Zaloguj się, aby obserwować  
PirO_17

Firefox i wszystko co z nim związane

3063 postów w tym temacie

Dnia 10.03.2006 o 18:20, Araondoion napisał:

chce bym mogl uzywac flash geta pod firefoxem, sciagnalem jakas wtyczke ale nie wiem co zrobic
i jak.
Z gory dzieki! :p


Musisz mieć wtyczkę FlashGot. Ale zakłądam że już masz. Jeżeli nie mozesz wybrać flashgeta z listy, to musisz go zainstalować jeszcze raz (flashgeta). Wtedy będize to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 18:20, Araondoion napisał:

chce bym mogl uzywac flash geta pod firefoxem, sciagnalem jakas wtyczke ale nie wiem co zrobic
i jak.
Z gory dzieki! :p


Jest jeszcze jeden sposób : PPM na link >>"kopiuj adres odnośnika" >>wł. flash geta >>F4 >> i enter:]
Może męczące ale działa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2006 o 22:02, Kermit 13 napisał:

Jest jeszcze jeden sposób : PPM na link >>"kopiuj adres odnośnika" >>wł. flash
geta >>F4 >> i enter:]
Może męczące ale działa :P

ta stary sposob ;p ale mnie to juz meczy i cos nie moge tym flasggotem zrobic :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 10:44, Dymolion napisał:

> Koniec Mozilli, jest już SeaMonkey

A to nie jest produkt Mozilli?

To znaczy, tak i nie. Mozilla postanowiła wspierać przede wszystkim Firefoksa, Thunderbirda, SeaMonkey ma być ( chyba jest) produktem społecznym, tworzonym przez niezależnych programistów ze wsparciem Mozilla Fundation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 10:51, Dymolion napisał:

No, to trza będzie o tym poczytać. W każdym razie thx za cynk:) Właśnie sobie ściągnąłem:)

Ja potestowałem i wróciłem do Firefoksa. W sumieSeaMonkey jest to samo co Mozilla, ja zaś takich kobył nie lubię ( dlatego Opera też nie przypadła do gustu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak włączyłem firefoxa to wyskoczylo mi okienko z zapytaniem zeby wybrac uzytkownika czy cos w tym rodzaju, ja jak glupi zlozylem nowe konto i wlaczylem. Teraz nie mam nic, ulubionych, histori itd. Jak się zmienia profil wie ktoś???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 16:20, MastAlol napisał:

Ostatnio jak włączyłem firefoxa to wyskoczylo mi okienko z zapytaniem zeby wybrac uzytkownika
czy cos w tym rodzaju, ja jak glupi zlozylem nowe konto i wlaczylem. Teraz nie mam nic, ulubionych,
histori itd. Jak się zmienia profil wie ktoś???

zwyczajnie masz 2 profile, starczy wejsc do katalogu z nimi i przekopiować pliki z starego do nowego (ew poszukać w pomocy, tam było jakiego parametru przy uruchamianiu użyć żęby zmienić domyślny na ten co był wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 17:02, sig. napisał:

zwyczajnie masz 2 profile, starczy wejsc do katalogu z nimi i przekopiować pliki z starego
do nowego (ew poszukać w pomocy, tam było jakiego parametru przy uruchamianiu użyć żęby zmienić
domyślny na ten co był wcześniej.


OK to wiem, ale gdzie jest ten katalog bo coś niewidze w Mozilla w Program Files. Najlepiej powiedz krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo on nie jest w katalogu Mozilli w Program Files , ale w katalogu z Twoim profilem w systemie Windows ;).

Jesli masz Windowsa XP to suzkaj go tutaj:
C:\Documents and Settings\nazwa_profilu\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles

Jak masz Winde 98 to gdzies chyba w katalogu Windows\Profiles (hmm, na google jest, ze ten katalog znajduje sie tutaj ==>> C:\Windows\Dane Aplikacji\Mozilla\Profiles\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dodać jave do firefoxa tak by nie była ona odrębnym programem, tylko jakby to wyrazić razem w firefoxie??
Jave mam IE ale w FF nie więc moze jakoś da się to przenieść ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:47, Pitkit napisał:

Jak dodać jave do firefoxa tak by nie była ona odrębnym programem, tylko jakby to wyrazić razem
w firefoxie??
Jave mam IE ale w FF nie więc moze jakoś da się to przenieść ??


FF nie akceptuje javy microsoftowej. Musisz sobie ściągnąć javę od sun miscrosystems. FF bedzie ją postrzegał od razu jako tę właściwą.
http://www.java.com/en/download/index.jsp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:47, Pitkit napisał:

Jak dodać jave do firefoxa tak by nie była ona odrębnym programem, tylko jakby to wyrazić razem
w firefoxie??
Jave mam IE ale w FF nie więc moze jakoś da się to przenieść ??

Patrz:
http://plugindoc.mozdev.org/windows.html#Java
A javę w IE masz Microsoftową czy Sunowską, bo jak MS, to nic się nie da zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 17:51, Latniak napisał:

FF nie akceptuje javy microsoftowej. Musisz sobie ściągnąć javę od sun miscrosystems.

A co daje Java w FF? Czy ona wpływa np. na odbiór przekazów filmowych?
(chodzi mi o filmiki TV na onecie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 18:00, A-cis napisał:

> FF nie akceptuje javy microsoftowej. Musisz sobie ściągnąć javę od sun miscrosystems.

A co daje Java w FF? Czy ona wpływa np. na odbiór przekazów filmowych?
(chodzi mi o filmiki TV na onecie)


Dzięki javie można otwierać wszystkie wtyczki/filmy/programy oparte na Javie jak rózwnież java zpaewnia działanie skryptów. Tak więc bez javy nie otworzysz wielu stron, lub nie będą chciały funkcjonowac poprawnie.

Za przykład programów opartych na Javie podam wszystkie gry na kurniku. Bez javy ich nie uruchomisz.

IE ma własną wbydowaną wersję Javy (tako Microsoftową), można ją oczywiście zastąpić tą z Sun, ale i bez niej będize dizałać. W FF tak nie ma, musisz zainstalować tą od SUN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2006 o 18:00, A-cis napisał:

> FF nie akceptuje javy microsoftowej. Musisz sobie ściągnąć javę od sun miscrosystems.

A co daje Java w FF? Czy ona wpływa np. na odbiór przekazów filmowych?
(chodzi mi o filmiki TV na onecie)

Kilka lat temu był proces między sunem a MS , MS przegrało i nie można już instalować javy MS. tzn. MS już nie udostępnia swojej javy. Chyba nawet MS sunowi zapłacił odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować