Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Breakpoint rozpoczął produkcję gry “Wiedźmin” na telefony komórkowe

83 postów w tym temacie

Witam, tutaj Ktoś z Breakpoint''u.

Widzę, że przydałoby się więcej informacji odnośnie gry Wiedźmin na komórki. Na pewno nie zamierzamy robić wersji na żadną z konsol przenośnych. To będzie gra java. Będziemy starać się, aby gra była jak najdłuższa jednak ograniczenia komórek na pewno nie pozwolą na stworzenie gry równie długiej jak odpowiednik na PC. Farmowanie i expienie to jest jakieś wyjście na długa rozgrywkę małym kosztem, ale nie każdy to lubi. Mogę zdradzić, że dzięki zastosowaniu opcji wyboru dalszej ścieżki fabularnej przez gracza będzie dało się skończyć grę na kilka sposobów, dzięki czemu na pewno czas gry nie będzie zbyt krótki. Tak jak już można się dowiedzieć z newsa będzie to platformówka 2D, izometryczny widok z boku. Niestety nie przewidujemy żadnych rozbudowanych statystyk i ich śrubowania w nieskończoność, nie będzie to żaden hack''n''slash typu Sacred z mnóstwem przedmiotów. Gra będzie bardziej nastawiona na rozwój ścieżki fabularnej. Oczywiście nie zabraknie też wielu pojedynków z ogromnymi ilościami przeciwników zarówno tych małych jak i tych wielkich ;) Rozrywki na pewno nie zabraknie. To będzie raczej to "siekanie przeciwników na kolejnych, coraz bardziej "zawrogowionych", trudniejszych Arenach". Wersja multi? Hmm...Brzmi ciekawie ale być może dopiero w grze Wiedźmini: Arena :D Wysyłanie wyników? To raczej do gry sportowej bardziej pasuje, ale nie do Wiedźmina, także raczej tego nie będzie, ale jeśli high score i rekordy jakoś sensownie wkomponują się w styl gry to czemu nie. Betatesty owszem, jak tylko będzie dostępna jakaś grywana wersja można zgłosić się na naszym forum: www.breakpointgames.com/forum. W przyszłości będzie można również wygrać tę grę na forum. Ciągle trwa tam konkurs na najlepsze wyniki. Dodatki? Być może będą jakieś, wszystko zależy od popularności gry. Najbardziej zależy nam przede wszystkim na jak najlepszym odwzorowaniu wersji z PC (na ile to tylko możliwe). Nie zamierzamy się wzorować na Prince of Persia, zamierzamy stworzyć grę lepszą od Prince of Persia, ha! :) Wiedźmin będzie dostępny nawet na Motorole C385 i nie, nie będzie potrzebna żadna dodatkowa karta pamięci ani dźwięk stereo, choć kolorowy ekran jest jak najbardziej wskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:32, Akai Tsuki napisał:

Witam, tutaj Ktoś z Breakpoint''u.

>plepleple

>wzorować na Prince of Persia, zamierzamy stworzyć grę lepszą od Prince of Persia
Skromni jesteście... Wysoko mierzycie, nawet jeśli chodzi o PoP na koma...

>Wiedźmin będzie dostępny nawet na Motorole C385 i nie, nie będzie potrzebna żadna dodatkowa karta pamięci ani >dźwięk stereo, choć kolorowy ekran jest jak najbardziej wskazany.
To nie zadobrze świadczy...

Tak czy siak sam bym pograł ale nie mam dobrego koma( po co mi, mam jescze inną przenośną maszynkę do grania...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, żeby tylko znowu premiery nie przesunęli, bo Wiedźmin jest fajny i ma w sobie to ''coś''. I grafa też w porządku, poużywałbym w końcu porządnie mojego 7950GT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porządna reklama, ale biorąc pod uwagę opinię chyba jednak zainwestuje w Wiedźmina na komórkę. U mnie na kompie to chyba raczej gra by nie poszła (chociaż kto wie co drzemie w tym moim starym Radku 9200 SE).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham te komentarze w stylu "Boszeee, czemu jeszcze nie wyszła", albo "Niech wyjdzie jak najszybciej". Premiera Gothic 3 przypomina się. PB też ponaglali i co?! Ten kto grał w G3 i nie ma 12 lat, ten potrafi zauważyć ten szkopuł. Ponaglajcie ich dalej, a wyjdzie gra z takimi błędami, że GF 8800 GT tego nie ruszy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2007 o 20:39, Narodowiec napisał:

>Wiedźmin będzie dostępny nawet na Motorole C385 i nie, nie będzie potrzebna żadna dodatkowa
>karta pamięci ani dźwięk stereo, choć kolorowy ekran jest jak najbardziej wskazany.

Dnia 26.01.2007 o 20:39, Narodowiec napisał:

To nie zadobrze świadczy...


Hm, co niedobrze świadczy? Wymóg kolorowego ekranu czy brak powyższych wymogów? Pracownicy Breakpoint zapewne mnie poprawią, ale z tego co dowiedziałem się w czasie rozmów z Nimi, gry na komórki są w tej chwili "downgrade''owane" z lepszych modelów komórek do gorszych, a nie na odwrót jak kiedyś. Tzn. że jak masz wypaśną komę, to będziesz miał lepszy dźwięk i grafę. Jak gorszy telefon, to gra będzie dostosowana do jego poziomu. I tyle.

PS. Co do wydania Wiedźmina. Porównajcie proszę ile lat tworzone były inne duże tytuły PC. Prey. Neverwinter Nights. Half-Life 2. 4 lata developingu nie jest czymś nadzwyczajnym w branży. A co do przesunięć premier nie ma co zapeszać. Defetyści zawsze będą złych myśli. Tworzenie gry na komórkę w żaden sposób nie wpływa w każdym razie na naszą premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2007 o 11:37, Jay Z napisał:

> To nie zadobrze świadczy...
Hm, co niedobrze świadczy? Wymóg kolorowego ekranu czy brak powyższych wymogów? Pracownicy
Breakpoint zapewne mnie poprawią, ale z tego co dowiedziałem się w czasie rozmów z Nimi, gry
na komórki są w tej chwili "downgrade''owane" z lepszych modelów komórek do gorszych, a nie
na odwrót jak kiedyś. Tzn. że jak masz wypaśną komę, to będziesz miał lepszy dźwięk i grafę.
Jak gorszy telefon, to gra będzie dostosowana do jego poziomu. I tyle.


Nie ma czego poprawiać :) Jest właśnie tak jak napisał Jay Z. Chodzi przede wszystkim o dopasowanie gry do możliwości technicznych danego modelu (dostępna dla gry pamięć, maksymalny rozmiar pliku z grą, itp.) Jeśli więc ktoś posiada lepszy model telefonu nie ma się co martwić, bo gra będzie wykorzystywać jego możliwości na maksa.Łatwo to sobie wyobrazić jeśli pomyślimy, że tak naprawdę na PC powstaje jedna wersja gry a na telefony komórkowe ponad 20-30 różnych wersji tej samej gry. To w którą zagramy będzie zależeć tylko i wyłącznie od posiadanego modelu telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

--->PS. Co do wydania Wiedźmina. Porównajcie proszę ile lat tworzone były inne duże tytuły PC. Prey. Neverwinter Nights. Half-Life 2. 4 lata developingu nie jest czymś nadzwyczajnym w branży.

Hmmmm. Z jednej strony masz rację. Z drugiej, bardzo wybiórczo podałeś tytuły o długim czasie produkcji. Podstaw sobie teraz zamiast Prey, NwN i HL2: Duke Nukem Forever, STALKER i Doom 3. I napisz to samo, co napisałeś. Widać różnice, nie? Mamy(y) na myśli to, że gra wraz z długością tworzenia starzeje się, i to, co było nowatorskie, jakby to wydano rok czy 2 lata temu, w dzisiejszym dniu nie robi większego wrażenia. Mogę tu dać pewien przykład. Grafika Wiedźmina, w porownaniu z NwN1 była porażajaca (in plus oczywiście). W porownaniu do NwN2... no cóż, brzydka nie jest, ale też nie robi tak ogromnego wrażenia. Stąd obawy, ze jeśli gra długo nie wyjdzie, to i się zestarzeje, i w dniu premiery będzie po prostu jedną z wielu, anie wybijającą się. Co do nominacji do najlepszej gry itp, powiem tak: Doom''a 3 też nominowano... Na koniec chcę podkreślić, że celem tego postu nie jest dogryzienie CDP, po prostu chciałem wyrazić swoje obawy, i pokazać, że wsyztsko (choćby takie porownywanie Wiedźmina do innych wielkich tytułów) zależy od punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to trochę taka rozmawa ślepego z głuchym :) Ja wiem, jak Wiedźmin wygląda i jak się w niego gra, ale jestem "niebieski" więc wszyscy uznają to za czcze gadanie. Dlatego polecam ostatni ustęp z artykułu o STALKERze, też wielokrotnie przesuwanym tytule: http://www.gamespot.com/pc/action/stalker/news.html?sid=6164919&tag=topslot;title;1&om_act=convert&click=topslot. Długo robione gry potrafią zachować swe walory, głównie dlatego, że gra w procesie developingu jest cały czas udoskonalana. To nie tak, że on się starzeje i wygląda tak, jak w trakcie rozpoczynania prac. Zespół dostaje nowe narzędzia, pojawiają się nowe biblioteki danych etc. i wszystko to jest na bieżąco aktualizowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą. Takich gier było wiele, na przykład Half-Life 2... Było wiele zamieszania, podobno skradziono kod źródłowy... Ale po premierze okazało się, że gra jest kapitalna. Wiem, że CD Projekt RED to nie Valve, ale osobiście wierzę w powodzenie tego projektu i jego ogromny sukces. Bo Polak potrafi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A WOWa podobno 5 lat robili i jakoś nikt na grafę nie narzeka. Niektórych dopadła mania grafiki jak słyszę, że ktoś nie gra w grę bo ma słaba grafikę to mnie krew zalewa. A najlepsi są tacy co jęczą, że za słaba, a sprzętu co lepszą udźwignie nie mają.
A jeśli chodzi o grę na komórkę zawsze to jakiś rarytas dla fanów móc pograć sobie np w pociągu w mobilną wersje swojej ulubionej gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za podwójnego posta.
Stary czy Ty wiesz co mówisz?
To że gra jest robiona na silniku na którym była robiona jakaś inna nie znaczy, że to mod do gry. Widać Lineage 2 to mod do bodaj któregoś Unreal''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem co mówie...ale krowa, która dużo muczy, mało mleka daje.Ostro jest reklamowany Wiedźmin... a znając życie, nie zawsze gry reklamowane dośćdobrze, są dobre... poczekam do premiery, wtedy ocenie, i może zmienie swoje nastawienie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.01.2007 o 06:37, NLX napisał:

ale też nie robi tak ogromnego wrażenia. Stąd obawy, ze jeśli gra długo nie wyjdzie, to i się
zestarzeje, i w dniu premiery będzie po prostu jedną z wielu, anie wybijającą się. Co do nominacji
do najlepszej gry itp,


Z autopsji znam zjawisko (komentarze na kolejnych imprezach branżowych). Jednak szczerze mówiąc, to jest to rodzaj obaw który ma głębsze podłoże i warto tu co nieco wyjaśnić.

Na targach b. często się słyszy plotki, że jakaś dłużej tworzona gra wygląda średnio w porównaniu do jakiejś nowej "gwiazdy". Rzadko jednak bierze się pod uwagę, że ta dłużej tworzona gra, rzeczywiście niedługo się ukaże, przy czym olśniewająca gwiazda ukaże się znaaacznie później. To standardowy mechanizm twierdzenia, że coś się starzeje jeszcze przed wydaniem, czyli porównywanie prawie gotowych gier z zajawkami tych, które tak naprawdę pojawią się kilka lat później...

Inną sprawą jest, a nawet ważniejszą. Że są gatunki których głównym walorem jest bycie na technologicznym topie, czyli np. FPSy, czy samochodówki, a obok są gatunki, które ze względu na stopień skomplikowania rozgrywki powstają wolniej i ich główną wartością nie jest ilość poligonów na raz widocznych na ekrenie i zaimplementowanych featerów z kart graficznych, które w momecie premiery dopiero wchodzą na rynek i kosztują fortunę. Do tych gier należą zarówno produkcje Blizzarda, które okupują czołówki list przebojów, a o których czesem wręcz się mówiło, że są przestarzałe w momencie wejścia na rynek, takimi grami są też gry BioWare, seria Gothic i wiele innych. Nikt od Gothica nie wymaga ściagania się na grafikę z najnowszymi FPSami, bo nie o tu leży największa radość z zabawy.

Wiemy co powstaje na rynku RPG i sądzę, że Wiedźmin pod względem grafiki będzie w ścisłej czołówce RPGów, a sądzę, że atmosferą i klimatem (określanym bardziej artyzmem kreacji niż technologią) przebije wiele innych produkcji.

Co do zaś czasu tworzenia. Dragon Age Bioware zaczął powstawać prawie rok przed Wiedźminem i jak wszystko pójdzie zgodnie z naszym planem na rynku ukaże się rok po nim, więc z tym czasem produkcji nie jest aż tak źle.

Pozdr.
Michal
PS. Co do postu Jabola to minimum informacji wystarczy aby zrozumieć jak bardzo nieprawdziwe jest pisanie, że to"zwykły mod do NWNa..." (trochę tak jakby wszystkie gry powstałe na silniku unreala, były jego modami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować