Zaloguj się, aby obserwować  
Jaki_Gahn

Wojsko - Temat Ogólny

1242 postów w tym temacie

Dnia 19.06.2009 o 18:23, White_Eagle napisał:

Czy ta książeczka będzie mieć jakieś znaczenie, gdy będę chciał pracować w innych służbach
mundurowych niż wojsko (np policja, straż graniczna itp.)


Oczywiście, że tak, bo będziesz mieć tam wbitą pieczątkę z kategorią zdrowotną oraz bardzo ważną adnotacją - "Uregulowany stosunek do służby wojskowej". :) A w policji i straży granicznej i tak Ci nowe testy zrobią, dokładniejsze.
Uwierz mi, żeby dostać kategorię A, wystarczy umieć chodzić, biegać i kiwać głową. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2009 o 17:54, White_Eagle napisał:

Mam do was małe pytanie. 25 czerwca mam wstawkę na badania lekarskie. Możecie mi powiedzieć
coś więcej o tej całej "imprezie". Ile to trwa i jak ogólnie to wygląda.


Burszurasek napisał: Ale przechodząc do konkretów - będą sprawdzać Twoją ogólną sprawność, wzrok, słuch, prącie, etc. Hmm to to może tak było 10 lat temu. Jak ja miałem badania to tylko mi mierzyli wzrost, obwód w klacie i sprawdzali wzrok. Nie wiem skąd wzięły się badania słuchu i genitaiii. Że tak powiem wystarczy wejść, posiedzieć, posłuchać ględzenia i wyjść z kategorią A :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O badaniu "męskich spraw" krążą już legendy, jedni mówią że sprawdzają, inni że nie. Ponoć chcą sprawdzić przepuklinę i dla tego trzeba czasem się rozebrać do końca, ale nie wiem czy to prawda.
A samo badanie ile trwa minut ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to może ja zaszpanuję: www.google.pl
Taka strona, która miała ułatwić wszystkim korzystanie z internetu a jednak i tak jakoś niektórzy nie potrafią z niej korzystać :)

Ty wiesz jak taktyki na przestrzeni lat się zmieniały? Biorąc pod uwagę zmiany mentalności ludzi, zmieniająca się wciąż wartość patriotyzmu itd. czy chociażby nowe uzbrojenie wpływało na to, jak zmieniała się taktyka wojskowa, więc można by rzec że jest to jak "neverending story". Tak samo tereny, w jakich walczono wpływały na taktykę. Szukaj tego, co Ci jest potrzebne albo chociaż mniej więcej podaj, o jakie okresy Ci chodzi, ew. czy ma być to ogólnie np.: Egipcjanie, Rzymianie, Turkowie, Francuzi, Polacy, Amerykanie (chronologicznie, najważniejsze bitwy i ich taktyki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 13:51, kanaka_zabijaka napisał:

Bardzo bym prosił jeśli ktoś zna podać linki na temat strategi i taktyk wojskowych na
przestrzeniróżnych epok z góry dziękuje



----- No dobra to może ja spróbuje kolegę naprowadzić , ale też uważam że link GOOGLE jest bardzo dobry, to co tu napisze jest luźnym konglomeratem ,próbą prześlizgnięcia się przez epoki historii wojskowość, więc oprę się na hasłach, pojęciach, bitwach i dowódcach, postaram się również podać autorów książek, ale ja również odsyłam do internetu: A więc tak:

Na początek drobny wstęp
- Teoria sztuki wojennej 1 roz.-Stanisław Koziej
- Rozważania o sztuce operacyjnej - Bolesław Hocha
- Rozważania o sztuce wojennej - Franciszek Skibiński
Wojskowość starożytna
- Falanga Hoplicka - Grecja//Hamond, Wipszycka
- Falanga Hellenistyczna 3 tom Wipszyckiej
- Armia Filipa i Aleksandra - Homand i Dąbrowa rozdział przeciwnicy i bitwa
- Kardakes
-Rzym - Hamond
-Armia rzymska i kartagińska - Janusz Sikorski
-Diades
-Pamiętnik dowódcy o szkoleniu-Ksenofont
-Sakia Ariamazesa
-Jak żyli ludzie - historia armii rzymskiej
- Pod znakami Marsa i Aresa-Dąbrowa
- Reforma Mariusza
-Witilusz Machiny oblężnicze
- Czyngis Chan 1155-1227
- Harban
-Dżaun
-Minigan
-Tumen
Wojskowość średniowieczna
- Służby rycerskie
- Księstwo biskupie ziemia Nysko -Otmuchowska
- Bitwa pod Legnicą- Jerzy Maroń
- Ryszard Lwie Serce 1157-1199
-Arsuf 1191
-Później Hattin
-Bitwa pod Grunwaldem
Wojskowość nowożytna
-Daj nam boże sto lat wojny- Marek Plewcz, chodzi o kndotierów i lancknechtów
-wojska powiatowe
-wojska suplementowe
-wojska kwarciane
-wojska komputowe
-wojska łanowe
-Kozacy rejestrowi
-Jazda Kozacka
-Lisowczycy
-Raitarzy
-Dragoni
-Arkebuzeria
-Husaria -Jerzy Ciechowski, Andrzej Szulczyński- bardzo dobra książka, opisująca historię Husarii jako rodzaju broni, uzbrojenie oraz bitwy.
-Rewolucja w sztuce wojennej-Michael Roberts- muszkieterzy, pikienierzy- taktyka, strategia
-Fryderyk II Wielki 1712-1786
I,II,III Wojny śląskie
Wojskowość XIX wieku.
- Sukcesja Hiszpańska
-Wojny Napoleońskie
-Wojna (Sedan)
-Powstanie Kościuszkowskie- jeszcze się mieści w tej granicy :)
-Powstanie listopadowe
-Wojna Rosyjsko-Japońska
-Wojna o niepodległość
-Powstanie Pontiacka
-Wojna Secesyjna
-Wojna Burska
-Powstanie Boliwara
-Wojna Afgańsko - Brytyjska
-Obie wojny bałkańskie
-Wojna 7 letnia
-Wojna francusko - pruska 1870-1871
-Helmut von Moltke
Pierwsza Wojna Światowa
-Dowodzenie i sztaby od schyłku XIX w do końca pierwszej wojny światowej- Jan Orzechowski
-Tenże Dowodzenie i sztaby, okres międzywojenny 1918-1939
-Pierwsza Wojna Światowa 1914-1918 - Janusz Pajewski
-Od wojny krymskiej do bałkańskiej-(działania flot wojennych na morzach i oceanach 1853-1914) Jan Gozdawa Gołębiowski
Tenże Pierwsza wojna światowa na morzu
Druga wojna światowa
Tutaj polecam całą twórczość Franciszka Skibińskiego poczynając od Ułańskiej Młodości, Pierwsza Pancerna, Axel, Falaise, Ardeny, Obydwie sztuki dowodzenia.
-Wojna zimowa 39/40 Manerheim- wspomnienia
-Pamiętniki Montgomerego, Pattona i Bradley''a

Na koniec trochę dowódców:)

-Epaminondas
-Filip II
-Aleksander III Wielki
-Hanibal
-Cezar
-Ryszard Lwie Serce
-Władysław Jagiełło
-Czyngis Chan
-Koniecpolski
-Jan Tarnowski
-Chodkiewicz
-Gustaw Adolf
-Lubomirski Jerzy Sebastian
-Władysław IV Waza
-Karol XII
-Jan III Sobieski
-Tadeusz Kościuszko
-Józef Poniatowski
-Helmut von Moltke
-Alfred Von Schlieffen
-Ludendor Erich
-Manstein Erich
-Montgomery Sir Bernard Law
-Konstanty Rokossowski
-Eisenhower Dwight David
-Omar Bradley
-Patton

Nie wiem czy do końca zachowałem chronologię, ale to tylko taki ogólny rys historyczny. (celowo pominąłem "Cud na Wisłą" wymaga dłuższego opisu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2009 o 16:14, mortis72 napisał:

Na koniec trochę dowódców:)

-Epaminondas
-Filip II
-Aleksander III Wielki
-Hanibal
-Cezar
-Ryszard Lwie Serce
-Władysław Jagiełło
-Czyngis Chan
-Koniecpolski
-Jan Tarnowski
-Chodkiewicz
-Gustaw Adolf
-Lubomirski Jerzy Sebastian
-Władysław IV Waza
-Karol XII
-Jan III Sobieski
-Tadeusz Kościuszko
-Józef Poniatowski
-Helmut von Moltke
-Alfred Von Schlieffen
-Ludendor Erich
-Manstein Erich
-Montgomery Sir Bernard Law
-Konstanty Rokossowski
-Eisenhower Dwight David
-Omar Bradley
-Patton

Nie wiem czy do końca zachowałem chronologię, ale to tylko taki ogólny rys historyczny.
(celowo pominąłem "Cud na Wisłą" wymaga dłuższego opisu)



Pominąłeś Rommla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2009 o 11:57, White_Eagle napisał:

O badaniu "męskich spraw" krążą już legendy, jedni mówią że sprawdzają, inni że nie.
Ponoć chcą sprawdzić przepuklinę i dla tego trzeba czasem się rozebrać do końca, ale
nie wiem czy to prawda.

>
Badają ogólny rozwój penisa i jąder. Choć nie wiem czy można nazwać to badaniem bo zwyczajnie za kotarą ściągasz majty i pani lub pan patrzy chwilę na Twoje przyrodzenie i dziękuję. Przynajmniej u mnie tak było. Określa się to chyba skalą Tannera- czyli jaka wielkość w tym gdzie i ile masz włosów łonowych. Nie biorą do ręki, nie przyglądają się temu jak świętej krowie więc spokojnie xD Na wątpliwą przyjemność z 50latką też nie masz co liczyć;]

Dnia 20.06.2009 o 11:57, White_Eagle napisał:


A samo badanie ile trwa minut ?

>
Badanie to chwila moment. Wchodzisz do pokoju gdzieś tam się rozbierasz do majt. wchodzisz na wagę druga osoba idzie za kotarkę, a później ty idziesz za parawanik. Tak to mniej więcej wyglądało w czewie jak ja byłem. Ogólnie najpierw wypełnia się jakieś dokumenty, oddajesz je, później idziesz coś podpisać, następnie badania, później znowu coś podpisać i dostajesz książeczkę wojskową i czekasz aż oddadzą ci dowód. Za dwa tygodnie wracasz jeśli nie idziesz do woja i też coś tam podpisujesz:) Aha najlepiej mieć ze sobą zdjęcie takie jak do dowodu wtedy od razu wkleją je do książeczki nie trzeba kolejny raz do nich wracać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko chodze do gimanzjum niedawno mialem wujka w BOR-ze i zmarl ir ozmawialem z ciocia na ten temat czyli na temat BOR-u i jak ssie tam dostac rozmawialismy chwile i spododbalo mi sie czy moglibyscie przyblizyc mi troche kryteria jakie musi miec oficer bo na takiego chcialbym isc co glownie robi itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec ostatnio wspominał mi o tej szkole. Dostać się do tej szkoły, jest niezwykle trudno. Oprócz testów sprawnościowych, badania stanu zdrowia itp. są również ankiety np. ankieta bezpieczeństwa. Aby zostać przyjętym na to szkolenie (trwa chyba 5 lat) trzeba być czystym jak zła (nie wolno być karanym i mieć dobrą opinię). Jeżeli się jednak już tam dostaniesz, to pracę masz już pewną i stałą. po takiej szkole we wszystkich służbach będą się o Ciebie bić. Procedura przyjęcia jest bardzo podobna do tej w oficerce policyjnej w Szczytnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega z klasy również był zainteresowany karierą w BOR-ze. Wejdź na www.bor.pl, tam masz namiary na nich. Można wysłać maila, koledze odpisali z odpowiedziami na jego pytania. W prawdzie było to dwa lata temu, ale skrobnąć chyba warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 16:44, White_Eagle napisał:

Ojciec ostatnio wspominał mi o tej szkole. Dostać się do tej szkoły, jest niezwykle trudno.
Oprócz testów sprawnościowych, badania stanu zdrowia itp. są również ankiety np. ankieta
bezpieczeństwa. Aby zostać przyjętym na to szkolenie (trwa chyba 5 lat) trzeba być czystym
jak zła (nie wolno być karanym i mieć dobrą opinię). Jeżeli się jednak już tam dostaniesz,
to pracę masz już pewną i stałą. po takiej szkole we wszystkich służbach będą się o Ciebie
bić. Procedura przyjęcia jest bardzo podobna do tej w oficerce policyjnej w Szczytnie.

niezwykle trudno mnie ciocia mowila co innego fakt testy na psychike na 400 pkt itp ale czy az tak trudno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 19:40, McKing23 napisał:

niezwykle trudno mnie ciocia mowila co innego fakt testy na psychike na 400 pkt itp ale
czy az tak trudno?


Bardzo trudno, ale możliwe do przejścia. Wystarczy się uprzeć. Pamiętaj "Chcieć to móc". Pisałeś że jesteś w gimnazjum, więc masz jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Dobra rada z mojej strony, nie w pakuj się w żadne problemy z prawem, bo wtedy o mundurówkach możesz zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2009 o 22:47, White_Eagle napisał:

> niezwykle trudno mnie ciocia mowila co innego fakt testy na psychike na 400 pkt
itp ale
> czy az tak trudno?

Bardzo trudno, ale możliwe do przejścia. Wystarczy się uprzeć. Pamiętaj "Chcieć to móc".
Pisałeś że jesteś w gimnazjum, więc masz jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Dobra
rada z mojej strony, nie w pakuj się w żadne problemy z prawem, bo wtedy o mundurówkach
możesz zapomnieć.

Do konfliktow z prawem to mnie daleko nie pakuje sie w niewiadomo co dzieki za info i tym mailu juz nawet napisalem zoabczymy co odpisza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałbym poznać szczere opinie,czy warto w ogóle fatygować się z pójściem do wojska.
Żołnierz zawodowy-niby stała posada ,gotówka płynie,adrenalina rośnie,ale i tak zdania są podzielone.
Jak spytałem się kiedyś znajomego ,czy warto iść. Odpowiedź była taka-Do wojska?Chcesz się "zdelevelować"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się teraz zastanawiam czy można uniknąć całej tej procedury poboru/ badań i innych za przeproszeniem pierdół. Wojsko kręci mnie tak jak domino - prawie w ogóle. A każde następne zdanie wypowiedziane na ten temat budzi u mnie wstręt. Wiadomo, dopiero co rozpocząłem karierę w LO, aczkolwiek wielkimi krokami zbliża się ten głupi pobór. Czy istnieje jakaś procedura (oprócz koperty :-) ) pozwalająca na beztroskie życie z dala od wrzasku salw artylerii? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować