Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 06.03.2009 o 18:49, CNCMFE napisał:

Bishoop
Poprawnie? Tzn? Mógłbyś napisać mi, jak to zainstalować poprawnie? Bo nowe bronie by
się przydały, ale boję się że coś zepsuje.


Tzn, poprawnie jeśli chcesz go połączyć z Oblivion Lost 2.2. W tym przypadku jest to trochę skomplikowane. Choć naprawdę warto. Linka z instrukcją masz na poprzedniej stronie w poście KŁEJK''a. Jeśli chodzi o samego Arsenal Moda wystarczy przeczytać Read Me.

Dnia 06.03.2009 o 18:49, CNCMFE napisał:

BTW: Jest jakiś mod żeby np. Sidorowicz miał wszystkie bronie jakie są, do sprzedania
u siebie? ;p


Bodajże Trader Mod. Poszukaj i sprawdź. Wszystkich rodzajów broni nie ma ale na pewno jest z tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.03.2009 o 19:09, Bishoop napisał:

Tzn, poprawnie jeśli chcesz go połączyć z Oblivion Lost 2.2. W tym przypadku jest to
trochę skomplikowane. Choć naprawdę warto. Linka z instrukcją masz na poprzedniej stronie
w poście KŁEJK''a. Jeśli chodzi o samego Arsenal Moda wystarczy przeczytać Read Me.

A to dobrze, bo na razie zwiedzam sobie Zonę, i chcę tylko Arsenal Moda, bez OL. ;)

Dnia 06.03.2009 o 19:09, Bishoop napisał:

Bodajże Trader Mod. Poszukaj i sprawdź. Wszystkich rodzajów broni nie ma ale na pewno
jest z tym lepiej.

Dzięki, dzięki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak eksplorując sobie Zonę natrafiłem na coś ciekawego. Mianowicie ... między wejściem na tereny Magazynów Wojskowych a samym Magazynem nieco na wschód bodaj są 2 lekko radioaktywne jeziorka (?) a między nimi mały teren z jakąś budką, chatką czy inną dziwną konstrukcją. W każdym razie w środku siedzi jakiś szaleniec ostrzeliwujący wszystkich i wszystko co jest dookoła [ np: biegające tu i ówdzie mięsacze ]. Polazłem do tego gościa , że pokojowych zamiarów nie miał to skończył marnie ;-D. A przy jego zwłokach znalazłem "pendrive''a szaleńca" - co można z tym fantem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 15:35, Bishoop napisał:

Tutaj masz:
Pełna lista asortymentu Arsenal Moda RC1:

Karabiny szturmowe:

АК-47, АКS-47, АК-47 (SVD-style design), АК-74,
АКS-74, АКS-74 (spec. force edition with "Cobra" collimator sight),
АК-74М, АК-101, АК-102, АК-103,
АК-104, АК-105, АК-107, АК-108, АКМ,
АКМS, АКS-74У, АКS-74У (spec. force
edition with "Cobra" collimator sight), АН-94 "Abakan", Bofors AK5, Steyr
AUG A1 (AUG-77),
Steyr AUG A2, FA MAS F1, FA MAS G2, FA MAS Prototype 3, FN FNC, HK G36, HK G36C (Compact\Commando)
HK G36E (Export, HK G36K (Kurz), IMI Galil AR, IMI Galil ARM, IMI Galil MAR, HK 416,
Z-M LR300 ML, Colt M4A1
Colt M16A, Colt M16A2, Colt M16A3, Colt M16A4, CZ SA Vz.58, Valmet Rk.95, SIG SG550,
SIG SG551, SIG SG552 Commando, HK XM8, Colt XM177E2


Rany nie za dużo tych broni albo tych akm''ów,czym one się różnią ? Bo strasznie dużo rodzajów jest.Troszkę mi nie odpowiada taka ilość broni,wolę jednak jak jest zachowane w oryginale :)
W sumie to mod i daje dużo dodatków,ale jakoś mnie nie kusi granie na modach tym bardziej na cheatach :p
Co prawda stalker i tak jako FPS hybryda ma bardzo dużo rodzajów broni,ale patrząc na rozwinięty obszar i nie częste zdobywanie broni to nie przeszkadza.
Dobrze,że w każdej lokacji jest jakiś limit,że przejdzie się do następnej i zdobywamy inną broń,wcale nie lepszą i z jakimś limitem itp. W tedy nie widać tego,że mamy cały czas od początku gry sporo giwer i to na dodatek dobrych.Jest zachowana równowaga jeżeli chodzi o rozmieszczenie giwer,udostępnianie ich u handlarzy,ceny itp.
Nie lubię mieć wszystko pod nosem,a tym bardziej żebym się nie wysilał przy zdobywaniu broni.
Nie wiem jak inni,ale ja sobie cenię rozgrywkę,która jest trudna,zmusza do taktyki,do myślenia,radzenia sobie w ciężkich sytuacjach.Zona takie warunki daję,dlatego to mnie cieszy :)
Nie wiem co te mody dokładnie dają,ale wydaje mi się,że upraszczają rozgrywkę dla gracza,cóż fajnie,że się mody tworzy,ale jeśli tak jest to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:51, KŁEJK napisał:

zamiarów nie miał to skończył marnie ;-D. A przy jego zwłokach znalazłem "pendrive''a
szaleńca" - co można z tym fantem zrobić?

To element jednego z zadań pobocznych dla Wolności, bodajrze Maks to zleca, nagroda może cię ...zaskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 19:51, KŁEJK napisał:

co można z tym fantem zrobić?


Z tego co pamiętam, ktoś z Wolności zlecał misję zabicia tego szaleńca i zdobycie pendrive''a, ale nie jestem tego na 100% pewien :).

[Edit]
Nie odświeżyłem strony i wyszedł taki bubel przepraszam :).

A żeby nie robić kompletnego OT, to zainstalowałem sobie Oblivion Lost + Arsenal Mod według poradnika Bishoopa, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny :). Poradnik był pod wersję 1.00005, jednak mi mody zadziałały przy 1.000006 (gubię się z tymi zerami :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 20:37, Lord-Tyrranoos napisał:

Krótkie pytanie: przy donoszeniu dokumentów do Barmana nie wolno/powinno się atakować
Powinnościowców, prawda?

nie powinno, prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Gdzie można zdobyć "snajperski VAL" ?
Podobno miałem go dostać za jedną z misji zleconych przez powinność ale niestety misje się skończyły i nie dostałem :(. Znalazłem wszystkie pozostałe udoskonalone bronie i tylko tej mi brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 21:03, Gorn111 napisał:

Mam pytanie. Gdzie można zdobyć "snajperski VAL" ?
Podobno miałem go dostać za jedną z misji zleconych przez powinność ale niestety misje
się skończyły i nie dostałem :(. Znalazłem wszystkie pozostałe udoskonalone bronie i
tylko tej mi brakuje.

To ma byc nagroda za wykonanie zadaniea Wyplenić Wolność (czy coś w tym stylu), polegało ono na wytłuczeniu Wolnościowców w opuszczonym gospodarstwie (albo wiosce pijawek, nie pamiętam), zadanie zleca Woronin.
Żeby dostać tak drastyczne zadania trzeba trochędla Powinnościowców popracować, kilka trofeów i zabitych neutralnych stalkerów styknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypełniłem wszystkie zadania dla Powinności i nie dostałem takiego zadania, może dlatego że tamtych Wolnościowcow "coś " zabiło.
Dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi cheaty to nie ma co ich porównywać choćby trochę do modów. Mody w zdecydowanie większej ilości przypadków dają nam to czego pozbawili nas twórcy. Wyciętych mutantów, pojazdów, spania oraz blowoutów, nowych tekstur, pogody etc. Zdecydowana też większość utrudni nam rozgrywkę niż ją ułatwia. Oblivion jest na pewno trudniejszy od gołej wersji. Nie mówię już o ABC Inferno za swoim horror time. Możemy także się cieszyć oryginalnymi nazwami broni i poddawać ją upgradowi. Co do Arsenal Moda to nie mam nic przeciwko. Przecież nie musimy korzystać z wszystkich naraz. Zawsze lepiej rozszerzyć horyzonty poza GP 37, FT 200M czy Dragunovy. tu masz źródło z którego wziąłem listę broni razem ze screenami: http://stalker-world.webd.pl/viewtopic.php?t=51.

@ milten6

Dnia 06.03.2009 o 19:52, Ajinur napisał:

A żeby nie robić kompletnego OT, to zainstalowałem sobie Oblivion Lost + Arsenal Mod
według poradnika Bishoopa


Zawsze miło jest wiedzieć, że moje wypociny komuś pomagają. Tym bardziej, że trochę nad cholerstwem się pomęczyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie o Arsenal Moda. Jeśli nie instaluje go razem z OL to co mam pobrać? Tylko AM + Spolszczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 22:15, Bishoop napisał:



Fajne żródło,nieźle pokazane poszczególne bronie.
Tylko,że mi nie chodziło o to,że to źle,że robią mody i dają tyle broni,tylko,że mając dostępnośc do tylu broni mamy strasznie ułatwioną rozgrywkę,nie ma to jak zipać z jakimiś gratami zepsutymi trochę,z resztkami ammo i gnać po Zonie z tym dreszczem emocji,żeby nic nie wyskoczyło bo jak nie znajdziemy najbliższego handlarza to koniec.Te mocje,ta rozgrywka jest w tedy lepsza,mody uprzyjemniają grę,ale czy utrudniają i dają tyle emocji? Mając tyle broni to jedynie zabawa,którą giwerą zdejmiemy wroga,bo są takie poulepszane i nowoczesne,że ciężko byłoby przegrać.Te mody są konkretne i dużo ciekawych rzeczy wnoszą do rozgrywki w stalkerze,ale co do giwer to ja już się jakoś przyzwyczaiłem do tych staroci ze stalkera ,nowości mi tam nie pasują w ogóle,chociaż wiem,że to musi być ciekawsza rozgrywka ,bo nie których to samo może już nudzić.Jednak ja z modów rezygnuję.
Teraz np. gram w Cs i gnam sobie z kamizelką C-1 poulepszaną na kewlar i Viperek,fajnie jest tak grać przez dłuższy okres gry,kiedy poziom gry tak wzrośnie,że trzeba mieć minimum Trs-301.
Mody zawsze idą na plus,a cheaty są dla tych,którzy lubują się w łatwiźnie i nie wysilaniu się.
Ja bym w modzie zmienił rozmieszczenie mutantów,żeby nie biegały jak owce tylko miały swoje skrytki,miejsca,atakowały z zaskoczenia małymi grupkami,broni dałbym na pewno parę nowych,ale nie zanowoczesnych i nie dużo.Wiadomo te emisje,horrortime,Ai wrogów,nie wiem spanie,jazda samochodem,ulepszanie giwer i pancerzy,coś zmienić w lokacjach.Takie konkrety,a nie tam szczypanie się :)
Mi np. w stalkerze nie pasuję ciężka broń typu ckm''y,granatniki jak ten Buldog czy choćby wyrzutnia rakiet,podchodzi mi to troszkę pod akcje typowo wojenne,a tego chciałbym uniknąć w stalkerze.
Wojsko to wojsko może mieć do tego dostęp,ale nie my.
W grze mamy najemnika,a nie jakiegoś rambo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę przetestuje pliczek co mi zrobił jeden modder, zwiększe mutantów, artefaktów po i intensywności blowouta... oł je, trzeba przetestować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hah, działa mi Arsenal Mod. ;D
Całkiem fajnie wygląda teraz HUD, a broń to w ogóle teraz jest mistrzowska. ^^ I nie wiem czego, ale wydaje mi się że gra mi płynniej chodzi, coraz więcej modów, a gra płynniej chodzi. O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2009 o 23:40, Ajinur napisał:

Fajne żródło,nieźle pokazane poszczególne bronie.
Tylko,że mi nie chodziło o to,że to źle,że robią mody i dają tyle broni,tylko,że mając
dostępnośc do tylu broni mamy strasznie ułatwioną rozgrywkę,

Z tym to też tak do końca to nie jest. Co prawda ukończyłem prawie całą grę na Oblivion Lost 2.2 + Arsenal Modzie [ po ukończeniu "surowej" wersji" ] i nie powiedziałbym że było jakoś bardzo łatwiej. To nie jest tak, że od początku mamy dostęp do nie wiadomo jakich pukawek i innego sprzętu. Ot na początku mamy dostępne [ u Sidorowicza ] to co zwykle, czyli żarcie, lekii amunicję, podstawowe ''pancerze'', jakieś pistoleciki, dubeltówki itp. Choćby o Viperze czy AKM 74/2U nie ma co marzyć raczej ;-D. A im dalej w las tym sukcesywnie dostępność i liczebność towarów u handlarzy się zwiększa, więc wszystko jest w porządku. :)
>nie ma to jak zipać z jakimiś

Dnia 06.03.2009 o 23:40, Ajinur napisał:

gratami zepsutymi trochę,z resztkami ammo i gnać po Zonie z tym dreszczem emocji,żeby
nic nie wyskoczyło bo jak nie znajdziemy najbliższego handlarza to koniec.Te mocje,ta
rozgrywka jest w tedy lepsza,mody uprzyjemniają grę,ale czy utrudniają i dają tyle emocji?

Jasna sprawa ale uwierz ... mody nie ułatwiają rozgrywki. ;-) One ją zmieniają. Co prawda mody ułatwiające grę [ np: fixy zwiększające ilość stuffu jaką może Naznaczony unieść do 2000 kg ] są, ale mówimy tu raczej o dużych, "pełnych" modyfikacjach. O ile OL jest jeszcze łatwy i dość przyjemny to już np: ABC Inferno czy Priboy Story już takie nie są :-D. Proponuję ci je wgrać i rzucić się choćby na stację pojazdów, można się srogo ... przestraszyć, a i twierdzenie że mody ułatwiają grę zniknie jak kamfora. :P

Dnia 06.03.2009 o 23:40, Ajinur napisał:

Mając tyle broni to jedynie zabawa,którą giwerą zdejmiemy wroga,bo są takie poulepszane
i nowoczesne,że ciężko byłoby przegrać.

Już o tym pisałem. Poza tym żeby broń "apgrejdnąć" potrzeba niemałych czasem funduszy. A i naprawić / kupić kombinezon / broń też trzeba więc nie jest tak różowo jakby się mogło wydawać. :)
Te mody są konkretne i dużo ciekawych rzeczy wnoszą

Dnia 06.03.2009 o 23:40, Ajinur napisał:

do rozgrywki w stalkerze,ale co do giwer to ja już się jakoś przyzwyczaiłem do tych
staroci ze stalkera ,nowości mi tam nie pasują w ogóle,chociaż wiem,że to musi być ciekawsza
rozgrywka ,bo nie których to samo może już nudzić.Jednak ja z modów rezygnuję.

Uwierz, że nie warto. Ja po zagraniu w OL i ponownie w "zwykłego" Stalkera widzę jak te 2 wersje się różnią ... wtedy podstawka wydaje się być taka ... uboga ;-DDD. Ale mimo wszystko i tak miecie.

Dnia 06.03.2009 o 23:40, Ajinur napisał:

Teraz np. gram w Cs i gnam sobie z kamizelką C-1 poulepszaną na kewlar i Viperek,fajnie
jest tak grać przez dłuższy okres gry,kiedy poziom gry tak wzrośnie,że trzeba mieć minimum
Trs-301.
Mody zawsze idą na plus,a cheaty są dla tych,którzy lubują się w łatwiźnie i nie wysilaniu
się.

Cheaty ... cóż ... w Stalkerze ich nie używałem ... w innych grach też raczej nie no chyba, że trafił mi się krytyczny przypadek i nie miałem jak inaczej uratować skóry :/. Ale przecież po to są cheaty ;-). Ew. można się nimi bawić np: w Deus Exie.

Dnia 06.03.2009 o 23:40, Ajinur napisał:

Ja bym w modzie zmienił rozmieszczenie mutantów,żeby nie biegały jak owce tylko miały
swoje skrytki,miejsca,atakowały z zaskoczenia małymi grupkami,broni dałbym na pewno parę
nowych,ale nie zanowoczesnych i nie dużo.Wiadomo te emisje,horrortime,Ai wrogów,nie wiem
spanie,jazda samochodem,ulepszanie giwer i pancerzy,coś zmienić w lokacjach.

Co do jazdy samochodem. IMO dobrze, że z tego zrezygnowano. Jeżdzenie autami w grze jest ... mordęgą krótko mówiąc i na dłuższą metę się zupełnie nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mody za cholerę gry nie ułatwiają, zależy jakie. Ja "zainstalowałem" AM i teraz jestem już za X18 a dalej moją najlepszą bronią jaką mam jest AK47. Nic mocniejszego nie znalazłem, a przydałoby mi się. Zobaczę jak będzie z OL, ale to dopiero jak skończę teraz Stalkera z AM. Potem od razu zaczynam grać na OL + AM + mody "graficzne".^^

BTW: Drugi screen. Ta tablica jest normalnie w grze? Bo tak się zastanawiam czy mody ją dodały, czy ona już była. Teraz tak łażę sobie bez sensu po całej Zonie, i rozglądam się wszędzie, i nigdy tej tablicy nie zauważyłem. ;p

I czy mówiłem że ta gra wymiata? ;D

20090307125325

20090307125347

20090307125407

20090307125427

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm ... tak zagłębiam się w tę grę i pomyślałem, że może by tak sklecić jakieś FAQ w formie przypiętego posta. Oto co na razie udało mi się skombinować. Wszelkie sugestie mile widziane :P. Może ktoś się pokusi o jakieś dopracowanie i rozszerzenie ? ^_^ A teraz do rzeczy ...

S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl - S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla

Minimalne wymagania sprzętowe: Win XP SP2, Intel Pentium 4 2 GHz / AMD XP 2200+, 512 MB RAM, 10 GB HDD, grafika 128 MB z DX 9.0c [ GF 5700 / ATI Radeon 9600

Zalecane wymagania sprzętowe: C2D E6400 / AMD Athlon 64 X2 4200+, 1 GB RAM i więcej, grafika z 256 MB RAM z DX 9.0c [ GF 7900 / ATI Radeon X1850 ].

Producent: GSC Game World
Wydawca: THQ
Dystrybutor: CD Projekt
Silnik: X-Ray Engine
Premiera:
ŚWIAT: 20 marca 2007
ROSJA: 23 marca 2007
POLSKA: 13 kwietnia 2007
Gatunek: FPS, RPG, akcja
Tryb gry: jednoosobowa, wieloosobowa

Linki:

Oficjalna strona gry: http://www.stalker-game.com/

Ogromne źródło plików, modów, patchy i wielu innych przydatnych rzeczy dla każdego stalkera:

http://stalker.filefront.com/

Inne: http://forum.stalker.pl/index.php

Patche: najnowszy patch ma wersję 1.06, aczkolwiek jeśli chcesz grać tylko w single''a najbezpieczniej jest pozostać przy wersji 1.04 lub 1.05. Z tymi wersjami współpracują także róznorakie modyfikacje [ choć nie wszystkie da się ze sobą połączyć ]. Dalsze wersje łatek dodają nowości tylko do trybu multiplayer.

Najbardziej znane i polecane mody: Repair Mod, Arsenal Mod, Priboy Story, Oblivion Lost 2.2, ABC Inferno i wiele wiele innych.

Jak zacząć zabawę z modyfikacjami do Stalkera?

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=625

Jak zainstalować Arsenal Moda + Oblivion Lost 2.2 ? Poradnik by Bishoop

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=12904

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować