Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 28.01.2006 o 00:24, A-cis napisał:

Jak ożenić FF z GetRightem? Chodzi mi o to żeby ściągał pliki automatycznie GR (a nie chce).
Przejrzałem konfiguracje w jednym i drugim i nic nie znalazłem.


Zainstaluj wtyczkę FlashGot

Umożliwia ona wżywanie do ściągania przez Firefox różnych przyspieszaczy (nie tylko Flashgeta, do wyboru jest ponad 20 programów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 10:23, Latniak napisał:

Zainstaluj wtyczkę FlashGot

FlashGot czy FlashGet? Bo zainstalowałem tego drugiego ale dalej mam to samo tzn. FF ściąga sam, a nie widzi FlashGeta (ani GetRighta)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2006 o 23:15, Piotrek K. napisał:

FlashGot :)
Tutaj masz link do niego ==>>

Przede wszystkim dzięki za linka. Zainstalowałem. Z FlashGetem działa bezproblemowo (choć specjalnego zwiększenia szybkości nie widzę :)
Natomiast z GetRightem mam same problemy, których nie rozwiązałem i w końcu dałem za wygraną (ściągam FG).
Gdyby komuś FF chodził bezproblemowo z GR, to proszę o informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 03:23, A-cis napisał:

Gdyby komuś FF chodził bezproblemowo z GR, to proszę o informację.

Hmm, zainstalowalem GetRighta na probe i... nie widze zadnych problemow ;) (jednak nie - patrz Screen 2

Po kolei:
- Firefox wersja 1.5 - chyba nic specjalnego nie robilem ;)
- FlashGot wersja 0.5.9.99 (jak byly ustawione iopcje tak je zostawilem. Zmienilem tylko menedzer pobierania (na GetRight) w Narzedzia\Rozszerzenia ==>> Dwuklik na FlashGocie ;)
- GetRight wersja 5.2 (Trial wersja, bez rejestracji ;P) - zadnych zmian w konfiguracji

Po kliknieciu na link (lewym przyciskiem myszy ;)) do sciagania pojawia mi sie znane okienko (Screen 1 - jako, ze GetRight zostal domyslnym ''pobieraczem'' to jest automatycznie wybrany).

Screen dwa (hmm, tutaj troszke zmiana planow. FlashGet spokojnie sobie radzi z tym linkiem. Natomiast GetRight inoformuje, ze bedzie sciagal jakis plik index.htm :/. Jednak jest na to rada. Kliknij na przycisk Get Size & Date a ta informacja zostanie zmieniona na cos bardziej pasujacego - wtedy sciaga sie juz odpoiwiednia rzecz :)...

PS. Oczywiscie Twoj problem moze byc calkowicie inny i nie miec z tym powyzszym nic wspolnego, ale jak cos to moge pozniej sprawdzic jak to sie u mnie sprawuje.

Ja tam wracam do FlashGeta :)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2006 o 09:57, Piotrek K. napisał:

- Firefox wersja 1.5 - chyba nic specjalnego nie robilem ;)
- FlashGot wersja 0.5.9.99 (jak byly ustawione iopcje tak je zostawilem. Zmienilem tylko
menedzer pobierania (na GetRight) w Narzedzia\Rozszerzenia ==>> Dwuklik na FlashGocie

Te dwa punkty były u mnie takie same :))

Dnia 31.01.2006 o 09:57, Piotrek K. napisał:

- GetRight wersja 5.2 (Trial wersja, bez rejestracji ;P) - zadnych zmian w konfiguracji

Ja tu dodałem sobie jeszcze nakładkę polską (ale podejrzewałem, że problemy są związane z brakiem rejestracji)

Dnia 31.01.2006 o 09:57, Piotrek K. napisał:

Screen dwa (hmm, tutaj troszke zmiana planow. FlashGet spokojnie sobie radzi z tym linkiem.
Natomiast GetRight inoformuje, ze bedzie sciagal jakis plik index.htm :/. Jednak jest na to
rada. Kliknij na przycisk Get Size & Date a ta informacja zostanie zmieniona na cos
bardziej pasujacego - wtedy sciaga sie juz odpoiwiednia rzecz :)...

I dotąd tak samo było u mnie. Z tym że ja sobie nie mogłem z tym Idnexem poradzić :)
Ściągał mi Index i w dodatku insttalował kilka jakichś zbędnych, pustych folderów, które później musiałem usuwać :)))
Spróbuję Twojej podpowiedzi z Kliknij na przycisk Get Size & Date
A jak nie wyjdzie to będę GR uruchamiał z IE a FG z FF i porównywał szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dosłownie został wyświetlony monit z informacją o aktualce Firefoxa do wersji 1.5.0.1.

Czy wie ktoś już może co to uakualnienie zrobiło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2006 o 19:40, Latniak napisał:

Przed chwilą dosłownie został wyświetlony monit z informacją o aktualce Firefoxa do wersji
1.5.0.1.

Czy wie ktoś już może co to uakualnienie zrobiło ?

Tak, o to co uaktualnienie zrobiło: zwiększona stabilność,
obsługa domen ze znakami narodowymi (IDN) domyślnie włączona dla domeny .is (Islandia),
poprawiono błędy związane z tzw. wyciekami pamięci, poprawki związane z bezpieczeństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w firefoxie sporo zakładek. Wyciągnięte one są na pasek, ale zaczyna powoli brakować mi miejsca na nowe. Niektóre z zakładek mają własne ikonki (jak gram.pl) i nazwa koło nich jest zbędna, ale niektóre nie mają :0 czy da sie jakoś dołączyć ikonki do tych zakładek, które ich nie posiadają? Np. do gogle.pl nie ma ikonki, a do gogle graqficznego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze czasami ikonki z innych stron wchodzą w te niełaściwe (na screenie ikonka gram.pl weszła mi w stronke rozkładu jazdy MZK :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 10:23, Abi Dalzim napisał:

Mam w firefoxie sporo zakładek. Wyciągnięte one są na pasek, ale zaczyna powoli brakować mi
miejsca na nowe. Niektóre z zakładek mają własne ikonki (jak gram.pl) i nazwa koło nich jest
zbędna, ale niektóre nie mają :0 czy da sie jakoś dołączyć ikonki do tych zakładek, które ich
nie posiadają? Np. do gogle.pl nie ma ikonki, a do gogle graqficznego jest.

A nie lepiej sobie je pogrupować do folderów? Ja tam mam i to się całkiem nieźle sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 11:54, Mumin napisał:

A nie lepiej sobie je pogrupować do folderów? Ja tam mam i to się całkiem nieźle sprawdza.


Hmmm, ja nie o to pytałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 11:57, Abi Dalzim napisał:

Hmmm, ja nie o to pytałem...

Ojej... Przepraszam, faktycznie. Nie doczytałem dokładnie tylko przeleciałem wzrokiem po tekście i myślałem, że pytasz o etykietki tekstowe ;-D Mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 10:23, Abi Dalzim napisał:

Niektóre z zakładek mają własne ikonki (jak gram.pl) [...], ale niektóre nie mają :0

Zatem mecz tworcow tych stron aby umiescili tzw ''faviconki'' (to sa wlasnie takie ikonki przy nazwie strony jak dodaje sie ja do favorites/zakladek/ulubionych ;)) - innego sposobu chyba nie ma :/...

Dnia 21.02.2006 o 10:23, Abi Dalzim napisał:

czy da sie jakoś dołączyć ikonki do tych zakładek, które ich nie posiadają?

Jest taka wtyczka, zwie sie ''favicon picker". Niestety od jakiegos czasu ta wtyczka nie byla aktualizowana i nie dziala z najnowszymi wersjami FF. Zreszta, nie mam pojecia czy wczesniej dzialala tak jak trzeba ;)...
https://addons.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?application=firefox&id=325

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2006 o 16:19, Piotrek K. napisał:

Jest taka wtyczka, zwie sie ''favicon picker".


Dzięki za pomoc. Co prawda rozszerzenie działało tylko do 1.1, ale wiem już czego mam wypatrywać w przyszłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakaś wtyczna do synchronizacji między wieloma kompami wtyczek, zakładek i ostatniej sesji? lub chociaż część z tego???

I jak można zkopiować dane z mozilli zwykłej do thunderbirda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ściągnąłem sobie w pracy (stąd teraz piszę) Firefoxa 1.5 . Wszystko działa spoko, ale przy wchodzeniu do jakiegoś tematu pokazuje się to (patrz rys.1), a przy powrocie do strony głównej to (patrz rys.2). Ciekawe czym to może byś spowodowane? W domu ma Xp i takich problemów nie mam, w pracy mam 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 08:06, Abi Dalzim napisał:

Wczoraj ściągnąłem sobie w pracy (stąd teraz piszę) Firefoxa 1.5 /.../ w pracy mam 98.

Ja mam 98 i FF 1.5 od paru tygodni (lub miesięcy - nie pamiętam dokładnie) i takich rzeczy nie miałem ani razu więc przyczyną jest raczej coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 12:10, A-cis napisał:

Ja mam 98 i FF 1.5 od paru tygodni (lub miesięcy - nie pamiętam dokładnie) i takich rzeczy
nie miałem ani razu więc przyczyną jest raczej coś innego.


Może to karta grafiki? Bo na starszej wersji FF nic sie takiego nie działo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować