Zaloguj się, aby obserwować  
Robson79

Morrowind kontra Gothic - w co grało wam się fajniej?

5114 postów w tym temacie

No i znowu się zaczyna :P

Ja swego zdania nie zmienię, choćby nie wiem, co- Gothic jest po prostu lepszy wg mnie. MOIM zdaniem wszystkie te "skromne", jak to ktoś powiedział, elementy są znacznie lepiej zlepione, niż w Morrku. Na dodatek Gothic, w przeciwieństwie do Morrka ma swój charakter.

Kiedyś spytałem mojego kolegi, zagorzałego fana TES III o to, dlaczego woli tą grę od Gothica (w którą zresztą też grał). To on mi oczywiście wyprowadził tą gadkę o tych wszystkich mega zaletach gry. Gdy ja wysunąłem swoje argumenty, on chwilę pomyślał i powiedział: "Hmm, Morrowind był fajny, kiedy wychodził."

I to może o to chodzi. Kiedy Morrek wychodził, był świetny, genialny i bezkonkurencyjny. Może po prostu chodzi tu o sentyment do tej gry? Bo ona KIEDYŚ była grą uwielbianą, a teraz stawiają ją na równi z "jakimś ubogim" Gothiciem.

Poza tym, ktoś mądrze w tym temacie porównał te gry do dwóch warzyw. Poszukajcie, a się przekonacie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2007 o 10:51, DDK napisał:

I to może o to chodzi. Kiedy Morrek wychodził, był świetny, genialny i bezkonkurencyjny. Może
po prostu chodzi tu o sentyment do tej gry? Bo ona KIEDYŚ była grą uwielbianą, a teraz stawiają
ją na równi z "jakimś ubogim" Gothiciem.

Wiesz, tak mógłbym powiedzieć właśnie o Gothicu. O grze, która jest na jeden raz do przejścia. A później nudzi. Do Morrowinda za to można powrócić wiele razy z nowymi pomysłami na tworzenie postaci i wybór przejścia gry. Dla mnie Gothic był świetny jak grałem w niego pierwszy raz,a teraz moje zdanie o tej grze baaardzo nie się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie totalnie na odwrót Morrowind znudził mi się zanim go ukończyłem za to Gothica przeszedłem na wszystkie możliwe sposoby...to już chyba kwestia gustu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Heh, coś jest w stwierdzeniu, że wiek ma tu znaczenie... młodsi wybierają gothica, starsi morrowinda, można przytoczyć tu kilka przykładów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że Gothic jest grą na jedno przejście. Nie będę się sprzeczał, bo mimo, że wiele osób przechodziło tą grę nawet kilkanaście (sic!) razy, to jednak znajdą się osoby, dla których ten jeden raz to i tak jest dużo.

Ale podobni jest w przypadku Morrowinda, to chyba zależy od gustu. Mimo, że Gothic jest dla niektórych grą na jedno przejście, to dla nie aż tak małego grona osób Morrek jest grą w ogóle nie do przejścia, i to nie ze względu na poziom trudności, a o znużenie :P

Ale jak już kiedyś w tym temacie mówiłem, w końcu uda mi się przebić tą skorupę Morrka i przejdę go jeszcze nie jeden raz ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Gothic II ma gorszą ścieszke dziwiękową ,bo gdy zaczynam grać to odrazu wyłanczam muzykę,
ale mogło być gorzej ,Gothic II ma też (według mnie) gorszą grafikę ,a wcale nie ma lepszej fabuły niż
Morrowind .Morrowind ma w sobie to coś co sprawia że chce się zwiedzać ten pełen przygód świat ,a
gdy gram w Gothica II to tam większość czasu spędzam w mieście bo niezauważyłem nic ciekawszego co
przyciągneło by moją uwagę.Moja ocena to Morrowid 10/10 Gothic 8/10/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi dobrze się grało w Gothica 2 i 3. Morrowind mi się niezbyt spodobał a Oblivion genialny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gothic był, jest i będzie najlepszy. Morrowind owszem też jest fajny, lecz Gothic posiada ten klimat i fabułę która niesamowicie wciąga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego fani Gothica piszą o tych samych zaletach (z którymi się nie zgadzam) że Gothic ma doskonałą
fabułę i klimat. Czy Gothic według jego fanów ma tylko te zalety? Morrowind ma według mnie owiele więcej
zalet niż Gothic naprzykład w Gothicu najciekawiej jest zająć się głuwnym wątkiem gry a w Morrowindzie
co zrobisz i tak jest ciekawie . Możesz zwiedzać jaskinie, kopalnie ,wiele miast (a w Gothicu jest tylko jedno)
i wiele innych rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mroczny2 zgadzam się z toba w morrowind`zie jest wiecej do robienia niz w gothicu.
W gothicu odrazu narzucone jest uratowanie świata,a w morrowindzie latasz,zabijasz,no poprostu samowolka...
pzdr all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to on klimatu nie ma :/ Jest to zwykła gra akcji, co się tyczy fabuły, to polega przeważnie na Idz tam, zniszcz to, przynieś mi to, ogólnie, sama jatka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 16:46, N-Stolec napisał:

Mroczny2 zgadzam się z toba w morrowind`zie jest wiecej do robienia niz w gothicu.
W gothicu odrazu narzucone jest uratowanie świata,a w morrowindzie latasz,zabijasz,no poprostu
samowolka...
pzdr all

No właśnie po prostu niektórzy( np: ja ) wolą mieć fabułę ( w morrowindzie jakaś tam jest niby ale lepiej o niej nie mówić ) jakieś cele , no i dla mnie ważna rzecz - jedna postać w którą możesz się wczuć .
ps. dzięki dla wszystkich za udzielane rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 19:07, Probos napisał:

Jak dla mnie, to on klimatu nie ma :/ Jest to zwykła gra akcji, co się tyczy fabuły, to polega
przeważnie na Idz tam, zniszcz to, przynieś mi to, ogólnie, sama jatka :/



No wiesz... każdy inaczej uważa bo ma inne usposobienie do tej gry. Jeżeli Ci się nie podoba to ok.:) Ja tylko wyrażałem swoją opinię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie "Gothic" - cała seria. Z TES-ów znam "Morrowind" i "Oblivion" i to "róbta, co chceta" za bardzo mi nie odpowiada. Najbardziej lubię podążać ścieżką narzuconą przez twórców, a "po drodze" wykonywać questy poboczne. Przyznaję, że pierwszy "Gothic" miał tych drugich mało, poza pierwszym rozdziałem. Ale 2 i 3 już lepiej. Wspomnę też o innej przewadze "Gothiców" nad TES - ROZMOWY! DIALOGI! Aż mnie w dołku ściskało, kiedy każda postać w "Morrowindzie" zachowywała się jak automacik informacyjny: "Jestem <imię>. Zajmuję się <zajęcie>. Jeśli chcesz, opowiem ci o tym, co się dzieje. Jeśli chcesz, powierzę ci zadanie..." - niszczyło to cały misternie skonstruowany świat TES, który wprawdzie jest piękny i rozległy, ale zamieszkały przez durne roboty! Wolę stosunkowo niewielki świat "Gothiców", w którym każda postać ma swój charakter, można wykształcić sympatie i antypatie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi grało się w Gothica i w Morrowinda równie fajnie, ale nie można tak tych gier porównywać. To tak jakby tać pytanie czylepiej ci się grało w COD 2 czy Doom 3. Gothic to nie rpg, to przeciez tak naprawde action rpg, w którym najważniejszym elementem jest walka, a Morrowind jest standartowym(w przenośni) rpgiem. Wiec mówiene że w gothicu trzeba tylko iść i kogoś zarznąć jest dziwne, bo o to chodzi w tej grze. Ja powiem na koniec tak
GOHIC dla fanów rpg, ale którzy wolą walke, a Morrowind dla fanów RPG ale którzy lubia przwadziwe RPG( czyli system kości i takich tam innych bzdet) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować