Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 19.01.2007 o 18:01, Markus89 napisał:

> google twoim przyjacielem http://mozillapl.org/projekty/Szkola/MenedzerProfili?v=vnl

No dobra, czytam sobie o tym profilu, ale niewiele wnioskuję... Czy ten wcześniejszy przepadł
bezpowrotnie jeśli nie miałem folderu stworzonego?

folder tworzy się automatycznie razem z profilem.... więc napewno jest o ile się drugi profil zrobił (co się zdarza przy zaniku zasilania podczas pracy firefoksa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.01.2007 o 14:51, Markus89 napisał:

Po restarcie kompa (chwilowy brak prądu) kiedy ponownie włączyłem FireFoxa zniknęły moje wszystkie
zakładki! Jak mogę je odzyskać?

Spróbuj tak:
0. Wyłącz Firefox.
1. Wejdź w Documents and Settings/nazwa_twojego_profilu/Dane Aplikacji/Mozilla Firefox/Profiles
2. Będzie jakiś katalog z krzaczkami (zbieranina różnych znaków, na końcu ".default"
3. W środku folderu odszukaj plik bookmarks.bak, zmień jego rozszerzenie na html (zanim to zrobisz, tak na wszelki wypadek skopiuj go w jakieś ustronne i bezpieczne miejsce.)
4. Odpal Firefox, sprawdź czy wróciły zakładki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał problem, że automatyczne logowanie na phpbb nie działało? :/
Ponieważ nie wiem czemu, ale muszę się teraz logować ręcznie... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 14:16, PirO 17 napisał:

Czy ktoś miał problem, że automatyczne logowanie na phpbb nie działało? :/
Ponieważ nie wiem czemu, ale muszę się teraz logować ręcznie... ;(

nie zablokowałeś czasem coocisów? bo właśnie w nich siedzi autologowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.01.2007 o 14:59, sig. napisał:

nie zablokowałeś czasem coocisów? bo właśnie w nich siedzi autologowanie


Ciasteczka są akceptowane, i trzymane do momentu wygaśnięcia, prywatne dane nie są czyszczony przy wyłączaniu liska... Nie mam też żadnej wtyczki, która ma za zadanie koncentrować się na takich sprawach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak z paska adresowego usunać trwale wszystkoie adresy
chodzi o firefoxa 2 - szukałem w opcjach i nigdzie tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 11:53, tosz napisał:

jak z paska adresowego usunać trwale wszystkoie adresy
chodzi o firefoxa 2 - szukałem w opcjach i nigdzie tego nie ma


Narzędzia => Wyczyść prywatne dane => Zaznaczasz historię pobieranych stron. Usuwasz i już jest czysto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam problem z ff, bo jak chce dodać posta to mam ucięte z prawej strony okno, widać połowe przycisku dodaj post, wiecie co zrobić??
Pisałem o ty w temacie problemy z kompem. I reinstalacjea to ostateczność, chcę jej uniknąć więc prosze o rady konkretne. POzdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 12:49, marian538 napisał:

A ja mam problem z ff, bo jak chce dodać posta to mam ucięte z prawej strony okno, widać połowe
przycisku dodaj post, wiecie co zrobić??
Pisałem o ty w temacie problemy z kompem. I reinstalacjea to ostateczność, chcę jej uniknąć
więc prosze o rady konkretne. POzdrawiam.


Ten problem można łatwo rozwiązać. Otworzyć jakąś stronę w nowym oknie (nie zakładce) i wyłączyć maksymalzację strony. Powinno się okazać że okno nie zmaksymalizowane jest dziwnie małe. Powiększ je, tak żeby zajmowało prawie cały ekran. Potem możesz już powrotem zmaksymalizować, a wszystko będize tak jak być powinno. Ten sposób pomógł mi i komuś jeszcze na tym forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

używam ff i wydaję mi się iż jest to jedna z najlepszych przeglądarek. zawsze wolałem operę... ale szybko przerzuciłem się na ff... a z IE nie wiem... jakos nie polubiłem go:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam używam własnie firefoxa i sobie go bardzo cenie... te funkcje jakie ma, bardzo fajna przeglądarka... pewnie najnowszy Internet Explorer ma juz podobne funkcje, ale nawet go nie mam zresztą bo po co... ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 13:23, syriusz.b napisał:

Ja teraz mam problem, bo siedze w szkole na dniach otwartych i nie mam FF :p


Pewnie już dni otwarte się skończyły, dlatego wiadomość na przyszłość. FF możesz mieć bez instalowania go na komputerze.
Wystarczy ściągnąć edycję Portable: http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable.
Można go przenosić i uruchamiać z dowolnego nośnika podłączanego pod USB (pendrive, iPod, przenośny HDD, karta pamięci na telefonie, aparacie fotograficznym, PSP).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2007 o 22:46, Klimos napisał:

> Ja teraz mam problem, bo siedze w szkole na dniach otwartych i nie mam FF :p

Pewnie już dni otwarte się skończyły, dlatego wiadomość na przyszłość. FF możesz mieć bez instalowania
go na komputerze.
Wystarczy ściągnąć edycję Portable: http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable.
Można go przenosić i uruchamiać z dowolnego nośnika podłączanego pod USB (pendrive, iPod, przenośny
HDD, karta pamięci na telefonie, aparacie fotograficznym, PSP).

ooo miło wiedzieć na przyszłość ... thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam liska i jestem z niego bardzo zadowolony:Dniestety w nowej wersji zauwazylem malo nowosci:/no coz spodziewalem sie czegos wiecej ale efekt nie jest taki zly:D moim zdaniem to najlepsza przegladarka internetowa...uzywalem w swoim czasie opery ale lisek jest bardziej praktyczny;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle mam pytanie co jest szybsze Firefox czy Opera bo zawsze tak wnioskuje i wnioskuje i niemoge wywnioskowac co szybsze ktoś wie interesuja mnie tylko sprawdzone fakty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.02.2007 o 07:57, Phelela napisał:

Tak wogóle mam pytanie co jest szybsze Firefox czy Opera bo zawsze tak wnioskuje i wnioskuje
i niemoge wywnioskowac co szybsze ktoś wie interesuja mnie tylko sprawdzone fakty :D

sam sprawdź, obie przeglądarki są za darmo. Co więcej są kierowane do różnych użytkowników, więc bezpośrednio nie ma co porównywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie tej wspaniałej przeglądarki.
Czy jest możliwość ustawienia tak, aby uruchamiała się ona w pełnym oknie? W opcjach nie ma takiej funkci ale może ktoś grzebał w configu i wie jak to zrobić.
Z góry dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować