Zaloguj się, aby obserwować  
Lord_of_the_force

Icewind Dale

1409 postów w tym temacie

Dnia 15.08.2008 o 00:58, Volvox napisał:

Mam pewien problem. Tworze Maga Specjaliste - sprawdzam w tabeli szkol przeciwnych, ze
Mistrz Przywolan jako szkole przeciwna ma Poznanie, ale jak zrobie takiego to na ekranie
wyboru czarow nie moge wybrac czasow Wywolania, a nie Poznania. Sprawdzalem i ta tabelka
w kilku miejsach jest bledna. Czy ktos wie gdzie znalesc prawidlowa?


Też to zauważyłem :/ Wydaje mi się, że spis zamieszczony w instrukcji do Icewind Dale II jest prawidłowy, chociaż w 100% pewności nie mam.

Na wypadek gdybyś tej instrukcji nie posiadał, daję screena odpowiedniej strony :)

20080815011546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem w TotL. Nie wiem co zrobić z tymi dźwigniami na wieżach. Przełożenie wszystkich nic nie daje, gdy przesuwam po 1 też nic. Co mam zrobić żeby przejść dalej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.08.2008 o 11:33, Dimin999 napisał:

Mam problem w TotL. Nie wiem co zrobić z tymi dźwigniami na wieżach. Przełożenie wszystkich
nic nie daje, gdy przesuwam po 1 też nic. Co mam zrobić żeby przejść dalej ?


Dostać się na dół każdej z wież i wykonać zadania Mistrza Wabienia ;) Ale, jak widzę, masz problem z tym pierwszym. To zacznijmy od początku.

Jesteś pewien, że ustawiasz dźwignie we właściwym położeniu? Wiesz o tym, że każda z dźwigni otwiera przejście na niższy poziom jednej z wież? (Czasem to przejście ciężko zauważyć na pierwszy rzut oka - są to schody pojawiające się w pewnym miejscu zamiast podłogi). I o tym, że każda dźwignia otwiera przejście w innej wieży niż ta, w której sama się znajduje?

Jeśli wiesz o tym wszystkim, a mimo to nie możesz przejść dalej, to chyba trafił Ci się jakiś paskudny bug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,zaczynam grac w ICWD . Nie wiem, jak pomóc Jhonenowi, z tą jego bezsennością.Czy żeby to zrobić, trzeba się wybrac na wyprawę Hrothagra, czy da się mu pomóc wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2008 o 21:19, Erykknesz napisał:

Witam,zaczynam grac w ICWD . Nie wiem, jak pomóc Jhonenowi, z tą jego bezsennością.Czy
żeby to zrobić, trzeba się wybrac na wyprawę Hrothagra, czy da się mu pomóc wcześniej?


Jak najbardziej da się to zrobić wcześniej. Może mała podpowiedź: udaj się w kierunku lewego dolnego rogu mapy, tak daleko aż dojdziesz na sam skraj jeziora.

PS. Zawsze dokładnie przeczesuj całą mapę, to Ci pozwoli uniknąć tego typu problemów w przyszłości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.09.2008 o 01:12, Yorguś napisał:

Jak najbardziej da się to zrobić wcześniej. Może mała podpowiedź: udaj się w kierunku
lewego dolnego rogu mapy, tak daleko aż dojdziesz na sam skraj jeziora.

PS. Zawsze dokładnie przeczesuj całą mapę, to Ci pozwoli uniknąć tego typu problemów
w przyszłości ;)

Dzięki za wskazówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy paladyn nie może rzucać czarów kapłańskich? Mój zwój jest pusty.Mam paladyna, ale słaby z niego wojak, ale myślałem, że będzie to nadrabiał po rzuceniu czarów itd. Jego staty to :

siła:15
zręczność: 12
kon: 15
int:8
charyzma:18
mądrość:14

jak grać paladynem w tej grze? Bo na razie pal wydaje się być postacią słabą, bardzo słabą, ale wiem, że taką nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:24, Erykknesz napisał:

Czy paladyn nie może rzucać czarów kapłańskich? Mój zwój jest pusty.Mam paladyna, ale
słaby z niego wojak, ale myślałem, że będzie to nadrabiał po rzuceniu czarów itd. Jego
staty to :

siła:15
zręczność: 12
kon: 15
int:8
charyzma:18
mądrość:14

jak grać paladynem w tej grze? Bo na razie pal wydaje się być postacią słabą, bardzo
słabą, ale wiem, że taką nie jest.


Paladyn zaczyna rzucac czar póóóźno, wtedy to te jego czary 1,2 czy nawet 3 poziomu nie robią żadnego wrażenia. Już lepiej inwestować w kapłana/wojownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.09.2008 o 19:28, Asthariel napisał:


Paladyn zaczyna rzucac czar póóóźno, wtedy to te jego czary 1,2 czy nawet 3 poziomu nie
robią żadnego wrażenia. Już lepiej inwestować w kapłana/wojownika.

Czyli Paladyn jednak jest słaby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:58, Erykknesz napisał:


>
> Paladyn zaczyna rzucac czar póóóźno, wtedy to te jego czary 1,2 czy nawet 3 poziomu
nie
> robią żadnego wrażenia. Już lepiej inwestować w kapłana/wojownika.
Czyli Paladyn jednak jest słaby?

W ostatnim rozdziale jest świetny mieczyk tylko dla niego, umie odpędzać nieumarłych... do czegoś sie tam nadaje, jako wsparcie dla 2 wojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2008 o 19:59, Asthariel napisał:

>
> >
> > Paladyn zaczyna rzucac czar póóóźno, wtedy to te jego czary 1,2 czy nawet 3
poziomu
> nie
> > robią żadnego wrażenia. Już lepiej inwestować w kapłana/wojownika.
> Czyli Paladyn jednak jest słaby?
W ostatnim rozdziale jest świetny mieczyk tylko dla niego, umie odpędzać nieumarłych...
do czegoś sie tam nadaje, jako wsparcie dla 2 wojów.

Jeśli chodzi o odpędzanie umarlaków, to w takim BG bardziej przeszkadzało niż pomagało, bo umarlaki były słabiutkie, to po co za nimi jeszcze biegać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 22:07, Erykknesz napisał:

Jeśli chodzi o odpędzanie umarlaków, to w takim BG bardziej przeszkadzało niż pomagało,
bo umarlaki były słabiutkie, to po co za nimi jeszcze biegać.

Jeżeli chodzi o Icewind Dale, to paladyn czy kapłan o wysokiej charyzmie gdy używa odpędzania umarłych - to np. 10-20 szkieletów zostaje rozerwanych w strzępy... Jakie więc bieganie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.09.2008 o 23:58, paweusz napisał:

> Jeśli chodzi o odpędzanie umarlaków, to w takim BG bardziej przeszkadzało niż pomagało,

> bo umarlaki były słabiutkie, to po co za nimi jeszcze biegać.
Jeżeli chodzi o Icewind Dale, to paladyn czy kapłan o wysokiej charyzmie gdy używa odpędzania
umarłych - to np. 10-20 szkieletów zostaje rozerwanych w strzępy... Jakie więc bieganie
?

No...mój kapłan o charyźmie 18 w BG odpędzał nieumarłych w ten sposób, że przed nim przez chwilę uciekały ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 17:49, Erykknesz napisał:

No...mój kapłan o charyźmie 18 w BG odpędzał nieumarłych w ten sposób, że przed nim przez chwilę uciekały ;/

Jak jak chadzałem sobie (nie pamiętam czy paladynem czy kapłanem) po grobowcach w Dolinie Cieni to przy odpędzaniu umarli zostawali rozrywani. To chyba krytyczne obrażenia musiałby wejść. Nie pamiętam już od czego poza charyzmą zwiększało się działanie odpędzania truposzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.09.2008 o 17:49, Erykknesz napisał:

No...mój kapłan o charyźmie 18 w BG odpędzał nieumarłych w ten sposób, że przed nim przez
chwilę uciekały ;/

To zależy na jakim poziomie był twój kapłan i jaki miał charakter. Kapłan o dobrym charakterze i poziomie powyżej 12, rozrywa nieumarłych na strzępy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2008 o 18:30, zebara napisał:


> No...mój kapłan o charyźmie 18 w BG odpędzał nieumarłych w ten sposób, że przed
nim przez
> chwilę uciekały ;/
To zależy na jakim poziomie był twój kapłan i jaki miał charakter. Kapłan o dobrym charakterze
i poziomie powyżej 12, rozrywa nieumarłych na strzępy.

Ja miałem złego kapłana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto mieć paladyna jako przywódcę drużyny, w niektórych sytuacjach rozszerza to opcje dialogowe. Ale tak ogólnie to jego przydatność dla drużyny jest nijaka, równie dobrze można mieć trzech wojowników z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2008 o 18:03, Arxel napisał:

Warto mieć paladyna jako przywódcę drużyny, w niektórych sytuacjach rozszerza to opcje dialogowe.

Bo z reguły paladyni mają wysoką charyzmę - jednak ich praworządne dobro sprawia, że odmawiają odebrania nagród za wykonane misje. Czarodziej o wysokiej inteligencji, kapłan z wielką mądrością czy Czarownik o wysokiej charyzmie byliby lepszymi liderami.

Dnia 11.09.2008 o 18:03, Arxel napisał:

równie dobrze można mieć trzech wojowników z przodu.

Dla mnie głupotą jest dawanie do drużyna więcej niż jednej osoby o danej klasie. Po co 2 wojowników np. ? Lepiej dać barbarzyńcę i woja - każda klasa ma unikalne cechy i w ten sposób drużyna się uzupełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować