Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2009 o 19:51, CNCMFE napisał:

Kurcze, bo już raz skończyłem Stalkera,

Spoiler

i tam w pobliżu elektrowni był Blow Out

,
i cholernie mi się to podobało, super efekt. No nic, szkoda, ale poszukam jeszcze, tych

Zagraj sobie w Clear Sky, to się okaże, że można je znienawidzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2009 o 18:50, CNCMFE napisał:

Hehehe, nie, niczego takiego jak banany na drzewach ten mod nie dodaje. ;)
Niżej masz dwa screeny, jak chcesz to zrobię więcej. Mod po prostu dodaje do gry więcej
trawy, krzaków itp, fajnie to wszystko wygląda.


Dobrych screenów nigdy dość. Co do tych łysin na dalszym horyzoncie to nie ma co narzekać. Szkoda według mnie, że te zarośla są w typowo jesiennych kolorach. Ja rozumiem post apokaliptyczny wydźwięk gry ale te krzaki mogłyby być zielone. Co jak co ale X-Ray potrafi wygenerować ładnie skontrastowane kolorki. Mam nadzieję, że doczekam się kiedyś moda (pod SoC już raczej nie ale pod CS a może S3 a.k.a. Stalker: Apokalipsa) dodający zmieniające się cyklicznie pory roku. Stalkera w śniegu już widziałem. Czarno białego również. Chciałbym go zobaczyć o każdej porze roku.

@ Outlander-pro

Dnia 05.03.2009 o 18:50, CNCMFE napisał:

To u mnie nie ma tego typu problemów :) Oto link do moda którego używam http://stalker.filefront.com/file/Additional_Addons_Mod;77741
Działa zupełnie bezproblemowo na 1.005 :]


Podziękował. Nawet nie pomyślałem o tego typu modziku. Przyda się i to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Później dodam jeszcze kilka screenów. A roślinność nie jest tylko w takich kolorach, akurat w tym miejscu taka była. Zależy od miejsca, w niektórych zakątkach trawa jest zielona i sięga na oko po kolana. ^^ Fajnie to wygląda jak ans np. Bandyci atakują, trudno potem zwłoki znaleźć w tych chaszczach.

A co do Stalkera czarno białego. Widziałem tego moda, i jak dla mnie wygląda to nieziemsko, ale raczej ciężko by było grać z takim efektem dłużej. Ale wygląda to super.

BTW: Są jakieś mody które dodają nowe bronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 10:56, CNCMFE napisał:

BTW: Są jakieś mody które dodają nowe bronie?


http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=12904

;-)

Na pewno Oblivion Lost w połączeniu z Arsenal Modem to cud. Dodaje [ ten drugi rzecz jasna ] nowe pukawki, tłumiki, granatniki, celowniki optyczne i wiele innych. Brać i grać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 10:56, CNCMFE napisał:

Później dodam jeszcze kilka screenów. A roślinność nie jest tylko w takich kolorach,
akurat w tym miejscu taka była. Zależy od miejsca, w niektórych zakątkach trawa jest
zielona i sięga na oko po kolana. ^^ Fajnie to wygląda jak ans np. Bandyci atakują, trudno
potem zwłoki znaleźć w tych chaszczach.


Fajny by był widok Strieloka przedzierającego się przez złowrogą puszczę z maczetą :)

Dnia 06.03.2009 o 10:56, CNCMFE napisał:

A co do Stalkera czarno białego. Widziałem tego moda, i jak dla mnie wygląda to nieziemsko,
ale raczej ciężko by było grać z takim efektem dłużej. Ale wygląda to super.


Dokładnie. Sam go sprawdziłem tylko z ciekawości ale perspektywa pełnej rozgrywki nawet mnie nie zainteresowała.

Dnia 06.03.2009 o 10:56, CNCMFE napisał:

BTW: Są jakieś mody które dodają nowe bronie?


Tak jak KŁEJK napisał Oblivion Lost 2.2 + Arsenal Mod. ewentualnie sam Arsenal. Tutaj masz więcej
http://stalker.filefront.com/files/Stalker/Shadow_of_Chernobyl/Mods/Weapons;10542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz:
Pełna lista asortymentu Arsenal Moda RC1:

Karabiny szturmowe:

АК-47, АКS-47, АК-47 (SVD-style design), АК-74, АКS-74, АКS-74 (spec. force edition with "Cobra" collimator sight), АК-74М, АК-101, АК-102, АК-103, АК-104, АК-105, АК-107, АК-108, АКМ, АКМS, АКS-74У, АКS-74У (spec. force edition with "Cobra" collimator sight), АН-94 "Abakan", Bofors AK5, Steyr AUG A1 (AUG-77),
Steyr AUG A2, FA MAS F1, FA MAS G2, FA MAS Prototype 3, FN FNC, HK G36, HK G36C (Compact\Commando)
HK G36E (Export, HK G36K (Kurz), IMI Galil AR, IMI Galil ARM, IMI Galil MAR, HK 416, Z-M LR300 ML, Colt M4A1
Colt M16A, Colt M16A2, Colt M16A3, Colt M16A4, CZ SA Vz.58, Valmet Rk.95, SIG SG550, SIG SG551, SIG SG552 Commando, HK XM8, Colt XM177E2

Karabiny maszynowe:

HK MG36, RPK-74, HK XM8 Para

Pistolety:

APS, Beretta 92, CZ.52, Desert Eagle .50AE, Fort-12, Glock 18C, Glock 18C Expert, GSH-18, Colt Government M1911A1, FN Browning M1935 High-Power Mk.III, MP-444 "Bagira", ОЦ-33 "Pernach", Walther P.38, Walther P.99, SIG P220, PB, PM, ТТ-33, HK USP-45 Compact

Strzelby:

Saiga-12К

Karabinki maszynowe:

PPD-40, PPSh-41

Karabiny snajperskie:

Knights SR25 Mk.11 Mod.0, HK 417 Sniper, IMI GALATZ, SVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:33, Crew 900 napisał:

I co , jak tam ta wersja beta Stalkera ?


Alpha nie Beta. Grywalności zero. Natomiast fajnie zobaczyć jak to kiedyś miało być. Np. zupełnie inna wioska kotów choć sam bunkier Sidorowicza bez zmian. Zamiast stacji pojazdów jakaś fabryka. Pchli targ zaraz na początku Wysypiska plus most w tej lokacji i takie tam. Kiepskie PDA (zero intuicyjności) Naszymi przeciwnikami oprócz totalnie głupich mutantów praktycznie sami żołnierze. Chciałem dać wcześniej screeny ale zapisywane są one w dokumencie tekstowym. Chciałem przejść całą w celach typowo wycieczkowych ale po trzech windach dałem sobie na razie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:49, Crew 900 napisał:

Hmmm to zastanawiam się jak oni testowali tą grę , o ile w ogóle ją testowali


Przecież nauczeni doświadczeniem dobrze wiemy, że z testowaniem w GSC coś jest nie tak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:53, Bishoop napisał:

> Hmmm to zastanawiam się jak oni testowali tą grę , o ile w ogóle ją testowali

Przecież nauczeni doświadczeniem dobrze wiemy, że z testowaniem w GSC coś jest nie tak...


No chyba przed testowaniem się nawalali żeby nie pamiętać jaki sh*t zrobili xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:54, Crew 900 napisał:

No chyba przed testowaniem się nawalali żeby nie pamiętać jaki sh*t zrobili xD


Wcale bym się nie zdziwił jakby łoili nie tylko przed ale i w trakcie i po. A gdy brali się za CS mieli takiego rauta, że zapomnieli o błędach z SoC. Mimo to udało się im wydać klasyk (i nie mówię tu o wszelkich problemach technicznych). Inaczej bym się tutaj nie udzielał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:54, Crew 900 napisał:

No chyba przed testowaniem się nawalali żeby nie pamiętać jaki sh*t zrobili xD

Nie byłoby w tym nic dziwnego to typowe wschodnie podejście (z tego co słyszałem:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję , gra bardzo wciąga nie patrząc na błędy , ale kurde bardzo goła jest gra bez modów , jak ta wersja Alpha lub gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 16:02, Crew 900 napisał:

Przyznaję , gra bardzo wciąga nie patrząc na błędy , ale kurde bardzo goła jest gra bez
modów , jak ta wersja Alpha lub gorzej


co jak co ale to goła wersja wciągnęła mnie na maksa. Potem przyszedł czas na mody. To jest właśnie wielka zaleta tej gry. Duża społeczność ludzi tworzących mody od tych najdrobniejszych jak zmiana teksturki energetyka po totalne konwersje. A wszytko to za frajer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ten Arsenal mod będzie działał bez problemu na 1.0005? I nie zepsuje nic w czcionce i ogólnie Polskiej wersji? Bo kilka takich modów miałem, i mi się czcionka w grze psuła, albo znikał lektor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, zainstalowałem sobie moda, dzięki któremu Wilk będzie miał lepszą broń do sprzedania. Co się okazało? Patrzcie co mi dał na początku, jak pierwszy raz gadamy z nim o Żwawym. ;)

Wszystko co mam, dostałem od Wilka. ^^


20090306181559

20090306181614

20090306181633

20090306181657

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2009 o 18:17, CNCMFE napisał:

Wszystko co mam, dostałem od Wilka. ^^


Lol jaki cheat :P Od razu najlepsze artefakty, najlepszy kombinezon, broń itp i huzia na juzia na badytów w dresach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 18:17, CNCMFE napisał:

Wszystko co mam, dostałem od Wilka. ^^


Trochę za łatwo będzie biegać po Zonie. Generalnie takie modyfikacje raczej psują przyjemność z grania niż ją uatrakcyjnia. Tak samo cheatowanie, używanie trainerów typu nieśmiertelność, przenikanie przez ściany. Fajny natomiast jest mod "zwiedzacz" dzięki któremu możemy sobie "poskakać" po Zonie. Co do Arsenal Moda jeśli wszystko poprawnie zainstalujesz to nie będzie żadnych problemów ze czcionką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2009 o 18:24, Outlander-pro napisał:

Lol jaki cheat :P Od razu najlepsze artefakty, najlepszy kombinezon, broń itp i huzia
na juzia na badytów w dresach :P

Skończyłem już Stalkera, teraz tylko zwiedzam Zonę. ;) Ale faktycznie, ten mod to cheat, bandyci walą do mnie z Obrzynów a ja czuję się jak Terminator, prawie nic mi nie robią. ;p

Bishoop
Poprawnie? Tzn? Mógłbyś napisać mi, jak to zainstalować poprawnie? Bo nowe bronie by się przydały, ale boję się że coś zepsuje.

BTW: Jest jakiś mod żeby np. Sidorowicz miał wszystkie bronie jakie są, do sprzedania u siebie? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować