Zaloguj się, aby obserwować  
Ashakel

Jak sprawić żeby XP wyglądał jak Vista? - O tuningu komputera na Vistę...

75 postów w tym temacie

powiem jedno
OMG
po kiego czorta mi ładny wyglansowany system?
wolę maxymalną wydajność + duza funkcjonalność i plastyczność (ta funkcjonalność nie dla n00bóqw czy tych co dopiero kupią kompa, jak mnie wqrza centrum pomocy i inne takie gówna)
I dziwic się potem że dziórawy system jak spece męczą się nad wygladem i miliardem niepotrzebnych dupereli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2007 o 15:15, Iroks1 napisał:

powiem jedno
OMG
po kiego czorta mi ładny wyglansowany system?
wolę maxymalną wydajność + duza funkcjonalność i plastyczność (ta funkcjonalność nie dla n00bóqw
czy tych co dopiero kupią kompa, jak mnie wqrza centrum pomocy i inne takie g****)


Pozwoliłem sobie ocenzurować to rynsztokowe słówko. Wracając do tematu. Co wedłóg ciebie znaczy noob?
Przeszkadza Ci w czymś to że ktoś chce mieć ładniejszy pulpit? Mnie jakoś nie. Sprawdź chociaż na Wikipedii co to całe ''''noob'''' znaczy. Jak chcesz maksymalnej wydajności to używaj DOS-a :)

Dnia 09.05.2007 o 15:15, Iroks1 napisał:

I dziwic się potem że dziórawy system jak spece męczą się nad wygladem i miliardem niepotrzebnych
dupereli :/


Dla twojej wiadomości vista ma na pewno lepsze zabezpieczenia niż XP. A poza tym i tak wszyscy korzystają z lepszych antyvirów, nawet tych darmowych.

Aha żeby nie było-ja osobiście nie korzystam z takich programów i visty też nie mam. Po prostu mnie takie rzeczy nie kręcą. Ale jak ktoś lubi mieć ładniejszy system to przecież- ''''kto co lubi'''' i nie mam nic przeciwko takim rzeczom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Zainstalowałem Vista Transformation Pack 6. Wszystko jest ok, tylko jak włączam Firefoxsa cała strona startowa chodzi w dół i w górę. O co chodzi? Reinstalacja Firefoxsa pomoże? I jak bym musiał jeszcze raz instalować to zakładki by się usunęły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dodatki zmieniajce XP w Viste sa ciekawe. Jednak znacznie obciazaja system i zmiejszaja jego wydajnosc. Doswiadczylem tego na wlasnej skorze. Ale sam pomysl zmiany XP w Viste jest genialny

PS. Przepraszam za brak polskich liter, cos mi sie zwalilo. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W komputer świecie był program "Vista service pack" jakoś tak. Xp ma wtedy wygląd Vivty i ten kalendażyk i zregarek po prawej stronie. jest on darmowy czyli w necie też go można znaleść. Koniec problemu, rozwiązany, zamykamy :) Żart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 09:52, Dominik000 napisał:

W komputer świecie był program "Vista service pack" jakoś tak. Xp ma wtedy wygląd Vivty
i ten kalendażyk i zregarek po prawej stronie. jest on darmowy czyli w necie też go można znaleść.
Koniec problemu, rozwiązany, zamykamy :) Żart.


tak to prawda ale teraz jak zainstalowalem ten ptogram zamiast przy ładowaniu systemu winx xp mam podpis win vista bardzo smieszne nie ma co teraz to ja jestem ciekaw co sie stanie jak to odinstaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... ja niedawno przemieniłem wygląd z XP na Vistę, i efekt był, jaki był (oczywiście to nie aero)...
musze jednak przyznać iż są pewne (dosyć znaczne) wady.
Między innymi własnie to, że komputer działa wolniej, a po drugie... dwa dni po instalnięciu wyglądy visty system mi się sypnął, więc bardzo przepraszam- ale więcej takich przerubek nie robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2007 o 19:02, Vanmati napisał:

może ktoś już mówił ale zainstaluj Vista transformation Pack ale znajdz se opis wszystkich
bajeró bo to po angielsku

Oprócz tego jest również wiele bajerów, które da się zainstalować oddzielnie. W sieci są strony poświęcone właśnie tuningowi do Visty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nowego kompa i chce zrobić żeby mój XP wyglądał jak Vista i nie wiem czy jak sciągne vista transformation pack 7.0 z tej strony--> http://www.instalki.pl/programy/download/rozszerzenia_pulpitu/Vista_Transformation_Pack.php to czy będe miał ikony w języku polskim czy po angielsku i czy trzeba będzie coś jeszcze zainstalować, żeby wyglądem przypominało viste??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat jest dla osób, które chcą mieć Vistę w XP jak mniemam?
Dam więc kilka porad korzystając z Eksperta.

Pamiętajcie, że zmniejszy to wydajność!

Vista Transformation Pack - zmienia wygląd pulpitu, okien, ikon, również dodaje nowe funkcje.
Glass2k - program za pomocą, którego zmienimy przeźroczystość okien.
Polecane narzędzia:
WMP 11 - program do odtwarzania multimediów
Windows Defender - ochrania system (niestety bardzo słabo - zalecany dodatkowy antywirus)
Windows Desktop Search - wyszukiwarka plików dostępna z pulpitu (fajny bajer)
Alt-Tab Task Switcher - lepsze przełączanie pomiędzy aplikacjami, zawiera ich podgląd
Destop Sidebar - panel po prawej stronie ekranu, można go wyposażyć w wiele ciekawych funkcji
TopDesk - przełączanie okien jak z Visty (program płatny niestety)

Te funkcje zostały opisane w Ekspercie, może są jakieś inne. To tylko zalążek - więcej zrobię o tym na Gramsajcie w niedalekiej przyszłości.

Napisałem to dla osób, które chcą jeszcze bardziej upodobać się do Visty, a nie znają jej funkcji bądź programów zastępujących je w XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2007 o 09:23, DJ Danielus napisał:

Moim zdaniem w języku polskim. Tylko program od widoczków Visty jest po angielsku, a Windows
po Polsku.

Ok dzieki tylko zapomniałem się wczoraj o jeszcze jedną rzecz spytać. Czy da się to później normalnie odinstalować czy trzeba formata robić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Vista Inspirat 2 kiedyś była wersja 1 ale była gorsza bo nie uruchamiały się przez nią niektóre programy i gry a teraz wersja 2 zmienia również dzwięki i ma inny wygląd niż ten w wersji 1, bardziej podobny do visty, ta nakładka jest stabilna, niespowalnia kompa, bardzo polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować