Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Pytania o rozszerzenia plików (czym najlepiej otwierać...)

18 postów w tym temacie


Czym najlepiej otwierać rozszrzenie plików .swf i shockwave flash object
(pliki których nie moge otworzsyć są na moim komputerze)

PRoszsę o szybką pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze otworzysz je Internet Explorerem, FIrefoxem czy Operą (przeglądarkami internetowymi).

Po drugie poszukaj w sieci (dobreprogramy.pl?) odtwarzaczy plików swf.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.02.2007 o 09:30, Jackal-pl napisał:

Kiedy prubóje je otworzyć przeglądarkami internetowymi nic sie nie pikazuje (puste okno)


Potrzebujesz tego:
http://www.adobe.com/shockwave/download/download.cgi?P1_Prod_Version=ShockwaveFlash
(pamietaj zeby na tej stronie wylaczyc opcje - yahoo toolbar)

Firefox powinien automatycznie pobrac ten program (bez koniecznosci wchodzenia na ta strone)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 18:03, Zaskroń napisał:

Plik 10PL-DESKTOP-I386 co to za plik ?? Ściągnąłem linuxa i taki typ pliku i nie
wiem co to jest

Domyślam się, że jest to jakiś rpm, czyli pewnego rodzaju instalator linuxowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 18:03, Zaskroń napisał:

Plik 10PL-DESKTOP-I386 co to za plik ?? Ściągnąłem linuxa i taki typ pliku i nie
wiem co to jest


Zobacz czy to nie jest obraz płyty. Domyślam się, że to jest plik .iso Możesz użyć Nero do nagrania go na płytę CD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 18:15, Piterus_Von_Drackus napisał:

> Plik 10PL-DESKTOP-I386 co to za plik ?? Ściągnąłem linuxa i taki typ pliku
i nie
> wiem co to jest

Zobacz czy to nie jest obraz płyty. Domyślam się, że to jest plik .iso Możesz użyć Nero do
nagrania go na płytę CD

to nie .iso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 18:41, DJ Szlafrok napisał:

Może powiesz, jakie ma rozszerzenie? (o ile ma)

napisałem , nacisnąłem PPM na ikonie i właściwości i pisze "Plik 10PL-DESKTOP-I386"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 20:22, Zaskroń napisał:

> Może powiesz, jakie ma rozszerzenie? (o ile ma)
napisałem , nacisnąłem PPM na ikonie i właściwości i pisze "Plik 10PL-DESKTOP-I386"

nie masz włączonego ukrywania rozszerzeń znanych typów pików? to dość nie bezpieczna opcja, bo można uznać cośŧam.jpg.exe za zdjęcie (bo eksploler tylko jpg pokaże) i kliknąc bez sprawdzania antywirusem. Pozatym plik wygląda na uszkodzony, nie podoba mi się na nazwa (jak by brakowało początku (nazwy dystrybucji) i końca (rozszerzenia))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Linuksach plik bardzo często jest bez rozszerzenia i normalnie funkcjonuje. W Windach niby też jest to możliwe, ale się jakoś tego nie praktykuje.
_________________________________
@Zaskroń Wyjaśnij pewną kwestię. Ten plik jest:
a)jakimś programem, który chcesz zainstalować w linkusie;
b)dystrybucją pingwina, taką pobrałeś z sieci;
c)może czymś innym?
Podaj także rozmiar pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 20:40, Ciachoo666 napisał:

W Linuksach plik bardzo często jest bez rozszerzenia i normalnie funkcjonuje. W Windach niby
też jest to możliwe, ale się jakoś tego nie praktykuje.

wiem, bo sam Linuksa używam. Co zaś się tyczy windowsa, to chyba tylko tekstowych ;) sam jednak chyba przyznasz że tej nazwie czegoś brakuje (ja tam widze wersję programu (10) język (pl czyli polski) oraz architekturę dla której był kompilowany (i386). Brakuje natomiast jego nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:31, sig. napisał:

chyba przyznasz że tej nazwie czegoś brakuje (ja tam widze wersję programu (10) język (pl czyli
polski) oraz architekturę dla której był kompilowany (i386). Brakuje natomiast jego nazwy.

A desktop? Czyż to nie nazwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:33, Ciachoo666 napisał:

> chyba przyznasz że tej nazwie czegoś brakuje (ja tam widze wersję programu (10) język
(pl czyli
> polski) oraz architekturę dla której był kompilowany (i386). Brakuje natomiast jego nazwy.

A desktop? Czyż to nie nazwa?

może po prostu "domowa" dystrybucja Linuksa. wyraźnie pisze w 1 poście że go ściągał. biorąc pod uwagę wysoki numerek, obstawiam suse/opensuse (aktualnie jest chyba w wersji 10.3 najnowszy). inna sprawa że obrazy zwykle mają stosowne rozszerzenie, niezależnie od systemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2007 o 21:38, sig. napisał:

może po prostu "domowa" dystrybucja Linuksa. wyraźnie pisze w 1 poście że go ściągał. biorąc
pod uwagę wysoki numerek, obstawiam suse/opensuse (aktualnie jest chyba w wersji 10.3 najnowszy).
inna sprawa że obrazy zwykle mają stosowne rozszerzenie, niezależnie od systemu.

Chyba tak. Desktop - dla kompków domowych. Może wystarczy wsadzić do Nero, a on sobie poradzi. Zapewne to img bez rozszerzenia (miałem taki przypadek) lub inny obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować