Zaloguj się, aby obserwować  
Konrad162

Kościół i nie tylko...

3800 postów w tym temacie

Dnia 16.02.2009 o 20:07, lama123 napisał:

To do księży od dziś zwracamy się ,,rodowici szkoci w żałobie"...
FSM jest najlepszą religią świata, i tak samo prawdopodobną jak katolicyzm :)


Wracając do opłatka. Masz zamiar zrobić " jakieś fizi mizi", że się pytałeś? Publicznie splunąć w domu z kamienia wybudowanym na Piotrku w twarz rodowitemu szkotowi w żałobie aby być true?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:09, Skywalker560 napisał:

> A widziales kiedys porzadnego mezczyzne w kiecce?

Właśnie, masz coś do Szkotów? :P

Szkoci nosza kilty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:38, SoundWave napisał:

Szkoci nosza kilty.


Tak czy siak jest to kiecka, spódniczka dla mężczyzn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:39, Rethas napisał:

> Szkoci nosza kilty.

Tak czy siak jest to kiecka, spódniczka dla mężczyzn.

Juz widze jak mowisz to Braveheartowi prosto w twarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:51, SoundWave napisał:

Juz widze jak mowisz to Braveheartowi prosto w twarz.


Williamowi Wallesowi a nie Braveheartowi :P
I co za problem? Trzeba tylko podnieść jego głowę na wysokość twarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Napisałeś, że to jest powodem pedofilii. Dopiero później, gdy zwróciłem ci uwagę
przyznałeś, że "trzeba by to zbadać".


o_0

OMG, a ten dalej swoje. Ile będziesz jeszcze żył tym co było i będziesz łapał za głupie słówka? Po kila razy Ci tłumaczę o co mi chodzi, a Ty ciągle stoisz w miejscu. Czepiasz się tego, bo już chyba nie wiesz co masz powiedzieć. Mam Ci to jeszcze raz wytłumaczyć? Najśmieszniejsze, że Ty sobie z tego robisz koronny argument, by wieszać na mnie psy. Będziesz mnie atakował dlatego, że Ty czegoś nie zrozumiałeś?

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

W dalszym ciągu nie masz żadnego naukowego potwierdzenia swoich tez.


Zgadza się. Tego o pedofilach naukowo nie mogę potwierdzić jednak tego, że działanie wbrew naturze ludzkiej jest złe jestem pewien. Jeżeli tego dalej nie rozumiesz i na to też potrzebujesz dowodu naukowego to mogę Ci zaproponować serię małych eksperymentów. Zrozumiesz wtedy, że działanie wbrew naturze ludzkiej nie jest dobre. A więc tak: nie sikaj, nie „kupaj”, nie śpij, nie jedz i nie pij, nie oddychaj, nie ruch***, zamieszkaj w lesie w odosobnieniu. Zobaczysz wtedy o co mi cały czas chodzi bo widzę, że dopóki czegoś empirycznie nie doświadczysz to w to nie wierzysz. Poza wiarą w Boga oczywiście, bo to już Ci system powiedział i nie mógł Cie okłamać przecież..

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Całą swoją wiedzę o epoce opierasz na fraszkach Kochanowskiego? Mogłem się domyśleć.


Ale jesteś zabawny, wiesz o tym? Nie myślałeś aby w jakimś kabarecie się pokazać? Ewentualnie mógłbyś zrobić małe turne po szkołach jako żywy dowód, że czytanie ze zrozumieniem nie jest potrzebne w karierze prawnika. Albo „co odpowiedzieć kiedy nie mam nic do powiedzenia – 10 kroków do tego by nikt cię nie lubił”
Teraz przypomniała mi się jeszcze jedna książka „Kordian i cham”. Kiedyś była to lektura szkolna. Szkoda, że teraz nie jest. Może jak byś ją przeczytał miałbyś troszkę inaczej w głowie.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Ty naprawdę myślisz, że ktokolwiek miał "poparcie" "zmanipulowanych" chłopów w walce > między cesarstwem a papiestwem?


o_0

Tak trudno się domyślić, że poparcie poddanych tracił cesarz, który był ekskomunikowany i potępiony przez nie byle kogo bo samego papieża. Papieża, który był na ziemi drugi po Bogu.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Co ty człowieku palisz?


Obecnie nic. Powiedz mi czego Ty się najadłeś, że masz „misję od Boga”? Bieluń?

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Owszem: że wypowiadasz się tylko o swoich życiowych doświadczeniach i tych księżach, > których spotkałeś.


o_0

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Napisałeś, że piszesz o doświadczeniach życiowych dopiero jak zwrócono ci uwagę, jak
absurdalne uogólnienia czynisz.


Tak to Twój koronny argument. Za wszelką cenę starasz się zepchnąć bezczelnie dyskusję na jakieś popaprane tory.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Więc tobie analogicznie powinno być wstyd za Stalina.


Ze zlej analogi korzystasz.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Nie napisałeś skąd. Napisałeś "skądś"


o_0

Należysz do dziwnego typu ludzi. Choć Ci tłumacze po kilka razy o co chodzi Ty nie trybisz.
Na siłę się bezczelnie przyczepiasz do pierdół. Napisałem też SKĄD się one wzięły jednak Ty tu ciągle widzisz uogólnienia i pedofilie. I nic więcej jak by nic nie było. Do Ciebie coś mówić to jak krew w piach.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Co konkretnie napisałem? Że mnóstwo zaocznych to banda leni, którzy obchodzą
rekrutację? Że nie wierzę w prawdy wiary islamu? Gdzie widzisz tu nieprawdę?


o_0

No nieźle. Nie rozśmieszaj mnie. Kierujesz się jakimiś stereotypami. Nakładłeś sobie bzdur do głowy, żyjesz tym i twierdzisz, że „prawdą jest, że...”. Mówisz na kogoś kogo nie znasz, że jest „idiotą” (czy leniem, nieukiem, złodziejem, brudasem etc.) a zaraz mówisz, że Ty nikogo nie obrażasz, bo Ty fakt stwierdzasz. Śmieszne. To tak samo jak bym Cię co chwilę kopał w du*** i za każdym razem przepraszał. Chodzi mi o to, że to taka sam bzdura. O, albo fakt z życia. Nie raz spotkałeś się ze zwrotem „fanatyk”. Czego się obrażasz i zaprzeczasz skoro ktoś stwierdził fakt? Różnica jest jednak taka, że Ty nie znasz wszystkich zaoczniaków czy islamistów i piszesz takie bzdury, a ci co mieli okazje Cię poznać dokonują oceny Twojej osoby.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Podobnie jak ty Kościół


Prawda. Nie moja wina, że dane mi go było poznać z tej perspektywy, o której piszę.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

I znowu to samo: każdy kto wybiera inaczej niż ty nie wybiera świadomie, tylko żyje w klatce. Jesteś doprawdy żenujący.


Doprawdy to Ty jesteś żenujący mój drogi. Pokazuję Ci, że żyjesz w klatce i Twój „świadomy” wybór jest wyborem ukształtowanym przez otoczenie. Już Ci pisałem, ale Tobie chyba trzeba powtarzać byś zrozumiał. Choć i tak zapewne nic nie zrozumiesz, a wyciągniesz z tego jakieś bzdurne argumenty typu: ” każdy kto wybiera inaczej niż ty nie wybiera świadomie...”. Gdybyś wybrał Islam to Twoje gadanie o świadomym i wolnym wyborze miało by jakiś sens. Tak to Tobie się tylko wydaje, że świadomie wybrałeś. Znów jakbyśmy żyli w Turcji to tak samo byś się teraz bronił, że Islam to też Twój świadomy wybór. Wszystko sobie przemyślałeś i wybrałeś sam. Nikt na Ciebie nie wywarł wpływu, wcale. Zrozum wreszcie, że to otoczenie Cię kształtuje tak, że nawet tego nie widzisz.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Specem od uprzedzeń jesteś ty


Powiedział ten co nie umie czytać, wyciąga absurdalne wnioski z cudzych słów i robi sobie z tego koronne argumenty.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

I mówi to człowiek, który czudze wierzenia nazywa "bajkami"


No bo to nie jest wiedza, tylko wiara. Rozumiesz? To są bajki. Być może to trochę brutalne określenie jak komuś się WYDAJE, że to w co wierzy to cała prawda, a inni się mylą.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Jesteś prawdziwym hipokrytą


o_0

Zdajesz sobie sprawę z tego jak to zabawnie brzmi gdy Ty to mówisz? :D
Nawiązując do tego co jest wyżej, to zarówno Ty jak i inni Katolicy na wierzenia innych starożytnych ludów mówicie bajki i bzdury. Uważacie, że tylko wasza religia jest najmojsza i tylko ona prowadzi do zbawienia. Cóż za hipokryzja. I dla jasności to ja w odróżnieniu od Ciebie przyznaję tym innym „bajką” jakąś wartość poza tym, że to jest bajka. Ty przyznajesz jakąkolwiek wartość jedynie swojej „bajce”.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Nie JEDNAK, tylko ŻE. Męczą mnie twoje manipulacje.


o_0

Nie rozśmieszaj mnie. Jedynym manipulantem to jesteś tutaj Ty mój drogi. Cały czas chcesz zepchnąć dyskusję na jakiś absurdalny pedofilski tor. SAM ODPOWIADASZ NA SWOJEGO POSTA I MNIE ZA SWOJE BZDURY, KTÓRE NAPISAŁEŚ ATAKUJESZ. Musiałem to wykrzyczeć, bo widzę, że Ty myślisz przemilczeć tą głupotę. Wracając do zdania logicznego, gdzie wskazałem Twój paradoks to widzę, że nie chcesz przyznać się do głupiego błędu. Popełniłeś błąd, zrozumiem to, bo jesteś TYLKO człowiekiem. Może Cię to zaboli, ale taka jest prawda – jesteś TYLKO człowiekiem. Zachowujesz się niepoważnie. Mam takiego znajomego, który za wszelką cenę chce swoje błędy ukryć, a na wierzch wyciąga za to błędy innych, by się dowartościować. Zupełnie jak Ty z tą pedofilią. Jemu też można tłumaczyć, a on dalej swoje.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Ja się zastanawiam jaki system wychował człowieka wypisującego brednie o jarzmach i
szczebelkach...


Ten sam co Ciebie. Ja się z tej części wyzwoliłem, a Ty utopiłeś się w niej.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Jak mantra. Już ci wykazałem, ile wart jest ten "system" i że żadną sztuką jest "wyrwanie"
się z niego. To się udaje 80% 13 latków. Szczycisz się czymś, co jest czymś banalnym.
Pogódź się z tym.


Ależ się bronisz, aj! Już Ci pisałem – co to za wyrwanie skoro zaraz do niego wracają. To o czym Ty piszesz to tylko pozory wolności i wolnego wyboru.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Czyli tak jak ty - nie odważysz się myśleć inaczej niż cała reszta. Należysz do większości.


o_0

Mylisz zbiory. To, że podobnie jak większość krytykuję KK nie oznacza, że na innej płaszczyźnie jestem w tej większości. To co piszesz wynika, albo z Twojej ignorancji, albo braku umiejętności czytania ze zrozumieniem, albo z chęci obrażania mnie. Ja myślę, że ze wszystkiego po trochu...

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Otóż to.


Boli Cię to, że Ty jako ten inteligentny tego nie widzisz. Smutna prawda.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

W ogóle nim nie jesteś, jak większość o których piszę.


Znów uogólniasz. Zresztą o jakiego Katolika Ci chodzi? Z definicji, czy z przekonania? Pod definicje trochę podchodzę.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Z tym, że zagrożenie żydów było dziełem propagandy nazistów, a zagrożenie ze strony
islamu czymś realnym. O czym zresztą Europa przekonała się nie raz.


Poczytaj Mein Kampf, potem zabierz głos w tym temacie. Będziesz miał okazje się przekonać, że też byli realnym zagrożeniem. Co z tego, że nie przyszli z szabelkami?

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Nie o pretekst, bo dla ciebie szerzenie wiary (co jest absurdem, bo żaden konkwistador jej
nie szerzył) było przyczyną, nie pretekstem; to RELIGIA wg ciebie zabrała indianom
ziemie, a nie "była pretekstem". Coraz bardziej się plączesz.


Pozwól, że tylko to tak skomentuję (zresztą jak resztę Twoich bzdur i popisywanie się brakiem umiejętności czytania ze zrozumieniem):

o_0

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

1. Nie wiesz czym jest Msza, więc tłumaczenie ci co czuję nic nie da.
2. Jesteś fanatycznie uprzedzony - vide używanie słowa "bajki".
Dopóki nie poradzisz sobie z tymi problemami, wszelka dyskusja na ten temat nie ma
najmniejszego sensu.


o_0

Ha ha! Tak wyzywaj mnie i zarzucaj jakieś problemy. Rozśmieszyłeś mnie po raz kolejny. Ty sam nie wiesz dlaczego tak naprawdę dokonałeś tego „świadomego wyboru” i co czujesz! Nic nie wybrałeś i nic nie czujesz. Robisz tak bo „tak trzeba”. Tak Cię system ukształtował, że nie myślisz tylko to robisz. Wierzysz systemowi, własnego rozumu nie dopuszczasz do głosu. Zresztą się nie dziwię skoro system Twojemu rozumowi już powiedział co jest prawdą.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

To ci cały czas próbuję wytłumaczyć. Wreszcie załapałeś?


o_0

Możesz przestać prowadzić w tak prostacki sposób dyskusje? Ja nic z kontekstu nie wyrywam i nie komentuje głupio.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Człowieku, przecież te lekcje religii ZNIECHĘCAJĄ do tego, co się naucza...

o_0

A jakie lekcje nie zniechęcają do nauki? Co z tego, że są tak a nie inaczej prowadzone. I tak podświadomie Ci narzucają religię, którą masz wybrać. Co z tego jak dziecko nie zna jakiś przypowieści, czy nie umie się przeżegnać skoro już w tym bagnie jest utopione?

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Powtórzę: większości osób w tym kraju bez najmniejszego problemu się to udaje.


o_0

Już mnie bolą palce od pisania. Jak się wyrywa? Mylisz pojęcia. Oni dostosowują sobie wiarę do własnych potrzeb, a nie ją odrzucają. Fundament dalej pozostaje ten sam. Mało kto się NAPRAWDĘ wyrywa i odrzuca religie.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Wybierają to co wszyscy dookoła, czyli to co ty.


o_0

Widzę, że coraz bardziej brak Ci argumentów. Być może zaczynasz myśleć i się zastanawiać. Rozum zaczyna pracować, a wiara wypluwa tylko kwas i każe Ci atakować.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Po raz kolejny tworzysz sobie wyobrażenia, które nie mają nic wspólnego z
rzeczywistością.


o_0

Po raz kolejny na białe mówisz czarne.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Dzięki rozumowi doszedłeś do tego, że kosmici to bogowie. Ciekawy przypadek.


Wiem :) Wzięliśmy ich za bogów tak samo jak wzięto nas za bogów. Prosta sprawa lecz przez system, który Cię ukształtował jest ona nie do zaakceptowania. Ja to rozumiem, bo jak sam się na tym zastanawiam to potrafię zrozumieć, że dla kogoś kogo stworzył ten system jest to niedorzeczne. Dla mnie kilkanaście lat temu też by to było niedorzeczne.

Na czyimś blogu widziałem fajne hasło – „wszyscy się śmiejecie ze mnie bo jestem inny, a ja śmieję się z was bo wszyscy jesteście tacy sami”.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Własne przemyślenia są konieczne, żeby wybrać nawet między religiami, ale widać są ci
obce.


Zgadza się. Jednak Ty jesteś ten szczebelek niżej i nie wyszedłeś dalej poza religie KK. Klatka mentalna.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Nie, to ty nie chcesz dostrzec, że już rozprawiłem się z twoim mitem o "jarzmach systemu".


Napisałeś mi tylko, że Ty tego nie widzisz. A tak nie jest. Nie rozumiesz tego.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

I znowu to samo: świadomy wybór dla ceterisa paribusa jest tylko wtedy, kiedy wybiera się > coś innego niż większość, a najlepiej to co on. Komiczne.


o_0

Komiczne, jak nie kosmiczne to są Twoje wnioski, które wyciągasz z cudzych wypowiedzi.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Dobrze się czujesz? Mam ci UDOWODNIĆ,


No. Bo tego mnie nauczano na religii. Najpierw sprawdź czy cos takiego powiedział, a potem udowadniaj, że nie powiedział.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Do jakich 95%? Należysz do tych 95% ochrzczonych i zachowujesz się dokładnie tak jak
większość z nich.


o_0

Znów uogólniasz i bzdury pleciesz. Wydaje Ci się, że jesteś inny bo jesteś fanatykiem. Jesteś w tych 95% Katolików. Ja tam też byłem. Ponad to jesteś w małym procencie fanatyków, ale to nie wyklucza Cię z kręgu tych 95% Katolików.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Widać nasze egzaminy tym różnią się od waszych, że niezależnie od opanowanego
materiału bez inteligencji nie da się zdać.


A na czym innym, inteligencie, polegają wasze egzaminy? Uczysz się materiału na pamięć, a potem to co pamiętasz piszesz. Jesteś przykładem, że sama dobra pamięć wystarczy, by być na UJ.

Dnia 15.02.2009 o 21:49, Mogrim napisał:

Wasz wydział jest o kilkaset lat młodszy, może kiedyś i wy do tego dojdziecie.


O jejku, jejku, jejku! Po raz kolejny pokazujesz jakim żałosnym dzieckiem jesteś. „nasz wydział jest starszy, wiecej tutaj zdaje, studenci są zdolniejsi, jestem lepszy bo jestem katolikeim, jestem lepszy bo.....”
Już Ci pisałem, że takie przechwałki mnie nie podniecają i jak bym znalazł trochę samozaparcia by zniżyć się do Twojego poziomu to zarzucił bym Ci linkiem, gdzie moja uczelnia jest przed Twoja. NIE BAWI MNIE COŚ TAKIEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 20:51, SoundWave napisał:

Juz widze jak mowisz to Braveheartowi prosto w twarz.


A księża noszą sutanny. Jak widać, mało cię ten fakt obchodzi. Tylko że kilt z definicji jest "szkocką spódniczką". BTW nie wyskakuj mi tu z Braveheartem, Will Wallace dawno już nie żyje, więc wg ciebie już go nie ma w ogóle i zdołały go już zeżreć robale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2009 o 21:19, Rethas napisał:

A księża noszą sutanny. Jak widać, mało cię ten fakt obchodzi.

Bo faceci w sutannach w przeciwienstwe do facetow w kiltach robia malo meskie rzeczy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 21:24, SoundWave napisał:

Bo faceci w sutannach w przeciwienstwe do facetow w kiltach robia malo meskie rzeczy!


A ty robisz coś męskiego? I od kiedy to ciebie takie rzeczy podniecają? Hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.02.2009 o 21:29, Rethas napisał:


A ty robisz coś męskiego? I od kiedy to ciebie takie rzeczy podniecają? Hm.

Ja nie nosze kiecki zeby musiec robic cos meskiego ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 21:37, SoundWave napisał:

Ja nie nosze kiecki zeby musiec robic cos meskiego ;]


No ale czy robisz coś męskiego, skoro tak innym to wypominasz? Hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 21:24, SoundWave napisał:

Bo faceci w sutannach w przeciwienstwe do facetow w kiltach robia malo meskie rzeczy!


Mocne, ale dla wielu księży to co mówisz to nieprawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś mi się wydaje, że niebezpiecznie podnieśliśmy poziom tego tematu i proponuję pozostawić go tym człowiekowatym, którzy nie sięgają tak wysoko bezsensem jak my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 21:54, SoundWave napisał:

Daje na WOŚP.


Kobiety też tak robią, czy to w takim razie czyni je męskimi? Hehe. Skoro już przywołałeś Wallace''a, to myślałem, że masz na myśli pranie się po pyskach i inne takie wyszukane rozrywki, hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2009 o 21:55, Rethas napisał:

Kobiety też tak robią, czy to w takim razie czyni je męskimi? Hehe. Skoro już przywołałeś
Wallace''a, to myślałem, że masz na myśli pranie się po pyskach i inne takie wyszukane
rozrywki, hehe.

A ratowanie dzieciakow nie jest meskim zajeciem dla meskich mezczyzn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować