Zaloguj się, aby obserwować  
Ksiaze_Polkrwi

Harry Potter i Insygnia Śmierci

1151 postów w tym temacie

Ale co do okładki - baaaardzo mi nie pasuje. Wygląda najweselej ze wszystkich zamiast najmroczniej. Zero jakiegoś zagrożenia, niepokoju, tajemnicy... Piątka, szóstka - to były dobre mroczne okładki. czwarta też niezła, jedynka nie mroczna, ale sama książka była jeszcze bardzo delikatna. W dwójce i trójce Harry wyglądał debilnie xP. Tu wygląda dobrze, ale kolorystyka do kitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:46, muniok napisał:

A kiedy ona ma się pojawić w Polsce a dokładniej w Warszawie w (księgarniach i sklepach)??


pod koniec stycznia (28??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eeeee...tam nie podoba mi się tytuł;( najlepiej by mi pasował "Harry Potter i Śmiertelne Relikwia"

Insygnia Śmierci to raczej powinno być "Harry Potter and "Hallows of Death" czy coś takiego i tak jak mój przedmówca dołączam się do pytania;)

BTW też mi jakoś ta okładka nie przypadła do gustu, za kolorowa taka, okładka powinna być CZARNA ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem do tej pory wszystkie książki J.K. Rowilng, ale deathly shadows jeszcze nie. powód? po angielsku. Umeim jako tako english ale nie na tyle dobrze żeby książkę przeczytać. A więc trzeba czekać do polskiej premiery..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:53, kedzior141 napisał:

Przeczytałem do tej pory wszystkie książki J.K. Rowilng, ale deathly shadows jeszcze nie. powód?
po angielsku. Umeim jako tako english ale nie na tyle dobrze żeby książkę przeczytać. A więc
trzeba czekać do polskiej premiery..

Cóż, ja przeczytałem po angielsku grubo ponad połowę Deathly Hallows i w pewnym momencie tak mnie znudziła ta książka, że odłożyłem ją na półkę i czytam w tempie 3-4 strony miesięcznie... W kilku miejscach jest bardzo naciągana i po prostu nużąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:15, Igor FCBayern napisał:

Cóż, ja przeczytałem po angielsku grubo ponad połowę Deathly Hallows i w pewnym momencie tak
mnie znudziła ta książka, że odłożyłem ją na półkę i czytam w tempie 3-4 strony miesięcznie...
W kilku miejscach jest bardzo naciągana i po prostu nużąca.

Jak już się przez połowę przebrnie to jest świetna według mnie ;). No ale co kto lubi :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:20, zbysheck napisał:

Jak już się przez połowę przebrnie to jest świetna według mnie ;). No ale co kto lubi :>

W takim razie poczytam sobie trochę przed spaniem :)
Mi się akurat pierwsza część całkiem podobała, ale niektóre sceny były jakby sztucznie przedłużane... Jak sam powiedziałeś - co kto lubi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:52, Vesania666 napisał:

eeeee...tam nie podoba mi się tytuł;( najlepiej by mi pasował "Harry Potter i Śmiertelne Relikwia"

Insygnia Śmierci to raczej powinno być "Harry Potter and "Hallows of Death" czy coś takiego
i tak jak mój przedmówca dołączam się do pytania;)

BTW też mi jakoś ta okładka nie przypadła do gustu, za kolorowa taka, okładka powinna być CZARNA
;P


A książkę czytałeś?
Bo ten tytuł pasuje do fabuły, a to, że jest trochę inaczej przetłumaczony to nie znaczy iż jest źle.
A jak już coś to nie Śmiertelne Relikwia tylko Relikwie Śmierci - również ukłon w stronę fabuły.
Mi Insygnia Śmierci leży - trochę mnie ten tytuł zaskoczył, ale jednak pozytywnie ;]

Co do premiery polskiej - z tego co pamiętam to 26 stycznia. Uwierzcie mi - jest na co czekać ;P
P.S. No i jak zwykle będziemy mieć razem z Amerykanami najlepszą okładkę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:30, Oskar24 napisał:

P.S. No i jak zwykle będziemy mieć razem z Amerykanami najlepszą okładkę ;)

Jak dla kogo najlepszą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:45, zbysheck napisał:

> P.S. No i jak zwykle będziemy mieć razem z Amerykanami najlepszą okładkę ;)
Jak dla kogo najlepszą :P


Nie powiedziałem, że z całej serii - tylko z tej części.
Przecież Anglicy mają szpetne i do tego jak zwykle w obwolucie ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:30, Oskar24 napisał:

> eeeee...tam nie podoba mi się tytuł;( najlepiej by mi pasował "Harry Potter i Śmiertelne
Relikwia"
>
> Insygnia Śmierci to raczej powinno być "Harry Potter and "Hallows of Death" czy coś takiego

> i tak jak mój przedmówca dołączam się do pytania;)
>
> BTW też mi jakoś ta okładka nie przypadła do gustu, za kolorowa taka, okładka powinna
być CZARNA
> ;P

A książkę czytałeś?
Bo ten tytuł pasuje do fabuły, a to, że jest trochę inaczej przetłumaczony to nie znaczy iż
jest źle.
A jak już coś to nie Śmiertelne Relikwia tylko Relikwie Śmierci - również ukłon w stronę fabuły.
Mi Insygnia Śmierci leży - trochę mnie ten tytuł zaskoczył, ale jednak pozytywnie ;]

Co do premiery polskiej - z tego co pamiętam to 26 stycznia. Uwierzcie mi - jest na co czekać
;P
P.S. No i jak zwykle będziemy mieć razem z Amerykanami najlepszą okładkę ;)


czytałem, już dawno, jeszcze chyba w wakacje, ale i tak tytuł MI nie podchodzi i ty tego nei zmienisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 08:13, Oskar24 napisał:

Nie powiedziałem, że z całej serii - tylko z tej części.
Przecież Anglicy mają szpetne i do tego jak zwykle w obwolucie ;P

Ja tam wolę już angielską ;). No ale przy patrzeniu na wersję niemieckią okładki, to cieszę się że mamy tą amerykańską xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 22:15, Igor FCBayern napisał:

Cóż, ja przeczytałem po angielsku grubo ponad połowę Deathly Hallows i w pewnym momencie tak
mnie znudziła ta książka, że odłożyłem ją na półkę i czytam w tempie 3-4 strony miesięcznie...
W kilku miejscach jest bardzo naciągana i po prostu nużąca.


Też już ją przeczytałem po angielsku bo nie chciało mi się czekać na polską premierę, i także muszę przyznać, że miejscami autorka popadała w rutynę/kończyły jej się pomysły. Jako cała książka, ogólnie czyta się ją miło, ale w paru miejscach jest po prostu nudno, czego za bardzo widać nie było w poprzednich częściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 12:22, Vesania666 napisał:

czytałem, już dawno, jeszcze chyba w wakacje, ale i tak tytuł MI nie podchodzi i ty tego nei
zmienisz...

Ja wcale Ci nic nie narzucam. Po prostu mówię, że tytuł jaki podałeś jest niezgodny z fabułą.

zbyscheck - padłem właśnie teraz, jak ją zobaczyłem xD
Amerykańskie i polskie wydanie jest najlepsze właśnie - najlepsze okładki i do tego obrazek do każdego rozdziału (a brak np. a angielskiej) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 13:45, Oskar24 napisał:

> czytałem, już dawno, jeszcze chyba w wakacje, ale i tak tytuł MI nie podchodzi i ty tego
nei
> zmienisz...
Ja wcale Ci nic nie narzucam. Po prostu mówię, że tytuł jaki podałeś jest niezgodny z fabułą.


zbyscheck - padłem właśnie teraz, jak ją zobaczyłem xD
Amerykańskie i polskie wydanie jest najlepsze właśnie - najlepsze okładki i do tego obrazek
do każdego rozdziału (a brak np. a angielskiej) ;)


ale "śmiertelny" to dokładne tłumaczenie "deathly"

ale dobra koniec offtopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2007 o 13:45, Oskar24 napisał:

zbyscheck - padłem właśnie teraz, jak ją zobaczyłem xD

Ofkorz chodzi o wersję dla dzieci, bo wersja dla dorosłych trzyma [jakiś tam] poziom.

Dnia 02.12.2007 o 13:45, Oskar24 napisał:

Amerykańskie i polskie wydanie jest najlepsze właśnie - najlepsze okładki i do tego obrazek
do każdego rozdziału (a brak np. a angielskiej) ;)

Co do tego się zgodzę :D. Aż się nie mogę doczekać żeby przeczytać to z obrazkami i PO POLSKU :D. Przez angielski przegapiłem kilka scen np.
***SPOILER***
"pogrzeb" Moody''ego
***KONIEC SPOILERA***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak będzie wyglądała okładka włoska - http://www.snitchseeker.com/gallery/displayimage.php?pos=-11045
Możliwe (np. według www.harry-potter.net.pl ), że przedstawia ona Harry'ego i Hermionę
SPOILER!!!
idących do Doliny Godryka
KONIEC SPOILERA!!!.
IMO całkiem przyzwoita, ale jednak ta nasza, czyli amerykańska jest lepsza - będzie przecież Voldemort z tyłu okładki. A Mary GrandPre naprawdę świertnie go narysowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2007 o 09:22, Oskar24 napisał:

A tak będzie wyglądała okładka włoska - http://www.snitchseeker.com/gallery/displayimage.php?pos=-11045

Możliwe (np. według www.harry-potter.net.pl ), że przedstawia ona Harry''ego i Hermionę
SPOILER!!!
idących do Doliny Godryka
KONIEC SPOILERA!!!.

Jaki spoiler? Przecież to już było wiadomo pod koniec szóstki :)

Dnia 09.12.2007 o 09:22, Oskar24 napisał:

IMO całkiem przyzwoita, ale jednak ta nasza, czyli amerykańska jest lepsza - będzie przecież
Voldemort z tyłu okładki. A Mary GrandPre naprawdę świertnie go narysowała...

Ale kolory paskudne :P [u nas]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować