Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 20.04.2008 o 22:28, sprite39 napisał:

> Oj, widać że do Pastwisk nie dotarłeś, widać...
Oj, byłem na Pastwiskach. Mówię o terenach rozciągających się od portu Seyda Neen daleko
na północ, czyli krótko mówąć o pięknych, szarych Popielnych Ziemiach. Wiem, że są to
tereny, mające swoją geografię i klimat. Jednak przydałoby się w nich trochę różnorodności.


Od Seyda Neen, do Popielnych Ziem, jest strasznie dużo drogi. Zwłaszcza, jeżeli pokierujesz się w stronę Gnisis. :P Jak dla mnie trochę argument na wyrost, ale niech Ci będzie. :P

Beror - wychodzi na to, że każda gra cRPG jest do siebie podobna, czyż nie w praktycznie każdej, ratujemy ludzkość od demona/zagłady/kataklizmu/skarbówki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2008 o 21:54, Probos napisał:

ratujemy ludzkość od demona/zagłady/kataklizmu/skarbówki ?


ooo... w tą ostatnią chętnie zagram, podasz tytuł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze! Wiecie co? Nie chce mi się młócić w G1, a w G2 nawet też, bo jakoś przy dwójce mi komp dziwnie chodzi (wcześniej normalnie przeszedłem i było ok) . Chciałem czegoś nowego... a tutaj patrzę, Morrowind zakurzony leży, bo nie rozumiałem tej gry, ale kiedy ją włączyłem to... odwracam wszelkie wady nt. tej gry, które kiedyś dałem w tym temacie. Doskonała gra, która daje tyle samo rozrywki co Gothic, z tą różnicą, że np. rozmowy są inne, questy, system rozwoju postaci. Cóż, "pierwsze drugie" wrażenie jest lepsze, niż pierwsze, a więc będę młócić teraz w Morrka, bo serio jakoś do mnie przemówiła ta gra. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak pierwszy raz grałem w Gothica 1 i 2.Normalnie szok Crpg doskonały.Ale to Morrowind był grą na który wywaliłem kasę na nowy komp :) Miesiąc z głowy na przejście wszystkich questów i dodatków...Warto Było.Jak bym miał wybierać między Oblivonem a Morrowindem wybrał bym Morrowinda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:01, EmoDarius napisał:

Pamiętam jak pierwszy raz grałem w Gothica 1 i 2.Normalnie szok Crpg doskonały.Ale to
Morrowind był grą na który wywaliłem kasę na nowy komp :) Miesiąc z głowy na przejście
wszystkich questów i dodatków...Warto Było.Jak bym miał wybierać między Oblivonem a Morrowindem
wybrał bym Morrowinda :)


Miesiąc na wszystkie zadania? Ja grałem od dnia premiery do wakacji, 2005 co daje prawie 3 lata. Spędziłem w grze 2500 tysiąca godzin i zrobiłem prawie wszystko i też uważam, że to gra doskonała. Nie żałuje ani chwili, którą spędziłem w grze. Niedługo zabieram się za nią jeszcze raz, bo Oblivion jest za krótki by mnie przykuć na dłużej. Dwa tygodnie i wszystko wykonałem. Cały czas jednak nie rozumiem założeń porównania, Gothica z Morrowindem. Gothic jest swego rodzaju "upośledzonym RPG", który w skomplikowaniu świata, historii, postaci, zadań, przedmiotów, klas nie umywa się do dzieła spod znaku Elder Scrolls. Gothic się podoba, bo jest przystępny i mało wymagający. Przyznam jednak, że klimat może się podobać, bo uwięzienie pod tą kopułą było naprawdę dobre. Jako jeden z nielicznych w tym temacie dopuszczam do siebie myśl, że są gusta i guściki i nie zamierzam nikogo przekonywać do swoich racji. Nie rozumiem po prostu założenia porównania. To tak jak robić porównanie stuningowanego malucha z seryjnym Porsche. Dziwne to trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.05.2008 o 10:32, YahooPL napisał:

Miesiąc na wszystkie zadania?


No tak ^^ grałem Nordem lvl 71.dodatki można przejść w tydzień jak się przyłoży dobrze.A reszta czasu na wykonywanie zadań dla wszystkich gildii i organizacji.Ne twierdzę że skończyłem w 100% bo mogłem jakiś quest poboczny przegapić,ale myśle że wycisnąłem z niej wszystkie soki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 10:44, EmoDarius napisał:

No tak ^^ grałem Nordem lvl 71.dodatki można przejść w tydzień jak się przyłoży dobrze.A
reszta czasu na wykonywanie zadań dla wszystkich gildii i organizacji.Ne twierdzę że
skończyłem w 100% bo mogłem jakiś quest poboczny przegapić,ale myśle że wycisnąłem z
niej wszystkie soki.


Widzę, że też grałeś Nordem ;)
Słabiutki jednak level masz. Słabiutki jak dla mnie oczywiście. Polecam jednak byś sobie policzył do jakiego levelu mozna dojść jak nie używa sie mnożników przy awansie. Jak Ci powiem to nie uwierzysz, więc sam sobie policz ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morrowind i Gothic to zupełnie inne gry. W Gothicku masz z góry ustaloną postać, mniej zadań pobocznych, zamknięty świat. Klimat jest ważniejszy, mnie wyborów i rozrywka bardziej liniowa, nastawiona na główny wątek. Natomiast siła Morrowinda objawia się w możliwości wybierania różnych postaci, klas i ogromnej liczbie gildii. Sprawia to, że główny wątek wcale nie jest najważniejszy.
W Morrowindzie może kolekcjonować zbroje albo książki no i istnieją jeszcze mody, które przedłużają rozrywkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyrażę się krótko i na temat... Gothic bije Morowinda na łeb i na szyję... Grałem w obydwie i jeżeli Oblivion ma bardzo ładną grafikę o tyle fabuła została po prostu zniszczona! Inaczej tam prawie nie ma fabuły!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic lepszy
poniewaz dla mnei to wiecej nzi gra jestem fanem serii taka przepiekna favbula i klimat nie do przebicia.
zaden rpg nei jest lepszy od gothica ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2008 o 11:49, lukase napisał:

Gothic lepszy

Nieprawda ;]

Dnia 06.05.2008 o 11:49, lukase napisał:

poniewaz dla mnei to wiecej nzi gra jestem fanem serii taka przepiekna favbula i klimat
nie do przebicia.

Jaki klimat?! Tam przecie wogole klimatu nie ma. A jesli jest to naprawde niewidoczny. A tak poza tym kazdy lubi inny klimat. ;]

Dnia 06.05.2008 o 11:49, lukase napisał:

zaden rpg nei jest lepszy od gothica ;)

A grales w Morrowinda, NWN albo Baldura? TO sa imo prawdziwe RPGi, a nie jakies Gothici. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:13, Wojtas94 napisał:

> Gothic lepszy
Nieprawda ;]
> poniewaz dla mnei to wiecej nzi gra jestem fanem serii taka przepiekna favbula i
klimat
> nie do przebicia.
Jaki klimat?! Tam przecie wogole klimatu nie ma. A jesli jest to naprawde niewidoczny.
A tak poza tym kazdy lubi inny klimat. ;]
> zaden rpg nei jest lepszy od gothica ;)
A grales w Morrowinda, NWN albo Baldura? TO sa imo prawdziwe RPGi, a nie jakies Gothici.
;]


Morrowind to on miał najbardziej sztuczny klimat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:13, Wojtas94 napisał:

> Gothic lepszy
Nieprawda ;]
> poniewaz dla mnei to wiecej nzi gra jestem fanem serii taka przepiekna favbula i
klimat
> nie do przebicia.
Jaki klimat?! Tam przecie wogole klimatu nie ma. A jesli jest to naprawde niewidoczny.
A tak poza tym kazdy lubi inny klimat. ;]
> zaden rpg nei jest lepszy od gothica ;)
A grales w Morrowinda, NWN albo Baldura? TO sa imo prawdziwe RPGi, a nie jakies Gothici.
;]

gralem w morrowinda nuda nwn 2 gralem kupilem na gram.pl myslalem ze taki hit jak gothi ale nuda byla w baludua nie gralem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic nie ma klimatu i fabuły :P Wojtas zapisz się do kabaretu bo straszne pierdoły piszesz.Żaden rpg nie przebił jeszcze Gothica.Jak za pierwszym razem się w to gra to JEST się tym bezimiennym i przeżywasz wszystko to co on.A Morrowind to tylko duży świat i od pyty Questów w którym jakiegoś większego zwrotu akcji nie ma.Ale i tak obie gry wysoko sobie cenie, nie ma lepszych od tej dwójki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

Gothic nie ma klimatu i fabuły :P

No dobra, klimat ma, ale dla fanów. ;P Co do fabuły - nie pisałem, że jej nie ma, przecież każda normalna gra (prócz kaszanek) ją posiada.

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

Wojtas zapisz się do kabaretu bo straszne pierdoły piszesz.

Oo! Dobry pomysł. Czemu żem na to wcześniej nie wpadł? ;]

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

Żaden rpg nie przebił jeszcze Gothica.

Każdy fanboy tak mówi. :P

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

Jak za pierwszym razem się w to gra to JEST się tym bezimiennym
i przeżywasz wszystko to co on.

Jak za pierwszym razem się w to gra to JEST się tym Nerevarem i przeżywasz wszystko to co on.

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

A Morrowind to tylko duży świat

Duży? To ogromny świat. Na dodatek z bujną fauną i florą oraz swoim oryginalnym klimatem.

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

i od pyty Questów w którym jakiegoś większego zwrotu akcji nie ma.

To pograj sobie w 10000 fanowskich questów i poszukaj pasującego do Ciebie zwrotu akcji.

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

Ale i tak obie gry wysoko sobie cenie, nie ma lepszych od tej dwójki.

Również ja, ale IMO są lepsze gry. I żeby nie było to szanuję Gothica , skończyłem 3 jego części i nie mam zamiaru w najbliższym czasie go obrażać. Po prostu, dla mnie lepszy jest Morrowind. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

Gothic nie ma klimatu i fabuły :P

Fabułę ma nijaką, podobnie z klimatem.

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

Żaden rpg nie przebił jeszcze Gothica.

Przebił. Jeszcze przed wyjściem Gothica. Zwie się Baldur''s Gate. Zresztą nie tylko on - Planescape: Torment, Fallout, Icewind Dale, Neverwinter Nights...

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

JEST się tym bezimiennym i przeżywasz wszystko to co on.

Buehehe. Co mam przeżywać? Tam nie ma nic do przeżywania. ;] Zagraj w Tormenta (czy w ogóle kiedykolwiek w jakiegoś rpg-a), zobacz co to znaczy wczuć się w postać. ;] Bo mi się wydaje, że w RPG-i to mało grasz. ;]

Dnia 07.05.2008 o 20:32, EmoDarius napisał:

nie ma lepszych od tej dwójki.

Oj są, i to sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 16:59, Wojtas94 napisał:

No dobra, klimat ma, ale dla fanów. ;P

Bzdura ;P Dla mnie Gothic to jedna z gier o najbardziej wyczuwalnym i przyciągającym klimacie w jaką kiedykolwiek grałem.

Dnia 08.05.2008 o 16:59, Wojtas94 napisał:

Co do fabuły - nie pisałem, że jej nie ma, przecież każda normalna gra (prócz kaszanek) ją posiada.

Tak swoją drogą zacytuję kogoś - możliwe nawet, że siebie samego; nie pamiętam kto to napisał "Morrowind niby ma fabułę... ale najpierw trzeba ją znaleźć"

Dnia 08.05.2008 o 16:59, Wojtas94 napisał:

> Wojtas zapisz się do kabaretu bo straszne pierdoły piszesz.
Oo! Dobry pomysł. Czemu żem na to wcześniej nie wpadł? ;]

Zapraszam! Będziemy parodiowali psycho-fana Gothica i Morrowinda, którzy ze sobą rozmawiają ;)

Dnia 08.05.2008 o 16:59, Wojtas94 napisał:

> Żaden rpg nie przebił jeszcze Gothica.
Każdy fanboy tak mówi. :P

Ja po raz kolejny powtarzam - Gothicowi daleko nawet do cRPG - to po prostu gra akcji z całkiem sporymi - jak na swój gatunek - wstawkami RPG.

Dnia 08.05.2008 o 16:59, Wojtas94 napisał:

Jak za pierwszym razem się w to gra to JEST się tym Nerevarem i przeżywasz wszystko to
co on.

Serio? Przez to, że można stworzyć własnego bohatera pozbawiono go jakiejkolwiek tożsamości której nawet nie można wyrazić przez styl grania.

Dnia 08.05.2008 o 16:59, Wojtas94 napisał:

Duży? To ogromny świat. Na dodatek z bujną fauną i florą oraz swoim oryginalnym klimatem.

Ogromny? To zbyt ogromny świat. Fauny i flory czepiał się nie będę, ale chciałbym jeszcze dodać, że klimat wyczuwałem znacznie bardziej w Gothicu.

Dnia 08.05.2008 o 16:59, Wojtas94 napisał:

> i od pyty Questów w którym jakiegoś większego zwrotu akcji nie ma.
To pograj sobie w 10000 fanowskich questów i poszukaj pasującego do Ciebie zwrotu akcji.

Mówimy o grze a nie o modyfikacjach, prawda?

Dnia 08.05.2008 o 16:59, Wojtas94 napisał:

Również ja, ale IMO są lepsze gry. I żeby nie było to szanuję Gothica , skończyłem 3
jego części i nie mam zamiaru w najbliższym czasie go obrażać. Po prostu, dla mnie lepszy
jest Morrowind. ;]

To tu się zgadzamy... tylko, że nieco "odwrotnie". Przeszedłem Morka, choć zgadzam się, że nieco na siłę i... dla mnie po prostu lepszy jest Gothic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2008 o 17:09, Tajemnic napisał:

Bzdura ;P Dla mnie Gothic to jedna z gier o najbardziej wyczuwalnym i przyciągającym
klimacie w jaką kiedykolwiek grałem.

Mogę to samo powiedzieć o Morrowindzie. :]

Dnia 08.05.2008 o 17:09, Tajemnic napisał:

Tak swoją drogą zacytuję kogoś - możliwe nawet, że siebie samego; nie pamiętam kto to
napisał "Morrowind niby ma fabułę... ale najpierw trzeba ją znaleźć"

E, tam. Fabułę znajdujemy już tuż po wyjściu z okrętu. Dodatkowo otrzymujemy jeszcze masę innych questów pobocznych (a właśnie - w Gothicu były questy poboczne czy nie, bo nie pamiętam?) z własną fabułą.

Dnia 08.05.2008 o 17:09, Tajemnic napisał:

Zapraszam! Będziemy parodiowali psycho-fana Gothica i Morrowinda, którzy ze sobą rozmawiają
;)

Podaj adres to może wpadnę. ;]

Dnia 08.05.2008 o 17:09, Tajemnic napisał:

Ja po raz kolejny powtarzam - Gothicowi daleko nawet do cRPG - to po prostu gra akcji
z całkiem sporymi - jak na swój gatunek - wstawkami RPG.

Czyli fani Gothica, którzy sądzą, że nie ma lepszego cRPG od Gothica nie znają się na grach? Tzn. nie grali w prawdziwe gry RPG/cRPG (dzieci?) ? Ale poprzestańmy na Twoim twierdzeniu. Skoro Gothic to nie cRPG to jaki jest sens porównywać grę z tego właśnie gatunku do gry zupełnie innej gatunkowo?

Dnia 08.05.2008 o 17:09, Tajemnic napisał:

Serio? Przez to, że można stworzyć własnego bohatera pozbawiono go jakiejkolwiek tożsamości
której nawet nie można wyrazić przez styl grania.

Bohater zawsze zostaje bohaterem, niezmiennie od rasy/postaci. Podobnie jest z naszym bohaterem i tożsamością w Morku.

Dnia 08.05.2008 o 17:09, Tajemnic napisał:

Ogromny? To zbyt ogromny świat. Fauny i flory czepiał się nie będę, ale chciałbym jeszcze
dodać, że klimat wyczuwałem znacznie bardziej w Gothicu.

Różne gusta.

Dnia 08.05.2008 o 17:09, Tajemnic napisał:

Mówimy o grze a nie o modyfikacjach, prawda?

Nie wiem. Ale prawdopodobnie nie, bo Gothic byłby już daleko w tyle z modami do Morrowinda. ;]

Dnia 08.05.2008 o 17:09, Tajemnic napisał:

To tu się zgadzamy... tylko, że nieco "odwrotnie". Przeszedłem Morka, choć zgadzam się,
że nieco na siłę i... dla mnie po prostu lepszy jest Gothic :)

Fani... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.05.2008 o 17:28, Wojtas94 napisał:

E, tam. Fabułę znajdujemy już tuż po wyjściu z okrętu. Dodatkowo otrzymujemy jeszcze
masę innych questów pobocznych (a właśnie - w Gothicu były questy poboczne czy nie, bo
nie pamiętam?) z własną fabułą.

Qestów pobocznych było od cholery - przynajmniej jak na teren na którym można było je znaleźć, ale... nie było zbyt wiele (żadnych chyba) które mogłyby się równać z "poboczniakami" z Morrowinda...

Dnia 08.05.2008 o 17:28, Wojtas94 napisał:

> Podaj adres to może wpadnę. ;]

Nigdy nie wpuszczę do domu nikogo kto stawia Morrowinda nad Gothicem... (joke, ofkorz). Możemy co najwyżej spotkać się pod Biedronką przy ulicy Ściegiennego w Poznaniu ;P

Dnia 08.05.2008 o 17:28, Wojtas94 napisał:

Czyli fani Gothica, którzy sądzą, że nie ma lepszego cRPG od Gothica nie znają się na
grach? Tzn. nie grali w prawdziwe gry RPG/cRPG (dzieci?) ?

Dla mnie prawdziwymi RPG, są te w których - biorąc dwa pierwsze przykłady z brzegu - są te w których awans nie odbywa się za pomocą kilku bezmyślnych kliknięć/ pacnięć jakiegoś klawisza, a rozmowy są rozbudowane nieco bardziej niż wybranie co jakiś czas pojedynczej opcji dialogowej... Przecież cRPG wywodzą się właśnie od RPG a w nich - przynajmniej w większości systemów - powinno się było przemyśleć całą sprawę awansu a rozmowy toczyły się bez żadnych ograniczeń...

Dnia 08.05.2008 o 17:28, Wojtas94 napisał:

Ale poprzestańmy na Twoim twierdzeniu. Skoro Gothic to nie cRPG to jaki jest sens porównywać grę z tego >właśnie gatunku do gry zupełnie innej gatunkowo?

Szczerze? Nie mam pojęcia. Każda dyskusja Gothic vs. Morrowind kończy się mniej więcej takimi słowami.

Dnia 08.05.2008 o 17:28, Wojtas94 napisał:

Bohater zawsze zostaje bohaterem, niezmiennie od rasy/postaci. Podobnie jest z naszym
bohaterem i tożsamością w Morku.

Nie mówimy o tym czy bohater jest bohaterem. W Twoim poście znalazły się słowa "Jak za pierwszym razem się w to gra to JEST się tym Nerevarem i przeżywasz wszystko to co on." Ja tam nie przeżywałem niczego...

Dnia 08.05.2008 o 17:28, Wojtas94 napisał:

> Ogromny? To zbyt ogromny świat. Fauny i flory czepiał się nie będę, ale chciałbym
jeszcze
> dodać, że klimat wyczuwałem znacznie bardziej w Gothicu.
Różne gusta.

Ano dokładnie. Walka Gothic vs. Morek rozgrywa się na poziomie gustów, gdyż te dwie gry są od siebie naprawdę odmiennie.

Dnia 08.05.2008 o 17:28, Wojtas94 napisał:

Fani... ;)

Fani... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszy jest gothic Dlaczego??? Dlatego ponieważ jak dla mnie Morrowind jest troche dziwny i według mnie nie ma takiej swobody a tak pozatym fabuła jest mnie nie przypadajaca do gustu. Zeby nie było grałem w obydwie gry i lepsze wrażenie robi na mnie gothic który jest chyba najlepszą grą RPG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować