Zaloguj się, aby obserwować  
JogaTv

S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl (STALKER: Cień Czarnobyla) - Temat ogólny

14906 postów w tym temacie

Regulamin tematu S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl:

1. W tym temacie wypowiadamy się wyłącznie na temat S.T.A.L.K.E.R. Cień Czarnobyla. Jeśli masz pytanie odnośnie S.T.A.L.K.E.R. Czyste Niebo zapraszamy tutaj: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=26119&u=5721.

2. Chcesz wiedzieć czy twój komp "udźwignie" Stalkera? Wymagania sprzętowe znajdziesz tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=10091

3. Masz problemy techniczne z Cieniem Czarnobyla? Zajrzyj tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=21519&u=1176

4. Chcesz urozmaicić rozgrywkę? Graj na modach. Zajrzyj tu: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16291&pid=13721

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2009 o 22:35, KŁEJK napisał:

Regulamin tematu S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl:


Ja bym to raczej nazwał FAQ niż regulaminem... temat o stalkerze to nie quiz czy inna zabawa xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótko, zwięźle i na temat. ;) Niech to modki przypinają. ^^

BTW: Skończyłem Stalkera z OL + AM. Teraz zrobiłem sobie paczkę, w której jest więcej modów. Gram teraz na S.W.O 2.2 (A w nim Float, Sky4ce, Sharper), Polskie Akcenty, Real Gun Names, Trader Mod 1.1, Repair Mod, No Time Limit i do tego Tweaked Blood i jest super. Gra cięła mi przez OL + AM. O_o

Teraz mam średnio 50 FPS, najmniej ile miałem to 35. Jednak S.W.O naprawdę zwiększa wydajność. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech... Mam taki, dość poważny ( dla mnie ) problem. Otóż, od jakiegoś czasu nie chcę mi się gra zapisywać na quicksejwie. A jak ją wczytuje to pojawia się błąd i wywala mnie z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 17:26, Piotrbov napisał:

Ech... Mam taki, dość poważny ( dla mnie ) problem. Otóż, od jakiegoś czasu nie chcę
mi się gra zapisywać na quicksejwie. A jak ją wczytuje to pojawia się błąd i wywala mnie
z gry.

A na jakiej wersji gry grasz? Znaczy się jakie patche masz wgrane? I czy grasz w surowego stalkera czy zmodowanego? Poza tym, przydałby się też screenshot z komunikatem tego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 17:33, Piotrbov napisał:

Gram na wersji 1.0005. Stalker zmodowany. Nie ma żadnego komunikatu. Po prostu wywala
i tyle.


Które mody masz? Po ich wgraniu zacząłeś grać od nowa?

Mam rzadko problemy ze stalkerem, ale jak już się coś pojawi to uninstal, potem intalka. Wgranie modów i zaczęcie gry od nowa. I działać powinno :)
________________________________________

Wgrałem sobie S.H.A.R.P.E.R-a (tekstury wyostrzone w photoshopie :P) - na moim sprzęcie nie widać różnicy... jedynie tekstury podłoża wyglądają lepiej xD


P.S.

Spoiler

OL 2.2 sam w sobie daje w podziemniach agro (tam gdzie kryjówka Striela) sześć pijawek? W OL 1.3 jak grałem było bodaj ich dwie czy trzy. Mam wgrany specjalny pliczek i nie wiem czy to on czy OL 2.2 :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2009 o 08:00, hunter22 napisał:

Wgrałem sobie S.H.A.R.P.E.R-a (tekstury wyostrzone w photoshopie :P) - na moim sprzęcie
nie widać różnicy... jedynie tekstury podłoża wyglądają lepiej xD

Ten mod wygląda u każdego tak samo, niezależnie jakiego masz kompa. Jak dla mnie to trochę tekstur jest w grze wyostrzonych, ale za mało jak na "wagę" tego moda. ;p

Dnia 12.03.2009 o 08:00, hunter22 napisał:

P.S.

Spoiler

OL 2.2 sam w sobie daje w podziemniach agro (tam gdzie kryjówka Striela) sześć
pijawek? W OL 1.3 jak grałem było bodaj ich dwie czy trzy. Mam wgrany specjalny pliczek
i nie wiem czy to on czy OL 2.2 :P


OL 2.2. Normalnie w grze są tam chyba 2 pijawki, z OL właśnie jest ich z 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 08:11, CNCMFE napisał:

Ten mod wygląda u każdego tak samo, niezależnie jakiego masz kompa. Jak dla mnie to trochę
tekstur jest w grze wyostrzonych, ale za mało jak na "wagę" tego moda. ;p


Jak na wagę moda to efekt mizerny... ale po jego wgraniu fpsów mam wiecej, niby powinno się lepiej grać, ale też nie widać różnicy :P

Dnia 12.03.2009 o 08:11, CNCMFE napisał:

OL 2.2. Normalnie w grze są tam chyba 2 pijawki, z OL właśnie jest ich z 6.


Ogólnie OL dodaje duzo pijawek, ile ich tam w Kordonie biega :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2009 o 08:22, hunter22 napisał:

Jak na wagę moda to efekt mizerny... ale po jego wgraniu fpsów mam wiecej, niby powinno
się lepiej grać, ale też nie widać różnicy :P

Dlatego lepiej ściągnąć S.W.O. Nie dość że dodaje Float 32, Sky4ce, to i te nieszczęsne S.H.A.R.P.E.R Textures. No i pogoda jest teraz realistyczna. ;p

Dnia 12.03.2009 o 08:22, hunter22 napisał:

Ogólnie OL dodaje duzo pijawek, ile ich tam w Kordonie biega :P

Najwięcej toto dodaje zombiaków. Szedłem przez Kordon, a tu zamiast wojska przy moście, zombiaki, chyba z 10. Wojskowych wybili i mnie chcieli jeszcze zagryźć. I dużo jest jeszcze tego takiego czegoś, co niby jest zombiakiem, ale ma takie długie łapy (Swoją drogą, zamiast straszyć, to śmieszy. ;p).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 08:25, CNCMFE napisał:

Dlatego lepiej ściągnąć S.W.O. Nie dość że dodaje Float 32, Sky4ce, to i te nieszczęsne
S.H.A.R.P.E.R Textures. No i pogoda jest teraz realistyczna. ;p


Też mam pogodę realistyczną. Deszcz, burze, słoneczko, zwarcia... pełny realizm :P

Dnia 12.03.2009 o 08:25, CNCMFE napisał:

Najwięcej toto dodaje zombiaków. Szedłem przez Kordon, a tu zamiast wojska przy moście,
zombiaki, chyba z 10. Wojskowych wybili i mnie chcieli jeszcze zagryźć. I dużo jest jeszcze
tego takiego czegoś, co niby jest zombiakiem, ale ma takie długie łapy (Swoją drogą,
zamiast straszyć, to śmieszy. ;p).


OL 1.3 dawał ze 20 czy 30 zombich po zwarciu, pare kontrolerów i burerów, pijawki, "poltergajsty" i inne :P

Ile to razy biegłem na pomoc wolności, bo w ich bazie działy się dziwne rzeczy... i duzo zwlok było i duzo kasy za sprzet z zwlok wyciagniety było :P

Modder jeden mi zrobil pliczek, który ma zwiększyć intensywność blowoutów i liczbę bestii. Podobno ma mnie to "powalić"... tymczasem nic nie widziałem jeszcze :P


P.S. lubię z zombimi walczyć, nieraz nawet nożykiem jak się ammo kończyło :P fajny survival się robi ;)

Ciekawe co to będzie w Dead Island :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.03.2009 o 08:37, hunter22 napisał:

OL 1.3 dawał ze 20 czy 30 zombich po zwarciu, pare kontrolerów i burerów, pijawki, "poltergajsty"
i inne :P

Ten kto wymyślił Kontrolerów, powinien zostać powieszony za jajca na jakiejś ruskiej cerkwi. Te cholery mnie tak denerwują że masakra. A jak są dwa to już w ogóle się nie da grać. Złapie cie taka szmaciura i tylko ekran na wszystkie strony obraca i nic nie możesz zrobić. Masakra to jest. W Prypeci biegłem z tymi Stalkerami do Elektrowni,a tu dwóch Kontrolerów, każdy z innej strony, do tego Monolit, i od cholery Zombiaków - Musiałem wczytać grę, bo w kilka sekund już mnie nie było.

Dnia 12.03.2009 o 08:37, hunter22 napisał:

Ile to razy biegłem na pomoc wolności, bo w ich bazie działy się dziwne rzeczy... i duzo
zwlok było i duzo kasy za sprzet z zwlok wyciagniety było :P

Jak widzę jak np. Zombie tłuką się z jakimiś Stalkerami?Wojskiem/Blablabla, to zawsze się gdzieś chowam i czekam kto wygra. Potem tylko wparowuję, okradam trupy i uciekam żeby to sprzedać. ;p

Dnia 12.03.2009 o 08:37, hunter22 napisał:

P.S. lubię z zombimi walczyć, nieraz nawet nożykiem jak się ammo kończyło :P fajny survival
się robi ;)

W ogóle fajnie się walczy z tymi bezmózgami, jedyne co umieją robić, to iść i jęczeć. Najlepiej jak lezie za tobą z 10 tych dziadów, a ty nawet nie musisz się specjalnie męczyć, żeby im uciec. ;p

Dnia 12.03.2009 o 08:37, hunter22 napisał:

Ciekawe co to będzie w Dead Island :P

Tez na to czekam, ale cholera wie kiedy to wyjdzie. ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 08:45, CNCMFE napisał:

Ten kto wymyślił Kontrolerów, powinien zostać powieszony za jajca na jakiejś ruskiej
cerkwi.


Kontrolerzy to godny przeciwnik, ale jak się ich za duzo zabije to nudni oni się robią. Wystraczy sie zaczaić na niego i z bliska naparzac w baniak, schodzac sie i podać mu granat ;) I luzik :)

Dnia 12.03.2009 o 08:45, CNCMFE napisał:

Jak widzę jak np. Zombie tłuką się z jakimiś Stalkerami?Wojskiem/Blablabla, to zawsze
się gdzieś chowam i czekam kto wygra. Potem tylko wparowuję, okradam trupy i uciekam
żeby to sprzedać. ;p


Na ogól wygrywają zombi/stwory... IMO pieski są najlepsze... obóz Biesa zniszczyły doszczętnie i nie ma komu bandytów wybijać i sie krecą po całym wysypisku, oczywiście musze ich bic :P

Dnia 12.03.2009 o 08:45, CNCMFE napisał:

W ogóle fajnie się walczy z tymi bezmózgami, jedyne co umieją robić, to iść i jęczeć.
Najlepiej jak lezie za tobą z 10 tych dziadów, a ty nawet nie musisz się specjalnie męczyć,
żeby im uciec. ;p


Wiesz, jakby ktoś zombich wyposarzyl w jakieś szybkobiegi (zombi z predkościa pijawki) to by nie było tak miło :P

Dnia 12.03.2009 o 08:45, CNCMFE napisał:

> Ciekawe co to będzie w Dead Island :P
Tez na to czekam, ale cholera wie kiedy to wyjdzie. ;p



Podobno hit ma być, jak będzie podobne do CoJa (klimat byl jak z westernu, DI musi oddać klimat filmów z zombimi, tj. poczucie osaczenia i niezły survival) to będzie hit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Alarm odwołany. Wystarczyło wywalić quicksejwa z folderu zapisów i ponownie włączyć komputer ( ja tego drugiego nie zrobiłem i to przez to te zapytanie moje było )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wyłączyć HUD? Chciałem trochę screenów porobić, takich które pokazują np. co daje S.W.O. itp. ;)

BTW: Niżej macie trochę screenów ze S.W.O. Na czwartym widać to samo co jest w Crysis, jak szybko się obracam obraz naokoło się rozmywa. ;)

20090312125545

20090312125559

20090312125614

20090312125637

20090312125656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 12:57, CNCMFE napisał:

Da się jakoś wyłączyć HUD? Chciałem trochę screenów porobić, takich które pokazują np.
co daje S.W.O. itp. ;)


Normalnie Keypad Plus i Keypad Minus(czy + i - na klawiature numerycznej), oprócz tego warto wyłączyć celownik w opcjach gry. Szkoda, że w Clear Sky już się tak nie da:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2009 o 08:45, CNCMFE napisał:

Ten kto wymyślił Kontrolerów, powinien zostać powieszony za jajca na jakiejś ruskiej
cerkwi. Te cholery mnie tak denerwują że masakra. A jak są dwa to już w ogóle się nie
da grać. Złapie cie taka szmaciura i tylko ekran na wszystkie strony obraca i nic nie
możesz zrobić. Masakra to jest. W Prypeci biegłem z tymi Stalkerami do Elektrowni,a
tu dwóch Kontrolerów, każdy z innej strony, do tego Monolit, i od cholery Zombiaków -
Musiałem wczytać grę, bo w kilka sekund już mnie nie było.


Na co ty narzekasz, początek prypeci pierwsze skrzyżowanie i na dzień dobry podczas walki z monolitem po jednej i po drugiej stronie kontroler w 5s egzo się skończyło i niemal wszystkie apteczki pozostała jedna i z dwa opatrunki. Ledwo zdołałem zabić jednego kontrolera a tu zaczyna się zwarcie i zaczyna atakować drugi kontroler, niema się gdzie ukryć przed zwarciem, dobrze że pestek po zęby miałem i antyrada. Bilans akcji egzo na szrot, pozostał jeden bandaż i kilka anty radów, połowa pestek wyparowała AK tylko na złom. Akcja na 1000% miodności i mały zawał serca. Troszkę takie akcje denerwują w danej chili ale potem pamięta sie je na długi i żałuje że nie udało się czegoś podobnego zrobić jeszcze raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś zmniejszyć liczbę npców w grze? Bo marzy mi się dzika ,opuszczona Zona ,jak za czasów pionierów stalkerstwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować