba nie było/nie ma w Polsce żadnego jej wydania zbiorczego) i ciekawi mnie czy będą tam jakieś materiały dodatkowe, "których jeszcze nie widzieliśmy";)?

EDIT - już nie aktualne. Wszedłem na Bastion... i się dowiedziałem;d Tak więc to wydanie nie oferuje niczego poza opakowaniem. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zajrzałeś do tamtego temata to widzisz, że pisuję. A powiem Ci, że moja wiedza o SW pochodzi z KotORów, JA, filmów (i w dodatku Mrocznego Widma nie oglądałem) oraz przypadkowo czytanych stron na Ossusie i Wookiepedii. Wszystko sprowadza się do umiejętności pisania, domyślania się, dociekliwości i lania wody :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2008 o 12:33, Tajemnic napisał:

Jeśli zajrzałeś do tamtego temata to widzisz, że pisuję. A powiem Ci, że moja wiedza
o SW pochodzi z KotORów, JA, filmów (i w dodatku Mrocznego Widma nie oglądałem) oraz
przypadkowo czytanych stron na Ossusie i Wookiepedii. Wszystko sprowadza się do umiejętności
pisania, domyślania się, dociekliwości i lania wody :P

Pierwszy post w nowym roku szkolnym Jedi. Zapytam się Grafiitisa( czy jak mu tam) kiedy następny nabór. Wiesz, mamy podobną wiedzę, na temat świata Star Wars i przy następnym naborze się "zaciągnę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 11:11, Aragloin napisał:

Pierwszy post w nowym roku szkolnym Jedi. Zapytam się Grafiitisa( czy jak mu tam) kiedy
następny nabór. Wiesz, mamy podobną wiedzę, na temat świata Star Wars i przy następnym
naborze się "zaciągnę".

Uznam, ze to pytanie do mnie skierowane ;) Następny nabór będzie... nikt nie wie chyba kiedy. Zależy to od tego jak gra będzie postępować naprzód, a to zależy od samych graczy tak naprawdę, w mniejszym stopniu ode mnie. Tak jak zauważył Tajemnic nie ma wymogu posiadania bardzo rozległej wiedzy z zakresu uniwersum Gwiezdnych Wojen, aczkolwiek z pewnością nie zaszkodzi tą wiedzę cały czas pogłębiać, bo może ułatwić to grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.09.2008 o 12:39, Graffis napisał:

Uznam, ze to pytanie do mnie skierowane ;) Następny nabór będzie... nikt nie wie chyba
kiedy. Zależy to od tego jak gra będzie postępować naprzód, a to zależy od samych graczy
tak naprawdę, w mniejszym stopniu ode mnie. Tak jak zauważył Tajemnic nie ma wymogu
posiadania bardzo rozległej wiedzy z zakresu uniwersum Gwiezdnych Wojen, aczkolwiek z
pewnością nie zaszkodzi tą wiedzę cały czas pogłębiać, bo może ułatwić to grę :)

Dzisiaj zamówiłem Jedi Outcast... No i gram drugi raz w kotora II, więc cały czaas powtarzam i rozszerzam swą wiedzę z zakresu universum SW, kurde, szkoda, że wcześniej o wymyśleniu gry forumowej SW nie pomyślałem, bo bym się jeszcze załapał.. :( A właśnie, w jakich czasach rozgrywa się gra? I czy da się "być" Jedi?
BTW- Chyba twórcy kotora dobrze zinterpretowali klasy i miecze- Powiedzmy taki Obi-Wan czy Luke Skywalker z piątej części- oni bardziej byli "siłowi", bardziej angażowali się w walkę, niźli w Moc, a taki "Kłaj go Dżiin" i Luke z szóstego rzdziału- negocjatorzy, próbujący rozwiązać sprawę dyplomatycznie. Jedynie do żółtego nie ma odniesienia. Hmm. a wiecie jak sie przyjmowało do Akademii? Jak młody Jedi( bardzo młody, kilkulatek) wybierał swoją profesję? Kiedy konstrułował Lightsaber? Czy musiał sam wykonać jakąś misję w celu z dobycia kryształu, czy też, np. za dobrą naukę Mistrzowie postanawiają porzyznać mu "sejberka"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.09.2008 o 12:48, Aragloin napisał:

I czy da się "być" Jedi?


O tym od razu zapomnij. Graffisa na myśl o Jedi opanowuje ciemna strona mocy i zabija ich śmiercią wymyślną, szczególnie bolesną.

Dnia 01.09.2008 o 12:48, Aragloin napisał:

BTW- Chyba twórcy kotora dobrze zinterpretowali klasy i miecze- Powiedzmy taki Obi-Wan
czy Luke Skywalker z piątej części- oni bardziej byli "siłowi", bardziej angażowali się
w walkę, niźli w Moc, a taki "Kłaj go Dżiin" i Luke z szóstego rzdziału- negocjatorzy,
próbujący rozwiązać sprawę dyplomatycznie. Jedynie do żółtego nie ma odniesienia. Hmm.
a wiecie jak sie przyjmowało do Akademii? Jak młody Jedi( bardzo młody, kilkulatek) wybierał
swoją profesję?


Nie ma czegoś takiego jak profesje, nie w takim sensie jak w grze. Gra to uproszczenie, musi mieć konkretne zasady, ale normalnie to tak nie działa. Nie zostawało się straznikiem czy negocjatorem na całe życie. Sam zauważyłeś, że Luke raz załatwia sprawy bojowo, a raz przez dyplomację.
Każdy posiada jakieś predyspozycje, więc mogło się okazać że dany Jedi służy głównie jako dyplomata albo jako wojownik, ale nie było tak, że wybierali sobie profesję ("Ja zostanę Negocjatorem") i już tak im zostawało. Jeśli ktoś posiadał odpowiednie umiejętności, mógł spokojnie zmieniać swoje role - czasami pośredniczyć, rozmawiac, czasami walczyć, czasami nauczać, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować