Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 30.10.2006 o 09:47, AquariuS. napisał:

a ja mam takie pytanie odnośnie FF czy ta wersja co jest na stronie FF 2 jest już finalną wersja
czy jeszcze jest to testowa wersja ??


Jest jak najbardziej finalna - możesz śmiało ściagac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 09:47, AquariuS. napisał:

a ja mam takie pytanie odnośnie FF czy ta wersja co jest na stronie FF 2 jest już finalną wersja
czy jeszcze jest to testowa wersja ??

finalna finalna nawet imprezy z tej okazji były :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2006 o 19:07, tosz napisał:

nic z tego


Jeżeli chodzi o pisanie dużego "Ż", to u mnie działa kombinacja shift + prawy alt [tłumaczę teraz już łopatologicznie ;-)].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2006 o 10:48, Cossack777 napisał:

> nic z tego

Jeżeli chodzi o pisanie dużego "Ż", to u mnie działa kombinacja shift + prawy alt [tłumaczę
teraz już łopatologicznie ;-)].

być może u ciebie , bo u mnie do tej kombinacji jeszcze + ctrl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polskie litery w sterowniku klawiatury (PL programisty) Windows rozpoznawane są zawsze jako kombinacja CTRL+ALT + litera dla małych i CTRL+ALT+SHIFT + litera dla dużych.
Wyjątkiem jest tylko litera ź i Ź, która jest odczytywana z klawisza "X".

Oprócz tego kombinacją zastępującą CTRL+ALT jako podstawowy sposób dwuręcznego pisania szybkiego to PRAWY ALT (ALT GERMAN).
Oprócz tego kolejną kombinacją zastępującą CTRL+ALT dla pisania wyłącznie jedną lewą ręką jest znak ~ + litera lub ~ + SHIFT + litera (znak lewego apostrofu i tyldy i następnie litera - klawisz na lewo od klawisza "1"). Żeby uzuskać na przykład "Ą" trzeba nacisnąć SHIFT+`, a następnie literę bez ogonka lub literę bez ogonka z shiftem.

Tak więc wszystkie programy, które przechwytują kombinacje klawiszy CTRL+ALT+ (SHIFT) + litera oraz ~ + (SHIFT) i następnie litera powodują zamiast wygenerowania polskiego znaku uruchomienie swojej akcji (hotkey). Działa tak na przykład panel kontrolny sterownika grafiki dla kart ATI, który przechwytuje kombinację CTRL+ALT+C. Dlatego po zainstalowaniu karty graficznej ATI nie ma łatwo dostępnej polskiej litery "ć". Aby ją z powrotem odzyskać nalezy w panelu ATI zdefiniować inną kombinację klawiszy, albo wyłączyć usługę ATI hotkey poller.
W przypadku innych programów przechwytujących te klawisze jest podobnie.

Uzyskanie samego znaku tyldy jest tez możliwe przez wciśnięcie go i następnie dowolnego znaku, który nie może być zinterpretowany jako polska litera z ogonkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 19:41, tosz napisał:

czy w poprzednich wersjach firefox ( mam teraz 2.0 ) była ikona poczty / bo teraz nigdzie nie
mogę jej znaleźć

do poczty to jest thunderbird. firefox zaś jest przeglądarką www + czytnikiem rss (osobiście wolę jednak ten z thuderbirda). chociaż kołacze mi się po głowie że w którymś menu była pozycja poczta, tyle że klikanie chyba nic nie dawało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 22:32, sig. napisał:

> czy w poprzednich wersjach firefox ( mam teraz 2.0 ) była ikona poczty / bo teraz nigdzie
nie
> mogę jej znaleźć
do poczty to jest thunderbird. firefox zaś jest przeglądarką www + czytnikiem rss (osobiście
wolę jednak ten z thuderbirda). chociaż kołacze mi się po głowie że w którymś menu była pozycja
poczta, tyle że klikanie chyba nic nie dawało

czytaj uważnie - chodzi mi o to że brakuje ikony poczty na paku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotyczy Firefoxa 2.0.
Coś drobnego dla miłośników klawisza zamykania zakładki po prawej stronie okna tak jak w wersjach 1.0..1.5.x:
W polu adresu wpisać about:config. Następnie należy znaleźć parametr browser.tabs.closeButtons i nadać mu wartość 3.
Oto lista najbardziej użytecznych wartości:
0 - przycisk zamykania tylko na aktywnej zakładce
1 - przyciski zamykania na wszystkich zakładkach, ale aktywny tylko na aktywnej.
2 - brak w ogóle przycisków zamykania
3 - przycisk zamykania po prawej stronie okna
4..32767 - to samo co wartość 0.

Jeszcze tylko denerwuje mnie ta lista zakładek po prawej stronie, ale zaraz ją znajdę i też wywalę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmian jest kilka. Ja szukam jakiejś wtyczki JavaScript, która by działała z 2.0 Poprzednia oraz ta, którą ściąga automatyczna aktualizacja nie działa. A w opcjach mam włączoną obsługę Java...

Zna ktoś jakiś dobry adres z DZIAŁAJĄCĄ wtyczką do 2.0??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2006 o 09:58, de99ial napisał:

Zmian jest kilka. Ja szukam jakiejś wtyczki JavaScript, która by działała z 2.0 Poprzednia
oraz ta, którą ściąga automatyczna aktualizacja nie działa. A w opcjach mam włączoną obsługę
Java...

Zna ktoś jakiś dobry adres z DZIAŁAJĄCĄ wtyczką do 2.0??


O ile się nie mylę to czegos takiego NIE MA. Nie ma wtyczki Java Script. Javę ściąga się osobno. Należy wejść na stronę Sun Microsystems i ściągnąć najnowszą wesję (www.sun.com)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem że jak się znajdzie jakąś luke w firefoxie to od producenta dostanie się 50 amerykańskich zielonych. ($50 dla niekumatych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować