Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 25.12.2009 o 12:29, Nufiko napisał:

Klasa Pancerza im niższa tym lepiej (najlepiej jak ma wartość ujemną)



przyznam że zawsze mnie zbijało z tropu to że klasa pancerza robi się minusowa...chyba powinno być tak że im więcej na siebie zakładasz tym masz większy pancerz, a nie mniejszy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeden z powodów dla których nie lubię tych nowych edycji :) ujemne klasy pancerza były czymś wyjątkowym co wyróżniało ten system a teraz jest tak jak we wszystkich cRPG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 20:20, Karharot napisał:

Jeden z powodów dla których nie lubię tych nowych edycji :) ujemne klasy pancerza były
czymś wyjątkowym co wyróżniało ten system a teraz jest tak jak we wszystkich cRPG.

Może i tak. Za to teraz prościej to wszystko zrozumieć zrozumieć. Rzuty na atak są znaaacznie prostsze, więc nie odstraszają potencjalnych nowych graczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 22:36, Mumin napisał:

Może i tak. Za to teraz prościej to wszystko zrozumieć zrozumieć. Rzuty na atak są znaaacznie prostsze, więc nie odstraszają potencjalnych nowych graczy :)

BG zebrało olbrzymią rzeszę fanów (i co ciekawe nawet dzisiaj zdarza się temu tytułowi przyciągać nowych graczy) więc aż takie straszne to to nie było :) Zresztą tak po prawdzie to zrozumienie mechanizmów systemu nie jest absolutnie niezbędne (można się tym zainteresować przy kolejnych podejściach do gry), wystarczy pamiętać że damage i bonusy do trafienia powinny być jak największe zaś KP jak najniższe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BG zebrało i nadal zbiera rzeszę fanów bo jego strona fabularna jak i pomysł jest tak oryginalny i doskonały iż ciężko mu się oprzeć :) Akurat odwrotny system KP i trafienia w stosunku do zasad 3.0 jest jednym z niewielu minusów baldura utrudniających wielu graczom zrozumienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2009 o 22:41, Karharot napisał:

BG zebrało olbrzymią rzeszę fanów (i co ciekawe nawet dzisiaj zdarza się temu tytułowi
przyciągać nowych graczy) więc aż takie straszne to to nie było :) Zresztą tak po prawdzie
to zrozumienie mechanizmów systemu nie jest absolutnie niezbędne (można się tym zainteresować
przy kolejnych podejściach do gry), wystarczy pamiętać że damage i bonusy do trafienia
powinny być jak największe zaś KP jak najniższe :)

No tak, wystarczy, ale jeszcze trzeba o tym wiedzieć, a np. instrukcja tego nie mówi, ludzie się przerażają ("Za skomplikowane to!") i nieraz nawet nie próbują grać, pozbawiając się tym samym świetnej rozrywki. Jak się już takiemu komuś wyjaśni o co chodzi, to okazuje się, że wcale nie takie trudne to wszystko, ale bez odpowiedniego wprowadzenia - naprawdę można się zrazić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja tylko jeszcze dodam że jak kiedyś zrobiłem sobie dłuższą przerwę od BG, a potem wgrałem sejwa i spojrzałem na pancerz maga, to przynajmniej kwadrans dochodziłem dlaczego ma taki "słaby", bo minusowy, pancerz :P
dopiero po kwadransie zauważyłem że to dobrze, a nie źle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kilka razy natknąłem się na pewnego chyba buga mianowicie chodzi o to, że po tym jak jeden z członków drużyny pada nieprzytomny pod wpływem zdaje się śmierdzącej chmury (takie zielone opary) to po ustaniu czaru i przebudzeniu nie jest w stanie się ruszyć (jakby go coś blokowało) trafiłem na ten bug już chyba ze 4 razy. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Druga sprawa to czy to normalne, że jak mam pierścień wolności i buty szybkości u jednej postaci to po wczytaniu sejwa porusza się z normalną prędkością, ale wystarczy zdjąć z niej buty i pierścień i założyć jeszcze raz aby oba efekty działały dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 13:13, Nufiko napisał:

Ostatnio kilka razy natknąłem się na pewnego chyba buga mianowicie chodzi o to, że po tym jak jeden z członków drużyny pada nieprzytomny pod wpływem zdaje się śmierdzącej chmury (takie zielone opary) to po ustaniu czaru i przebudzeniu nie jest w stanie się ruszyć (jakby go coś blokowało) trafiłem na ten bug już chyba ze 4 razy. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

Śmierdząca chmurka ma czas trwania określony, ale efek jest nieco spowolniony więc jeśli postać padła pod koniec działania to nawet po zniknięciu obłoku jeszcze jakieś 6s może poleżeć i nie ma w tym nic niezwykłego.

Dnia 03.01.2010 o 13:13, Nufiko napisał:

Druga sprawa to czy to normalne, że jak mam pierścień wolności i buty szybkości u jednej postaci to po wczytaniu sejwa porusza się z normalną prędkością, ale wystarczy zdjąć z niej buty i pierścień i założyć jeszcze raz aby oba efekty działały dalej.

To normalne - w baldurze swoboda zdejmuje efekty wpływające na szybkość, tak negatywne (spowolnienie, pajęczyna) jak i pozytywne (przyśpieszenie). Polecam przełożyć któryś item do innej postaci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 13:29, Tuldor1 napisał:

Śmierdząca chmurka ma czas trwania określony, ale efek jest nieco spowolniony więc jeśli
postać padła pod koniec działania to nawet po zniknięciu obłoku jeszcze jakieś 6s może
poleżeć i nie ma w tym nic niezwykłego.


Też bym się nie dziwił gdyby postać leżała i miała odpowiednią ikonkę, ale u mnie się zdarzyło że postać już wstała, przyjmowała normalnie rozkazy, ale nie mogła się ruszyć z miejsca jakby ją przymurowało i trwało to dobre kilka minut (chyba nawet z 10) i pomogło w jednym wypadku odłączenie i podłączenie postaci do drużyny, a i tak zadziałało dopiero za którymś razem. Kiedyś wcześniej to miałem tak unieruchomione 2 postaci (mogły wykonywać każdą inną akcję poza chodzeniem)

Dnia 03.01.2010 o 13:29, Tuldor1 napisał:

To normalne - w baldurze swoboda zdejmuje efekty wpływające na szybkość, tak negatywne
(spowolnienie, pajęczyna) jak i pozytywne (przyśpieszenie). Polecam przełożyć któryś
item do innej postaci


Problem (albo raczej trik) polega na tym, że postać może posiadać na raz i pierścień swobody ruchów i buty szybkości i oba efekty działają na raz, ale po wczytaniu sejwa muszę ją jeszcze raz przeekwipować aby przyspieszenie biegania znów działało razem ze swobodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2010 o 13:43, Nufiko napisał:

Też bym się nie dziwił gdyby postać leżała i miała odpowiednią ikonkę, ale u mnie się zdarzyło że postać już wstała, przyjmowała normalnie rozkazy, ale nie mogła się ruszyć (...)

Cóż, w takim razie to jakiś bug i to dość dziwny... pierwszy raz taki spotykam

Dnia 03.01.2010 o 13:43, Nufiko napisał:

Problem (albo raczej trik) polega na tym, że postać może posiadać na raz i pierścień swobody ruchów i buty szybkości i oba efekty działają na raz, ale po wczytaniu sejwa muszę ją jeszcze raz przeekwipować aby przyspieszenie biegania znów działało razem ze swobodą.

Wiem, to trik mały który się stosuje z uwagi na to com napisał wcześniej.. mimo wszystko bywa to dość upierdliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie dotyczące "Pomocnej Dłoni" o ile się orientuję powinny być trzy piętra, lecz u mnie są dwa dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gospoda ma trzy poziomy: parter, na który dostajemy się z zewnątrz i dwa piętra, do których prowadzą schody. Innych pięter nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, może źle coś zrozumiałeś odnośnie 3 pięter bo sam pierwsze o tym słyszę. Możliwe iż źródłem pomyłki jest fakt iż parter jest dość wysoki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 15:35, Tuldor1 napisał:

Potwierdzam, może źle coś zrozumiałeś odnośnie 3 pięter bo sam pierwsze o tym słyszę.
Możliwe iż źródłem pomyłki jest fakt iż parter jest dość wysoki :D


Pozwól, że coś Tobie zacytuje z poradnika dołączonego do Sagi Baldur''s Gate:

" Szlachcic mieszkający na trzecim piętrze gospody "2" pomyli cię ze służbą i odda do prania swoje złote pantalony."

Więc jak już sam nie wiem jak jest ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 15:47, Isildur napisał:

Pozwól, że coś Tobie zacytuje z poradnika dołączonego do Sagi Baldur''s Gate:

" Szlachcic mieszkający na trzecim piętrze gospody "2" pomyli cię ze służbą i odda do
prania swoje złote pantalony."

Więc jak już sam nie wiem jak jest ;]


Tak to jest z poradnikami. Nie można im wierzyć do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać tłumacz z "amerykańskiego" nie uwzględnił faktu że tam parteru nie uznają. Ew. zwiodły go dość wysokie schody przed wejściem (i uznał że na parter zejść się nie da).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 17:00, S1G napisał:

Widać tłumacz z "amerykańskiego" nie uwzględnił faktu że tam parteru nie uznają. Ew.
zwiodły go dość wysokie schody przed wejściem (i uznał że na parter zejść się nie da).

Owszem nie uwzględnił jeszcze jednej rzeczy osoba, która zleca nam oczyszczenie jej chaty z pająków powinna być o piętro niżej od tego szlachcica - według poradnika :D

Mam pytanie już związane z rozgrywką: jestem w drugim rozdziale i wypełniam poboczne questy ale Jaheira, cały czas wtrąca, że powinniśmy iść do Nashkel, ale wtedy zacznie się już kolejny rozdział a tego jeszcze nie chcę. będą jakieś konsekwencje jeśli tam nie pójdę po mimo nalegania Jaheiry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2010 o 17:05, Isildur napisał:

Mam pytanie już związane z rozgrywką: jestem w drugim rozdziale i wypełniam poboczne
questy ale Jaheira, cały czas wtrąca, że powinniśmy iść do Nashkel, ale wtedy zacznie
się już kolejny rozdział a tego jeszcze nie chcę. będą jakieś konsekwencje jeśli tam
nie pójdę po mimo nalegania Jaheiry?

Jaheira i Kalid powiedzą "papa" i tyle ich widziałeś. Pamiętaj - rozpoczęcie się nowego rozdziału to nic złego - kiedy go skończysz to twoja broszka. A po rozdziale 2 już żaden NPC nie będzie ci marudzić i uciekać :) Poza tym

Spoiler

Gdy zaczniesz rozdział trzeci i się prześpisz zdobędziesz dostęp do specjalnej mocy jaka może nieco ci ułatwi życie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować