Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Nadal próbuję to rozgryźć, dokopałem się do czegoś takiego.

Mówisz, że na innych shaderach problem nie występuje, tak? Wejdź do gry, zminimalizuj alt+tabem, i otwórz plik "SkyGRAPHICS_options", z folderu gamedata/shaders/r2.


http://www.stalker.pl/forum/viewtopic.php?f=49&t=5663&p=161615

Próbowałem, bodajże przy SSAO trochę się poprawiło ale nadal było to widoczne. Pamiętam że pomogłeś mi gdy chciałem zwiększyć udźwig. Masz może jakieś inne pomysły związane z grzebaniem w pliczkach albo w tym co zalinkowałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GTX 770 ale już sobie poradziłem. Wyguglałem co to [ myślałem, że to będzie po prostu bardziej skomplikowane ], zrobiłem i ... o dziwo działa. Dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam do ciebie pytanie raz jeszcze odnośnie Dimas Moda. Jakoś specjalnie patrzyłeś na konflikt pomiędzy Wolnością a Powinnością w stosunku do możliwości grania po zakończeniu gry w Elektrowni? Wchodziłeś w ich wojenki [ Magazyny Wojskowe ], wspierałeś jedną stronę czy też zupełnie to olewałeś bo równie dobrze można przecież nie wspierać mini posterunku Powinności w ataku jak i pomóc Wolnościowcom przy Barierze i nadal mieć dobre stosunki z Powinnością. Chciałbym po prostu sobie pograć do woli po zakończeniu fabuły i nie musieć rezygnować z arsenału Pietrenki w Barze choćby. Bo nie wiem po prostu jak się gra z freeplayem stąd to pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie ... jak znaleźć Barnabę [?]. Z nim był też chyba jakiś quest nie? Za cholerę nie wiem ani gdzie go znaleźć [ albo co zrobić żeby zaskoczył jakiś skrypt ] i co trzeba mu przynieść czy tam jakiego questa wykonać, pamiętasz może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2014 o 16:17, Tyler_D napisał:

...


Jeżeli chodzi o konflikt to bardzo często gram jako neutrał, właśnie ze względu na dostęp do handlarzy i questów. Generalnie na freeplay pierwsze co powinieneś zrobić to drałować do bazy wolności, bo zostanie napadnięta przez dużą liczbę mutantów i Monoliciarzy, przynajmniej u mnie tak było. Trzeba im pomóc w obronie, inaczej padną wszyscy. A Barnaba? Czy to był gość od niewidzialnych egzo? Stoi na ostatnim piętrze nad wejściem do laboratorium Jantaru, trzeba wskoczyć po zawalonych schodach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tam stoi? Poszedłem rzecz jasna do góry, znalazłem Rybkę jak zawsze ale człeka ni ma. Coś trzeba wcześniej zrobić? Znalazłem notkę o wirusie w tunelu na Wysypisku ... coś ominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2014 o 21:44, Tyler_D napisał:

Zawsze tam stoi? Poszedłem rzecz jasna do góry, znalazłem Rybkę jak zawsze ale człeka
ni ma. Coś trzeba wcześniej zrobić? Znalazłem notkę o wirusie w tunelu na Wysypisku ...
coś ominąłem?


Chyba tak. Tam było kilka notek od niego do zdobycia ale nie pamiętam już gdzie. Gość ulepszał niewidzialne egzo i sprzedawał egzoszkielety wszystkich frakcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie go nie ma ... :/ Dziwne. Spróbuję coś wyguglać ale jakbyś sobie przypomniał albo coś znalazł to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2014 o 21:53, Tyler_D napisał:

No to u mnie go nie ma ... :/ Dziwne. Spróbuję coś wyguglać ale jakbyś sobie przypomniał
albo coś znalazł to daj znać.


Coś znalazłem.

"W Czerwonym Lesie jest pomieszczenie które można otworzyć kodem z notatki. Wchodząc zarażamy się choróbskiem(i znajdujemy kolejną notatkę) włącza się licznik i ... ja nie ryzykowałem pobiegłem da Jantaru. Po zakupie lekarstwa(naliczyli mi 300000 R) i Wyleczeniu w pomieszczeniu w bunkrze trzecia notatka i wsio:)
Blazkowicz naprawia i sprzedaje pancerze wpomaganie. Po dostarczeniu mu PDA z informacjami (a la Śruba ) wzbogaca ofertę."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również to znalazłem. :-) I potwierdzam, to działa. Podobno BJ spawnuje się w Jantarze po użyciu antidotum na wirusa. No i wszystko jest jak na razie cacy tylko gdzie do cholery jest to pda dla niego? Przekopałem chyba pół internetu i nikt go chyba nie znalazł ... Ktoś wie gdzie to to znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znów ja ... wiem że pytanie nieco dziwne ale ... jak wrócić do Zony po ukatrupieniu tego ostatniego Kontrolera? Trzeba z buta dojść do tych małych drzwi przed pierwszym ''teleportem'' a wtedy znów przejść całą elektrownię ...? Oh come on.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 18:28, Tyler_D napisał:

To znów ja ... wiem że pytanie nieco dziwne ale ... jak wrócić do Zony po ukatrupieniu
tego ostatniego Kontrolera? Trzeba z buta dojść do tych małych drzwi przed pierwszym
''teleportem'' a wtedy znów przejść całą elektrownię ...? Oh come on.


Zdaje się, że tak. Możliwe, że gdzieś jest teleport, ale nie znalazłem. Generalnie, jeżeli lubisz freeplay, to polecam Soljanke. Tam masz taki freeplay juz w trakcie gry, bo wątek główny jest po prostu tak ogromny i masz mnóstwo pobocznych aktywności, które możesz wykonywać, zwłaszcza z Master Addonem i Kolektorem. Szukanie bardzo trudno dostępnych schowków (ze świetnym lootem), zadania poboczne, zbieranie itp. Wszystko co piękne w STALKERZE przy stale dostępnych questach głównych na horyzoncie. Sam władowałem w moda mnóstwo godzin (pewnie ze 150), a jestem może w połowie wątku głównego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2014 o 20:55, Noirr napisał:

Zdaje się, że tak.

No niestety ... trochę to bieganiny jest ale już sobie poradziłem. Zdziwiło mnie to że tu jednak można niszczyć wrogie latające [!] śmigłowce - okolice ''stadionu'' w Prypeci w drodze powrotnej. I jak na razie freeplay jest fajny ale nie wiedzieć czemu gdzieś właśnie w okolicach ''powrotnych'' gra zaczęła mi się crashować ... Właściwie zawsze po loadingu do nowego terenu a i czasem po loadzie lub quickloadzie ... Trochę to namolne ale mod jest na tyle dobry, że nie będę na to zbytnio narzekał. U mnie z kolei w drodze powrotnej było tak:
- większość Czerwonego Lasu pusta - zespawnowali mi się tylko Monoliciarze rzecz jasna na ''górce'' między Lasem a Prypecią. A w okolicy pierwszego posterunku od strony magazynów przyszło DUŻO Powinnościowców, którzy zdążyli ukatrupić tam paru, parunastu bandytów i wojskowych. Na przejściu do Magazynów na Barierze oczywiście mnóstwo zwierzątek za to w samej bazie Wolności spokój. No i na granicy przed Barem złapało mnie zwarcie, całe szczęście mam nano więc ... A w Barze typowo ... no może poza Kontrolerem ... A teraz mam jakieś 2 tony sprzętu do posortowania i sprzedania ... w tym 3 miniguny. xD

Jakieś 1400 pestek do AWM. Oh yeah.
>Generalnie, jeżeli

Dnia 02.02.2014 o 20:55, Noirr napisał:

lubisz freeplay, to polecam Soljanke.

Czytałem o tym. Ba - nawet próbowałem zasysać ale jak zobaczyłem kilkanaście partów i instrukcję instalowania tego wszystkiego do odpadłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko. Kiedy na steamie zaktualizowali grę do wersji 1.0006 ? Z tego co pamiętam to cały czas gra była w wersji 1.0005 i teraz mody mi nie działają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2014 o 18:02, Crew_900 napisał:

Pytanko. Kiedy na steamie zaktualizowali grę do wersji 1.0006 ? Z tego co pamiętam to
cały czas gra była w wersji 1.0005 i teraz mody mi nie działają :(


Pierwsze co powinieneś był zrobić to wyłączyć aktualizacje jeżeli chcesz modować grę. Znajdź w sieci instrukcję jak downgradować grę. Mody powinny wtedy odpalić, bo patche nie ingerują w żaden sposób w folder gamedata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować