Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2007 o 09:02, el-coyote napisał:

> I niech ktoś puści jakąś pokojową muzę :)
Najlepiej jakiś kawałek z Morrowinda, bo taka muza jest najlepsza :P.

HAHAHA.
No, ładnie , znowu kłutnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak oto dobiega końca kolejna konfrontacja na ten temat :) Ja za sobą mam już chyba takie trzy ;) Pragnę dodać, że popieram Cię na całej długości twojego postu, mierząc od pierwszej linijki do ostatniej. Na palcach zliczymy godziny, do następnej konfrontacji ;)
PS: Może znowu czas na mnie...Czas zainstalować Morka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy jestem na tym temacie więc odpowiem na pytanie zawarte w wątku.......W obie gry gra mi się równie dobrze,acz wydaje mi się że morrowind jest jakby to powiedzieć produkcją dojrzalszą i poważniejszą Od Gothica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W obydwie grało mi się fajnie, Gothic ma lepszą fabułę, ale jest krótszy niż morrowind.

ktoś miał w podpisie na forum coś takiego:
"czy nazwanie ludzi w Gothicu 3 morrami nie obraża morrowinda"

co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 18:34, gabrielgoluszek napisał:

W obydwie grało mi się fajnie, Gothic ma lepszą fabułę, ale jest krótszy niż morrowind.

ktoś miał w podpisie na forum coś takiego:
"czy nazwanie ludzi w Gothicu 3 morrami nie obraża morrowinda"

co o tym sądzicie?


Mnie to nie obraża,to chyba zależy od człowieka.....Jakiegoś napalonego fana to wkurzy ,ale mnie jest to w 100% obojętne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 20:57, Alexx1 napisał:

> W obydwie grało mi się fajnie, Gothic ma lepszą fabułę, ale jest krótszy niż morrowind.

>
> ktoś miał w podpisie na forum coś takiego:
> "czy nazwanie ludzi w Gothicu 3 morrami nie obraża morrowinda"
>
> co o tym sądzicie?

Mnie to nie obraża,to chyba zależy od człowieka.....Jakiegoś napalonego fana to wkurzy ,ale
mnie jest to w 100% obojętne



dla mnie też, swego czasu byłem zapalonym fanem obydwu gierek, nigdy nie uda mi się wywnioskować, która jest fajna, dla mnie obydwie mają swoje plusy i minusy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.02.2007 o 21:00, gabrielgoluszek napisał:

dla mnie też, swego czasu byłem zapalonym fanem obydwu gierek, nigdy nie uda mi się wywnioskować,
która jest fajna, dla mnie obydwie mają swoje plusy i minusy.


To tak, jakby porównywać marchewkę z pietruszką ;) Obydwie takiego samego kształtu ( RPG ), lecz inne w smaku ( fabuła ) w innych barwach ( grafika ), oraz inaczej smakują, w połączeniu z cebulką ( dodatki ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2007 o 21:09, Probos napisał:

To tak, jakby porównywać marchewkę z pietruszką ;) Obydwie takiego samego kształtu ( RPG ),
lecz inne w smaku ( fabuła ) w innych barwach ( grafika ), oraz inaczej smakują, w połączeniu
z cebulką ( dodatki ) :)


Bardzo trafne porównanie. Zgadzam się z tym, bo jedni lubią marchewkę inni pietruszkę;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a co do mojego wyboru, to jednak bardziej lubię tradycyjną marchewkę ( zwykły RPG, z dodatkami akcji ) niż cierpką pietruszkę ( tutaj na odwrót, gra akcji z elementami RPG, żeby nie było, mówię o Gothicu :D )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BTW: Sorka za drugi post, lecz dopiero teraz zauważyłem tą wypowiedz ;)

Uważasz, że za dużo chodzenia, z tego można wnioskować, że każdy porządny RPG to kicha ;) Baldurs Gate, Icewind Dale, Świątynia Pierwotnego Zła, Neverwinter Nights i tak dalej, i tak dalej ;)
PS; Jakbyś nie zrozumiał o czym mówię, dążę do tego, że " chodzenie " stanowi podstawę gier RPG, a Gothic taką nie jest, to gra akcji, z elementami RPG ;) Bo jak inaczej nazwać, praktycznie brak statystyk ;) Zerowy wybór zbroi, wiele innych, o których pisałem już 2-6 miesięcy temu ;) Poszukaj a znajdziesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2007 o 21:02, Probos napisał:

Dzięki, a co do mojego wyboru, to jednak bardziej lubię tradycyjną marchewkę ( zwykły RPG,
z dodatkami akcji ) niż cierpką pietruszkę ( tutaj na odwrót, gra akcji z elementami RPG, żeby
nie było, mówię o Gothicu :D )


A ja na odwrót, ale jest tak iż bardzo podoba mi się Oblivion, natomisat Morrowind jest taki sobie. Oczywiście w moim odczuciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2007 o 14:35, Probos napisał:

Jak to powiedział kiedyś, pewien bardzo mądry człowiek " O gustach się nie rozmawia " ;). Lecz
taka rozmowa, nieraz może być bardzo przyjemna ;)

Może byc przyjemna, jeżeli jest prowadzona kulturalnie i z podawaniem faktów. A nie stwierdzeń typu " bo ja tak mówie" itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie !! ;) Dlatego każdą moją wypowiedz, najpierw dwa razy przeczytam, żeby nikogo nie urazić, oraz argumentuję każde swoje słowo ( może trochę przesadzam ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To doszliśmy to porozumienia i możemy zaczynać.
Gothic:
+ fabuła
+ tryb walki
+ Górnicza Dolina
+ realistycznie odzwzorowane mechanizmy świata
+ animacje postaci
+ odwzorowanie fauny i flory(żyjący świat)
+/- wielkość świata
- grafika
- tylko 3 obozy i profesje
Morrowind
+ fabuła
+ różnorodność
+ ogromna ilość przedmiotów, czarów itp.
+ wybór postaci
+ grafika
- ilość czasu potzrebna, aby przejść z np. jednego miasta do drugiegp
- pusty świat
- animacja postaci
no to są +/- obydwóch gier według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.02.2007 o 18:31, Probos napisał:

Czyli im więcej razy zdobędę szczyty koło Starego Obozu, tym wyższy będę miał lvl ?? Ciekawe,
muszę spróbować ;D

a tak znalazłeś ucikiniera ze starego obozu który ukrywa się w górach, a chodzi mi o wyższy poziom półki skalnej lub na domy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować