Zaloguj się, aby obserwować  
Ashakel

Jak sprawić żeby XP wyglądał jak Vista? - O tuningu komputera na Vistę...

75 postów w tym temacie

nie polecam tiuningu xp na vista przez to może przestać działać internet i gry(po jakimś czasie) mi się tak zdarzyło i musiałem dysk przywracać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 15:03, Olamagato napisał:

> To nie jest o tiuningu Visty, zwłaszcza na Ubuntu
To był sarkazm. :)


tyle że nie na temat, czyli zwykly uzytkownik juz dostalby warna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak w tym Vista inspired czy jak to tam się nazywa zmienia się przezroczystość okien??
Jak by ktoś mógł to niech zamieści screena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem niestety, że wiele ludzi ma z tym problemy - odinstalowywując niszczą system, ponieważ mocno ingeruje to w system. Dla bezpieczeństwa zrób kop[ię zapasową!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.
Jest jakaś możliwość zrobienia sobie vistowego paska startu (jak i również tego paska na górze z przyciskami minimalizuj, przywróć i zamknij) bez potrzeby posiadania uruchomionych programów w tle? Chodzi mi o to, żebym mógł sobie zmienić to w ten sam sposób, co standardowe style Windows.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Akurat mam o tym jeden z działów na mojej stronce, niestety jeszcze nie gotowa, a więc jej nie znajdziesz ;P

Urywek:

Zmieniamy wygląd systemu
Aby upodobnić XP do Visty skorzystamy z kilku narzędzi. Pierwszym z nich jest darmowy Vista Transformation Pack 8.0.1. Zmienia on wygląd pulpitu, okien, ikon oraz dodaje kilka ciekawych funkcji. Podobny efekt można uzyskać używając narzędzia VistaMizer. W mniejszym stopniu (ale też z mniejszym obciążeniem) wygląd zmieni nam Vista Inspirat Ultimate 2.


Przeźroczyste okna
Jednym z charakterystycznych elementów nowego interfejsu Visty są przeźroczyste okna. Efekt ten dostępny jest również w Windows XP po zainstalowaniu programu Glass2k, ew. Crystal XP, który to dodaje funkcję Aero. Jeżeli chcemy tylko odświeżyć wygląd starych okien skorzystajmy z Vista Visual Styles Pack (6.0).


Niestety jeżeli chodzi o same animacje to nie wiem, który programik to dokładnie dodaje (jak coś to jeszcze poczytaj. Natomiast wiem, że Linux ma coś takiego od dawna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować