Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Civilization IV + CivIV: Warlords - okiem Myszy

49 postów w tym temacie

Lucas the Great

Bywa, że autorzy zgłaszają redakcji, iż koniecznie muszą opisać jakąś grę. Zwykle jesteśmy ostrożni, jeśli w ich głosie słyszymy sam zachwyt. Ale w wypadku ostatniej Cywilizacji (zwłaszcza uzupełnionej dodatkiem) zachwyt jest usprawiedliwiony. Dlatego pozwoliliśmy Myszy napisać ten tekst. Kompozytor Dworzak i pies Łajka zapraszają do lektury!

Przeczytaj cały tekst "Civilization IV + CivIV: Warlords - okiem Myszy" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 17:10, In The End napisał:

Ahh w trójkę grałem sporo czasu, czy teraz też tak będzie? :)

Obawiam się, że tak, a nawet jeszcze gorzej, wciąga jak chodzenie po bagnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 17:11, Phelela napisał:

Nom fajnie wyglada ta mapka zachecila mnie do przeczytania tego bardzo fajnego tekstu :)

Ha, mnie też :) Chcę sobie zobaczyć screena, a tu mi się tekst otwiera, to w końcu go przeczytałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra, to niestety time killer. Nie radzę zapoznawać się z nią studentom pierwszego roku, ani maturzystom. Efekty moga być opłakane. ;) Jest to jedyna wada tej gry.

W tekście jest napisane, że do opanowania gry potrzebna jest godzina. Wg mnie potrzebna jest sekunda. Ta, która decyduje o włączeniu gry. To jedyna gra, która na początku rozgrywki daje tylko wybór kierunku ruchu pierwszego osadnika, przez pierwsze 500 lat skomplikowanie gry przypomina warcaby, a pod koniec gry ilość możliwych kombinacji sięga trylionów. I wszystkie są zrozumiałe. Samo granie w tą grę jest jednocześnie jej samouczkiem (mimo, że osobny samouczek jest załączony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Majacym stare dobre przyzwyczajenia powiem tylko, ze zalewanie mapy osadnikami na poczatku gry juz nie skutkuje :-)

A gra wielka jest!

(Teraz czas na GalCiv 2 :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może jednak Civilization powróci na łono CDP .Gram w tą grę od I części ale IV nie miałem jeszcze okazji .Choć kasa leży odłożona to naprawdę żałuję że kto inny ją wydaje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

już od dłuższego czasu rozmyślam nad tą grą. podoba mi się w niej ta grywalność. grałem już w demo ale ten limit 100 tur :O ale niestety tymczasowo mój budżet jest na wyczerpaniu i muszę czekać na sponsora ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu grając w tą grę myśle sobie "a do 1 se pogram i ide lulać". Na zegarek spojrzałem gdy była 5 rano :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trójeczka cywilizacji była rewelacyjna :) Ale niestety teraz mogę sobie pozwolić na coś bardziej dynamicznego, ze względu na brak czasu :( Gdyby tak teraz kupić czwórkę i się cofnąć o te 7 lat...;>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że zagrałem w tą grę tylko po to aby sprawdzić co ludzie widzą takkiego w tej serii...

"Sprawdzanie" trwało jakieś 6 godzin...normalnie pożeracz czasu. Ta gra jest wielka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak tam z wyważeniem jednostek? dalej zdarza się mieczem zniszczyć czołg albo zawadzić piką o samolot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie w koncu sprawie ta gierke, jest w wersji Eng do kupienia za co chwala firmie Cenega, a i w Civ1 do dzis sie zagrywam, wiec moze czas zobaczyc czworeczke...

BTW Bardzo fajna recka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 18:12, Kris_bla napisał:

Chyba sobie w koncu sprawie ta gierke, jest w wersji Eng do kupienia za co chwala firmie Cenega,
a i w Civ1 do dzis sie zagrywam, wiec moze czas zobaczyc czworeczke...

Jak widać po screenach, Mysza też zdecydowanie preferuje niespolszczoną.Ja tak samo zresztą. Miły prezent dla starej gwardii, przyzwyczajonej do grania w Cywilizację po angielsku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2007 o 18:14, Lucas the Great napisał:

Jak widać po screenach, Mysza też zdecydowanie preferuje niespolszczoną.Ja tak samo zresztą.
Miły prezent dla starej gwardii, przyzwyczajonej do grania w Cywilizację po angielsku :)


I bardzo dobrze :-) Ja tez preferuje wszystkie gry po angielsku jesli oczywiscie ktos mi daje taki wybor ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować