Zaloguj się, aby obserwować  
Zlooty1

Zagadki

2618 postów w tym temacie

Dobrze, kurcze kolejny punkt dla Ciebie xD

Co powiecie na większe wyzwanie czyli zadania matematyczne? Muahahaha ha ha //złowieszczy śmiech//

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dam teraz prostą zagadkę:
Pewien wędrowiec który chciał dojść do krainy prawdomówców, stanął na roztaju dróg. Jedna droga prowadzi do wioski kłamców, a druga prawdomówców. Niewiedział którą drogę wybrać, więc zapytał gościa stojacego na roztaju, niewiedział jednak czy jest on z wioski prawdomówców czy kłamców. Jakie pytanie powienien zadać by dojść do wioski prawdomówców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 22:53, Qba-13 napisał:

zapytac czy jest zywy, prawdomowca powiedzialby ze tak a klamca ze nie a widac ze ejst zywy
:P

Niestety nie, bo może się dowie czy kłamie, ale nie dojdzie do wioski prawdomówców. Pamiętajmy, że możemy zadać tylko jedno pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:00, Lord Ya napisał:

Trzeba zapytać, ktrórą drogę wskazałby mieszkaniec drugiej wioski jako drogę do wioski prawdomówców.

No zaliczam, można jeszcze: Która droga prowadzi do Twojej rodzinnej wioski? Ale ten też jest dobry. +1 pkt.

Lista:

1.Latniak - 33 pkt,
2.Bartlord - 31 pkt,
3.Kukowsky - 22pkt,
4.Arkadiusz - 9 pkt,
5.bruli - 9pkt,
6.HumanGhost - 8pkt
7.Lord Ya - 8 pkt
8.Egan Wolf- 5 pkt,
9.Uther_Lightbringer - 4 pkt,
10.Zgodny - 3pkt,
11.michaldegrejt - 3 pkt,
12.Thrinity - 2pkt,
13.Łowca Gier - 2pkt,
14.Hubi Koshi - 2pkt,
15.DEViANCE - 2pkt,
16.luzak1 - 2pkt
17.Vel Grozny - 2pkt,
18.Wredniak - 2pkt,
19.Mr. Hahn - 2pkt,
20.Todryk - 2pkt,
21.SimFury - 1 pkt,
22.iro1979 - 1 pkt,
23.Abi Dalizim - 1pkt,
24.Thrinity - 1pkt,
25.Seqiu - 1 pkt,
26.Sarafan_Knight - 1 pkt,
27.Chery69 - 1pkt,
28.Piger - 1pkt,
29.lajt - 1pkt,
30.paweusz - 1pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co z problemami matematycznymi? Oczywiście wrzucę zadania takie przy których trzeba pogłówkować, a nie dużo liczyć. Co Wy ludzie na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:09, bruli napisał:

To co z problemami matematycznymi? Oczywiście wrzucę zadania takie przy których trzeba pogłówkować,
a nie dużo liczyć. Co Wy ludzie na to?

Jutro wrzuć, bo ja już spać idę. :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2006 o 23:13, Kukowsky napisał:

Jutro wrzuć, bo ja już spać idę. :):)


Ja wczoraj jedno zadanie do 2 w nocy robiłem aż mi się udało je rozwiązać xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jezeli zapytam ktora droga prowadzi do jego rodzinnej wioski to nie dowiem sie, bo on moze klamac a moze powiedziec prawde, dlatego to pytanie wedlug mnie nie moze byc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 01:11, Slave napisał:

ale jezeli zapytam ktora droga prowadzi do jego rodzinnej wioski to nie dowiem sie, bo on moze
klamac a moze powiedziec prawde, dlatego to pytanie wedlug mnie nie moze byc

Jak trafisz na prawdomówcę, to pokaże Ci drogę do wioski kłamców (bo tak pokazałby kłamca, zapytany o drogę do prawdomówców)
Jak trafisz na kłamcę, to pokaże również na wioskę kłamców (bo wie, że prawdomówca, wskazałby drogę do prawdomówców, dla zasady - podaje drogę do kłamców).
Na 100% dowiesz się którędy dojść do kłamców :) Więc druga prowadzi wiadomo gdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 01:11, Slave napisał:

ale jezeli zapytam ktora droga prowadzi do jego rodzinnej wioski to nie dowiem sie, bo on moze
klamac a moze powiedziec prawde, dlatego to pytanie wedlug mnie nie moze byc

Teraz zauważyłem, że Lord Ya odpowiedział źle, bo jak spyta się kłamcy to on pokaże wioskę swoją, a prawdomówca swoją, ale już punkta mu cofać nie będę. Jak się spytamy która jest rodzinną, to prawdomówca pokaże swoją, a kłamca mógłby pokazać swoją, ale skłamie i również pokaże prawdomówców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 08:06, Kukowsky napisał:

Teraz zauważyłem, że Lord Ya odpowiedział źle, bo jak spyta się kłamcy to on pokaże wioskę
swoją, a prawdomówca swoją, ale już punkta mu cofać nie będę. Jak się spytamy która jest rodzinną,
to prawdomówca pokaże swoją, a kłamca mógłby pokazać swoją, ale skłamie i również pokaże prawdomówców.

Moim zdaniem odpowiedział dobrze, prawdomówcarównież wskaże wioskę kłamców (pytanie brzmi: Jaką drogę wskazałby do wioski prawdomówców mieszkaniec DRUGIEJ wioski) Prawdomówca wie, że kłamca pokazałby drogę fałszywą i wskazałby na wioskę kłamców. A kłamca po prostu wskaże swoją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lord Ya odpowiedzial dobrze ale tylko w polowie dobrze bo:
przypuscmy ze droga w prawo prowadzi do wioski prawdomowcow a wioska w lewo do wioski klamcow

przypadek pierwszy:
na rozstaju drog stoi klamca i zadaję mu pytanie: ktora droge wskazalby mieszkaniec drugiej wioski jako droge do wioski prawdomowcow? on odpowiada ze w lewo (bo mieszkaniec drugiej wioski czyli prawdomowca, do ktorej prowadzi prawa droga powiedzialby prawde ale ten gosciu jest klamca i powie ze w lewo)

przypadek drugi:
na rozstaju drog stoi prawdomowca i zadaję mu pytanie: ktora droge wskazalby mieszkaniec drugiej wioski jako droge do wioski prawdomowcow? on odpowiada ze w lewo (bo klamca by sklamal i powiedzial jak trafic do wioski klamcow a nie prawdomowcow)

Wiec niezalznie czy gosciu jest klamca czy nie to i tak wskaze droge w lewo. problem tylko w tym ze wskaze droge w lewo a pytanie brzmialo: "jakie pytanie powinienem zadac by dojsc do wioski prawdomowcow?" do ktorej prowadzi droga w prawo.
Ale jezeli zapytamy goscia na rozstaju drog "ktora droge wskazalby mieszkaniec drugiej wioski jako droge do wioski klamcow?" to wtedy wskaze nam droge prawa i trafimy do wioski prawdomowcow.

Ostatecznie pytanie powinno brzmiec: "ktora droge wskazalby mieszkaniec drugiej wioski jako droge do wioski klamcow?". oczywiscie zalozylem sobie ze wioska prawdomowcow jest po prawej a klamcow po lewej ale to nie ma znaczenia, jezeli wybierzemy na odwrot to gosciu na rozstaju drog tez powie na odwrot i i tak trafimy do wioski prawdomowcow. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

60 krówek zjada całą trawę na pastwisku w 24 dni, a 30 krów w 60 dni. Ile krów będzie zjadało trawę przez 100 dni?
Zakładamy, że na całym polu trawa rośnie jednakowo gęsto i równomiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2006 o 12:40, bruli napisał:

60 krówek zjada całą trawę na pastwisku w 24 dni, a 30 krów w 60 dni. Ile krów będzie zjadało
trawę przez 100 dni?
Zakładamy, że na całym polu trawa rośnie jednakowo gęsto i równomiernie.

Będzie to chyba 18 krówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 krow bo 30 krow zjada w 60 dni czyli w 100 dni bedzie 50 krow. upieram sie ze to prawidlowa odpowiedz ale mysle ze pytanie jest zle sformulowane bo po co podawac w tresci dane o krowkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować