Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 10.10.2008 o 20:19, tmz123456 napisał:

Wczytalem dopiero gre i jestem w bunkrze co trzeba zrobic zeby sie z tamtad wydostac
prosze o pomoc.


Jeśli chodzi o sam początek gry, to wystarczy pogadać z Sidorowiczem. Jeśli chodzi o coś innego to spróbuj rozwinąć swój problem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:23, Bakter Naktacz napisał:

> Wczytalem dopiero gre i jestem w bunkrze co trzeba zrobic zeby sie z tamtad wydostac

> prosze o pomoc.

Jeśli chodzi o sam początek gry, to wystarczy pogadać z Sidorowiczem. Jeśli chodzi o
coś innego to spróbuj rozwinąć swój problem. :)

wlasnie z nim rozmawjam ale to nic nie daje dzwi sa dalej zablokowane chyba ze jest inne wyjscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:27, tmz123456 napisał:

wlasnie z nim rozmawjam ale to nic nie daje dzwi sa dalej zablokowane chyba ze jest inne
wyjscie


Po rozmowie z nim i otrzymaniu pierwszego zadania drzwi powinny się odblokować. Jeśli masz inaczej, to nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Może spróbuj zacząć grę jeszcze raz. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:32, Bakter Naktacz napisał:

> wlasnie z nim rozmawjam ale to nic nie daje dzwi sa dalej zablokowane chyba ze jest
inne
> wyjscie

Po rozmowie z nim i otrzymaniu pierwszego zadania drzwi powinny się odblokować. Jeśli
masz inaczej, to nie mam pojęcia w czym tkwi problem. Może spróbuj zacząć grę jeszcze
raz. :/
Zaczynalem od nowa i nic to nie daje ja z nim rozmawjam a on zemna ale zadnego zadania nie daje tylko konczy gadke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:35, tmz123456 napisał:

> Zaczynalem od nowa i nic to nie daje ja z nim rozmawjam a on zemna ale zadnego
zadania nie daje tylko konczy gadke.


Kurde, to jest przecież niemożliwe. Jest filmik, potem Sidorowicz z tobą rozmawia, a następnie ty podchodzisz do niego i wciskasz "F", aby zacząć rozmowę. Może wydaje Ci się, że robię z Ciebie głupka, ale innej możliwości po prostu nie ma. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, Stalker nie jest dobrą grą. Mi strasznie przeszkadza tak taka kwadratowa grafika. Dla mnie mała grywalność. Miodność 5/10 mnie ta gra nie zachwyca, acz kolwiek zawsze mnożna zagrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.10.2008 o 20:41, Bakter Naktacz napisał:

> > Zaczynalem od nowa i nic to nie daje ja z nim rozmawjam a on zemna ale zadnego

> zadania nie daje tylko konczy gadke.
>

Kurde, to jest przecież niemożliwe. Jest filmik, potem Sidorowicz z tobą rozmawia, a
następnie ty podchodzisz do niego i wciskasz "F", aby zacząć rozmowę. Może wydaje Ci
się, że robię z Ciebie głupka, ale innej możliwości po prostu nie ma. :/
wciskam F ale zaraz bede prubowal dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:39, nevernet napisał:

Może, źle sie wyraziłem z tym kwadr....ale chodzi mi o to że modele nie są takie ladne
i piekne i dopracowane tylko kanciaste i ostre

Może wrzuć jakiś screen z zaznaczonymi kwadratowymi fragmentami, bo sporo się nagrałem w tą produkcję i jako żywo nie widziałem na modelach ostrych kantów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:39, nevernet napisał:

Może, źle sie wyraziłem z tym kwadr....ale chodzi mi o to że modele nie są takie ladne
i piekne i dopracowane tylko kanciaste i ostre

Jak grałem na starym kompie to na ,,minimalnych'''' miałem rzeczywiście ''kwadratowe'' gęby ale na nowym mam teraz nawet na średnich detalach bardzo ładna grafike nie mówiąc juz o maksymalnych. Nic nie chcę mówić o tobie złego ale chyba chcesz się tylko do czegoś na siłę przyczepić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2008 o 16:39, nevernet napisał:

Może, źle sie wyraziłem z tym kwadr....ale chodzi mi o to że modele nie są takie ladne
i piekne i dopracowane tylko kanciaste i ostre

Zgadzam sie,ta grafa nie jest taka idealna
Wrecz powiedzialbym dosc slaba.Z daleka wydaje sie taka dopracowana,ale jest kwadtratowa.To sa plaskie tekstury,ladnie pomalowane i takie kwadratowe,ze szok.Drzewa np. widac jak skladaja sie z odcinkow polaczonych,a nie z kol,tak smao kola w samochodzie,wszystko co ma miec ksztal okregu.Ma ksztalt jakiechs weilobokow.Albo trawa tez jakas kwadratowa i liscie.Ta szczegolowosc jest jakas dziwna,niedopracowana.
Grafa w clear sky niczym sie nierozni jak dla mnie od grafy w cieniu czarnobyla.Jest szczegolowa,ale niedopracowana.Grafe ocenilbym na 5/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że w jakąś inna grę grałem :) Grafika jest specyficzna pewnie ze wzgledu na klimat gry i świat jaki miał być tam przedstawiony, ale w życiu nie nazwałbym jej słabą. Na jakich wy komputerach gracie ?

Jeżeli grafika dla Ciebie jest na 5/10, to w jakiej grze dałbyś chociażby 8 ? Pytam z ciekawości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 15:14, hehe napisał:

Wychodzi na to że w jakąś inna grę grałem :) Grafika jest specyficzna pewnie ze wzgledu
na klimat gry i świat jaki miał być tam przedstawiony, ale w życiu nie nazwałbym jej
słabą. Na jakich wy komputerach gracie ?

Jeżeli grafika dla Ciebie jest na 5/10, to w jakiej grze dałbyś chociażby 8 ? Pytam z
ciekawości ?


Nie mam powodów,żeby przedstawiać swój sprzęt ,a tym samym się chwalić,bo wiem,że inni moją lepszy.Mam dobry sprzęt i jak na razie wszystkie wychodzące nowe gry mi chodzą na max.Więc grafe w clear sky podkręciłem jak się dało.No cóż na początku byłem ślepy,ale się przyjrzałem.Hm notę 8/10?
No powiem Ci,że dla mnie ani stary Csrysis,ani nowy nie mają takiej noty,góra 6/10
Far Cry 2 też nie zachwyca,dałbym 5/10.BO te gry są jak z bajki,clear sky pod względem jakby to nawać realistycznej grafy ma przewagę,ale jeśli chodzi o jej piękno no to gry z silniku crytek mają góre.Powiem tak,jeśli clear sky miałby tak dopracowaną grafe jak np. Csrysis + do tego ta co jest,to dałbym 8/10 :).W clear sky masz ładne bronie,rzeczy,pogoda,ale środowisko np.Drzewa,trawa,niektóre domki z bliska wyglądają jakby były malowane na kartce papieru.Chociaż akurat domy wyszły im bardzo dobrze i różne lokacje typu Prypeć albo Elektrownia:)Grafice w clear sky brakuje takiej płynności.A np. grafice w Crysisie realizmu i szczegółowości.Jest zbyt bajeczna,jak z bajki,a to ma być jak najbardziej realistycznie przedstawiony świat.Na dzień dzisiejszy nie ma takowej gry która by miała u mnie notę przynajmniej 8/10.No zobaczymy te nowsze.Ja grając w te nowsze gry chcę mieć wrażenie jakbym patrzył przez okno.To jest grafa na 10/10 :)
ALe w clear sky i tak porównując do niektórych gier jest łądna grafika:) Nawet tych nowszych:).Więc jak dla mnie ma ok,nie aż taka zła ^^
Mój bład,bo była mowa i cieniu,a nie clear sky,ale jak już wspomniałem grafy niczym specjalnym się nie różnią od siebie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 16:20, Ajinur napisał:

No powiem Ci,że dla mnie ani stary Csrysis,ani nowy nie mają takiej noty,góra 6/10
Far Cry 2 też nie zachwyca,dałbym 5/10.BO te gry są jak z bajki,clear sky pod względem
jakby to nawać realistycznej grafy ma przewagę,ale jeśli chodzi o jej piękno no to gry
z silniku crytek mają góre.

Rozumiem, że chodzi Ci o paletę barw użytych w grze? Jeżeli tak to faktycznie, w takim Far Cry czy Crysisie teren jest o wiele jaśniejszy, bardziej kolorowy, ciepły i przyjazny. W Stalkerze dominuje szarość i brąz. Ale to nie jest wada gry! To są po prostu dwa kompletnie inne środowiska. Far Cry rozgrywa się gdzieś na słonecznych wyspach Pacyfiku więc rzeczą naturalną jest to, że drzewa są niemal seledynowe, żar złotawego piasku na plaży niemalże czuć przez monitor itp. Ale Stalker rozgrywa się na chłodnej Ukrainie, na terenie totalnie skażonym zarówno przez radiację jak i samą naturę. Trudno oczekiwać w takim miejscu lasów tropikalnych i ludzi w hawajskich koszulach. To tylko i wyłącznie kwesta gustu. To, że mi nie podoba się klimat Crysisa nie oznacza, że gra jest słaba i zasługuje na maksymalnie 5/10

Dnia 13.10.2008 o 16:20, Ajinur napisał:

Powiem tak,jeśli clear sky miałby tak dopracowaną grafe jak np. Csrysis + do tego ta co jest,to dałbym 8/10

Dnia 13.10.2008 o 16:20, Ajinur napisał:

Na dzień dzisiejszy nie ma takowej gry która by miała u mnie notę przynajmniej 8/10.

Dnia 13.10.2008 o 16:20, Ajinur napisał:

Ja grając w te nowsze gry chcę mieć wrażenie jakbym patrzył przez okno.To jest grafa na 10/10 :)

I tylko za średnią grafikę oceniłbyś Stalkera na 5/10? Tylko nie mów, że nie. Sam powiedziałeś, że gdyby grafika była na poziomie Crysisa to podniósłbyś ocenę o trzy oczka... Jeżeli w ten sposób oceniasz gry to chyba nie mamy o czym rozmawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 17:50, Igor FCBayern napisał:

> No powiem Ci,że dla mnie ani stary Csrysis,ani nowy nie mają takiej noty,góra 6/10

> Far Cry 2 też nie zachwyca,dałbym 5/10.BO te gry są jak z bajki,clear sky pod względem

> jakby to nawać realistycznej grafy ma przewagę,ale jeśli chodzi o jej piękno no
to gry
> z silniku crytek mają góre.
Rozumiem, że chodzi Ci o paletę barw użytych w grze? Jeżeli tak to faktycznie, w takim
Far Cry czy Crysisie teren jest o wiele jaśniejszy, bardziej kolorowy, ciepły i przyjazny.
W Stalkerze dominuje szarość i brąz. Ale to nie jest wada gry! To są po prostu dwa kompletnie
inne środowiska. Far Cry rozgrywa się gdzieś na słonecznych wyspach Pacyfiku więc rzeczą
naturalną jest to, że drzewa są niemal seledynowe, żar złotawego piasku na plaży niemalże
czuć przez monitor itp. Ale Stalker rozgrywa się na chłodnej Ukrainie, na terenie totalnie
skażonym zarówno przez radiację jak i samą naturę. Trudno oczekiwać w takim miejscu lasów
tropikalnych i ludzi w hawajskich koszulach. To tylko i wyłącznie kwesta gustu. To, że
mi nie podoba się klimat Crysisa nie oznacza, że gra jest słaba i zasługuje na maksymalnie
5/10

> Powiem tak,jeśli clear sky miałby tak dopracowaną grafe jak np. Csrysis + do tego
ta co jest,to dałbym 8/10

> Na dzień dzisiejszy nie ma takowej gry która by miała u mnie notę przynajmniej 8/10.

> Ja grając w te nowsze gry chcę mieć wrażenie jakbym patrzył przez okno.To jest grafa
na 10/10 :)
I tylko za średnią grafikę oceniłbyś Stalkera na 5/10? Tylko nie mów, że nie. Sam powiedziałeś,
że gdyby grafika była na poziomie Crysisa to podniósłbyś ocenę o trzy oczka... Jeżeli
w ten sposób oceniasz gry to chyba nie mamy o czym rozmawiać...


Nie,nie,hm może żle się wyraziłem albo żle mnie zrozumiałeś.Oceniałem cały czas grafe,a nie całościowo gre.No coś ty,aż taki płytki to ja nie jestem xD.
Stalkera clear sky ogólnie oceniam 8/10,grafa tu jest drobnostką,albo czymś co sprawia,że gra jest przyjemniejsza .Ja patrze na ważniejsze aspekty gry.Grafe natomiast w skali 1/10 oceniam 5/10.Mam nadzieje,że teraz nieco raźniej napisałem ^^.
A co do tej kolorystyki,barwności i porównanej szarości stalkera do crysisa,to nie o to mi chodzi.Powiem tak,bardzo ładnie przedstawili graficznie cały teren Zony,elektrownie itd.TO nadaję niesamowitego klimatu.ALe chodzi mi o coś innego.NO ok,więc dajmy na to,że stalker bazuje na silniku Crytek i ta firma robi stalkera.TO grafa byłaby zupełnie inna.A wiesz co Ci powiem,nawet dużo gorsza.Zrobili by właśnie np. takie śliczne drzewa,znaczy się,one byłyby brudne,stare,jakieś szare,brzydkie itd.Ale gra straciłaby na klimacie,ten świat by wyglądał zupełnie inaczej,ta grafa nie pasowałaby do stalkera bo jest inaczej robiona.Jest jakby to powiedzieć nieszczególowa,zbyt puszysta,mało urozmaicona,a taka ładna,ale dziecinna,świat byłby prawie wogóle nierealistyczny.Więc wole już,żeby stalkera dalej robiła firma GSC,bo jak technika ruszy do przodu,a oni będą bazowac na tej rgafie co mają i jedynie ją dopracują bezbłenie,to dam nawet pewnie 9/10 xD.
A ta nowa 8/10 całościowa za gre,to dlatego,bo ma jednka błedy gry,za bardzo jak dla mnie skupili się na wojnie frakcjami,zmniejszyli przez to klimat.No ale był,niedali pojazdów,chociaż w niektórych lokacjach.Wycieli sporo lokacji.Powiem szczerze,że niedużo się zmieniło od poprzedniej części.Ale gra jest bardzo wkręcająca,ma swój niepowtarzalny klimat,ale to juz nie to samo co Cień CZarnobyla.Mysle,ze nota 8/10 jest neizasluzona,troche zawyzona,ale gra miala wiele dodatkow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2008 o 18:23, Igor FCBayern napisał:

> /.../
A, teraz rozumiem. Przepraszam więc za tamtego posta, źle Cię zrozumiałem :)

Spoko,nie mam Ci nic za złe.Też się czasem mylę :).Co do grafy,to jednak się zastanowiłem i dam 6/10.Bo jednak wnosi coś nowego.Fizyka clear sky mi się bardzo podoba.Ale mimika twarzy hm,w HL-u 2 chyba była lepsza.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować