Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

PolishWerewolf, Furrbacca - nie jest do końca tak, jak piszecie. Serwer IRC rozpoznaje wszelkie znaki, których się mu dostarczy i na tej podstawie sprawdza, czy użytkownik wprowadził prawidłowe dane (inaczej jakby miał rozpoznawać, czy człowiek na forum to "goś ciu" czy "goś_ciu"?). Dopiero po wstępnym rozpoznaniu człowieka następuje, o ile to konieczne, zamiana "nielegalnych" znaków na jakieś sensowne, prawidłowe odpowiedniki.

Słowem - do serwera nick powinien dotrzeć w formie oryginalnej, czyli takiej jak w serwisie gram.pl. Problem ze spacją wynika z faktu, że większość (wszystkie?) popularne klienty IRCa są dość mocno związane z protokołem tej usługi (co w tym wypadku objawia się odrzucaniem spacji w nicku) - nasz aplet działa dużo bardziej liberalnie pod tym względem. Ale, że nie ma problemu którego nie udałoby się rozwiązać, dodaliśmy możliwość zakodowania dziwnych znaków w formie %XX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 15:41, Vilmar napisał:

> Zrobiłem i z dolnym myślnikiem, ale nadal nie działa. No cóż po prostu nie będę mógł z
IRCa
> korzystać. Zaraz zerknę czy w Operze działa.

Spróbuj wpisać master%20matrox - sposób dotyczy wszystkich nieprawidłowych znaków, nie tylko
spacji.


WOW! Wielkie dzięki! :) Pomogło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2007 o 15:31, Jan Czarny napisał:

Chciałbym w O Aplecie Dopisać Jan Czarny opiekuje się Tym irc apletem

Przecież to ja się opiekuję apletem:/

Dnia 30.05.2007 o 15:31, Jan Czarny napisał:

I jak scalić Serw irc z Apletem

A co coś ci nie łączy z irc.gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problemik. Dziś po południu normalnie korzystałem z IRC-a, wszystko było w porządku. A teraz gdy próbuję wejść, to ciągle pisze oczekiwanie na irc.gram.pl i nic się nie ładuje ... Nie zależnie z której przeglądarki korzystam. Bana chyba nie dostałem ... A gdzie to można sprawdzić czy czasem nie zostałem zbanowany ? Nie robiłem chyba nic niezgodnego z regulaminem ... A jeśli to nie ban, to jaka może być inna przyczyna ? Liczę na odpowiedź. Z góry dzięki ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2007 o 20:54, Jan Czarny napisał:

Chodzi mi aby zrobić swój irc Aplet :P i Server

Tylko nie wiem jaki najlepszy :P



Jeśli chcesz zrobić własny aplet na podstawie istniejącego i ten gramowy ci się podoba to polecam PJIRC. Co do serwera to chyba mamy ircd-hybrid :)
Słyszałem o jeszcze tylko jednym aplecie javowym na irca, więc jeśli żaden z tych apletów ci nie pasuje to musisz napisać własny od zera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2007 o 10:49, michal19 napisał:

> Chodzi mi aby zrobić swój irc Aplet :P i Server
>
> Tylko nie wiem jaki najlepszy :P


Jeśli chcesz zrobić własny aplet na podstawie istniejącego i ten gramowy ci się podoba to polecam
PJIRC. Co do serwera to chyba mamy ircd-hybrid :)
Słyszałem o jeszcze tylko jednym aplecie javowym na irca, więc jeśli żaden z tych apletów ci
nie pasuje to musisz napisać własny od zera.



Dzięki już robie montaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 10:36, Jan Czarny napisał:

Dev-C++ Se nie radzi ^^
z kompilacjom


Eeee, a co ty chcesz kompilować dev-c++ :/
Aplet jest w javie więc musi to być kompilator javy (czyli albo z lini komend, jak ściągniesz jdk ze stony sun''a, albo na przykłąd pobierze eclipse, jest darmowy). A jak serwer to on jest dla linuksa, więc musisz go skompilować, choćby za pomocą dołączonego gotowego skryptu (./install czy coś w tym stylu) :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2007 o 18:24, michal19 napisał:

A jak serwer to on jest dla linuksa


Nope, powinien dać się skompilować pod Windowsem (i paroma innymi systemami spoza rodziny uniksów) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 16:31, gen.Karcio napisał:

Nie wiem czemu, ale niedawno chciałem wejść na gramIRC''a ale nie załadował mi się. Czy ktoś
moze mi wytłumaczyć dlaczego? Z góry dziękuję :)

Słuchaj! Mi też się nie załadowywuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z IRC''em, mianowicie, wszystko ładuje się OK, ale nie mogę nic wpisać... po prostu nie pojawia tam się ta migająca kreseczka...
Jeszcze dwa dni temu było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2007 o 15:29, Badyl13 napisał:

Mam problem z IRC''em, mianowicie, wszystko ładuje się OK, ale nie mogę nic wpisać... po prostu
nie pojawia tam się ta migająca kreseczka...
Jeszcze dwa dni temu było dobrze

Że pojawia ci się temat itd a pisać nie można? wystarczy poczekać chwilkę ,a pojawi ci się tryb +nt i będziesz mógł normalnie pisać, zapraszamy na IRC ;)
możliwe też że coś źle zrozumiałem ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2007 o 16:22, Vilmar napisał:

> A jak serwer to on jest dla linuksa

Nope, powinien dać się skompilować pod Windowsem (i paroma innymi systemami spoza rodziny uniksów)
:)


To jakie dodać prametry do dev-C++

i lista tych plik.h bo szukalem na stronie IRCD-Hybrida ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować