• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
KHRoN

sklep gram.pl (problemy techniczne)

Pytanie

Zamówiłem sobie to i owo, wybrałem "płatność z inteligo" i najwyraźniej serwis padł bo nie zablokował mi środków na koncie... ale zeżarło mi wPLN więc nie mogę ponowić zamówienia (w dziale "moje zamówienia" nic nie ma :( )

pytanie brzmi - co zrobić żeby nie stracić zamówienia ani wPLN? ;]

BTW następnym razem zapłacę "kartą" - nauczka na przyszłość... O_o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

762 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Podczas dodania jakiejś gry do koszyka wyskakuje mi w firefoxie taki błąd..

Microsoft OLE DB Provider for SQL Server error ''80040e2f''

Violation of PRIMARY KEY constraint ''PK_sklep_koszyk''. Cannot insert duplicate key in object ''dbo.sklep_koszyk''.

/sklep_act_dokoszyka.asp, line 674

W IE poprostu pisze że nie można wyświetlić strony.
Chciałem sobie zamówić parę gierek, a tu lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam mały problem . Otrzymałem maila z prośbą o potwierdzenie zamówienia . Niestety , po kliknięciu na link otrzymuję informację

"Twoje zamówienie nie może zostać potwierdzone ponieważ jeden z produktów jest niedostępny."

Jest to zamówienie Pre-Order więc domyślam się że ten towar jest niedostępny , jednak przy zamówieniu była adnotacja aby potwierdzić przed premierą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego podczas Zamawiania PES 2008 na X360, Wywala mnie na stronę główną sklepu ? Bo chciałem mieć to zamówienie, już za sobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Otrzymałem dzisiaj grę Wiedźmin EK. Próbowałem ją zarejestrować ale bez skutku. Klucz rejestracji wpisuje na 100% poprawnie. Proszę, pomóżcie, zależy mi na tej rejestracji bo chciałbym wykorzystać w następnych zakupach wirtualne pieniążki. Co jest nie tak. Nigdy jeszcze coś takiego mi się nie przytrafiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Brak jakiejkolwiek reakcji ani na maila ani na tego posta :

Mam mały problem . Otrzymałem maila z prośbą o potwierdzenie zamówienia . Niestety , po kliknięciu na link otrzymuję informację

"Twoje zamówienie nie może zostać potwierdzone ponieważ jeden z produktów jest niedostępny."

Jest to zamówienie Pre-Order więc domyślam się że ten towar jest niedostępny , jednak przy zamówieniu była adnotacja aby potwierdzić przed premierą ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam,

Dostałem kod promocyjny na 30% zniżki do wiedźmińskiego sklepiku za zakup pre-orderu. Próbowałem zamówić grę karcianą i koszulkę ale w obydwu wypadkach po dodaniu produktów do koszyka i wpisaniu kodu i po mimo komunikatu "Aktywowano kod: specjalne warunki II" i gra karciana i koszulka nadal kosztują tyle samo.

Dlaczego kod nie obniża o 30%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wg. systemu przesyłającego informacje ze zgłoszeń do Pomocy Technicznej z Pana adresu e-mail nigdy nie było wysyłane zgłoszenie do Pomocy technicznej, a jedynie zgłoszenie do sklepu.

Bardzo bym prosił o informację w jaki sposób Pan wysyłał do nas zgłoszenie nie używając formularza zgłoszeniowego do Pomocy technicznej?

Tak więc reasumując oczywiście że nie dostał Pan odpowiedzi, skoro nie wysyłał Pan zapytania - to chyba logiczne?

Pozdrawiam

to dostalem na innym forum to odpowiadam w sklepie dalem "Jeśli masz pytania dotyczące dostawy czy sposobów płatności, kliknij tutaj" a następnie "Potrzebna pomoc? Skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta. " tam napisałem wiadomość dalem wyslij. A i pszepraszam za błąd napisalem ze wyslalem wiadomosc do pomocy teh pomylilo mi sie.I niedostalem odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem gdzie się z tym zgłosić w temacie ogólnym o tej grze zero odpowiedzi w newsie gdzie ogłoszono dystrybucję CDP też brak więc pytam się tutaj.

Kiedy jest wreszcie oficjalna premiera Gears of War na PC w Polsce ?! Najpierw było że 22 listopada ok a więc 17 dostane maila z potwierdzeniem patrze około 15 i co ? PREMIERA 29 LISTOPADA. Żadnego newsa ,maila o przełożeniu i mam pytanie : kiedy jest oficjalna premiera ? Lub inaczej kiedy dostane maila z potwierdzeniem ?

EDIT: Jestem w trakcie pisania formularza do sklepu gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem ze swoim gramsajtem, otóż gdy wstawiam tam mój filmik z YT na początku nic mi sie nie pojawia gdy go opublikuje a potem jak go edytuje wszystko mi się chrzani. Tło całe czarne okienka gdzieś w kosmosie i ja nic z tego nie kapuje ;/. Co sie dzieje

EDIT: Przepraszam to nie ten dział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pomoc Techniczna CD Projektk i formularz zgłoszeniowy do niej a formularz kontaktowy do DOK to dwie różne rzeczy.

Czyli jak pisałem:
Wg. systemu przesyłającego informacje ze zgłoszeń do Pomocy Technicznej z Pana adresu e-mail nigdy nie było wysyłane zgłoszenie do Pomocy technicznej, a jedynie zgłoszenie do sklepu.

W tym wypadku najlepiej byłoby byś skontaktował się z DOK raz jeszcze, ponieważ mam także informacje iż na ten adres była wysyłana odpowiedz.

[koniec mojego oftopa w tej kwestii w razie dalszych pytań kontaktuj się tak jak pisałem wcześniej]

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem zamówiłem w sklepie pre-ordera i nie wiem gdzie w danych zamówienia znaleźć wasz adres i konto. I czyt en kod wpisywać. Raz jakoś znalazłem teraz niemogę. Zaraz chcem jechać zapłacić i niemogę znaleźć. Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Po wejściu w koszyk automatycznie mi dodaje Pro Evolution Soccer 8 czy jak się to zwie. I nie mogę usunąć. Nie zamierzam kupować gry, której nie chcę:>
Edit:
Teraz to już całkiem nie działa koszyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Od dawana już występuje błąd z podwójnym logowaniem. Pomimo tego, że na górze po prawej widnieje informacja, że jestem zalogowany, to przy wchodzeniu na swoje konto lub do zamówień, muszę się ponownie logować. To jest bez sensu, skoro cały czas jestem zalogowany, prawda? Używam Firefoxa.
PS. Zagląda tu ktoś z ekipy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z użyciem tego stuzłotowego bonu chciałem sobie zamówić Orange Box''a, ale za każdym razem gdy podam wszystkie potrzebne dane i potwierdzam zamówienie, to jestem przenoszony do pustego koszyka, a w moich zamówieniach też nic nie ma. Od wczoraj się z tym się męczę, cookies usuwałem, nie podziałało, poprosiłem kolegę, aby przy użyciu mojego konta spróbował zamówić grę, ale wynik był taki sam jak u mnie. Ma ktoś na to jakąś radę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 13.12.2007 o 16:06, destro177 napisał:

Od dawana już występuje błąd z podwójnym logowaniem. Pomimo tego, że na górze po prawej widnieje
informacja, że jestem zalogowany, to przy wchodzeniu na swoje konto lub do zamówień, muszę
się ponownie logować. To jest bez sensu, skoro cały czas jestem zalogowany, prawda? Używam
Firefoxa.
PS. Zagląda tu ktoś z ekipy? :)


TO nie jest błąd a raczej zabezpieczenie. Chodzi o to że system pootrafił nas automatycznie zalogować na konto innego użytkownika i ktoś złośliwy mógłby pozmieniać dane lub o zgrozo złożyć jakieś zamówienia w sklepie gram.pl, a tak to nie znając hasła niewiele dasz radę zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 13.12.2007 o 17:56, Nufiko napisał:

TO nie jest błąd a raczej zabezpieczenie. Chodzi o to że system pootrafił nas automatycznie
zalogować na konto innego użytkownika i ktoś złośliwy mógłby pozmieniać dane lub o zgrozo złożyć
jakieś zamówienia w sklepie gram.pl, a tak to nie znając hasła niewiele dasz radę zrobić.

Wystarczy kliknąć strzałką w dół w miejscu adresu e-mail i pojawiają się zapamiętane dane:) Więc jak dla mnie nadal to nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować