Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 14.11.2007 o 23:05, DarkSarevok napisał:

Człowieku, idź się leczyć.


Nerwy puszczają?

Dnia 14.11.2007 o 23:05, DarkSarevok napisał:

Podawałem ci w kółko różne argumenty.


"Poszukaj w archiwum NIE". Albo "ktoś kiedyś" i brak źródła. Argument niezbyt mocny...

Dnia 14.11.2007 o 23:05, DarkSarevok napisał:

Wspomne tu tylko jeszcze o twoich "argumentach", które nie dość, że były nie liczne, to jeszcze
żałosne. Niewiedze o podatku kościelnym wykazujesz ty i ten "geniusz" i "publicysta" Adamski


W dalszym ciągu nie wykazałeś błędów w jego artykule.

Dnia 14.11.2007 o 23:05, DarkSarevok napisał:

Co do obiektywizmu powtórze: ja kiedyś byłem wierzący


I dalej jesteś...
Poza tym nie widzę żadnego związku z byciem wierzącym a antyklerykalizmem. Żadnego.

>To jest moja osobista opinia, ja nie postuluje jej wykonania, o czym w tamtym poście napisałem. To są moje

Dnia 14.11.2007 o 23:05, DarkSarevok napisał:

uczucia wobec KK. Do propagowania głupoty i zacofania moge czuć tylko nienawiść.


Wiem o tym i od początku to powtarzam - jesteś fanatykiem w dodatku zaślepionym nienawiścią, któremu przyświeca urban oraz gazetka z którą współpracował morderca ks. Popiełuszki. Tu akurat bardzo do siebie pasujecie, choć ty tylko mówisz o "usuwaniu czarnych pasożytów" a on to robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 22:25, DarkSarevok napisał:

Po pierwsze w takim wypadku mówimy o przedawnieniu. /.../

Po pierwsze, to o jakim przedawnieniu? Sąd je stwierdził? Jeśli nie, to go nie było. Po drugie, jeśli taka nienawiść Cię opanowała, ze chcesz kościół wywłaszczyć ze wszystkiego, to może zastanowiłbyś się, czy aby nie jesteś naprawdę potomkiem bolszewików. Oni też nie znosili, gdy ktoś miał wpływ na ludzi inny, niż ich własny. Dlatego wymordowali miliony ludzi. Zreszta pokrewni im socjaliści, zwłaszcza narodowi socjaliści, byli niewiele lepsi.
Mówisz, że to pasożyty. Pasożytują na Tobie? Nie? to sie od nich odczep a reszty ludności nie uszczęśliwiaj na siłę, bo z takiego uszczęśliwiania na siłę nigdy nic dobrego nie wynikło.
Co do muzeum przy ŚOB - różnica jest zasadnicza.
Widać tego nie rozumiesz, to co ja Ci będę tłumaczył. Ty na to nic nie dałeś. Gorzej, że z podatków katolików, a 90% ludzie deklaruje się jako katolicy, buduje się obiekty, które wcale katolikom nie służą. Dlaczego katolicy mają finansować państwo świeckie? Po to, żeby za pieniądze katolików indoktrynowało ich, wbrew ich woli? Bo Tobie się tak podoba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 22:51, VanDelThorn napisał:

>/.../ > Była kiedyś taka bajka chińska o mędrcu, który przeczytał miliardy ksiązek a umarł głupcem...
A może nie chińska... :)

Tak, a ten, który ich nie przeczytał, umarł większym głupcem, tylko o tym nawet nie wiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1)Owszem, wkurza mnie już, że są tacy jak ty, do których poza KK nic nie dociera. Ale to już twój problem.
2)Pisałem wcześniej: dla mnie "NIE" i "Fakty i mity" są tak samo wiarygodne jak dla ciebie ten Adamski i "Najwyższy Czas". Argumenty w stylu "NIE" kłamie ja moge odepszeć pisząc "Najwyższy czas" kłamie. Dłatego propnuje się nie kłócić akurat o to. Po prostu: ja poparem się antyklerykałem, a ty teologiem, oboje mieliśmy do tego prawo.
3)To kup se okulary. Radze ponowną lekture posta http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16667&pid=815
4)Ty albo celowo przekręcasz to co ja napisze, albo po prostu nie potrafisz tego zrozumieć. Ja nie pisze, ze jest związek, ja pisze, że znam sprawe z dwóch stron, tzn byłem wierzący, a teraz nie jestem. Podałem to jako argument na to, że ja znam obie strony, podczas gdy ty pewnie nigdy niewierzący nie byłeś. Zresztą, sam powiedz.
Co do pisania, że ja dalej jestem wierzący - to jest śmieszne. Sam pisze, że jest inaczej a ty mi wmawiasz, że sam o sobie nie mam racji. A może ty myślisz, że wszyscy są katolikami, tylko o tym nie wiedzą? To by dowodziło tylko twojego zamknięcia w światku KK.
5)To jest moja prywatna opnia, którą sie tu podzieliłem nie wycofuje się z tego. Ty np. pewnie byś chciał, żeby wszyscy byli katolikami, żeby nie było ateistów itp. Ale to dla mnie jest tak samo chorą wizją, jak dla ciebie Polska w której nie ma KK. Wyraziłem się o KK w taki sposób z prostego powodu: dla mnie to jest zwykła sekta. Tak samo niebezpieczna i groźna jak każda inna. Co do zarzutu o zaślepienie nienawiścią, ja bym mógł napisać, że ciebie zaślepiła wiara w KK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty też nie rozumiesz, co ja do ciebie mówie, więc po co ja mam tobie tłumzaczyć? Ale jednak spróbuje:
1) KK pasożytuje na tym kraju. Kler nic mądrego nie robi, a zyje nie na swój koszt
2) Jak ty tam widzisz różnice, to ja dziekuje. Nawet gaax się zgodził, że jej nie ma.
3) To co się buduje za kase z podatków to powinny być budynki urzyteczności publicznej nie tylko dla katolików.
Jak jakieś wyznanie chce se kościół budować to droga wolna, ale za swoją kase, a nie za kase wierzących i niewierzących
4) Co do potomka bolszewików. Oprócz tego, że nie znosze KK to nie mam innych lewicowych poglądów (tak w ogóle niechęć do KK nie musi być od razu komunistyczna czy lewicowa, czyżbyś się zaliczał do tych co wszędzie widzą komunistów, układy itp.?), oczym wcześniej wspominałem. Moim marzeniem jest to, żeby Polska stała się krajem pełnych swobód obyawtelskich, gdzie takie chore, zacofane i nietolerancyjne instytucje jak KK nie mają wiele do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 10:02, DarkSarevok napisał:

Ty też nie rozumiesz, co ja do ciebie mówie, więc po co ja mam tobie tłumzaczyć? Ale jednak
spróbuje:
1) KK pasożytuje na tym kraju. Kler nic mądrego nie robi, a zyje nie na swój koszt

Na koszt wiernych, a w takim razie, co Ci do tego?

Dnia 15.11.2007 o 10:02, DarkSarevok napisał:

2) Jak ty tam widzisz różnice, to ja dziekuje. Nawet gaax się zgodził, że jej nie ma.

No i co z tego, ze ktoś ma inne zdanie, niż ja?

Dnia 15.11.2007 o 10:02, DarkSarevok napisał:

3) To co się buduje za kase z podatków to powinny być budynki urzyteczności publicznej nie
tylko dla katolików.

Muzeum jest dla wszystkich, więc o co Ci chodzi?

Dnia 15.11.2007 o 10:02, DarkSarevok napisał:

Jak jakieś wyznanie chce se kościół budować to droga wolna, ale za swoją kase, a nie za kase
wierzących i niewierzących

No i buduje za pieniądze wiernych. Co, może płaciłeś cokolwiek?

Dnia 15.11.2007 o 10:02, DarkSarevok napisał:

4) Co do potomka bolszewików. Oprócz tego, że nie znosze KK to nie mam innych lewicowych poglądów
(tak w ogóle niechęć do KK nie musi być od razu komunistyczna czy lewicowa, czyżbyś się zaliczał
do tych co wszędzie widzą komunistów, układy itp.?), oczym wcześniej wspominałem. Moim marzeniem
jest to, żeby Polska stała się krajem pełnych swobód obyawtelskich, gdzie takie chore, zacofane
i nietolerancyjne instytucje jak KK nie mają wiele do powiedzenia.

Polska jest krajem swobód obywatelskich w większym stopniu, niż taka, na przykład, Francja. Najlepszym dowodem jest to, że ja jeszcze mogę wygłaszać swoje poglądy, i Ty też możesz głosić swoje. A chore i zacofane jest Twoje myślenie, bo pozbawione jakiejkolwiek tolerancji innej, niż ta, wymuszona przez prawo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozatym zuważyłem, nie tlyko w twojej wypowiedzi, że posługujecie się argumentem "90% katolkiów". Po pierwsze już na początku, w moim pierwszym poście ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16667&pid=628), napisałem co myśle o tej liczbie. Po drugie, rozumiem, że posługujesz się tu logiką "skoro nas jest więcej, to za reszte możemy też zdecydować". Tylko mi nie pisz, że za kase z budżetu buduje sie równiesz drogi itp. bo to jest dla wszystkich - wierzących i niewierzących.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.11.2007 o 10:02, DarkSarevok napisał:

2) Jak ty tam widzisz różnice, to ja dziekuje. Nawet gaax się zgodził, że jej nie ma.

Lepiej będzie jak odpowiadając na posty będzie je edytował tak jak my, bo czasem nie wiadomo do czego się odnosisz w tych punktach. Ja się zgodziłem co do podlizywania się polityków do katolików, tak jak i innych grup społecznych. Lewicowcy podlizują się antyklerykałom dla przykładu.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że obligatoryjnie uznajesz antyklerykałów za obiektywnych w kwesitaich związanych z Kościołem. A są oni tak samo zaślepieni jak fanatycy religijni. Z tego co widzę nie wierzysz w istnienie zdorworozsądkowych katolików i twierdzisz, że my nie wierzymy w normalnych ateistów. To jakaś paranoja jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2007 o 10:11, KrzysztofMarek napisał:

> 1) KK pasożytuje na tym kraju. Kler nic mądrego nie robi, a zyje nie na swój koszt
Na koszt wiernych, a w takim razie, co Ci do tego?

Pisałem jakie jest moje zdanie na ten temat i dalej je podtrzymuje. Jak by rzeczywiście tak było, tj. KK nie wtrąca się do nie swoich spraw, nie wciska swojej ideologi w szkołach oraz na KK idzie jedynie kasa wierzących, to ja bym nawet pierwszego posta nie napisał.
>

Dnia 15.11.2007 o 10:11, KrzysztofMarek napisał:

> 2) Jak ty tam widzisz różnice, to ja dziekuje. Nawet gaax się zgodził, że jej nie ma.

No i co z tego, ze ktoś ma inne zdanie, niż ja?

No to nic. Ja tylko zuważam, że nie tylko ja podzielam takie zdanie.
>

Dnia 15.11.2007 o 10:11, KrzysztofMarek napisał:

> 3) To co się buduje za kase z podatków to powinny być budynki urzyteczności publicznej
nie
> tylko dla katolików.
Muzeum jest dla wszystkich, więc o co Ci chodzi?

>
Muzemum jest przy ŚOP, więc pewnie będzie rządził tam kler.

Dnia 15.11.2007 o 10:11, KrzysztofMarek napisał:


No i buduje za pieniądze wiernych. Co, może płaciłeś cokolwiek?

Uważasz, że przesuniecie środków z waloryzacji rent i emerytur za dobrowlną zapłate?
>

Dnia 15.11.2007 o 10:11, KrzysztofMarek napisał:

Polska jest krajem swobód obywatelskich w większym stopniu, niż taka, na przykład, Francja.
Najlepszym dowodem jest to, że ja jeszcze mogę wygłaszać swoje poglądy, i Ty też możesz głosić
swoje. A chore i zacofane jest Twoje myślenie, bo pozbawione jakiejkolwiek tolerancji innej,
niż ta, wymuszona przez prawo.

Nie zgodze się z twoja opnia, w Polsce KK jest faworyzowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Harmegidon jest typowym przykładem, że nie ze wszystkimi warto rozmawiać. Do niego nie docierają argumenty osób o innym światopogladzie. Już kiedyś próbowałem zrozumieć o co mu chodzi, ale wizje cały czas przesłaniał mi wypluwany przez niego jad. Widać tak to już mają Adwentyści Dnia Siódmego a jesli nie to Harmegidon wystawia im bardzo niepochlebną opinię.

DarkSarevok -->> Juz Ci kiedyś radziłem, abyś wyluzował i nie brał wszystkiego tak bardzo do siebie, bo wkurzasz tym ludzi, którzy liczą na rzeczową dyskusję. Piszesz o swobodach i tolerancji a sam wieszasz na Kościele Katolickim psy i odmawiasz tej instytucji wszystkiego. Spokojnie. Sam nie jestem jakimś wielbicielem wszystkiego co robi Kościół w Polsce, ale bez przesady. Trzeba miec dystans.
Poza tym nie ocenia się działań instytucji po działaniach wspierajacych ją fanatyków. To tak jak byś oceniał Islam po działaniach arabskich terrorystów. Głupota i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.11.2007 o 10:26, DarkSarevok napisał:

Nie zgodze się z twoja opnia, w Polsce KK jest faworyzowany

W stosunku do czego? Innych wierzeń? Jest przecież religią dominującą. Trudno, żeby muzułmanie domagali się wybudowania Meczetu Opatrzności Allaha z pieniędzy państwa, w którym 90% osbób to Katolicy. Żaden Katolik nie wpadłby na tak rypnięty pomysł w kraju muzułmańskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że niejasno się wyraziłem. Sam zauważyłem, ale nie mogłem już edytować. Ale KrzysztofMarek złapał o co mi chodziło.
Co do reszty, to pewnie chodzi ci o moje odpowiedzi dla Mogrima. Nie pisałem, że antyklerykałowie są obiektywni, po prostu w mojej opini tytuły, które wymiieniałem są rzetelniejsze od tego czym poparł się Mogrim (to moje zdanie na ten temat). Co do obiektywizmu, to pisałem jedynie, że sam wiem jak to jest być wierzącym, bo nim byłem, więc znam temat z dwóch stron. Postawiłem, również teze, że Mogrim nie zna tej drugiej strony (tj. nie był niewierzący), ale on się do tego nie ustosunkował, zamiast tego zasypuje mnie gradem bzdurnych oskrżeń, prubuje mnie zakrzyczeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.11.2007 o 10:34, DarkSarevok napisał:

Postawiłem,
również teze, że Mogrim nie zna tej drugiej strony (tj. nie był niewierzący), ale on się do
tego nie ustosunkował, zamiast tego zasypuje mnie gradem bzdurnych oskrżeń, prubuje mnie zakrzyczeć.

Odpowiedział przecież, że wiara nie musi mieć wpływu na obiektywną ocenę Kościoła i ja się z tym zgadzam. Piszesz, że jesteś bardziej obiektywny, bo byłeś wierzący. Ale to wcale nie jest świadectwem Twojej wiedzy o Kościele. Jeśli faktycznie chcemy dojść w dyskusji do jakichś konstruktywnych wniosków, to musimy możliwie najdalej odsunąć kwestie wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 10:37, gaax napisał:

Odpowiedział przecież, że wiara nie musi mieć wpływu na obiektywną ocenę Kościoła i ja się
z tym zgadzam.

>
Z tym różnie bywa. Połżyłbym tu nacisk na "nie musi". Ale jednak może mieć wpływ.
>
>Piszesz, że jesteś bardziej obiektywny, bo byłeś wierzący. Ale to wcale nie

Dnia 15.11.2007 o 10:37, gaax napisał:

jest świadectwem Twojej wiedzy o Kościele. Jeśli faktycznie chcemy dojść w dyskusji do jakichś
konstruktywnych wniosków, to musimy możliwie najdalej odsunąć kwestie wiary.

>
Chodziło mi tu o to, że ja rozumiem co on czuje kiedy czyta tak antkościelne opinie jak moja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taka prośba do wsztstkich co mi odpisują. Czytajcie uważnie to co napisałem i sprawdzajcie, czy na to co chcecie mi powiedzieć / zarzucić / zapytać / itd. nie ma odpowiedzi w jakimkolwiek innym poście, nawet jeżeli nie jest adresowany do was. Jak się upewnicie, że na to jeszcze nie odpowiadałem to piszcie o co wam chodzi, a jak jest już na to odpowiedź, to się do niej ustosunkujcie. Po prostu nie chce mi się nostop tego samego powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2007 o 09:50, DarkSarevok napisał:

2)Pisałem wcześniej: dla mnie "NIE" i "Fakty i mity" są tak samo wiarygodne jak dla ciebie
ten Adamski i "Najwyższy Czas". Argumenty w stylu "NIE" kłamie ja moge odepszeć pisząc "Najwyższy
czas" kłamie.


Dalej do twojego rozumku to nie dotarło. Ja wskazałem ci ewidentne kłamstwa w faktach i mitach (vide ten plagiatorski wstawiony przez ciebie tekst), pomijam już to jakim kłamcą był urban. Ty natomiast w artykule Adamskiego czy przytaczanego przez niego prof. Wojciechowskiego kłamstw wykazać nie potrafisz. I tyle na ten temat.

Dnia 15.11.2007 o 09:50, DarkSarevok napisał:

3)To kup se okulary. Radze ponowną lekture posta http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16667&pid=815


Już na niego odpowiedziałem - i wykazałem ci, że nie wiesz na czym "podatek kościelny" w ogóle polega.

Dnia 15.11.2007 o 09:50, DarkSarevok napisał:

Ja nie pisze, ze jest związek, ja pisze, że znam sprawe z dwóch stron, tzn byłem wierzący,
a teraz nie jestem. Podałem to jako argument na to, że ja znam obie strony, podczas gdy ty
pewnie nigdy niewierzący nie byłeś.


Myślisz schematami. Co ma bycie wierzącym to tego, czy księża to pasożyci? Można być ateistą i zgadzać się z faktem, że robią dużo dobrego. Wiara nie ma tu nic do rzeczy.

Dnia 15.11.2007 o 09:50, DarkSarevok napisał:

Co do pisania, że ja dalej jestem wierzący - to jest śmieszne. Sam pisze, że jest inaczej a
ty mi wmawiasz, że sam o sobie nie mam racji. A może ty myślisz, że wszyscy są katolikami


Jesteś wierzący, bo wierzysz, że Boga nie ma.

Dnia 15.11.2007 o 09:50, DarkSarevok napisał:

5)To jest moja prywatna opnia, którą sie tu podzieliłem nie wycofuje się z tego. Ty np. pewnie
byś chciał, żeby wszyscy byli katolikami, żeby nie było ateistów itp.


Nie, w przeciwieństwie do ciebie nie mam chorych poglądów - i nie marzę o tym, żeby zabierać majątki ateistom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 15.11.2007 o 17:02, Mogrim napisał:

pomijam już to jakim kłamcą był urban. /.../

Mnie też bardzo zastanawia jak za wiarygodne źródło można uznawać gazetę osoby, którą dzięki wyrokowi sądu możemy oficjalnie nazywać „Goebbelsem Stanu Wojennego”. Jak można ufać mistrzowi socjotechniki i manipulacji? Aż tak daleko sięga niewiedza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w twoją opinie o "NIE" i "Faktach i mitach" nie wierze, tak samo jak ty mi nie wierzysz. Z tym tekstem Adamskiego to już jest jakaś parodia: napisałem posta ( http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=16667&pid=815 ) na pół strony, w którym kawałek po kawałku udowadniałem, że tekst tego autora to stek bzdur, urojeń i złej interpretacji faktów, czyli defakto jedno wielkie kłamstwo. Jak ty tego nie zuważyłeś, to znaczy, że do ciebie nic nie dociera z tego co napisze. Zresztą jak już mi chyba piąty raz mówiłeś, że nie wykazałem tam nieprawdy, to sam swoją odpowiedź jeszcze raz przeczytałem bo już zwątpiłem, ale wszystko jest tam dokładnie opisane i jasno wynikające. Co do bycia wedłóg ciebie wierzącym, czy ty uważasz, że ateizm to jakaś osobna wiara? ateiści nie gromadzą się i nie skandują, że nie ma Boga, my nie mamy żadnych obrzędów. Nie ma też duchownych ateistów. W sumie to może wynikać z tego, że ty myślisz o tym, że Bóg jest i nie potrafisz sobie wyobrazić, że ktoś po prostu nie bierze tego tematu pod uwage. Dla ciebie myślenie o Bogu to poważna sprawa, dla mnie to jak myślenie o mitach. I co, według ciebie każdy kto myśli o mitach jak o czymś fikcyjnym, niebyłym już jest wierzący (tzn on wierzy w to, że mity były nieprwdziwe)? W taki sposób to możesz z każdego zrobić wierzącego w cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować