Zaloguj się, aby obserwować  
Ajko

Baldur's Gate

4815 postów w tym temacie

Dnia 25.02.2006 o 22:08, Shadowtear napisał:

> Natrafiłem ostatnio na malutki problem grając w Baldura. Mianowicie zauważyłem, że ostatnio
> wszystko w BG wczytuje sie wolniej, trzeba dłużej czekać na zapisanie się gry. Any ideas?
Czy tylko to spowolnilo?
Moze plyta jest porysowana.

To odpada. To nie tłamczy wolnego zapisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 11:20, Don Lizak napisał:

Przeszedłem kopalnie aż do wyjścia na powierzchnię. Czy ta skrzynia jest w kopalniach? Może przeoczyłem.

Hmm, zapewne przeoczyłeś jedną grotę udając się od razu do wyjścia. W tej ostatniej lokacji jest wielka jaskinia na środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest maksymalna ilość punktów cech do wylosowania na początku gry?
Na przykład dla wojownika.
Z tego co pamiętam zasady AD&D to ilość punktów na te cechy to rzut trzema kośćmi k6 +10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do antivira to zawsze miałem ArcaVir 2005. Jednak podejrzewam, że to nie wina antivira, bo wcześniej też go miałem i nie ładowało/zapisywało mi się wszystko w BG tak wolno. Co do płyty - można się w niej przejrzeć (o Baldury dbam ;P), więc także myślę, że nie w tym problem. Save''y mam 3 - jeden auto, drugi quick, i trzeci slot przeznaczony jest na zapisywanie gry w ciekawych jej momentach, bądź gdy stoję na drodze jakiegoś wyboru. Nie mam pomysłów żadnych już, formata od A do Z też zrobiłem już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 17:55, Don Lizak napisał:

Udało mi się wyrzucić na start takie coś: 18, 14, 18, 10, 10, 18.
Czy to max?

Nie. Każda cecha to 3K6 (czyli 3-18 punktów) +-bonusy rasowe (elfy +1 do zręczności, -1 do kondycji, itd.), jeśli jakaś klasa wymaga większej liczby punktów w danej cesze, to się samo podnosi. Np. jak wyrzucisz paladynem 9 punktów, to i tak dostajesz 17 (chyba tyle musi mieć paladyn). Można też oczywiście ujmować punkty i dodawać gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myśle. Jest jakiś złodziej o złym charakterze doruwnujacy Imoen w umiejetnosicach? Jendego spotaklem w mapie z latarnia morksa, drugiego we Wrotach jak przylacza sie Edlotha ( barda z Knieji Otulisko) w posiadlosc Srebrnej Tarczy. BO w sumie BG przeszedlem juz z 5 razy, ale jakos nigdy nie zastanawialem sie nad tym :P A wogle to kurde ostanio Imoen gram jakos, ze ejst to chodzaca machina do zabijania. Ma więcej zabitych przeciwników od Kagain i mojego maga. Torszke lolwato, bo zawsze zlodziej sprowadzalem do wykrywania pułapek i przerywaniu magaom rzucanai zaklęć, a tu jedna Imoen moge za jednym razem zabić ze dwoch magów. O kors jak mam miksture niwidzialności ewentualnie buty szybkości i uciec za róg, krycie i raz jeszcze po plerach ( tak jako porada to jets dobra tatyka w kpalniach w w Otulisko, sprawdzałą się znakomicie) Dobra, rozpisałem się za bardzo :P Za bardzo lubię ta grę, można by dyskutować godzinami, bo zawsze skryje coś niesamowitego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 23:08, -Elk- napisał:

Tak sobie myśle. Jest jakiś złodziej o złym charakterze doruwnujacy Imoen w umiejetnosicach?

Hmm... nie ma. Ale możesz przyjąć Shar-Teel i dwuklasować ją na złodzieja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 15:53, Albatross napisał:

> Tak sobie myśle. Jest jakiś złodziej o złym charakterze doruwnujacy Imoen w umiejetnosicach?
Hmm... nie ma. Ale możesz przyjąć Shar-Teel i dwuklasować ją na złodzieja :P


Shat-teel? hm...? :D Nie słyszałem o takowej postaci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 16:52, -Elk- napisał:

Shat-teel? hm...? :D Nie słyszałem o takowej postaci :D


Shar-Teel - kobieta, człowiek, wojownik, choatyczny dobry

Sił - 18/58
Zre - 17
Kon - 9
Int - 14
Mdr - 7
Cha - 11

Spotkać ją można gdzieś na wschód od Swiątyni Beregostu (lokacja z bazyliszkami). Ciekawy char, feministka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 18:15, Albatross napisał:

Shar-Teel - kobieta, człowiek, wojownik, choatyczny dobry
Kon - 9

Swoją drogą, jak na woja, to ma masakryczną kondycję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2006 o 18:17, Albatross napisał:

Poprawka: chaotyczny zły naturalnie.

Fascynujące Chaotyczny zły = Feministka, chyba że to tylko moja skrzywiona wyobraźnia. W każdym razie gościówa jest taką złą wersja Minsca, lub Conana Barbarzyńcy. W tej lokacji gdzie można ją znaleźdź lepiej sie zaopatrzyć w zwoje ochrony przed petryfikacją, dzięki temu zaklęciu bazyliszki stają się praktycznie bezbronne :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1.Skad wy bierzecie te mody (linki)...
2.Za którym obrazem w "Hełm i Płaszcz" jest hełm Baldurana?
3.Jak zejść na poziom -3 w wieży Durlaga?
4.Jaki sprzęt jest wart polecenia i gdzie go szukać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 18:34, Shadowtear napisał:

1.Skad wy bierzecie te mody (linki)...

Do BG1? Za dużo tego nie ma (w porównaniu do BG2), a tylko niektóre są PL.
Największy mod to chyba będzie NTotSC zrobiony przez Aurelinusa.
NTotSC v2.01 http://iegmc.mirror.intermedia.com.sg/ntotsc/NTotSC_v_2.01.zip
Final Patch 2.01B http://www.isle.px.pl/_modules/NTotSC_Final_Patch_v_2.01.B.zip
Mod ten dodaje nowe zadania, przedmioty, postacie NPC i utrudnia samą grę. Zawiera w sobie poprawiony mod DSotSC.
Z mniejszych modów mogę polecić The Gray Clan, SlimeQuest, oraz poprawki Zeda Noceara (exp za rozbrajanie pułapek i otwieranie zamków)

Dnia 28.02.2006 o 18:34, Shadowtear napisał:

2.Za którym obrazem w "Hełm i Płaszcz" jest hełm Baldurana?

Na piętrze bodaj w górnym prawym rogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedynym sposobem jest zagranie BG1 na silniku dwójki. Są dwa mody, które to umożliwią: BG Trilogy lub BGTuTu.
Nie wiem który jest lepszy, ale osobiście mam teraz zainstalowany BGT i nie narzekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować