Zaloguj się, aby obserwować  
Ninja_Seba

Dark Messiah - temat ogólny

3618 postów w tym temacie

Dnia 30.09.2007 o 17:31, zadymek napisał:

wiesz, czasem moze ci się przydać tarcza(na łuczników i magów) no i napisałeś, że jesteś początkujący
a tarcza wiele może ułatwić, a same sztylety nie zadają wielkich obrażeń, to raczej broń do
walki w ukryciu do dźgania w plery(nawet dobijanie słabszymi wersjami sztyletów może nie wystarczyć
do jednorazowego zabicia niektórych wrogów) dlatego Assassin musi polegać rwnież na otoczeniu(najbardziej
ze wszystkich postaci), tu coś zwolnię, ma coś zapalę, coś się podetnie i już nie musisz walczyć
w zwarciu(no ale jeszcze raz napiszę- prawisz, że jesteś początkujący i możesz nie umieć wykryć
takich użytecznych pułapek, to komplikuje życie).

Jak sam powiedziałeś 2 poziom we wszystkich podstawowych umiejętnościach jest przydatny - tarcza jest właśnie od drugiego poziomu, prawda? Więc nie widzę problemu :) Co do pułapek to kiedyś się trzeba nauczyć ;p
A ja wolę się trochę pomęczyć w czasie gry, ale być zadowolonym ze swojej postaci, niż grać czymś, czego nie lubię. A chyba najsilniejsza jest magia - więc czemu odradzasz również maga? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 17:38, Mashivi napisał:

Jak sam powiedziałeś 2 poziom we wszystkich podstawowych umiejętnościach jest przydatny - tarcza
jest właśnie od drugiego poziomu, prawda? Więc nie widzę problemu :) Co do pułapek to kiedyś
się trzeba nauczyć ;p

I tak i nie, umiejętność obsługi tak ale niektóre wypasione cudeńka(niezniszczalna Płonienia ziemi i niezniszczalna Tarcza Błyskawic- oddająca ciosy)są tylko dla zaawansowanych w walce wręcz ale ze zwykła 180 te ż pociągniesz tylko, że w miarę gry bedzie znią krucho:)

Dnia 30.09.2007 o 17:38, Mashivi napisał:

A ja wolę się trochę pomęczyć w czasie gry, ale być zadowolonym ze swojej postaci, niż grać
czymś, czego nie lubię. A chyba najsilniejsza jest magia - więc czemu odradzasz również maga?
;)

Nie odradzam(podaj cytat jeśli jednak sieupierasz), ale radzę zostawić go sobie na czas gdy nabędziesz trochę doświadczenia w tym tytule, bo mana szybko się kończy i z samego początku gry mag nie ma lekko(nie ma regeneracji many) ale potem daje czadu:)

PS Tylko walcząc warriorem można w pełni docenić krwistą jatkę w tej grze(magią nie amputujesz rąk i nóg, a zabójca zwykle powinien zabijać jednym ciosem, więc żadko coś komuś utniesz, tylko zombiakom można głowę odstrzelić w łuku jakkolwiek straznik przybity strzałą do ściany też wygląda estetycznie:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 17:51, zadymek napisał:

/ciach/

A dam radę grając jako warrior, preferujący strzelanie z ukrycia, triggerowanie pułapek i rzucanie fireballami kiedy ma taką możliwość, czy zepsuję postać? ;)

Dnia 30.09.2007 o 17:51, zadymek napisał:

PS Tylko walcząc warriorem można w pełni docenić krwistą jatkę w tej grze(magią nie amputujesz
rąk i nóg, a zabójca zwykle powinien zabijać jednym ciosem, więc żadko coś komuś utniesz, tylko
zombiakom można głowę odstrzelić w łuku jakkolwiek straznik przybity strzałą do ściany też
wygląda estetycznie:))))

Wiesz, mnie to akurat nie bawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 18:03, Mashivi napisał:

> /ciach/
A dam radę grając jako warrior, preferujący strzelanie z ukrycia, triggerowanie pułapek i rzucanie
fireballami kiedy ma taką możliwość, czy zepsuję postać? ;)

Ja tak grałem za pierwszym razem i się dało, ale tak odcinasz się od najwyższych umiejętności warriora(Wytrzymałość, trafienie krytyczne itp na wyższych poziomach potrzebują chorej ilości punktów) ale trafienie krytyczne sprawdza się też przy łukach a dodakowo nie musisz maxować Siły by używać przyzwoitego miecza-Miecze nagów wymagają tylko trafienia krytycznego- więc jak strzelający warrior to radzę inwestować w TK no i łuk też wymaksuj a jak do kompletu dodasz Łuk lodwca i Kołczan nieskończoności to możesz walczyć na dystans prawie jak mag unikając walki bezpośredniej. No i można sieposiłkować zwojami. W każdym razie którąkolwiek wersje wybierzesz na prawdę warto zainwestować ten nędzny punkcik w czar leczenia.

PS Jak już walczysz łucznikiem to nie napalaj się na Trujący Łuk-to badziewie i jakkolwiek trucizna niemal zeruje ci stan twój życia o tyle sam nawet głupiego goblina tym nie położysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 18:22, zadymek napisał:

Ja tak grałem za pierwszym razem i się dało, ale tak odcinasz się od najwyższych umiejętności
warriora(Wytrzymałość, trafienie krytyczne itp na wyższych poziomach potrzebują chorej ilości
punktów) ale trafienie krytyczne sprawdza się też przy łukach a dodakowo nie musisz maxować
Siły by używać przyzwoitego miecza-Miecze nagów wymagają tylko trafienia krytycznego- więc
jak strzelający warrior to radzę inwestować w TK no i łuk też wymaksuj a jak do kompletu dodasz
Łuk lodwca i Kołczan nieskończoności to możesz walczyć na dystans prawie jak mag unikając walki
bezpośredniej. No i można sieposiłkować zwojami. W każdym razie którąkolwiek wersje wybierzesz
na prawdę warto zainwestować ten nędzny punkcik w czar leczenia.

Okej, zatem postanowione. Dzięki bardzo za pomoc :)
A leczenie już dawno nabyte, nagle tak bardzo przeze mnie pożądane miksturki i zapasy żywności stały się całkowicie bezużyteczne... ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra zakupiona, po powrocie do domu odwróciłem okładkę, a co ma brzydsza wersja być na wierzchu... Instrukcja przejrzana. Płytka właśnie wylądowała w napędzie. Za chwilę uruchomię instalkę. Proste pytanie - czy warto jeszcze dziś zacząć grać? Nie wiem właśnie czy zaniedbać naukę i rzucić się już w Ashan, czy też poczekać z tym do jutra. Co polecacie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy w TopSellerze [mam nadzieję, że nie pomyliłem] gra jest zaktualizowana do najnowszej wersji?
Podejrzewam, że tak, ale radzę się upewnić bo ostrzę sobie ząbki na multiplayer ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 19:59, Ballonik napisał:

Podejrzewam, że tak, ale radzę się upewnić bo ostrzę sobie ząbki na multiplayer ^^

A co za różnica? Co najwyżej dociągnie Ci steam udpate''a. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 19:59, Ballonik napisał:

A ja mam pytanie, czy w TopSellerze [mam nadzieję, że nie pomyliłem] gra jest zaktualizowana
do najnowszej wersji?
Podejrzewam, że tak, ale radzę się upewnić bo ostrzę sobie ząbki na multiplayer ^^



Już premierówka była wydana u nas z najnowszym patchem wiec w TS nie może być inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 08:59, WorldWar3PL napisał:

A co za różnica? Co najwyżej dociągnie Ci steam udpate''a. :)


Hmmm... DM jest instalowany na steamie? O, nie wiedziałem ^^
Swego czasu [jak kupowałem HL2 :D] steam był... średniawy i mało przydatny, więc go nie używałem. Ale ostatnio sobie odswieżyłem przygody Freemana i teraz nie mam nic przeciwko grom via Steam :-)

@Pawłek
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Czy pujdzie mi ta gra
moj sprzet :1,7ghz karta geforc 6800 XT 512 ramu w tym ze jesli chodzi o procesor to spokojnie wyciagnie te minimalne2(??)ghz bo world in conflikt mi dziala a tam jest chyba 2,4ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 19:57, Liqid napisał:

Gra zakupiona, po powrocie do domu odwróciłem okładkę, a co ma brzydsza wersja być na wierzchu...
Instrukcja przejrzana. Płytka właśnie wylądowała w napędzie. Za chwilę uruchomię instalkę.
Proste pytanie - czy warto jeszcze dziś zacząć grać? Nie wiem właśnie czy zaniedbać naukę i
rzucić się już w Ashan, czy też poczekać z tym do jutra. Co polecacie? ;)

Radzę się nie śpieszyć, bo jedyne cechy tej gry, które mnie zawiodły to jej długość i momentami brak określonego kierunku, w którym ma zmierzać Sareth. Najlepszym pomysłem będzie dawkowanie Mesjasza :P

RafiXxx ~~> Mam słabszego kompa i wszystko chodziło płynnie ( no może oprócz wczytywanie się poziomów trwało dość długo, ale ta gra tak ma ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OF SORRY

Skoro masz tak slabego kompa to napewno będziesz chciał go ztuningować :). Mam radę-nie rób tego. Za te same pieniądze (za ztuningowanie takiego kompa zapłacisz 200-za procka, 400 za ram (2gb) -700-800 za kartę, i 150 za płyte główną czyli 1450-1550zł) będziesz miał xboxa 360 na którego wychodzą wszystkie te same gry które wychodzą naa pc (xbox 360 w najtańszej wersji kosztuje 1299zł (plus że masz jakość obrazu hd), i nawet z lepszą grafiką. NIE OPŁACA SIĘ GO ULEPSZAĆ TEGO TWOJEGO DZIADKA :D !


BIG SORRY FOR OFF TOPIC!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 15:42, Thorn500 napisał:

NIE OPŁACA SIĘ GO ULEPSZAĆ TEGO TWOJEGO DZIADKA :D !

Eeee, tyle, że gdybyś mnie znał, to byś wiedział, że posiadam X360, więc ta rada jest zbędna. Ale i tak dzięki za to "pouczenie" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 16:19, EveRte napisał:

Jak chodził by mi Dark Messiah na takiej konfiguracji kompa:

Procesor 2,8Ghz

2GB pamięci ram

Podkręcony Radeon 9550 (128mb)


hehe :D sprzęcior ok tylko ta grafa... pojdzie ci na sred/wys. ja gralem najpierw na athlonie 2GHz 1GB ramu i nvidia 5200 FX (porównywalna z twoją) na takich jak w.w.
Na szczescie teraz zmienilem na 7600gs i moge sie cieszyc full detlami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka super, jestem w 6 rozdziale. Chciałem sobie pograć w multi, mam steama, ściągnąłem dedicated server,ale kiedy chce włączyć "dark messiah tryb wieloosobowy", to nic się nie dzieje, po prostu się nie włącza, próbowałem już reinstalki i nie pomogło. Ma ktoś jakieś propozycje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 21:36, jaki of blade napisał:

Gierka super, jestem w 6 rozdziale. Chciałem sobie pograć w multi, mam steama, ściągnąłem dedicated
server,ale kiedy chce włączyć "dark messiah tryb wieloosobowy", to nic się nie dzieje, po prostu
się nie włącza, próbowałem już reinstalki i nie pomogło. Ma ktoś jakieś propozycje?



ale wlaczasz przez skrot na pulpicie czy przez steam? (musisz przez steam)
no i oczywiscie najpierw robisz update (tez w steamie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 22:26, Ziomczysław napisał:

> Gierka super, jestem w 6 rozdziale. Chciałem sobie pograć w multi, mam steama, ściągnąłem
dedicated
> server,ale kiedy chce włączyć "dark messiah tryb wieloosobowy", to nic się nie dzieje,
po prostu
> się nie włącza, próbowałem już reinstalki i nie pomogło. Ma ktoś jakieś propozycje?


ale wlaczasz przez skrot na pulpicie czy przez steam? (musisz przez steam)
no i oczywiscie najpierw robisz update (tez w steamie)

tak właściwie to wszystko jedno jak uruchamia, jeśli z pulpitu to musi conajwyżej włożyć DVD z grą, a ze STEAM''a potrzebuje z kolei połączenia z internetem,
Ja sam uruchamiam przez STEAM ale i tak mam wątpliwości, która wersja bardziej mi pasuje, bo STEAM to zawsze ma swoje fochy i lubi mieszać tu i ówdzie, a sama gra na STEAM''ie uruchamia się wolniej(ciekawe czy ktoś z was to zauważył), za to DVD strasznie chałasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować