Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2009 o 13:36, kedzior141 napisał:

Jak w Firefoxie 3.5 uruchomić tryb, w którym nic nie jest zapisywane do historii?


Ctrl+Shift+P lub narzędzia->przejdź do trybu prywatnego.
Jeżeli nie będzie działać i będzie pisać ze ff działa w trybie offline to wejdź w plik->i odznacz "pracuj w trybie offline"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Firefoxem, a mianowicie - nie mogę dodawać postów na forum gramu. W innych miejscach się nie orientowałem, ale tutaj po prostu przycisk "Dodaj post" nie działa. Przeinstalowałem przeglądarkę i nic, teraz jestem na Operze i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2009 o 10:16, JayL napisał:

Mam problem z Firefoxem, a mianowicie - nie mogę dodawać postów na forum gramu. W innych
miejscach się nie orientowałem, ale tutaj po prostu przycisk "Dodaj post" nie działa.
Przeinstalowałem przeglądarkę i nic, teraz jestem na Operze i nie ma problemu.


Nie wyskakuje ci okno do napisania nowej wiadomości? Jak tak to spróbuj wejść w FF w Narzędzia->Opcje...->Zakładkę Treść i odznacz "Zablokuj wyskakujące ona" lub spróbuj zrobić wyjątek dla forum.gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że na stronach Gram.pl masz zablokowane wykonywanie JavaScript. Jeśli masz zainstalowany dodatek typu NoScript, to dodaj w nim wyjątek dla gram.pl. Być może w opcjach przeglądarki (Narzędzia -> Opcje... -> Treść) musisz włączyć obsługę JavaScript.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem, co było przyczyną, w każdym razie wszystko już działa [nie, to nie był jednorazowy przypadek, parę dni próbowałem]. JavaScript włączone, może już się to nie powtórzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ostatnio notoryczny problem z google na moim ff. po prostu wyszukiwarka nie działa. kasowałem ciasteczka - nic to nie dało.
dołączam screen, pokazuje co się dzieje po załadowaniu strony, gdzie powinny się pojawić proponowane przez google linki.

20090712225511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

problem olałem, jak chciałem korzystać z google włączałem safari. tyle, że jest to niewygodne. chciałem więc spróbować z yahoo i... tak! ten sam problem!

co się może dziać z moim ff?
tylko proszę nie proponować reinstalki... :P

P.S.
sry za dwa posty pod rząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawić, żeby Firefox pytał albo chociaż wcale nie wyświetlał ostatniej sesji po awarii/wyłączeniu prądu itp.? Teraz właśnie mi wyłączyli i tyle zakładek na raz się ładowało, że nieźle ff, net i komp ogólnie mi się zamulił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Firefoxem. Na pierwszym screenie widać jaką mam wersję FF i właśnie przez tę dziwną wersję nie mogę zainstalować najnowszej wersji pewnej skórki (screen 2). Jak się tego pozbyć? Aktualizacja FF nic nie dała.

20090726183604

20090726183622

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Reinstalacja może nie pomóc. Według http://support.mozilla.com/tiki-view_forum_thread.php?comments_parentId=78745&forumId=1 musisz się pozbyć czegoś, co się nazywa My We Serach (zawiera jakiś rodzaj malware''u) i zresetować niektóre ustawienia przeglądarki.

1. Reset
Wpisz w pasek adresu about:config, potwierdź, że zrozumiałeś ostrzeżenie i w pasku filtra wpisz general.useragent. Kliknij prawym przyciskiem po kolei na każdą z pozycji z listy poniżej i z menu podręcznego wybierz Resetuj.

2. Uwuwanie My We bSearch ( http://www.safer-networking.com/removemywebsearch.php oraz http://www.pchell.com/support/mywebsearch.shtml)
W Panelu sterowania uruchom Dodaj lub usuń programy. Znajdź wszystkie poniższe aplikacje i je odinstaluj zaznaczając je i klikając na przycisk Usuń.

FunWebProducts
My Web Search (Smiley Central or FWP product as applicable)
My Way Speedbar (Smiley Central or other FWP as applicable)
My Way Speedbar (AOL and Yahoo Messengers) (beta users only)
My Way Speedbar (Outlook, Outlook Express, and IncrediMail)
Search Assistant - My Way

Aby wyczyścić rejestr usuń klucze z następującej ścieżki:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\MyWebSearch Email Plugin
Zrestartuj komputer i z C:\Program Files (przynajmniej taka jest domyślna ścieżka systemowa) usuń foldery FunWebProducts oraz MyWebSearch.

3. Ręczna deinstalacja pluginu ( http://support.mozilla.com/pl/kb/Troubleshooting+plugins#Manually_uninstalling_a_plugin)
Autor rozwiązania podanego w pierwszym linku nie sprecyzował (może mam problemy z czytaniem ze zrozumieniem ;) ), czy usunięcie My Web Searcha jest równoznaczne z usunięciem rozszerzenia do Firefoksa, tak więc gdyby się okazało, że jest wyświetlany w dodatkach:

Znowu about:config, filtruj po wartości plugin.expose_full_path, zmień ją na true (pozwoli zobaczyć, który dokładnie plik jest pluginem). W pasek adresu wpisz about:plugins, poszukaj wpisu My Web Search Plugin... i usuń z dysku plik, do którego masz tam podaną ścieżkę (poprzedzone napisem „Nazwa pliku”). Jeszcze reset przeglądarki i gotowe.


Być może powinieneś zrobić jakoś skan dysku antywirusem czy innym programem zwalczającym różne paskudztwa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2009 o 13:03, Inker napisał:

Reinstalacja może nie pomóc. Według http://support.mozilla.com/tiki-view_forum_thread.php?comments_parentId=78745&forumId=1
musisz się pozbyć czegoś, co się nazywa My We Serach (zawiera jakiś rodzaj malware''u)
i zresetować niektóre ustawienia przeglądarki.


Jednak kompletne wywalenie i zainstalowanie ponownie bez przywracania starych ustawień pomogło, dobrze że miałem backup zakładek :). W każdym razie dzięki, a Spybot nic z wymienionych przez ciebie rzeczy nie znalazł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam duży problem. Chodzi o błąd pokazany na screenie, który pojawił mi się po aktualiacji Firefoxa. O ile dobrze pamiętam już kiedyś miałem ten problem, ale wtedy chyba udało mi się go samemu rozwiązać. Teraz niestety nie daję rady. Odinstalowanie i ponowne zainstalowanie nie pomogło. Chyba, że muszę wykonać pełną deinstalację, gdyż nie usuwałem swoich ustawień.

20090728235657

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych, ale w moim przypadku gdy Firefox zapętla się i raz za razem wywala taki błąd, pomaga zwyczajny restart komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować