Zaloguj się, aby obserwować  
kriss86bel

Plemiona gra ktoś?

2290 postów w tym temacie

Wg. mnie Plemiona są fatalną grą...po pierwsze, jest mało poziomów bydunków po dugie w ogóle jest mało budynków, po trzecie niestety szybko się nudzi, i z tego co wiem coraz mnie ludzi w nią gra, polecam gry takie jak BiteFight, czy StreetOfRace...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 18:00, bartez743 napisał:

Wg. mnie Plemiona są fatalną grą...po pierwsze, jest mało poziomów bydunków po dugie w ogóle
jest mało budynków, po trzecie niestety szybko się nudzi, i z tego co wiem coraz mnie ludzi
w nią gra, polecam gry takie jak BiteFight, czy StreetOfRace...


Mi z kolei właśnie takie gry jak BiteFiht czy StreetOfRace szybko się znudziły... Co do budynków - może poziomów nie jest za wiele ale tak mało to też nie. Podobnie z ich ilością. Co do tego że szybko się nudzą to się kompletne zgodzić nie mogę. Ja np. gram już dość długo (nie pamiętam, od kiedy dokładnie, ale pamiętam że zacząłem parę tyg. przed powstaniem s6), a są tacy którzy grają znaaacznie dłużej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 18:27, mathewmw napisał:

> Wg. mnie Plemiona są fatalną grą...po pierwsze, jest mało poziomów bydunków po dugie w
ogóle
> jest mało budynków, po trzecie niestety szybko się nudzi, i z tego co wiem coraz mnie
ludzi
> w nią gra, polecam gry takie jak BiteFight, czy StreetOfRace...

Mi z kolei właśnie takie gry jak BiteFiht czy StreetOfRace szybko się znudziły... Co do budynków
- może poziomów nie jest za wiele ale tak mało to też nie. Podobnie z ich ilością. Co do tego
że szybko się nudzą to się kompletne zgodzić nie mogę. Ja np. gram już dość długo (nie pamiętam,
od kiedy dokładnie, ale pamiętam że zacząłem parę tyg. przed powstaniem s6), a są tacy którzy
grają znaaacznie dłużej. ;)



Cóż, to zależy jaki kto ma gust, np. spójrz na graczy którzy grają w BF a na graczy którzy grają w Plemiona, chodzi mi oczywiście o ilośc, zauważysz że BF ma niebotyczną ilośc użytkowników w porównianiu do takich plemion, zreesztą wydany na siłę szybki świat jest żałosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 09.09.2007 o 18:33, bartez743 napisał:

Cóż, to zależy jaki kto ma gust, np. spójrz na graczy którzy grają w BF a na graczy którzy
grają w Plemiona, chodzi mi oczywiście o ilośc, zauważysz że BF ma niebotyczną ilośc użytkowników
w porównianiu do takich plemion, zreesztą wydany na siłę szybki świat jest żałosny


Oczywiście, masz rację, wszystko zależy od gustu, choć jak dla mnie BiteFight nie ma tego czegoś, co mają plemiona, choć oczywiście ciężko te gry ze sobą porównywać. Co do szybkiego światu, to się nie wypowiem bo nigdy nie grałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 18:33, bartez743 napisał:

Cóż, to zależy jaki kto ma gust, np. spójrz na graczy którzy grają w BF a na graczy którzy
grają w Plemiona, chodzi mi oczywiście o ilośc, zauważysz że BF ma niebotyczną ilośc użytkowników
w porównianiu do takich plemion


Po pierwsze, to są 2 różne gry, które stwiają przed graczem różne wymagania. W BF najważniejszy jest czas poświęcony na grę, w Plemionach bez odpowiedniej taktyki, choćbyś siedział nawet 24h na dobę ani rusz. Nie jest tajemnicą, że społeczeństwo woli mniej wymagające i bardziej bezstresowe gry, a BF właśnie taki jest.
Po drugie, nie spotkałem sie jeszcze z liczbą graczy BF. Widziałem tylko dane serwerowe, a przecież jedna osoba może grać na kilku serwerach.
Po trzecie, niewątpliwą reklamą BF jest plaga linków, które każdy podaje aby zdobyć jakieś grosze :). Plemiona nie mają takiej reklamy, a mimo to całkiem nieźle się trzymają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../, niewątpliwą reklamą BF jest plaga linków, które każdy podaje aby zdobyć jakieś

Dnia 09.09.2007 o 21:07, rob006 napisał:

grosze :). Plemiona nie mają takiej reklamy, a mimo to całkiem nieźle się trzymają.


Chodzi Ci o ten "system poleconych"? Jak o to chodzi to plemiona także mają coś takiego, tylko że nie rzuca się tak w oczy ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2007 o 21:49, mathewmw napisał:

Chodzi Ci o ten "system poleconych"? Jak o to chodzi to plemiona także mają coś takiego, tylko
że nie rzuca się tak w oczy ;))


Ja wiem, że coś takiego jest, ale prawdopodobnie wiekszośc graczy nie zdaje sobie z tego sprawy i nie rzuca się to tak w oczy. :) Za to linki do BF można znaleźć wszędzie. Poza tym to działa na trochę innej zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak to jest z tymi szlachcicami ?
zrobiłem sobie monetę i później szlachcica , czy aby powołać następnego szlachcica muszę wyprodukować teraz dwie monety ?
moje pytanie wzięło się z tego co zakreśliłem na obrazku

20070910120306

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 10.09.2007 o 12:03, tosz napisał:

zrobiłem sobie monetę i później szlachcica , czy aby powołać następnego szlachcica muszę wyprodukować
teraz dwie monety ?

/.../

Tak. I na każdego następnego o jedną więcej. Na trzecie będziesz potrzebował 3 monety, czwartego 4, piątego 5 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.09.2007 o 21:07, rob006 napisał:

Po drugie, nie spotkałem sie jeszcze z liczbą graczy BF. Widziałem tylko dane serwerowe, a
przecież jedna osoba może grać na kilku serwerach.


To żaden argument, równie dobrze ja mogę powiedzieć że jakaś osoba może grać na kilku światach ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak...tylko, że to jest jedno konto...nie kilka kont na różnych serwach. Oczywiście w plemionach też są cwaniaki...ale są metody by odnaleźć "złoczyńców" i ich zbanować. A w BF wkurzają mnie linki pułapki...wszędzie na każdym kroku je widzę. Po drugie jeśli plemiona są nudne to wytłumacz mi dlaczego większość graczy gra kilka miesięcy i dłużej ? Jak już pisałeś o gustach i guścikach się nie rozmawia, ale wcześniej tego nie napisałeś, więc...ja gram 4-5 miesięcy i ani trochę mi się to nie znudziło...BF po 2 dniach mi się znudził, a samochodówka to w ogóle...ale to tylko gust ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem wprost. Gry typu bitefight niekogo nie obrażając są dla osób mnie ambitnych. Grałem w BF i gram w plemiona. BF szybko się nudzi, a wszystko sprowadza się do kliknięcia w wyszukiwarce (ewentualnie kogoś konkretnego) przycisku atakuj i możemy się cieszyć lub być podłamani. Wielokrotnie osoba z lepszymi statami i tym samym uzbrojeniem przegrywa - źle wyważony silnik walki o czym mówili sami twórcy BF. Masz czas? Możesz atakować i zbierać łup. W plemionach trzeba troche pokombinować, myśleć bardziej strategicznie. Wybrać odpowiednie plemię podpisać odpowiedni sojusz i wiedzieć kogo atakować. A na wszystko nie trzeba aż tak dużo czasu jak w przypadku BF. Wg mnie plemiona biją BF na łeb. Z drugiej strony mamy jeszcze BK (Battleknight) gdzie przynajmniej można wybierać obszary atakowania i nawet mając słabsze statystyki, ale przewidując ruszy przeciwnika można wygrać a nie przez przypadek jak w BF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 14:32, tosz napisał:

jak przyspieszyć wzrost poparcia w nowo zajętej wiosce ( ten licznik poparcia strasznie wolno
chodzi )


O ile mi wiadomo, to nie jest to możliwe. Poparcie odnawia się o jeden pkt na godzinę i szybciej nie będzie. Pozostaje czekać ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 14:32, tosz napisał:

jak przyspieszyć wzrost poparcia w nowo zajętej wiosce ( ten licznik poparcia strasznie wolno
chodzi )


Stawiaj nowe budynki, rekrutuj armię- i po jakimś czasie poparcie wzrośnie do 100. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2007 o 12:38, Ninja Seba napisał:

Ja powiem wprost. Gry typu bitefight niekogo nie obrażając są dla osób mnie ambitnych. Grałem
w BF i gram w plemiona. BF szybko się nudzi, a wszystko sprowadza się do kliknięcia w wyszukiwarce
(ewentualnie kogoś konkretnego) przycisku atakuj i możemy się cieszyć lub być podłamani. Wielokrotnie
osoba z lepszymi statami i tym samym uzbrojeniem przegrywa - źle wyważony silnik walki o czym
mówili sami twórcy BF. Masz czas? Możesz atakować i zbierać łup. W plemionach trzeba troche
pokombinować, myśleć bardziej strategicznie. Wybrać odpowiednie plemię podpisać odpowiedni
sojusz i wiedzieć kogo atakować. A na wszystko nie trzeba aż tak dużo czasu jak w przypadku
BF. Wg mnie plemiona biją BF na łeb. Z drugiej strony mamy jeszcze BK (Battleknight) gdzie
przynajmniej można wybierać obszary atakowania i nawet mając słabsze statystyki, ale przewidując
ruszy przeciwnika można wygrać a nie przez przypadek jak w BF.



A w plemionach trzeba myśleć? co to za myślenie: wybierasz jakąś wioskę, patrzysz ile ma pkt i wojsk i uderzasz = po sprawie... oczywiście nie myślę ze BF bije na łeb plemiona pod względem myślenia...są powiedzmy na równi, a to \co napisałeś moze niestety kogoś urazić np. mnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba uruchomić szare komórki...na początku dostajesz małą wioskę...dobry gracz, w krótkim czasie będzie miał sporo pkt., a niedoświadczony baaardzo mało...to świadczy o tym, że pro ma opracowaną strategię. Jego taktyka opiera się na zbudowaniu odpowiednich budynków i rozbudowywanie ich. Symulator jest po to by sprawdzić czy da się zdobyć/sfarmić wioskę. Trzeba myśleć także przy zwiadzie. Nie wysyła się 45 zwiadowców na dobrze rozbudowaną wiochę tylko bardziej zmasowany zwiad. Po drugie o czym wspomniał Ninja...sojusze/pakty/wojny...dyplomacja to to w czym trzeba bardzo myśleć i rozważać. To nie działa na zasadzie:
Prośba o pakt -> oj już jest, tylko na bardziej rozbudowanej...no teraz już nie musicie myśleć ^^ To było do tych anty-plemion, którzy upierają się, że ta gra to głupia i marna gra na zasadzie "klick&klick" ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalogował się już ktoś na nowo otwartym świecie Classic ? :>
Ja już to zrobiłem i muszę powiedzieć zaszokowała mnie grafika, rodem ze świata 1 ^^
Jakby ktoś chciał do plemienia Loża Szyderców (tak to plemię przeniesione ze świata 10) to przy logowaniu wybierzcie kierunek północo zachodni tak by trafić na kontynent 44/45 i napiszcie do Raito 88 :D
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok...ja także ;) Już piszę do Raito bo jestem na K44 :P No jak pisało...ten świat ma i jest oparty na s1 ;] Z tą zagrodą tak samo...masz za dużo jednostek to gorzej walczą, proste, a zarazem zbawienne ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 15:52, bartez743 napisał:

To żaden argument, równie dobrze ja mogę powiedzieć że jakaś osoba może grać na kilku światach
^^


Widać, że nic nie wiesz o Plemionach. Podana jest liczba graczy, a nie kont.

Dnia 10.09.2007 o 15:52, bartez743 napisał:

A w plemionach trzeba myśleć? co to za myślenie: wybierasz jakąś wioskę, patrzysz ile ma pkt i wojsk i uderzasz = po sprawie... oczywiście nie myślę ze BF bije na łeb plemiona pod względem myślenia...są powiedzmy na równi, a to \co napisałeś moze niestety kogoś urazić np. mnie ;/


Ile grałeś w plemiona? Dzień? Dwa? Tydzień? Trzeba wiedzieć co zaatakować i kiedy. Poza tym trzeba wiedzieć, co wybudować, aby mieć czym atakować. Trzeba pomysleć, czy nie lepiej poczekać kilka dni, az nasza armia urośnie w siłe, ryzykując, że przeciwnik równiez się rozwinie, czy zaatakować wcześniej. Wioski nie przejmuje się jednym atakiem, a armia porusza się z ustalona prędkością, więc sam atak trochę trwa, w tym czasie obrońca może podjąc jakieś działania (nie to co w BF: Atakujesz i już po sekundzie masz wynik). Trzeba wziąc pod uwagę, czy w okolicy obrońca nie ma jakichś sojuszników i czy nagle nie dostanie wsparcia, przez które się nie przebijesz. Do tego dochodzą plemiona, sojusze i pakty. Jesli nie potrafiłeś tego dostrzec, a krytykujesz grę, to nie masz powodu, aby czuć sie urażonym, bo Ninja Seba napisał prawdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować