Zaloguj się, aby obserwować  
Lumbago

Wasze rysunki oraz ich oceny

8491 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2009 o 20:06, Feno napisał:

Kolejna próba portretów. Tym razem "pod ołówek" trafił mój 4 letni siostrzeniec, Kacper
;- )


Jezeli rysowane z natury (chociaz wyglada raczej na fote) to bardzo dobrze, jezeli nie to tez nie najgorzej. Jest krecha, sa bardzo dobrze zauwazone elementy ( jak np nos). Calosc robi pozytywne wrazenie a z czasem moze byc tylko lepiej. Sa niedorobki ale nikt nie jest od razu doskonaly, cwiczac dojdziesz do wszystkiego sam. Keep it up!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 23:01, Astmol napisał:

Jezeli rysowane z natury (chociaz wyglada raczej na fote) to bardzo dobrze, jezeli nie
to tez nie najgorzej.


Niestety ze zdjęcia :( Mój siostrzeniec w miejscu nie usiedzi zbyt długo, to też odpada rysowanie z natury w tym przypadku.

Dnia 27.05.2009 o 23:01, Astmol napisał:

Sa niedorobki ale nikt
nie jest od razu doskonaly, cwiczac dojdziesz do wszystkiego sam. Keep it up!


To mój chyba czwarty portret w życiu :P Ale staram się zapierniczać jak najwięcej i wyrabiać skilla.

Dzięki za komentarz :- )

Btw. masz świetne prace :- ) podoba mi się zwłaszcza motyw z kolesiem na łóżku i kubkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, ostatnio postanowiłem zakupić Tablet, chciałbym się dowiedzieć o jakiejś sensownej propozycji tak do ok 300 zł na dobry początek z narzędziem. W internecie jest wiele ofert, najbardziej podchodzą mi te z serii Bamboo, ale chciałbym się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie (chodzi mi o aktualną sytuacje na rynku i dobre okazyjne oferty). No i na koniec jakie oprogramowanie, program obsługujący takie urządzenie, jaki najlepiej wybrać?
Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetnie rysujesz ;) Mam pytanie...jak zaczynałeś? Miałeś jakieś poradniki? Chodziłeś na lekcje rysunku? A może dasz jakieś pierwsze rysunki(jeśli masz) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhm ... pozwolisz, że się wtrącę? ;-) Przeglądam ten temat od czasu do czasu, też jestem pod wrażeniem prac Astmola i on raz napisał coś co mi się niezmiernie podoba i chyba oddaje całe "to coś" jak A. traktuje swój fach.

cytat z Astmola:

W rysowaniu nie ma jakiejs wielkiej filozofii. 3 podstawowe reguly obowiazuja od wiekow i to sie nie zmienia:
1. samokrytyka
2. samodoskonalenie
3. trzeba NA******LAC


;-DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Robię graffiti...moje ostatnie to była porażka - wiem to po tym rysunku, który nawiasem mówiąc zrobiłem po długiej przerwie, który właśnie narysowałem. Takie coś jest już o wiele lepsze...mam kłopoty jeszcze z nachodzeniem na siebie liter, ale trening czyni mistrza ;) Sam ołówek(HB), linia gruba...strona A4. Niestety bez kolorów...nie mam odpowiedniego "sprzętu" :P Właśnie...czym to kolorować? Markerami? A może flamastrami fluorescencyjnymi (czy jakoś tak)? Mam stronkę gdzie "piszesz" graffiti i biorę to za wzór. Dopiero zaczynam, potem będę już bez wzorców ;) Dałbym skan, ale skaner padł...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2009 o 17:43, MacoRIP napisał:

Świetnie rysujesz ;) Mam pytanie...jak zaczynałeś? Miałeś jakieś poradniki? Chodziłeś
na lekcje rysunku? A może dasz jakieś pierwsze rysunki(jeśli masz) ;)


Zaczynalem jak kazdy chyba :D Na zajawce pracami znajomych, pod wrazeniem komiksow. Nie mialem zadnych poradnikow i w zasadzie ciskalem same komiksy. Glownie na lekcjach w szkole. Za rysunek anatomiczny, jakas perspektywe czy kompozycje tak na prawde zabralem sie dopiero na studiach. Dlatego pewnie teraz jestem dosc cienkim rysownikiem, jak na swoj wiek. Powinienem byc duzo lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 20:06, Feno napisał:

Kolejna próba portretów. Tym razem "pod ołówek" trafił mój 4 letni siostrzeniec, Kacper
;- )

Lewe ucho wygląda jakby było doklejane. A jako całokształt portret wyszedł ci bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To poleci mi ktoś czym kolorować i ogólnie pisać graffiti? Najpierw zrobiłem ołówkiem i pogrubiłem, a potem przerysowałem pisakiem fluorescencyjnym ale wyszło lipnie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 17:40, Vizimir90 napisał:

Moje kolejne wypociny. Tym razem trochę geometrii.


To są właśnie właściwe ćwiczenia. Można zaobserwować i światłocień i bryłę.
Kierunek kreskowania w ostatnim rysunku (z domami) sprawia, że trawnik wydaje się być częścią domu :)
Poza tym podoba mi się i przypomina mi czasy, kiedy ryzowaliśmy takie rzeczy na rysunku zawodowym w PLSP :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja narysowałem pierwszego Big daddy''ego. Trochę go przerobiłem. Głownie wzorowałem się na arcie z zapowiedzi w Playu. Zaznaczam że nie uważam się za dobrego rysownika ani nawet przeciętnego. Rysuje bardzo żadko i może to właśnie dla tego moje rysunki nie są takie jakie być powinny. Wracając do mojego rysunku postanowiłem go tu umieścić żeby poprostu pokazać go szerszemu gronu osób.

20090531135729

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 07:40, MacoRIP napisał:

To poleci mi ktoś czym kolorować i ogólnie pisać graffiti? Najpierw zrobiłem ołówkiem
i pogrubiłem, a potem przerysowałem pisakiem fluorescencyjnym ale wyszło lipnie :/


Graffiti to nie tylko rysunek na papierze i literki. Genialne są właśnie sprayami zrobione całe obrazy, chociaż faktycznie napisy są głównym tematem tego co nazywamy teraz graffiti. Dobrze, że zaczynasz na papierze, a nie łapiesz za spray od razu. W zasadzie możesz pisać czym chcesz i gdzie chcesz (Długopisem w zeszycie też mega rzeczy można zrobić). Jak serio chcesz się tym zając i jesteś gotów wydać parę groszy to tutaj masz sklep: http://www.on-line.shop.pl/markery,36.html.
Kup sobie kilka markerów, najlepiej jakiś album do rysowania coby markery go nie przebijały i ćwicz, chociaż uważam, że nawet kredkami da się zrobić fajne rzeczy.
A jak chcesz się zabrać za spray''e to albo pomaluj najpierw cały swój garaż/piwnicę, albo kup duży arkusz blachy i na nim maluj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2009 o 21:14, SSj2 napisał:

Portret mojej śpiącej koleżanki, Asi, z natury:)
http://mati1d.deviantart.com/art/Friend-Portrait-125007339


Fajna Asia.. znaczy sie fajny rysunek. :D
Dobrze Ciw yszły włosy i zamknięte oczy. Podoba mi się. Rysunek. ;]

Właśnie odkryłem, że piórem żelowym można ryzować tak samo fajnie jak ołówkiem. Tylko nie można poprawić błedu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 17:06, HumanGhost napisał:

Właśnie odkryłem, że piórem żelowym można ryzować tak samo fajnie jak ołówkiem. Tylko
nie można poprawić błedu. :)


Problem polega tylko na tym, że żel szybko się kończy. Dobrze kupić sobie na przykład jakieś tanie, ale markowe pióro na naboje, opakowanie atramentu i strzykawkę ;) Taniej wyjdzie niż żelpeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.06.2009 o 22:17, Feno napisał:

> Portret mojej śpiącej koleżanki, Asi, z natury:)
> http://mati1d.deviantart.com/art/Friend-Portrait-125007339

Ogólnie spoko, ale za mało cienia, za dużo konturu.


Cały cień nie został wyłapany, ale rzeczywiście, jest go mało... Nie chciałem jej narobić zmarszczek :P.
Co do konturu - preferuję kontur ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować