Zaloguj się, aby obserwować  
Soleila

gramIRC - zapraszamy!

1462 postów w tym temacie

Miło że ktoś wreszcie napisał co sądzi o czymkolwiek w aplecie :)
Wszelkie dodatkowe opcje nt. nowych rzeczy w aplecie pojawiają się też na moim blogu.


Więc tak, avki na razie są w postaci początkowej, to się oczywiście zmieni. Zapisywanie opcji też będzie, tyle że chcemy to zgrać z serwerem aby opcje był zapisywane tak jak podpięte tematy na forum. Czyli nie w ciasteczku, dzięki temu na każdym kompie twoje ustawienia załadują się same.

Wogóle opcja z avatarami i linkami do gramsajtów jest w postaci beta, żeby zobaczyć czy się przyjmie. Jesteś pierwszą osobą która wogóle napisała że to zauważyła :D Avatary na razie więc będą takie, ale potem się zrobią forumowe. Z linkami też się zmieni, na razie aplet odgaduje po prostu linka na gramsajt po nicku z forum. Faktycznie muszę też przerabiać polskie znaczki na htmlowe :)


PS. nawet nie wiesz jak się cieszę że piszesz. dorzuciłbym ci nawet gratis ":*" ale to jest zarezerwowane dla dziewczyn więc co najwyżej pokażę ci język :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2007 o 15:21, michal19 napisał:

/.../

Ja jeszcze chciałbym dodać, iż irytujące są lagi większe, niż na innym programie, obsługującym IRC nie przez przeglądarkę. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale dałoby radę zrobić coś ze stabilnością? ;)

PS. Przydałby się jakiś nowy szablon do gramIRCa, który wyglądałby jak classic mIRC, dodawałby klimatu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 07:48, Cmq napisał:

> /.../
Ja jeszcze chciałbym dodać, iż irytujące są lagi większe, niż na innym programie, obsługującym
IRC nie przez przeglądarkę. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale dałoby radę zrobić coś
ze stabilnością? ;)


No z tym jest problem w PJIRCU ale mam nadzieję że pojawią się poprawki które będę mógł wykorzystać. Natomiast jeśli chcecie mogę sam spróbować przyspieszyć odpalanie okienka z opcjami :P O ile to komuś przeszkadza.

Dnia 17.04.2007 o 07:48, Cmq napisał:

PS. Przydałby się jakiś nowy szablon do gramIRCa, który wyglądałby jak classic mIRC, dodawałby
klimatu ;).


O nie, gramIRC to gramIRC i skórki tylko gramowe. :D Natomiast jeśli kiedykolwiek będą jakieś nowe skórki na forum, to postaram się dostosować aplet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym wiedzieć co się stało z kanałem #dzampreza? Nie mam dostępu do chanserva, jakby nie istniał, a całość została jakby zresetowana. Mógłbym wiedzieć co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 18:34, WorldWar3PL napisał:

Mógłbym wiedzieć co się stało z kanałem #dzampreza? Nie mam dostępu do chanserva, jakby nie
istniał, a całość została jakby zresetowana. Mógłbym wiedzieć co się dzieje?

Coś było robione na IRCu (albo to awaria), nie dało się na niego wejść, a potem na dzamprezie wszyscy stracili halfopy i voice''y. Tyle wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2007 o 18:34, WorldWar3PL napisał:

Mógłbym wiedzieć co się stało z kanałem #dzampreza? Nie mam dostępu do chanserva, jakby nie
istniał, a całość została jakby zresetowana. Mógłbym wiedzieć co się dzieje?

Tak się stało na wszystkich kanałach. W ogóle coś się zresetowało coś i też bym się chciał dowiedzieć więcej szczegółów na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie WW3 chodzi o samego ChanServa. Zapewne jak Ci wiadomo on... ekhem... Nie żyje, jeśli można tak to nazwać. Uniemożliwia to kontrolę na kanałach pobocznych, gdyż nie ma opów, halfów, voiców, ani nie można moderować kanału. Czyli w przypadku jakiejś niepowołanej akcji nie można w żaden sposób zareagować.

Oklit wczoraj mówił, że dzisiaj jak dobrze pójdzie, to ChS już będzie z powrotem. Jednak na razie go nie ma. Także WW3 chodziło zapewne o odpowiedź na pytanie, kiedy ChS zostanie "wskrzeszony".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki - nie działa poprawnie logowanie rozmowy - da się coś z tym zrobić?
Nie działa - w sensie, iż powstaje pusty plik zamiast logu ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2007 o 20:37, WorldWar3PL napisał:

Pytanie z innej beczki - nie działa poprawnie logowanie rozmowy - da się coś z tym zrobić?
Nie działa - w sensie, iż powstaje pusty plik zamiast logu ;-)


Oczywiście że się da w końcu po to międzi innymi jest ten temat:D Zaraz zobaczę co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawdziłem i u mnie działa. Może stworzyłeś nowy plik wpisując nazwę w okienku dialogowym ale nie kliknąłeś potem ok w tym okienku gdzie wybiera się ścieżkę? Mi się chyba schowało pod spód i musiałem je stamtąd wyciągąć :D

Pomyślę co z tym zrobić może ustawię to okienko zawsze na wierzchu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "Rea" czy jak jej tam padła, bo statystyki i kolektyw także są "martwe". No cóż zorientowałem się że IRC nie żyje jak chciałem napisać do Vila że statystyki padły xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 15:57, skaybay napisał:

Pewnie "Rea" czy jak jej tam padła, bo statystyki i kolektyw także są "martwe". No cóż zorientowałem
się że IRC nie żyje jak chciałem napisać do Vila że statystyki padły xD


Hejo,

Słusznie zauważyłeś - mamy małe problemy z serwerem. Oklit zapewnia, że wkrótce powinno być wszystko ok.. ;]

J.

Ps: Justyn to nigdy za wiele. OKEJ?!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować