Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 17.03.2009 o 11:57, Jaki Ganh1 napisał:

Mam pytanie. Otóż mam zainstalowanego Oblivion Lost. Podobno można w nim używać pojazdów,
tylko w jaki sposób, i czy wszystkich się to tyczy?


Przy parkingu w Kordonie masz pierwszy samochód (taki zielony). Ustaw w opcjach, w klawiszów ustawieniach słowa "włącz" i przypisz jakiś klawisz tam. Ustawisz włącznie zapłonu i jazda :)

Uważaj na anomalie choć fajnie się lata kilkadziesiąt metrów nad ziemią xD
____________________________________________________________


Też mam przy okazji pytanie co do aut: OL 2.2, w pewnym momencie w samochodach "zaparowały" szyby i nic nie widać. I kurde jeździć się nie da (te co nie mają szyb to da się prowadzić). Normalnie bym odpalił auto i dmuchawę właczył... ale tego w grze się nie da zrobić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2009 o 12:07, hunter22 napisał:

Uważaj na anomalie choć fajnie się lata kilkadziesiąt metrów nad ziemią xD

Tja... Kilkadziesiąt? Chyba kilkaset. Przecież jak wjechałem w Wir to mnie wywaliło na dwa kilometry w górę. ;D

Dnia 17.03.2009 o 12:07, hunter22 napisał:

Też mam przy okazji pytanie co do aut: OL 2.2, w pewnym momencie w samochodach "zaparowały"
szyby i nic nie widać. I kurde jeździć się nie da (te co nie mają szyb to da się prowadzić).
Normalnie bym odpalił auto i dmuchawę właczył... ale tego w grze się nie da zrobić :P

Że ke? Mi się tak nigdy nie działo. Daj se kamerę z trzeciej osoby i tyle, w opcjach idzie to zmienić. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 11:35, Gorn111 napisał:

I jeszcze jedno pytanko . Czy po dołaczeniu do którejśc z nietypowych frakcji (bandyci
itp ) pojawiają się jakieś dodatkowe , mogą być malutkie i króciutkie, misje ?


Na Obivionie? A wiesz, że nie wiem. W sumie nigdy nie dołączałem do którejś z frakcji. Kurde, będę musiał to sprawdzić choć podejrzewam, że questy się nie zmienią w porównaniu z gołą wersją. Zabij tego i tego, wybij posterunek wroga, przynieś to i tamto i takie tam. Nie wiem jak z bandytami bo na gołym Stalkerze oczywiście nie ma możliwości do nich dołączyć. Tak jaki i do innych frakcji choć można z nimi się przyjaźnić.

@ hunter22

Zaparowały Ci szyby?! Też pierwsze słyszę o tym. Gąbeczka z irchy i czyścisz co sto metrów :) Daj screena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2009 o 18:05, CNCMFE napisał:

Tja... Kilkadziesiąt? Chyba kilkaset. Przecież jak wjechałem w Wir to mnie wywaliło na
dwa kilometry w górę. ;D


Musisz od razu zdradzać co się stanie? :P

Dnia 17.03.2009 o 18:05, CNCMFE napisał:

Że ke? Mi się tak nigdy nie działo. Daj se kamerę z trzeciej osoby i tyle, w opcjach
idzie to zmienić. ;)


Wiem, ale wolę patrzeć ze środka prowadząc niż z dachu czy z tyłu :P


I screeny:

20090317214854

20090317214909

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.03.2009 o 21:49, hunter22 napisał:

Musisz od razu zdradzać co się stanie? :P

Spoiler

Dobra, o następnych bugach piszemy w spojlerze. ;)


Dnia 17.03.2009 o 21:49, hunter22 napisał:

I screeny:

I to są zaparowane szyby? To wygląda jakby Ci stado gołębi zesrało się na szybę. ;p
Jakiś bug, tak jakby zamiast szyby była jakaś inna tekstura... ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 08:18, CNCMFE napisał:

Spoiler

Dobra, o następnych bugach piszemy w spojlerze. ;)



To nie był bug, tylko smaczek gry :P

Dnia 18.03.2009 o 08:18, CNCMFE napisał:

I to są zaparowane szyby? To wygląda jakby Ci stado gołębi zesrało się na szybę. ;p
Jakiś bug, tak jakby zamiast szyby była jakaś inna tekstura... ;/


Dawno temu jak miałem auta gorszej klasy to mi tak parowało. Teraz nie. No, ale zmora zaparowanych szyb do gry weszła :P

Nawet traktorek ma "zaparowane"... jedynie te co nie mają szyb to jakos idzie. Nie chcem ale muszem jeździć z widoku trzeciej osoby :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;]. Czy jak mam wgranego moda Oblivion Lost i Arsenal Mod to jeszcze mogę wgrać na samochody?


Spoiler

A tak w ogóle to mam dziwny problem. Jak idę do tego obozu bandytów (1 quest) i chcę zagadać tego ziomka niedaleko obozu to nie da się rozmowy przeprowadzić, chociaż że śrubę w łapie. A sam Oblivion Lost niezły jest :) Tylko narazie mało gnatów widziałem i zabugowane troche jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 08:55, mateuszencja napisał:

Cześć ;]. Czy jak mam wgranego moda Oblivion Lost i Arsenal Mod to jeszcze mogę wgrać
na samochody?


OL już sam w sobie zawiera mod samochodowy. Tu opisalem początki z autami http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=13403

Dnia 18.03.2009 o 08:55, mateuszencja napisał:

Spoiler

A tak w ogóle to mam dziwny problem. Jak idę do tego obozu bandytów (1 quest) i chcę
zagadać tego ziomka niedaleko obozu to nie da się rozmowy przeprowadzić, chociaż że śrubę
w łapie. A sam Oblivion Lost niezły jest :) Tylko narazie mało gnatów widziałem i zabugowane
troche jest



Z Wilkiem gadałeś? Szef obozu kotów, jak szedłeś od Sidorowicza przez ten obóz to on do ciebie kiwał, że masz podejść. Wilk zleci zdanie przy którego rozwiązaniu trzeba zabić bandytów na parkingu i wtedy ten ziomek sam do ciebie zagada i da wybór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2009 o 09:01, hunter22 napisał:

Z Wilkiem gadałeś? Szef obozu kotów, jak szedłeś od Sidorowicza przez ten obóz to on
do ciebie kiwał, że masz podejść. Wilk zleci zdanie przy którego rozwiązaniu trzeba zabić
bandytów na parkingu i wtedy ten ziomek sam do ciebie zagada i da wybór :)



Gadałem z tym Wilkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 09:47, mateuszencja napisał:

Gadałem z tym Wilkiem.


Czyli po podejściu do jednego z tych co staja niedaleko parkingu, to jeden do ciebie będzie mówić coś tam i jak skonczy mozesz z nim pogadac. Na PDA na mapie masz na niego namiar, więc podejrzewam że do właściwego stalkera chcesz zagadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Któryś z tych trzech gości na pewno powinien być skory do rozmowy. A jeśli nie to są w sumie chyba tylko 2 rozwiązania ... albo masz buga, albo zabiłeś konającego koło tego ... hm ... wagonu w pobliżu drogi, który poprosi cię o apteczkę. Ale jeśli byś go zabił to przecież tamci w takim razie by cię zaatakowali. Hm ... dziwne ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bug, ale usunięcie folderu nic nie da.
Otóż zagadać się ich nie da, ponieważ zanim do nich doszedłeś, zaatakował ich zapewne jakiś mutek, to "triggeruje" w ich grupie normalny skrypt i stalkerzy Ci zamiast Ci pomóc w odbiciu farmy, zamieniają się w zwykłych "wędrujących" tzn. chodzą tu i tam aż ich coś zagryzie w końcu. Bug występuje z powodu AI life, który w OL spawnuje dość blisko nich grupę blind dogów, które dość szybko ich odnajdują. Jedyne wyjście to szybko po rozpoczęciu gry pędzić na ich pozycje ( by porozmawiać przed dotarciem tam bestii) lub zdobyć park samemu.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedyny jaki spotkałem ;) Poza tym da się go ominąć ( prędko wziąć misję i biec do nich)
Drugi pomniejszy to przy wejściu do baru gdy Powinność prosi o pomoc w odparciu dzików - jeszcze nigdy te dziki mi tam nie dobiegły, zawsze ginęły po drodze (mają chyba zaskryptowany bieg na wprost posterunku), bo cała chmara ginie w jednej anomalii i mamy "mission failed" :D Ale to na prawdę drobnostki w porównaniu z radością jaką OL 2.2 daje, więc się nie zrażaj czasem...
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z modem Priboi Story. Ściągnąłem wersję 1.1, zainstalowałem na Stalkerze w wersji 1.oo6, do tego dołożyłem spolszczenie i pojawiły się problemy z wczytywaniem zapisow. Mogłem wgrać tylko autosavy ( tylko te gdy przechodziłem z mapki na mapkę). Po wejściu do Bary przy próbie rozmowy z kimkolwiek wywala mnie do pulpitu. Spróbowałem grać bez spolszczenia i to samo. Znalazłem łatke do moda pod wersję Stalkera 1.005 ale wtedy nawet nowej gry nie mogę zacząć. Miał ktoś coś takiego? Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo masz Stalkera w wersji 1.0006. Mało które mody współpracują prawidłowo z tym patchem. Graj najlepiej na 1.0005.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 22:05, CNCMFE napisał:

Bo masz Stalkera w wersji 1.0006. Mało które mody współpracują prawidłowo z tym patchem.
Graj najlepiej na 1.0005.


OL grałem na 1.006 i nie było problemow. Sprobuję na 1.005 mam nadzieje że się uda
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2009 o 22:05, CNCMFE napisał:

Bo masz Stalkera w wersji 1.0006. Mało które mody współpracują prawidłowo z tym patchem.
Graj najlepiej na 1.0005.


Z wersją 1.005 dzieje się to samo . Szkoda ponieważ gra zapowiadała się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować