Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Dnia 08.02.2013 o 17:05, Tyler_D napisał:

Nie działa niestety. Ani we wczytanej grze ani w nowej. Chodzi rzecz jasna o Dimas final
mod. Wrr.


Zmień jeszcze max_walk_weight w actor.ltx oraz max_weight w system.ltx, poziom wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uhh ... ktoś pamięta kiedy Max Czarodziej pojawia się w grze? To znaczy po której misji? Albo jak go spawnować bo chyba mi się zagubił lekko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2013 o 18:56, Tyler_D napisał:

Uhh ... ktoś pamięta kiedy Max Czarodziej pojawia się w grze? To znaczy po której misji?
Albo jak go spawnować bo chyba mi się zagubił lekko ...


To był mechanik? W barze czy wiosce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten dodatkowy mechanik który miał czasem fajne fanty, upgrejdowal i naprawiał sprzęt. Wiesz ... wczoraj spędziłem gdzieś z pół wieczora i sam nie wiem od czego to zależy. Raz się pojawiał, raz nie. Wszystko się rozgrywało po oczyszczeniu stacji kontroli pojazdów i powrocie do wioski kotów. Raz był, raz nie. Śmiem nawet twierdzić, że szansa jego pojawienia się to jakieś 50-75 procent czasem. No ale w końcu się udało. Ale co zabawniejsze [?!] już niedługo potem przyszło wojsko i przy okazji padł mi Wilk, całe szczęście że po zaliczeniu pierwszej misji, trochę szkoda że chyba tylko jedną albo misję dodatkową zdążyłem od niego wziąść [ albo i wcale, nie pamiętam ] no ale tam raczej fanty za pass misji nie były jakieś powalające. ;-)

Swoją drogą - pewnie to wszyscy wiedzą ale ja dopiero teraz to odkryłem. :-P Dostajemy nieco inne fanty za samotne oczyszczenie tej stacji kontroli pojazdów, bez Pietruchy i kumpli.

W Barze był Szary ale tak samo wyglądał. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>A i w czerwonym lesie znalazlem fajna skrytke

Dnia 27.06.2012 o 14:19, Noirr napisał:

- w srodku snajpa AEW czy jakos tak oraz 600 sztuka amunicji do Knights''a ;)

Właśnie odnalazłem tę skrytkę, snajpa jest boska, czuję że chyba się z nią na długo zaprzyjaźnię. ^^ A i powiedz mi jeszcze może, gdzie znaleźć / kupić tego Dziurkacza [ ammo to ta czerwona Lapua Magnum czy jakoś tak ]? I swoją drogą w Dimasie po zakończeniu gry, kompletnym [ znaczy się wybraniu zakończenia w Elektrowni ] jest freeplay prawda? I można sobie wrócić do Zony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 12:50, Tyler_D napisał:

^^ A i powiedz mi jeszcze może, gdzie znaleźć / kupić tego Dziurkacza [ ammo to ta czerwona
Lapua Magnum czy jakoś tak ]?


Dostajesz go za wykonanie misji, tak samo jak lunetę do niego. Oba przedmioty dostaje się od przywódców Wolności/Powinności, ale już nie pamiętam co od którego. Należy wykonać te misje przed wybiciem którejkolwiek z baz.

Dnia 25.02.2013 o 12:50, Tyler_D napisał:

I swoją drogą w Dimasie jest freeplay prawda? I można sobie
wrócić do Zony?


Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bleh, trochę się musiałem cofnąć [ pół biedy że często sejwuję ] ale na szczęście już wszystko za mną. Zdobyłem tego całego Dziurkacza i przyznam, że jestem trochę rozczarowany, oczekiwałem czegoś ... lepszego. :-P Ale tak po prawdzie to pukawka jest całkiem fajna, co z tego że to tylko modyfikowany SVD, ma baaardzo dobrą lunetę [ na moje oko nawet lepszą od Knightsa, niedługo pójdę do Czerwonego Lasu i porównam ją z tą snajpą ze skrytki koło rozbitego helikoptera Powinności ] i tłumik, tylko całkiem mocno odrzuca przy strzelaniu. Nie jest zła ale ma cholernie drogie i rzadkie pestki [ i tylko Max je sprzedaje, damn ] czynią z niej trochę mało przydatną. Do Knightsa za to można doczepić granatnik i tłumik ale ta za to jakaś taka średnia mi się wydaje, chyba jednak pozostanę przy tym AEW jak tylko się do niej dokopię.

Swoją drogą być może o tym wiesz ale warto o tym wspomnieć jak już rozgrzebujemy temat snajp, nad Jantarem w drodze do kompleksu z Labaratorium mijamy autobus, jeżeli odnalazłeś tamtejszą skrytkę to warto się tam bujnąć bo jest tam 600 sztuk ammo do Knightsa / AEW i to przeciwpancernej. Więc wychodzi mi że niedługo będę miał 1200 sztuk tejże. ^^ No i jakby mi się chciało już rozwalać Wolnościowców to też co nieco by wpadło.

i tak na przyszłość jakby ktoś potrzebował - za dostarczenie Woroninowi snajperskiego, wyciszonego LR-300 z Magazynów dostaniemy celownik do Dziurkacza, za [ prawdopodobnie bo menusy tego nie pokazały albo mi tu umknęło ] dostarczenie Łukaszowi leczącego Beryla [ kompleks nad Jantarem ] dostaniemy owego Dziurkacza i inny stuff.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się na razie paczac na tego Dimasa, więc zapytam się Ciebie.
Oprócz podobnych właściwości gameplaya co stary dobry Oblivion Lost, Dimas podmienia tekstury i ogólnie usprawnia grafikę?

Bo akurat to mnie najbardziej interesuje, z racji że mój stary krzemiaczek nie uciągnie wtedy gry z tym modem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja gram na moim wysłużonym już nieco C2D 2.33GHz, Radku X1950 Pro 256 MB a to nie jest sprzęt do komfortowego grania, tym bardziej w tych czasach i w przypadku gier które mają tendencje do crashy, zżerają dużo pamięci itp itd. U mnie gra się zazwyczaj znośnie/dobrze, czasem przycina, zazwyczaj przed/po loadingach/sejwach no i przy dużej ilości postaci lub ulewie [ Dzicz chociażby albo Magazyny, tu miałem do tej pory największą rzeźnię z niewiadomego względu, albo przez sprzęt albo przez to że komp chodził tego dnia całkiem długo i często zapisywałem/wczytywałem ]. Jakieś tam poprawki graficzne widać ale nie wydaje mi się by były one jakieś wybitnie zmieniające, dużo jest nowego stuffu, sprzętu, questów i innych dupereli. Tu masz to w pigułce.

http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=49&t=6451

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 14:05, Tyler_D napisał:

Ja gram na moim wysłużonym już nieco C2D 2.33GHz, Radku X1950 Pro 256 MB a to nie jest
sprzęt do komfortowego grania /.../


Do starego Stalkera, to chyba jednak konfiguracja wypasiona...
Skoro ja gram na Athlonie 1.1Ghz (przetpotopowy SocketA, a nie jakies dwurdzeniowe kosmiczne technologie :D), GF5900XT i 1GB RAM. :D

Dlatego tak bardziej zwracam uwagę na wszelkie poprawki graficzne, bo przy obecnej konfiguracji, trafiają się momenty w grze, które mój kumpel określił jako "strategia turowa w grze FPS". xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 14:36, meryphillia napisał:

Do starego Stalkera, to chyba jednak konfiguracja wypasiona...

Może i tak ale sprzęt ma już swoje lata, może nie przeżył powodzi i najazdu gimbazy rodzinnej ale już sam widzę, że niedomaga czasami z bliżej nieznanych mi powodów. Większość gier radzi sobie dobrze, Stalker też ale im więcej i im większe mody tym bardziej się dławi [ jak mówiłem, w Magazynach miałem zwiechy że głowa mała i to nie parusekundowe ], przez większość czasu grało się naprawdę dobrze coby nie mówić.

Dnia 26.02.2013 o 14:36, meryphillia napisał:

Dlatego tak bardziej zwracam uwagę na wszelkie poprawki graficzne, bo przy obecnej konfiguracji,
trafiają się momenty w grze, które mój kumpel określił jako "strategia turowa w grze
FPS". xD

Masz linka, jest tam coś wspomniane o poprawionej grafice ale nie wiem jak to byłoby u ciebie z optymalizacją, musiałbyś sam przetestować, patch 1.05 i jakieś 500-600 MB do downloadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawiechy to chyba są normą w zmodowanych Stalkerach.
Bo miałem je na dwóch komputerach, a i ziom miał całkiem pdobne w identycznych miejscówkach co i ja na komputerze o znacznie lepszej i współczesnej konfiguracji.

U mnie da się to jeszcze przeżyć, choć mapy gdzie załadowała się zgraja szczurów zamieniają się właśnie we wspomnianą wczesniej "strategię turową". :D

Nic tam.
Pobawię się jeszcze z dwa tygodnie OL po raz kolejny i zobaczę po tym jak będzie łaził ten Dimas u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty też masz buga, że niewykonalny jest quest o ogonie nibypsa u Sacharowa? Ile razy bym nie podchodził do tego zadania w tym modzie u niego zawsze ale to zawsze doktorek twierdzi, że nie posiadam tego łupu przy sobie mimo iż oczywiście go posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2013 o 09:08, Tyler_D napisał:

Ty też masz buga, że niewykonalny jest quest o ogonie nibypsa u Sacharowa? Ile razy bym
nie podchodził do tego zadania w tym modzie u niego zawsze ale to zawsze doktorek twierdzi,
że nie posiadam tego łupu przy sobie mimo iż oczywiście go posiadam.

I Recall:)
To chyba stary bug z podstawki- gdy pisze ogon nibypsa to chyba chodzi o kopyto dzika, czy jakośtak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, muszę spróbować przy najbliższej okazji [ a teraz dopycham się sukcesywnie do podziemi Mózgozwęglacza więc ... ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to pytanie może wydać się dziwne ale musicie mnie zrozumieć. :-P Sam bym to sprawdził rzecz jasna gdybym tylko miał jak w tym momencie. A mianowicie - czy ktoś próbował odpalić pierwszego Stalkera na bardzo mocnym, nowym sprzęcie [ np: z zeszłego lub tego roku ]? A tym bardziej modowanego [ OL, Dimas i inne duże konwersje ]? Jak odczucia? Czy gra nadal zamula, zwiesza się na kilka, kilkanaście sekund i tym podobne cuda czy zawsze chodzi płynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2013 o 18:08, Tyler_D napisał:

...


No cóż. Mój sprzęt raczej nie należy do super mocnych:
PhenomII x6, radeon 5870 1gb, 6gb ram
ale odpalałem na nim SoC i CoP, również modowane. Niestety, z cieniami nadal jest problem. Mogę ustawić wszystko na max, ale cienie w okolicach średnich albo niskich, wtedy działa bez przycinki. Powiedział bym, że to przypadłość silnika i niewiele można na to poradzić, chociaż dobre konwersje działają nawet szybciej niż vanilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować