Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Mam problem z najnowszą wersją, wcześniej jechałem na starej i było dobrze, zaktualizowałem do 3.5.2. i tu się zaczęło to co wkurzyło mnie... chodzi o czyszczenie historii, zapamiętanych haseł i wszystkiego. Wcześniej się zaznaczyło co sie chce usuwać i po jednym kliknięciu, teraz w identycznym miejscu robię to samo i się nie usuwają zapamiętane hasła ze stron, gdzie się loguje. Jak chce usunąć to jedynie przez prawy klik/informacje na stronie/bezpieczeństwo. Jest jeszcze jest w opcjach czy ff ma pamiętac historię... ale tak można robić na koniec sesji przy kompie tylko, a i tak z niektórych stron nie usuwa zapamiętanych danych formularzy i haseł.

Wkurza mnie to tak, że myślę na zmianą przeglądarki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 08:49, Kakarotto napisał:

Wkurza mnie to tak, że myślę na zmianą przeglądarki...


Wybierz Narzędzia -> Wyczyść historię przeglądania. Po pokazaniu się panelu (fot.) rozwiń chorągiewkę w górnej części (1) i wybierz "Wszystko" a po rozwinięciu "Szczegóły" (2) zaznacz wszystkie podpunkty. Potem naciśnij "Wyczyść teraz" i gotowe....
Pozdrawiam

20090910172404

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2009 o 17:24, mrosi napisał:

Wybierz Narzędzia -> Wyczyść historię przeglądania. Po pokazaniu się panelu (fot.)
rozwiń chorągiewkę w górnej części (1) i wybierz "Wszystko" a po rozwinięciu "Szczegóły"
(2) zaznacz wszystkie podpunkty. Potem naciśnij "Wyczyść teraz" i gotowe....
Pozdrawiam


To zawarłem tu "Wcześniej się zaznaczyło co sie chce usuwać i po jednym kliknięciu, teraz w identycznym miejscu robię to samo i się nie usuwają zapamiętane hasła ze stron, gdzie się loguje."

Gdyby wystarczyło zrobić tak jak radzisz, to by nie było problemu... u mnie jest jakiś poważniejszy problem, chyba coś nawaliło :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mianowicie firefox nie chce mie automatycznie logować, co jest dość wkurzajace, bo mam troche for i portali do przeglądania. Najlepsze jest to, że samo z siebie przestało. Wszystko było ok, samo sie logowało itd, aż ty włączam FF i dupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Który folder ff skopiować by po jego wklejeniu do folderu świeżo zainstalowanego ff zachować jego wszystkie ustawienia? Moje zakładki, zapamiętane hasła, itp.

20091015132947

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 13:34, Tyler_D napisał:

Mam to samo co ty ale na FF 3.5.5. Na Operze nie mam tego problemu.
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=49&pid=3959


Tamten problem wystąpił na komputerze roboczym i częściowo znikł sam, i tak rzadko używam to tam nie musi działać dobrze :P Na domowym kompie po aktualizacjach ff nie ma problemu. Sam nie wiem czemu tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 13:30, Kakarotto napisał:

Który folder ff skopiować by po jego wklejeniu do folderu świeżo zainstalowanego ff zachować
jego wszystkie ustawienia? Moje zakładki, zapamiętane hasła, itp.

Profile są gdzie indziej w x:/Documents and Settings/[nazwa konta]/Ustawienia lokalne/Dane aplikacji/Mozilla/Firefox/Profiles i tu katalog o losowej nazwie z tym wszystkim o czym piszesz

gdzie x to dysk systemowy (zwykle C), a że sprawdzałem dokładną ścieżkę spod Linuksa to zamiast / ma być \ Co zamiast [nazwa konta] to chyba wiadomo

ps któryś z tych katalogów (chyba dane aplikacji) ma atrybut ukryty.

pps powinien bez problemu przetrwać reinstalację Firefoksa, pod Linuksem gdzie jest w /home ( u mnie osobna partycja) nawet reinstalacja/zmiana systemu nie robią na nim najmniejszego wrażenia i działa jak gdyby nigdy nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tfu ... chodziło mi oczywiście o 3.5.3 - moje przeoczenie. Ale tak czy inaczej teraz mam to samo i na ff i na operze - co zamknę przeglądarkę to mam czyszczoną historię przeglądanych topiców na forum. WTF?

edit: tak, historia zapamiętywania jest włączona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 14:35, S1G napisał:

Profile są gdzie indziej w x:/Documents and Settings/[nazwa konta]/Ustawienia lokalne/Dane
aplikacji/Mozilla/Firefox/Profiles i tu katalog o losowej nazwie z tym wszystkim o czym
piszesz


A na viście gdzie szukać tych profili?

Dnia 15.10.2009 o 14:35, S1G napisał:

pps powinien bez problemu przetrwać reinstalację Firefoksa, pod Linuksem gdzie jest w
/home ( u mnie osobna partycja) nawet reinstalacja/zmiana systemu nie robią na nim najmniejszego
wrażenia i działa jak gdyby nigdy nic.


Z doświadczenia wiem, że jeśli się nie skopiuje profili czy czegoś tam to po formacie ff znika i trzeba go od nowa instalować, a wtedy nie ma żadnych ustawień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 08:17, Kakarotto napisał:

A na viście gdzie szukać tych profili?

z http://www.microsoft.com/poland/technet/article/art0074_01.mspx wynika że x:/użytkownicy/[nazwa konta]/\AppData\Local/Mozilla/Firefox/Profiles aczkolwiek visty nie mam i jakoś się nie zanosi żebym miał. Ogólnie jak tam nie będzie to szukaj katalogu firefox albo mozilla w użytkownicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po formacie i niestety nie dało rady przywrócić poprzednich ustawień. Wie ktoś jak zrobić by się udało? Mam folder mozilla z pełnymi ustawieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2009 o 15:26, Kakarotto napisał:

Jestem już po formacie i niestety nie dało rady przywrócić poprzednich ustawień. Wie
ktoś jak zrobić by się udało? Mam folder mozilla z pełnymi ustawieniami.

W takim razie najprościej będzie wejść do nowego katalogu o losowej nazwie i skopiować tam pliki ze starego . Ew przekopiować ten zarchiwizowany, i usunąć .defaut z tego co sobie przy 1 uruchomieniu przeglądarka stworzyła (dopisek ten oznacza że jest to główny profil, do skorzystania o ile user nie uruchomił managera profili).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu mam pewien problem z Firefoxem. Otóż po krótkim czasie od uruchomienia (różnie, od 5 do 30 minut) przeglądarka przestaje wyświetlać strony. Pasek postępu dochodzi mniej więcej do połowy i tam już zostaje. Myślałem, że połączenie z internetem zostało po prostu przerwane, ale programy typu gg czy skype działają bez zarzutu. Kiedy próbuje uruchomić FF ponownie, pojawia się sympatyczny komunikat o błędzie. Jedynym rozwiązaniem jest uruchomienie komputera ponownie, ale robienie tego co 15 minut jest dość uciążliwe...
Pomoże ktoś?

20091018143200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ten komunikat jest prosty sposób, ale niestety, trzeba go powtarzać za każdym razem. Gdy się pojawi, kliknij na pasku zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz "Menedżer zadań". Wejdź do zakładki Procesy, znajdź FF na liście (firefox.exe) i ubij go (ppm - > Zakończ proces).

Natomiast co do usunięcia przyczyny dziwnego zachowania FF - sprawdzałeś, czy coś podobnego dzieje się na innych przeglądarkach (Opera, SeaMonkey)? Robiłeś czystą reinstalkę FF (po odinstalowaniu FF trzeba usunąć folder FF - domyślnie "C:\Program Files\Mozilla Firefox" i pliki z profilu użytkownika - patrz post S1Ga, tylko wcześniej wyeksportuj sobie zakładki, jeśli chcesz je zachować)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2009 o 15:57, Blackhand napisał:

Na ten komunikat jest prosty sposób, ale niestety, trzeba go powtarzać za każdym razem. Gdy się pojawi, kliknij
na pasku zadań prawym przyciskiem myszy i wybierz "Menedżer zadań". Wejdź do zakładki Procesy, znajdź FF na
liście (firefox.exe) i ubij go (ppm - > Zakończ proces).


Próbowałem już wcześniej, ale to byłoby za proste - Vista nie reaguje na polecenie zakończenia procesu.
Spróbuję jeszcze przeinstalować przeglądarkę, tak jak radzisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miewa problemy ze stabilnością FF?
Od jakiś 3 tyg robi wybryki, teraz pierwszy raz pokazuje mi się awaria przeglądarki.
Już i tak musiałem wcześniej przeinstalować przez błędne wczytywanie niektórych elementów(lub ich brak).
Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja Firefoxa? Nie wiem jak tam z Windowsem, ale pod Linuksem bywały problemy z obsługą flasha. Niemniej jednak aktualny 3.5.3 ich nie przejawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować