Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

No na to wygląda , że chcieli po prostu większość rzeczy zgapić , z resztą wtedy z grą było krucho no i teraz gra też nie za dobrze wyszła , jak i Czyste Niebo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm ... zacząłem grać od nowa i taki dziwny problem mnie trapi. Otóż na początku gry pomagamy Sieryjowi na Wysypisku odeprzeć atak bandytów w fabryce. Nieco dalej jest "baza" bandytów, tory kolejowe z pociągiem i ścieżka do Agropromu. I pytanie brzmi następująco ... w jaki sposób pozbyć się tych bandytów raz na zawsze [ bo gdzieś czytałem że się da ] ? Bo nieco to irytuje, że wracając z Agropromu czy w ogóle będąc w okolicy te gnojki się respawnują. :P Jakieś wielkim zagrożeniem to oni rzecz jasna nie są, ale skoro można się ich pozbyć raz na zawsze ... pomogłem Sieryjowi, dowiedziałem się od niego o Striełoku, dostałem nagrodę i co dalej? Mam ich sam wybić? Czekać na ponowny atak wroga czy jak? Wie ktoś jak mi pomóc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie da się , zawsze będą się respawnować :(
W czystym Niebie sprawa gorsza bo jeszcze szybciej się pojawiają , oraz tak bywa że nawet przy nas mogą się pojawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 16:18, KŁEJK napisał:

Hm ... zacząłem grać od nowa i taki dziwny problem mnie trapi. Otóż na początku gry pomagamy
Sieryjowi na Wysypisku odeprzeć atak bandytów w fabryce. Nieco dalej jest "baza" bandytów,
tory kolejowe z pociągiem i ścieżka do Agropromu. I pytanie brzmi następująco ... w jaki
sposób pozbyć się tych bandytów raz na zawsze [ bo gdzieś czytałem że się da ] ? Bo nieco

Zasadniczo bedziesz miał problem z głowy tylko jeśli inni sięnim zajmą, w tym przypadku jesli w "bazie" bandytów zamieszkają stalkerzy.

Dnia 03.03.2009 o 16:18, KŁEJK napisał:

to irytuje, że wracając z Agropromu czy w ogóle będąc w okolicy te gnojki się respawnują.
:P Jakieś wielkim zagrożeniem to oni rzecz jasna nie są, ale skoro można się ich pozbyć
raz na zawsze ... pomogłem Sieryjowi, dowiedziałem się od niego o Striełoku, dostałem
nagrodę i co dalej? Mam ich sam wybić? Czekać na ponowny atak wroga czy jak? Wie ktoś
jak mi pomóc?

Atak bandytów na hangar to stały dzienny punkt programu(a właściwie to dzienne punkty, bo atakują kilka razy dziennie), przychodzą z Agro i ładują się do hangaru. W zasadzie nie przypominam sobie dnia, żeby nie było takiego wjazdu, ilekroć wracam na wysypisko dostaję misję obrony hangaru, to chyba takie ustawiania mapy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak normalny Stalker był przed patchami masakrycznie zabugowany, to wolę nie wiedzieć co się dzieje z wersją alpha. Pewnie bug buga pogania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 20:12, CNCMFE napisał:

Jak normalny Stalker był przed patchami masakrycznie zabugowany, to wolę nie wiedzieć
co się dzieje z wersją alpha. Pewnie bug buga pogania.


Ale myśle że warto byłoby zagrac choćby dla samych pojazdów i tych postaci co niby zostały usunięte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.03.2009 o 20:20, kaczek93 napisał:

Ale myśle że warto byłoby zagrac choćby dla samych pojazdów i tych postaci co niby zostały
usunięte.


To już lepiej odpowiednie mody zainstalować chyba ;]
W każdym razie - alpha jest nie dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2009 o 20:20, kaczek93 napisał:

Ale myśle że warto byłoby zagrac choćby dla samych pojazdów i tych postaci co niby zostały
usunięte.


Zawsze jest warto zagrać w coś "nowego" nawet jeśli jest to tylko wersja Apha z przed trzech lat przed wydaniem gry. Ja mam praktycznie każdy trailer i gameplay począwszy od 2002 roku (Oblivion Lost ). Trzeba traktować to w kategorii ciekawostki tak samo jak inne wersje Alpha czy Beta (1098, 1114,1154, 2215 multi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są do Stalkera jakieś mody "upiększające" grafikę? Takie żeby nie cięło na moim kompie (C2Q 6600 2.4GHz, GF8800GS, 2 GB RAM), nigdy nie wiadomo co tam ludzie wymyślili, więc niektóre mody pewnie mają duże wymagania. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 21:37, CNCMFE napisał:

Są do Stalkera jakieś mody "upiększające" grafikę? Takie żeby nie cięło na moim kompie
(C2Q 6600 2.4GHz, GF8800GS, 2 GB RAM), nigdy nie wiadomo co tam ludzie wymyślili, więc
niektóre mody pewnie mają duże wymagania. ^^

Z modami miałem do tej pory raczej niewielkie doświadczenia, ale z tego co zauważyłem zmodowana gra przycina jeszcze bardziej niż podstawka. Swoją drogą sprzęt mam dość podobny do ciebie [ C2D 2,33 GHz, 2 GB RAMu i słabszą kartę bo Radka X1950 PRO 256 MB ] i przy dobrym ustawieniu opcji graficznych nie jest źle. ;-) Tzn grać bez dużych przycinek się da, ale zawsze mniej lub bardziej ale laguje. Tak więc raczej takich modów polepszających ''grafikę'' nie ma. Cóż ... klimat Zony jest niezapomniany i miażdzący i nawet przycinki [ zapewne spowodowane rozległym i otwartym światem gry ] nie są aż tak ... "dotkliwe" ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2009 o 21:43, KŁEJK napisał:

Z modami miałem do tej pory raczej niewielkie doświadczenia, ale z tego co zauważyłem
zmodowana gra przycina jeszcze bardziej niż podstawka.


Też potwierdzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, bo kiedyś miałem jednego takiego moda, który nie dość że wprowadzał różne usprawnienia w grze (Drobne zmiany w pogodzie, wszytko ogólnie było bardziej realistyczne itp) to jeszcze poprawiał grafikę na tyle, że grałem płynnie, a gra wyglądała dużo ładniej. Wprowadzone było Depth of Field, Motion Blur itp, itd, ale za cholerę sobie nie mogę nazwy przypomnieć. Zajmowało toto chyba z 200 MB.

BTW: Które patche mam instalować jeśli gram tylko w singlu? Do 1.0004 wystarczy, czy mam instalować aż do 1.0006? Bo słyszałem że wszystkie patche po ..04 nie wprowadzają już poprawek do singla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 21:52, CNCMFE napisał:

Kurcze, bo kiedyś miałem jednego takiego moda, który nie dość że wprowadzał różne usprawnienia
w grze (Drobne zmiany w pogodzie, wszytko ogólnie było bardziej realistyczne itp) to
jeszcze poprawiał grafikę na tyle, że grałem płynnie, a gra wyglądała dużo ładniej. Wprowadzone
było Depth of Field, Motion Blur itp, itd, ale za cholerę sobie nie mogę nazwy przypomnieć.
Zajmowało toto chyba z 200 MB.

Może chodzi o moda Oblivion Lost 2.2 ?

Dnia 04.03.2009 o 21:52, CNCMFE napisał:

BTW: Które patche mam instalować jeśli gram tylko w singlu?

Ja zawsze instalowałem po kolei patche 1.03, 1.04 oraz 1.05. Żadnych większych problemów nie miałem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2009 o 21:37, CNCMFE napisał:

Są do Stalkera jakieś mody "upiększające" grafikę? Takie żeby nie cięło na moim kompie
(C2Q 6600 2.4GHz, GF8800GS, 2 GB RAM), nigdy nie wiadomo co tam ludzie wymyślili, więc
niektóre mody pewnie mają duże wymagania. ^^


Na grafikę ... było coś takiego .. nie mogę sobię w tej chwili przypomnieć. Poszukam.
W tej chwili jak wspomniałeś niżej o pogodzie, to jest mode Weather Overhauled, który zmienia efekty pogodowe itp.

A co do spowolniania gry przez mody - gram z nimi i jakoś nic nie zauważyłem. Macie pecha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować