Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Crysis tylko na PC!

113 postów w tym temacie

Dnia 17.01.2007 o 14:54, mike91 napisał:

> No cóz ale strach pomyśleć jakie ta gra będzie mieć wymagania na Pc :)

Wymagania Crysisa są od dawna znane:
Wymagania minimalne:
Procesor: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
Karta graficzna: Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
RAM: 768Mb/1Gb on Windows Vista
HDD: 6GB
Internet: 256k+
Napęd: DVD
DX 9.0c i Windows XP

Konfiguracja zalecana:
Procesor: dwurdzeniowy (Athlon X2/Pentium D)
Karta graficzna: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub odpowiednik obsługujący DX10
RAM: 1.5Gb
HDD: 6GB
Internet: 512k+ (128k+ upload)
Napęd: DVD
DX10 i Windows Vista

chyba cos ci sie pomylilo koles... na obydwu tych sprzetach Crysis nie pojdzie gdyz... na zadnej nie podales karty ktora obsluguje DirectX 10! Jedynymi kartami ktore narazie obsluguja D10 sa karty Nvidii z serii GF 8800 (GT i GS)... a i co do inncyh mozna by miec zastrzezenia... procesor w wymaganiach minimalnych musi byc o co najmniej 0.6 gHz szybszy... a i tworcy zapowiedzieli ze Crysis bedzie tylko na Viste a wiec niepotrzebnie podales ze pojdzie na Xp... skad ty wogle wytrzasnoles te wymagania??!! jedynie do RAM''u sie nie mozna przyczepic... no chyba ze ktos by mial 768mb ZWYKLYCH ram''ow... a nie DDR :P ale w to watpie... nastepnym razem posluchaj wypowiedzi samych tworcow a nie szukasz po jakis stronach... na nie ktorych np podaja ze oblivion pojdzie na procku z 1.2 gHz... a wiec nie zawsze ufaj temu co pisza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 16:19, Gofer31 napisał:

Tylko na PC!? O kurde...Niewielu ludzi w to pogra! (na pewno bedzie mialo kolosalne wymagania).
Przeciez to bedzie dzialalo tylko na GeForce''ach 8800!!!!!


Oooo skąd takie info :/ Ja wiem od producentów, że lajtowo pójdzie na GF6600. Nie kłam następnym razem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym ogłaszaniem Crysisa jako rewolucję. Taka grafika to norma, że nowe gry tak mają wyglądać. Po premierze zapewne okaże się, jak w przypadku FarCry, że Crysis to po prostu dobra strzelanka ze świetną grafiką, ale nic rewolucyjnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypominam szumne zapowiedzi iż gothic miał chodzić całkiem dobrze na 512mb ramu i gf 3! A jak chodzi tażdy wie, potrzeba ze trzy razy lepszego konfiga żeby tą grę odpalić! Nie mówię już ohigh detail! I tak sobie myśle co będzie jak crysis będzie miał tak samo skopany kod? A istnieje taka opcja! A co do przedmówcy zgadzam sie z Kazdy kto WIDZIAŁ filmiki z HALO 3 przyzna ze gra wygląda niewiarygodnie.A jest przecież robiona pod X360 ! Inny przykład, PS2 ( 32 RAM ) widzialiście jak na nim ( albo na starszym "X-klocku" ) wygląda gra "BLACK" * ? nie ? zapewniam ze wygląda co najmniej dobrze... Chce wam tym uświadomic ze te "skromne" 512 RAM ma olbrzymi potencjał.Dlatego uważa ze posiadacze X360 niemają co sie smucic i przyznam się szczerze iz jestem pewny ze crysis wyjdzie na konsole, wcześniej czy póżniej! Jednak pamiętam też gre, tytułu już nie pamiętam, która była robiona tylko na X 360, twórcy tłumaczyli się iż x-pudło jest silniejsze niż standardowy komp. I tak wtedy było! Jak jest teraz, komp wysadza z butów konsole nezt-gen. Za rok średni komp będzie znacznie lepszy niż każda konsola. Pc-y zbyt prężnie się rozwijają by przestać być maszynką do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS sorry, ale troche to potrwało zanim znalazłem link na to zebyscie mogli sie przekonac ze "x" ma DX 10

"WSZYSTKO W JEDNYM - ZUNIFIKOWANA ARCHITEKTURA SHADER

Po raz pierwszy karta graficzna dedykowana komputerom PC opiera się na zunifikowanej architekturze jednostek cieniowania. Oznacza to, że do tej pory traktowany osobno pixel i vertex shader stał się jednością. Pomysł ten jest bardzo udany i od roku zdaje egzamin na poletku konsolowym, dokładnie w Xbox 360. Pod koniec 2006 roku, wraz z premierą G80, zunifikowana architektura pojawia się także na PC i wnosi ze sobą wiele zalet, oraz oczekiwany powiew świeżości do nieco już skostniałego świata grafiki komputerowej. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crysis wyjdzie na konsole, pytanie tylko : czy EA będzie zależało na naprawdę dużej sprzedaży ? Bo, jeśli konwersję konsolową zaczną robić po premierze pc to przejadą się na tym srogo - Crysis w bezpośrednim starciu z Halo 3 lub ew. Killzone 2 (trzymam kciuki za odwzorowanie a/v z rendera :) nie będzie miał najmniejszych szans (sony i microsoft raczej perfekcyjnie doszlifują swe flagowe strzelaniny)
Przyjmując, że EA zależy na kupie kasy to "po cichu" jest klecony Crysis równolegle z wersją pc i podobnie jak Far cry będzie miał jakiś podtytuł, bo nie wyobrażam sobie, że wypuszczą porta na przełomie 2007/08 roku - "ciśnienie" związane (to się dopiero okaże) z oprawą a/v i niby wypasioną AI już opadnie, wszyscy zainteresowani już dawno zagrają i tak naprawdę sprzedaż wersji konsolowej w tym okresie może być marna, bo jak już mówiłem Crysis nie ma jakichkolwiek szans (nawet teoretycznych) z Halo 3, które pojawi się niewątpliwie pod koniec 2007 roku, o MGS4 nie wspominając...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@fan HALO
X0 nie obsługuje DX10, możliwości jego GPU to coś pomiędzy DX9 a DX10 (DX9.5?;) Pomijam już fakt, że DX na konsoli (z racji jej zamkniętej architektury) jest zbędny i jest niepotrzebnym obciążeniem sprzętu a M$ wprowadził go pewnie dlatego aby ujednolicić biblioteki do PC i X0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 16:33, Koczy napisał:

chyba cos ci sie pomylilo koles... na obydwu tych sprzetach Crysis nie pojdzie gdyz... na zadnej
nie podales karty ktora obsluguje DirectX 10! Jedynymi kartami ktore narazie obsluguja D10
sa karty Nvidii z serii GF 8800 (GT i GS)... a i co do inncyh mozna by miec zastrzezenia...
procesor w wymaganiach minimalnych musi byc o co najmniej 0.6 gHz szybszy... a i tworcy zapowiedzieli
ze Crysis bedzie tylko na Viste a wiec niepotrzebnie podales ze pojdzie na Xp... skad ty wogle
wytrzasnoles te wymagania??!! jedynie do RAM''u sie nie mozna przyczepic... no chyba ze ktos
by mial 768mb ZWYKLYCH ram''ow... a nie DDR :P ale w to watpie... nastepnym razem posluchaj
wypowiedzi samych tworcow a nie szukasz po jakis stronach... na nie ktorych np podaja ze oblivion
pojdzie na procku z 1.2 gHz... a wiec nie zawsze ufaj temu co pisza :P


Cóż... "koleś", wymaganie które podał kolega są po części prawdziwe, a dokładniej ta część:

* Minimum: 2.0GHz CPU, 512MB of RAM and a SM2.0 card
* Recommended: Multi-core processor and a high-end SM3.0 card or a DX10-based card


Która jest oficjalnym stanowiskiem Crytek''a.
Bardziej szczegółowa część wymagań, którą podał kolega jest spekulacją jednego z adminów forum strony Crysis-online. Pewnie je stworzył na podstawie powyższych danych.

Więc zejdź chłopcze troszkę z tonu...

Bibliografia:
http://www.bit-tech.net/news/2006/07/24/crysis_minimum_specs_released/

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to, że Crysis wyjdzie tylko na blaszaki, dobrze wróży graczom pecetowym, bo przecież przez okres panowania konsol pecet był na dalszym planie, a tak możemy chyba byc spokojni, że twórcy gier o komputerach nie zapomną i będą traktowac na równi z konsolami nowej generacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> > No cóz ale strach pomyśleć jakie ta gra będzie mieć wymagania na Pc :)
>
> Wymagania Crysisa są od dawna znane:
> Wymagania minimalne:
> Procesor: Athlon 64 3000+/Intel 2.8ghz
> Karta graficzna: Nvidia 6600/X800GTO (SM 2.0)
> RAM: 768Mb/1Gb on Windows Vista
> HDD: 6GB
> Internet: 256k+
> Napęd: DVD
> DX 9.0c i Windows XP
>
> Konfiguracja zalecana:
> Procesor: dwurdzeniowy (Athlon X2/Pentium D)
> Karta graficzna: Nvidia 7800GTX/ATI X1800XT (SM 3.0) lub odpowiednik obsługujący DX10
> RAM: 1.5Gb
> HDD: 6GB
> Internet: 512k+ (128k+ upload)
> Napęd: DVD
> DX10 i Windows Vista

chyba cos ci sie pomylilo koles... na obydwu tych sprzetach Crysis nie pojdzie gdyz... na zadnej nie podales karty ktora obsluguje DirectX 10! Jedynymi kartami ktore narazie obsluguja D10 sa karty Nvidii z serii GF 8800 (GT i GS)... a i co do inncyh mozna by miec zastrzezenia... procesor w wymaganiach minimalnych musi byc o co najmniej 0.6 gHz szybszy... a i tworcy zapowiedzieli ze Crysis bedzie tylko na Viste a wiec niepotrzebnie podales ze pojdzie na Xp... skad ty wogle wytrzasnoles te wymagania??!! jedynie do RAM''u sie nie mozna przyczepic... no chyba ze ktos by mial 768mb ZWYKLYCH ram''ow... a nie DDR :P ale w to watpie... nastepnym razem posluchaj wypowiedzi samych tworcow a nie szukasz po jakis stronach... na nie ktorych np podaja ze oblivion pojdzie na procku z 1.2 gHz... a wiec nie zawsze ufaj temu co pisza :P


Mam obliviona i procek 1.2 CELERON czyli brakuje mi 800 MHz według wymagań minimalnych z pudełka. A prawda jest taka że mam lagi tylko gdy walczę z kilkoma postaciami (od 4 w górę). Poza tym mam około 5 gier które według minimalnych wymagań nie powinny mi działać, a działają na maksymalnych ustawieniach bez lagów. Mam 512 MB RAM DDR oraz Radeona 9600 Pro. Więc informuje że w przypadku większości wymagań minimalnych można wziąć co najmniej 500 MHz poprawki w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że xbox360 jest słabszy od zwykłego blaszaka z directemX10. Sądze, że takie zagrania i wypowiedzi ludzi z crytek są czysto marketingowe ze względu na spóle z microsoftem. Microsoft najwyraźniej próbuje wcisnąć ludziom za wszelką cene swój nowy produkt Vistę, która jak można się będzie przekonać nie będzie demonem szybkości i wydajności.
Wracając do xbox''a jeśli ktoś wątpi w moc grafiki to niech sobie poczyta specyfikację techniczną owego demona, układ graficzny Xenos jest podobny w architekturze z grafą obsługującą directx10. Sercem xboxa jest procek powerpc 3GHz 6-wątkowy 3-redzeniowy procesor nie obciążony rzadnym nieporządanym badziewiem ala Vista.
Krótko mówiąc komputery klasy pc i konsole rządzą się innymi prawami i mogę się założyć, że w rok po całym zamięszaniu związanym z premierą Visty, pojawi się Crisis na Xboxa360. Jeśli ktoś nadal wątpi w moc konsol to niech sobie sprawdzi parametry techniczne ps2 i na dodatek zagra na niej w need for speed carbon ewentualnie sprawdzi gears of war na xbox360.
Trzeba sobie zadać podstawowe pytanie czy będzie mi się opłacać zakup nowego sprzętu pod Vistę tylko dla Crisis i wymiana grafy za rok z dopłatą ~800zł czy lepiej było by kupić konsole X360 czy ps3 i mieć spokój przez lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że zaczyna się mała boruta! Powiem tak: wiele osób twierdzi iż X-pudło jest silniejsze od pc i obsługuje DX10.
Nawet jeśli to my za półtora roku będziemy mieli DX11 (ewentualne DXb lub c) a X dalej będzie miał to coś. Za rok X będzie się chował nawet w porównaniu ze średnim PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już nie robi żadnej różnicy czy mój komp będzie obsługiwał directx15 czy nie, kiedyś się intersowałem modernizacją komputera ale dla mnie teraz to jest tylko i wyłącznie maszyna do pracy.
Muszę zaznaczyć że twórcy gier pctowych piszą gry zgodne z directX czyli pod jak największą gamme kart graficznych natomiast twórcy gier konsolowych piszą pod daną konsole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.01.2007 o 18:05, gracz654 napisał:

Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że xbox360 jest słabszy od zwykłego blaszaka z directemX10.
...


Wiem, ze to trudne do zrozumienia ;-) i do uwierzenia. ;-P ... a jednak ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ekhe... mniemam ze wielu z was widzuało filmik z killzone 2. Jesli wszystki zapewnienia sony itp są prawdziwe do dx10 wcale nie jest taki potrzebny. jest tez mozliwosc wyjsci dx10 n akonsole z jakims updatem. Grafika w Crysis powala nie ma sie co kłucic mam x360 i GOW tez jest nieczego soebei a to dopiero jest 2 generacja gier, wystarczy spojrzec na ps2 na gry z poczatku jego istnienia i na te co wyszły pod koneic. A tak przy okazji 512mb ramu w X360 to jest tak jakby wiecej niz 1500mb ram w kompie(architektóra zamknieta w konsolach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować