Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 09.11.2007 o 10:21, rob006 napisał:

> e-e. wiem jak ustawić stronę startową. tylko nie wiem, jak zrobić żeby... : dajesz ''nowa
karta''
> i ci się nowa karta włącza. ale to jest pusta karta, a ja chcę żeby od razu w nowej karcie

> mi się google włączało :P

Właśnie znalazłem. :) Po zainstalowaniu dodatku Tab Mix Plus, w jego opcjach->karty->otwieranie
kart możesz ustawić sobie co ma się otwierać w nowej karcie.


zobaczymy :)

@rob006 - ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja mam problem. :) Po doinstalowaniu do linuksowego FF kilku dodatków, które bezproblemowo działały pod Windą, straciłem z menu kontekstowego propozycje poprawy błędnie napisanych wyrazów. Kiedyś, gdy klikałem PPM na podkreślony wyraz wyświetlało mi się kilka propozycji poprawy tego wyrazu. Teraz nie mam nic. Jakieś sugestie? Zainstalowałem kilka dodatków jednocześnie i nie chce mi się ich teraz pojedynczo odinstalowywać żeby sprawdzić, który sprawia problem (o ile sprawia), tym bardziej, że niektóre już skonfigurowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a możesz dać ich listę? bo sam trochę mam, i sprawdzanie pisowni jak najbardziej działa (no chyba że masz wyłączone).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 17:21, rob006 napisał:

Teraz ja mam problem. :) Po doinstalowaniu do linuksowego FF kilku dodatków, które bezproblemowo
działały pod Windą, straciłem z menu kontekstowego propozycje poprawy błędnie napisanych wyrazów.
Kiedyś, gdy klikałem PPM na podkreślony wyraz wyświetlało mi się kilka propozycji poprawy tego
wyrazu. Teraz nie mam nic. Jakieś sugestie? Zainstalowałem kilka dodatków jednocześnie i nie
chce mi się ich teraz pojedynczo odinstalowywać żeby sprawdzić, który sprawia problem (o ile
sprawia), tym bardziej, że niektóre już skonfigurowałem.

Zainstaluj słownik polskiej pisowni, jak to nie pomoże, to spisz gdzieś, jakie dodatki masz zainstalowane, wywal wszystkie, i zainstaluj tylko te najpotrzebniejsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak: Sprawdzanie pisowni miałem włączone, ponowne ściągnięcie słownika nic nie dało. Ale trefny dodatek został zlokalizowany (olśnienie przyszło oczywiście tuż przed snem - zamiast odinstalować dodatki, po prostu je wyłączyłem :)), to All-in-One Gestures. Pod Windą działał bezproblemowo, więc może coś poknociłem w ustawieniach. Spróbuję jeszcze pokombinować, ale zna ktoś jakąś alternatywę obsługującą najprostsze gesty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2007 o 11:07, Rafal G napisał:

Tak chyba też próbowałem - różne opcje były testowane;) I różnie to było - jak mówiłem raz
działało, raz nie:D Teraz tło się nie wyświetla - może dlatego, że wrzuciłem całe całe gram
do blokowania w Nortonie... Mam nadzieję, że to się utrzyma;)


Już mam. :) Po prostu do filtrów Adblocka dodajesz adres tła, w przypadku Crisisa będzie to=> http://www.gram.pl/www/01/img_promo/bg_main_crisis.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.11.2007 o 00:17, rob006 napisał:

Już mam. :) Po prostu do filtrów Adblocka dodajesz adres tła, w przypadku Crisisa będzie to=>
http://www.gram.pl/www/01/img_promo/bg_main_crisis.jpg


Rzeczywiście - wygląda na to, że tak działa:) Problem jednak w tym, że oni adres tego obrazka co jakiś czas zmieniają i dobrze było zablokować je jakoś permanentnie. Mając nadzieję, że nazwa tła nie zmienia się aż tak bardzo dodałem taki filtr: http://www.gram.pl/www/01/img_promo/bg_main_*.jpg Na razie wszystko wskazuje na to, że działa:) Mam nadzieję, że adblock będzie już zawsze dobrze rozpoznawał co oznacza gwiazdka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - otóż włączyłem przed chwilą komputer, a tu FF wykasował wszystkie ustawienia, zakładki itp. . Wszystko tak, jak w chwili, gdy go instalowałem. O dziwo historia się zachowała. Jak mam wszystko przywrócić? Ew. gdzie FF zapisał zakładki, bo na nich mi szczególnie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktos moze wtyczke ktora zapamieta mi otwarte strony po zamknieciu przegladarki?
Teraz zapamietuje mi tylko jak przegladarka zostanie nienormlanie zamknieta, wiec zeby zapamietac strony musze wylanczac przez zamykanie procesu z menadzera zadan (co nie jest wygodne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 14:24, Xantus napisał:

Zna ktos moze wtyczke ktora zapamieta mi otwarte strony po zamknieciu przegladarki?
Teraz zapamietuje mi tylko jak przegladarka zostanie nienormlanie zamknieta, wiec zeby zapamietac
strony musze wylanczac przez zamykanie procesu z menadzera zadan (co nie jest wygodne).

wtyczka niepotrzebna od wersji 2.0 (a może nawet i 1.5) bo tak popularna (właśnie ze względu na to odzyskiwanie po nagłym wyłączeniu) że już zintegrowana. w preferencjach zakładka główne, i tam na rozwijanej liście przy pozycji po uruchomieniu programu firefox wybierasz wyświetlaj okna i karty z poprzedniej sesji (to chyba to o co ci chodzi, bo ja tam wolę jak mi zawsze te same (startowe) strony w zakładkach otworzy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą wyskoczyła mi informacja, że mogę ściągnąć najnowszą wersję FF i tak też zrobiłem. Teraz gdy buszuję po GS-ach zamiast okienka z Youtube''a widzę tylko cały biały kwadrat... Podobnie z panelem muzycznym z IMEEMa. Co zrobić żebym mógł znowu oglądać filmiki i słuchać muzyki bezpośrednio z Gramsajtów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem...gdy robię nową karte (ctrl +t) to mi wyskakuje jakiś yahoo search i takie coś (you''ve opened a new tab...a ja bym chciał zwykłą białą kartę...i jak wpisze np google to nie wyskoczą google tak jak kiedyś tylko znowu to i przez to muszę pisać google.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 14:42, Igor FCBayern napisał:

Przed chwilą wyskoczyła mi informacja, że mogę ściągnąć najnowszą wersję FF i tak też zrobiłem.
Teraz gdy buszuję po GS-ach zamiast okienka z Youtube''a widzę tylko cały biały kwadrat...
Podobnie z panelem muzycznym z IMEEMa. Co zrobić żebym mógł znowu oglądać filmiki i słuchać
muzyki bezpośrednio z Gramsajtów?


Zarówno filmiki z youtube''a jak i muzyka z imeema korzystają z wtyczki Flash. Wejdź na stron Adobe i przeinstaluj Flash Playera. Powinno pomóc, jak nie to będziemy dalej kombinować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 14:58, Klimos napisał:

Wejdź na stronę Adobe i przeinstaluj Flash Playera. Powinno pomóc, jak nie to będziemy dalej kombinować ;)

Pomogło, ale tylko z Youtubem... Imeem to ciągle jeden biały prostokąt... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 19:08, Igor FCBayern napisał:

> Wejdź na stronę Adobe i przeinstaluj Flash Playera. Powinno pomóc, jak nie to będziemy
dalej kombinować ;)
Pomogło, ale tylko z Youtubem... Imeem to ciągle jeden biały prostokąt... :/

a próbowałeś wcisnąć f5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2007 o 20:25, sig. napisał:

a próbowałeś wcisnąć f5?

Pomogło kolejne przeinstalowanie Flash Playera :)
BTW Gratuluję awansu! Nawet nie zauważyłem ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie wady forum - tego,że tematy są oznaczone jako nieprzeczytane po tym jak dodamy post - czy to ma miejsce na ff czy każdej przeglądarce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować