Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 15.06.2007 o 16:09, Ranthar napisał:


Wiele osób stara sie jakoś zniszczyć Gothic i udowodnić wyższość Morrowond,jestem skory przyjąc wiele z tych argumentów wyższości,ale nalezy tu zadać retoryczne pytanie:skoro rzeczywiście Morrowind jest lepszy to dlaczego jednak lepiej mi się gra w Gothic??
Zapewne w Morka grało by mi się lepiej,gdyby:
1.Mniej fantastyki ,a więcej realiów
2.Postacie były by bardziej naturalne(nie chodziły wszedzie bez celu,albo stały bez wytchnienia za ladą sklepową)
3.Pełne spolszczenie
4.Brak mi tam przyjaciół,którzy czasami pomogą..a tak gracz czuje sie tam osamotniony i rzucony na pastwe Vvardenfell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

Morrowind jest lepszy to dlaczego jednak lepiej mi się gra w Gothic??


Są gusta i guściki, udowadnianie że morro jest gites, a gothic be jest bes sensu, obie gry mają swoje miejsce w klasyce i tyle.

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

Zapewne w Morka grało by mi się lepiej,gdyby:
1.Mniej fantastyki ,a więcej realiów


Lol, czego konkretnie oczekujesz po grze fantasy? xD

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

2.Postacie były by bardziej naturalne(nie chodziły wszedzie bez celu,albo stały bez wytchnienia
za ladą sklepową)


No cóż, to może być wada, ale mi nigdy nie przeszkadzało.

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

3.Pełne spolszczenie


Awykonalne- za dużo do roboty.

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

4.Brak mi tam przyjaciół,którzy czasami pomogą..a tak gracz czuje sie tam osamotniony i rzucony
na pastwe Vvardenfell


A mi sie to właśnie podobało, możesz liczyć tylko na siebie i grasz sam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2007 o 16:57, Budo napisał:

> 4.Brak mi tam przyjaciół,którzy czasami pomogą..a tak gracz czuje sie tam osamotniony
i rzucony
> na pastwe Vvardenfell

A mi sie to właśnie podobało, możesz liczyć tylko na siebie i grasz sam :)

Zawsze można kupić pędraka albo szczura do przczepki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

Morrowind jest lepszy to dlaczego jednak lepiej mi się gra w Gothic??

Zapewne dlatego, że w Gothicu zawsze masz coś do zrobienia... W Morrowidzie możesz co prawda robiż jeszcze więcej rzeczy, ale nie jesteś do niczego zmuszany - jednemu będzie się to nudzić, a innego wciągnie na kilka nocy (ja:D)

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

Zapewne w Morka grało by mi się lepiej,gdyby:
1.Mniej fantastyki ,a więcej realiów

eee... a co jest złe w Morkowej fantastyce? Chyba o coś takiego chodzi w fantastycznym cRPG (ale dwuznaczność lol)

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

2.Postacie były by bardziej naturalne(nie chodziły wszedzie bez celu,albo stały bez wytchnienia
za ladą sklepową)

A niech sobie chodzą, dla mnie nie ma problemu...

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

3.Pełne spolszczenie

U naszych zachodnich sąsiadów wyszła pełna niemiecka wersja językowa Morka... podobno głosy brzmiały tak fatalnie, że dystrybutor umieścił na swojej stronie darmowy patch z głosami angielskimi na wskutek protestów graczy... lol

Dnia 15.06.2007 o 16:54, Fleming08 napisał:

4.Brak mi tam przyjaciół,którzy czasami pomogą..a tak gracz czuje sie tam osamotniony i rzucony
na pastwe Vvardenfell

Mody, mody, mody... na początek polecam oficjalny Siege at Firemoth - dowodzisz nad bandą żołnierzy i razem zdobywacie twierdzę okupowaną przez setki szkieletów... siekanina pierwsza klasa - gorąco polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 17:08, Joorg napisał:

Zawsze można kupić pędraka albo szczura do przczepki xD


Ta, szczur to przyjaciel na którego zawsze można liczyc, pędrak to samo xD

Fleming08---> aha w ogóle, to w dodatku jest najemnik którego można wynająć, dawać mu jakiś sprzęt, kase i tak dalej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 16:57, Budo napisał:



Ależ ja nie udowadniam,że któraś gra jest lepsza tylko zwróciłem uwage,iż niektórzy tak robią,Ja wyraziłem w co gra mi się lepiej...Kiedy już oceniam staram sie to robić obiektywnie,gdyby tak było to nie kupił bym Morka tylko powiedział,że mi się nie podoba,jest fee i nie bede w to grał,ale staram sie cały czas doszukać w tej grze pozytywnych aspektów,które pozwolą mi grać w Morka z taką przyjemnością,co w Gothic:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 17:11, Budo napisał:

Fleming08---> aha w ogóle, to w dodatku jest najemnik którego można wynająć, dawać mu jakiś
sprzęt, kase i tak dalej ;]


Noo..ale jednak najemnik to nie to samo,co przyjaciel taki jak Milten,czy Gorn...jak mu się nie zapłaci to sobie pójdzie;)...to ja już chyba wole pędraka,albo szczura,hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.06.2007 o 17:10, Ranthar napisał:

> 1.Mniej fantastyki ,a więcej realiów
eee... a co jest złe w Morkowej fantastyce? Chyba o coś takiego chodzi w fantastycznym
cRPG (ale dwuznaczność lol)

Tu chodziło mi o to,że jak dla mnie za dużo ras jest i wszystkie ze sobą społecznie wymieszane.Nie podobaja mi sie niektóre rasy,szczególnie Argonianin i Khajiit.Wiele przy tym postaci wyglada jak z japońskiej mangi,ja wiem ,ze komuś to sie może podobać,ale mi nie bardzo,bo jestem zwolennikiem Tolkienowskiej wizji świata fantasy.

Dnia 15.06.2007 o 17:10, Ranthar napisał:

> 2.Postacie były by bardziej naturalne(nie chodziły wszedzie bez celu,albo stały bez wytchnienia
za ladą sklepową)
A niech sobie chodzą, dla mnie nie ma problemu...

Ale to takie jest sztuczne:( pytasz taką postać:"czemu tak chodzisz"?ona na to:"a tak sobie chodze,bo mnie tak zaprogramowali,żebym sobie chodził"..

Dnia 15.06.2007 o 17:10, Ranthar napisał:

> 3.Pełne spolszczenie

No ja wiem,ale przeważnie w wiekszości gier fani narzekaja na przekłady...głównie to wina lektorów i aktorów,którzy nie zawsze sie starają i podkładają głosy z myślą,że grać w to będą głównie 5 letnie dzieci:/
l

Dnia 15.06.2007 o 17:10, Ranthar napisał:

Mody, mody, mody... na początek polecam oficjalny Siege at Firemoth - dowodzisz nad bandą żołnierzy
i razem zdobywacie twierdzę okupowaną przez setki szkieletów... siekanina pierwsza klasa -
gorąco polecam

pewnie sie za to zabiore,ale jeszcze musze przetrawić Trójce i Bloodmoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.06.2007 o 21:56, jędrek10 napisał:

oczywiście że lepszy jest gothic ale , piranha bytes chce robiś nową grę ;(

lepszy jest...moze tak a moze nie...nie napisales dlaczego itp. jest lepszy tak po prostu....????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hańbą jesteś ty, dla Polski, poprzez popełnianie takich byków ortograficznych :/ Ludzie, czy to taki problem, przepuścić posta przez jakiś słownik ?? :/
Zresztą tworzenie postaci jest najlepszą rzeczą powstałą w grach RPG, można się wtedy z nią utożsamiać i samemu decydować, na czym ma się skupić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 13:15, Probos napisał:

Zresztą tworzenie postaci jest najlepszą rzeczą powstałą w grach RPG, można się wtedy z nią
utożsamiać i samemu decydować, na czym ma się skupić...


Niekiedy nie. Niektórzy wolą utożsamiać się z postacią już powstałą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz myślę, że każda z tych gier wciąga na swój sposób. Do morrowinda trzeba być bardziej wytrwałym, później gracz staje się coraz potężniejszy i zabawa jest przednia, ale wiadomo początki nie są zachęcające (jak dla mnie), a znowuż Gothic od razu pochłania gracza i wciąga w wir, od którego nie sposób się oderwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja garłem w i jedną i drugą gre.. i musze przyznać że mimo tych super recenzji itp morrowind mi sie po prostu nie podobał.. a gotkic to jusz inna sprawa jak zacząłem grć to skończyć nie mogłem;p w skali ocen szkolnych morrowindowi dałbym 3- a gothicowi 5:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 17:22, Probos napisał:

Ja nie potrafię utożsamiać się z powstałą postacią, gdyż na myśl, że kilka tysięcy ma taką
samą, mnie denerwuje...

A mnie nie, bo co w tym złego. Po drugie nawet jak stworzyć jakąś postac w grze, ktoś może(na pewno) stworzył niemal identyczną lub\i identyczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2007 o 18:03, Cesarro napisał:

A co może w Morku nie żyje ? W Morrowindzie tylko czasami świeci pustkami.

Czasami?
Kiedy myślę "Morrowind" przychodzą mi na myśl wielkie połacie terenu przez które idzie się z tępą miną - aby tylko szybciej dojść do miasta. Po drodze spotykasz praktycznie tylko kilka stworów które za cel numer 1 postanowiły wypruć Ci flaki. Przepraszam bardzo, ale jeśli uważasz, że świat Morrowinda "tylko czasami świeci pustkami" to chyba pochodzisz z Arktyki, gdzie mieszkasz samotnie a ostatnim razem człowieka spotkałeś wtedy, kiedy wyłowiłeś go zamarzniętego z przerębla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować