Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Ja mam problem z FF, a mianowicie - zawsze po restarcie systemu (czyli jak włączam go na nowo) wyskakuje okienko "Witaj w programie FF" etc. Zawsze, za każdym razem to samo, jak i również są resetowane ustawienia (zawsze odhaczam opcje przechowuj historię i pamiętaj pobrane pliki). Co może być nie tak? Jak to naprawić?

Pozdrawiam,
Jackal_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według http://support.mozilla.com/pl/kb/preferences+are+not+saved#Unable_to_save_any_preferences_or_settings mogą być dwie przyczyny takiego stanu. Plik przechowujący ustawienia jest tylko do odczytu bądź uszkodzony. W obu przypadkach, przy wyłączonej przeglądarce, musisz przejść do folderu przechowującego dane profilu, którego używasz w Firefoksie (ścieżki do niego znajdziesz na http://support.mozilla.com/pl/kb/Profiles#How_to_find_your_profile). Następnie powinieneś w tym folderze odnaleźć pliki prefs.js oraz, jeśli istnieje, prefs.js.moztmp. Żaden z nich nie powinien mieć zaznaczonego we właściwościach "tylko do odczytu". Jeśli tak jest, to zmień. Gdyby jednak to nie rozwiązało problemu to będziesz musiał oba usunąć (co spowoduje również usunięcie wszystkich dotychczas zapamiętanych ustawień). (Mała dygresja - zamiast usuwać, możesz tylko zmienić rozszerzenia na jakieś inne, żeby móc w razie konieczności wrócić do tamtych ustawień.) Wg autorów powyższej strony, w obu przypadkach na koniec trzeba usunąć pliki pref-X.js, gdzie X jest liczbą, jeśli takie istnieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2009 o 18:32, Inker napisał:

Według http://support.mozilla.com/pl/kb/preferences+are+not+saved#Unable_to_save_any_preferences_or_settings
mogą być dwie przyczyny takiego stanu. Plik przechowujący ustawienia jest tylko do odczytu
bądź uszkodzony. W obu przypadkach, przy wyłączonej przeglądarce, musisz przejść do folderu
przechowującego dane profilu, którego używasz w Firefoksie (ścieżki do niego znajdziesz
na http://support.mozilla.com/pl/kb/Profiles#How_to_find_your_profile). Następnie powinieneś
w tym folderze odnaleźć pliki prefs.js oraz, jeśli istnieje, prefs.js.moztmp.
Żaden z nich nie powinien mieć zaznaczonego we właściwościach "tylko do odczytu". Jeśli
tak jest, to zmień. Gdyby jednak to nie rozwiązało problemu to będziesz musiał oba usunąć
(co spowoduje również usunięcie wszystkich dotychczas zapamiętanych ustawień). (Mała
dygresja - zamiast usuwać, możesz tylko zmienić rozszerzenia na jakieś inne, żeby móc
w razie konieczności wrócić do tamtych ustawień.) Wg autorów powyższej strony, w obu
przypadkach na koniec trzeba usunąć pliki pref-X.js, gdzie X jest liczbą, jeśli
takie istnieją.


Perfect.
Był tylko ten pierwszy - prefs.js, i tylko go usunąłem, nie tracąc żadnych dok (ulubione, hist, etc.).
Ustawienia zapisaly sie po ponownym uruchomieniu.
Dzięki Ci bardzo :)
Pozdrawiam,
Jackal_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, może mi coś pomożecie?
Wersja 3.0 FF ma dla mnie niesamowicie wkurzającą opcję "dodaj zakładkę". Chodzi o to, że mam duże czcionki, a ta cholera ma na sztywno ustawioną wielkość okienka edycji zakładek, na dodatek jakiś kretyn z tej ekipy zablokował możliwość przesunięcia tego okienka. Krótko mówiąc okienko jest zawsze w tym samym miejscu, zawsze za mały rozmiar i przez to już kilka razy odinstalowywałem tę cholerną wersję.

Ma ktoś z was na to jakiś sposób? Albo na powrót do starego okienka dodawania linków z FF 2.0?

ps. Jest nawet gorzej. Ta głupia część przeglądarki próbuje za mnie myśleć, gdzie ma się znaleźć okienko. Sztywne okienko, nad którym nie ma żadnej kontroli, to dla mnie piekielnie frustrująca rzecz. :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jak z Firefoxa usunąć wszystkie dodatki, które pozbawione są opcji "Odinstaluj". Obecnie są takie dwa dodatki instalowane bez naszej wiedzy:
1. Microsoft .NET Assistant 1.0 oraz
2. Java QuickStarter 1.0.
O ile ten drugi może być odinstalowany z panelu sterowania Javy w zakładce Advanced/Miscellaneous o tyle, ten pierwszy już nie bardzo.

Rozwiązaniem jest grzebanie po rejestrze, albo 3 ruchy myszką wg instrukcji poniżej:
1. Poniższy tekst (między gwiazdkami) zapisz w pliku o rozszerzeniu .reg. Np. "Usuwanie nieusuwalnych dodatków FF.reg"
**************************
Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\Extensions]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Mozilla\Firefox\Extensions]

**************************
2. Kliknij prawym klawiszem na utworzony plik i z menu wybierz "Scal".

Od tego momentu po restarcie FF znikną wszelkie dodatki, które nie zostały przez was zainstalowane, a które nie mają aktywnej opcji "usuń".
Dotyczy to również dodatków, które jeszcze nawet nie istnieją. Utworzony plik usuwa po prostu klucz rejestru wraz z całą zawartością, a następnie odtwarza taki sam, ale już pusty.

Wygląda na to, że działa to dla wszystkich wersji Firefoxa. Nie tylko 3.0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozszerzenie OpenBook dodaje między innymi możliwość zmiany rozmiaru tego okienka (plus w jego lewym dolnym rogu). Ale nie wiem na ile dobrze będzie to wyglądać u Ciebie.

Na temat przemieszczania za pomocą myszy nic nie znalazłem, ale (teoretycznie) da się zmienić jego położenie edytując kod w pliku userChrome.css - pewnie jest gdzieś w folderze profilu (więcej w wątku http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?p=3401143 - in inglisz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2009 o 22:00, Inker napisał:

Rozszerzenie OpenBook dodaje między innymi możliwość zmiany rozmiaru tego okienka (plus
w jego lewym dolnym rogu). Ale nie wiem na ile dobrze będzie to wyglądać u Ciebie.

Dzięki sprawdzę. Szukanie ręcznie wśród 5 tys. dodatków lekko przekraczało moje możliwości czasowe...

Dnia 11.06.2009 o 22:00, Inker napisał:

(teoretycznie) da się zmienić jego położenie edytując kod w pliku userChrome.css

Hmm, jeżeli to okienko jest sterowane stylem, to rzeczywiście może się uda.
Ale właśnie przyszło mi do głowy, że jeżeli nie, to po prostu wezmę źródło Firefoxa, pogrzebię w kodzie usuwając niewygody i sam sobie skompiluję swoją wersję. Tyle, że trzeba by to znowu powtórzyć jeżeli wyjdzie każda następna wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2009 o 09:56, Olamagato napisał:

Szukanie ręcznie wśród 5 tys. dodatków lekko przekraczało moje możliwości czasowe...

Z tej właśnie przyczyny stworzono wyszukiwarki. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gdy chce zainstalowac jakis dodatek do firefoxa to wyskakuje taki blad:

Program Firefox nie mógł zainstalować pliku:

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/downloads/latest/2311/addon-2311-latest.jar

Przyczyna błędu: Nieoczekiwany błąd instalacji.
Przejrzyj dziennik konsoli błędów, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.
-203


Reinstalak przegladarki nic nie daje. co zrobic?

w konsoli jest cos w tym stylu:

Ostrzeżenie: Nieznana własność "border-radius". Deklaracja opuszczona.
Plik źródłowy: https://addons.mozilla.org/css/amo2009/style.min.css?27396
Wiersz: 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej uszkodzeniu uległ któryś z plików przechowujących dane o dodatkach. Rozwiązaniem problemu jest usunięcie (a jeszcze lepiej zmiana nazwy), przy zamkniętym Firefoksie, plików extensions.ini, extensions.cache oraz extensions.rdf z folderu profilu. Przy ponownym uruchomieniu przeglądarka powinna je odtworzyć bez błędów, co pozwoli już bez przeszkód instalować dodatki.

Rozwiązanie z http://ffextensionguru.wordpress.com/2008/08/20/tip-unexpected-installation-error-203-add-ons/ oraz http://kb.mozillazine.org/Unable_to_install_themes_or_extensions_(Firefox)#Corrupt_extension_files - oba po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 11:42, Inker napisał:

Rozwiązaniem problemu jest usunięcie (a jeszcze lepiej zmiana nazwy), przy zamkniętym
Firefoksie, plików extensions.ini, extensions.cache oraz extensions.rdf
z folderu profilu.

nie moge znalesc tych plikow. jakies wskazowki? szukam w folderze uzytkownika i nie ma. w folderze admina tez nie widze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim chodzi o to, żeby Firefox nie mógł znaleźć plików o konkretnej nazwie, aby wymusić na nim utworzenie nowych. Zmiana nazwy jest dowolna i tylko zabezpieczeniem, na wypadek gdybyś ewentualnie kiedyś jednak potrzebował (po ich usunięciu nie miałbyś takiej możliwości). Jak nie chcesz zmieniać nazwy to możesz te pliki przenieść do jakiegoś osobnego folderu (tak jak przy zmianie nazwy - jako kopię bezpieczeństwa). Czyli jeszcze raz - co zrobisz z tymi pikami to Twoja broszka. Możesz je usunąć, przenieść, zmienić nazwę na extensions_stary, ext_old, czy pikachu_jest_słodki. Ważne jest to, żeby FFox nie mógł znaleźć plików extensions.ini, extensions.cache oraz extensions.rdf w folderze profilu.


Edit:
Nie geniuszem a użytkownikiem gÓgla. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.06.2009 o 13:30, Inker napisał:

Nie geniuszem a użytkownikiem gÓgla. ;)


jasne jasne, dla mnie jestes geniuszem :* jednak jakos firefox mi lepiej podchodzi niz opera ;d wiec wyzwoliles mnie moj bohaterze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem, że potrzebny mi nowy pasek "nad zakładkami" w Firefox 3. Po pewnej chwili jednak mi się odwidziało i nie mogę go usunąć.Gdy klikam PPM na nim i go odznaczam to po ponownym uruchomieniu FF pasek znów się pojawia. Wrzuciłem na niego przyciski "otwórz nową kartę" i "otwórz nowe okno" i nie mogę ich przywrócić do okienka "dostosowywania paska narzędzi"... Co mam robić, by usunąć natrętny nowy pasek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa przeciąganie przycisków do okna dostosowywania paska narzędzi, to pewnie będziesz musiał spróbować zresetować jego ustawienia klikając, w tym samym oknie, na przycisk Domyślny układ. Jeśli to nie pomoże, wtedy Firefoksa trzeba uruchomić w trybie awaryjnym (Menu Start -> katalog Mozilla Firefox -> Mozilla Firefox (Tryb awaryjny) lub uruchom -> firefox -safe-mode). W okienku, które się pojawi, należy zaznaczyć Przywróć domyślne paski narzędzi i przyciski a następnie dokonać zmian i uruchomić ponownie. Niestety obie wspomniane czynności zburzą to twój obecny układ na toolbarze.

Znalezione na http://support.mozilla.com/pl/kb/Back+and+forward+or+other+toolbar+buttons+are+missing oraz http://support.mozilla.com/pl/kb/Toolbar+keeps+resetting

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować