Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2009 o 16:17, Jan_Czarny napisał:

Liczba pól za każdym razem jest zmienna (wszystko zależy od liczby wpisów( rows [ $ile
]) w bazie)

$ile=mysql_num_rows($wynik);

Wartości nie mogą być takie same w tych polach , a wartość wpisywana w polach jest ograniczana
od 0 - do $ile


Coś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele... Może ja jestem jakiś niekumaty, ale nadal nie potrafię zrozumieć co próbujesz osiągnąć. Może po prostu rozpisz algorytm/wklej tutaj kod żebyśmy mogli obniżyć trochę poziom abstrakcji w tej wymianie zdań? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi napisać w PASCALU jeden lub dwa z tych trzech programów?

8. Napisz program, który pozwoli zapisać do pliku elementowego LICZBY.DAT 30 liczb rzeczywistych wylosowanych przez generator z przedziału od <0,50>, a następnie wyświetli wszystkie elementy pliku

8. Napisz program, który wczyta do tablicy 10 liczb, a następnie stwierdzi czy któraś z nich się powtarza, a jeżeli tak, to ją wyświetli i poda liczbę wystąpień

8. Napisz program, który umożliwi wczytanie parametrów technicznych pięciu produktów spożywczych, a następnie wypisze dane artykułów, które spełniają podany warunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może zamiast liczyć na to, że ktoś odwali za ciebie brudną robotę, zapytasz o to czego nie wiesz i sam je napiszesz? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Może ktoś polecić jakąś dobrą książkę do programowania mikrokontrolerów? Taką dla początkującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 10:22, SiDi napisał:

Witam,
Może ktoś polecić jakąś dobrą książkę do programowania mikrokontrolerów? Taką dla początkującego.

A programowałeś w C? Bo jeśli nie to "symfonia" w łapska i lecisz. Potem kupujesz sobie jakiś gotowy zestaw AVR (DSP i ARM na początek odradzam). Do tego oczywiscie dokumentacja procka i schemat płytki. Dobrym procesorem na początek będzie ATMega 162, ale nie wiem czy są na niego jakieś gotowce. Musisz popytać w sklepach z elektroniką.
Oczywiście są podręczniki jak ten
http://www.lideria.pl/Mikrokontrolery-AVR-ATmega-w-praktyce-Rafal-Baranowski/sklep/opis?nr=73203
ale podręcznik nigdy nie zastąpi Ci umiejętności posługiwania się dokumentacją nawet w 1%, bo co procek to inne rejestry, flagi, przerwania itd. Z resztą jak odpalisz AVR studio, to zobaczysz, że każdy procesor ma swoją własną bibliotekę *.h.

O całkiem niezły starcik na 51 (oczywiście bez procka)
http://www.lideria.pl/Dydaktyczny-System-Mikroprocesorowy-DSM-51-Cwiczenia-w-jezyku-C-dla-mikrokontrolera/sklep/opis?nr=90480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2009 o 11:18, hans_olo napisał:


A programowałeś w C?


No ba. Gdybym tego nie robił, to bym nie pytał o mikrokontrolery ;]
Ogólnie szukam książki, bo w następnym semestrze będziemy się tym zajmowali.
Te książki, które poleciłeś chyba nie są aż tak dla początkujących. Sporo osób z różnych for poleca mi właśnie Mikrokontrolery dla początkujących P. Góreckiego i chyba w tą książkę się zaopatrzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 17:12, Vilmar napisał:

> Liczba pól za każdym razem jest zmienna (wszystko zależy od liczby wpisów( rows
[ $ile
> ]) w bazie)
>
> $ile=mysql_num_rows($wynik);
>
> Wartości nie mogą być takie same w tych polach , a wartość wpisywana w polach jest
ograniczana
> od 0 - do $ile

Coś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele... Może ja jestem jakiś niekumaty, ale
nadal nie potrafię zrozumieć co próbujesz osiągnąć. Może po prostu rozpisz algorytm/wklej
tutaj kod żebyśmy mogli obniżyć trochę poziom abstrakcji w tej wymianie zdań? ;)



W ajaxie spróbuje to uzyskać , ale coś czuje że coś zachrzanie w kodzie pewnie :P

bo chodzi mi o wyświetlanie obok pól informacji że ta liczba jest 2x i nie możliwości zapisania danych

jeżeli dane liczba się powtarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2009 o 14:43, SiDi napisał:

No ba. Gdybym tego nie robił, to bym nie pytał o mikrokontrolery ;]
Ogólnie szukam książki, bo w następnym semestrze będziemy się tym zajmowali.
Te książki, które poleciłeś chyba nie są aż tak dla początkujących. Sporo osób z różnych
for poleca mi właśnie Mikrokontrolery dla początkujących P. Góreckiego i chyba
w tą książkę się zaopatrzę

Jak dużo programowałeś w C, to nie ma co się niańczyć podręcznikiem dla początkujących. Ja przed nauką mikroprocków w C byłem kompletne zero i w sumie nadal jestem, ale w zastosowaniu dla procków jako tako sobie radzę po zaledwie paru lekcjach (nie jadę z podręcznikiem tylko z wykładowcą, którego wraz z kolegami namówiliśmy na dodatkowe zajęcia). Poprostu czasami zamist ustawiać jakąś zmienną/funkcję będziesz musiał ustawić jakieś wyjście/flagę/przerwanie i to cała różnica. A asembler to później, jak już ogarniesz podstawy działania procka. A i tak asemblera uzywa się do tych procków o najmniejszych możliwościach, ponieważ umożliwia on lepszą optymalizację programu. No ipowtarzam, oprócz paru wskazówek podręcznik niebędzie za bardzo przydatny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tylko JS i AJAX do walidacja pól formularza w locie.
Możesz zainteresować się biblioteką JQuery, jest świetna kiedy chcesz pisać coś w JS.
I nie zapomnij o tym, że mimo tego, że możesz mieć walidację przez JS, to musi być też powtórzona ta walidacja po stronie serwera przy pomocy skryptów php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.05.2009 o 03:47, hans_olo napisał:


Jak dużo programowałeś w C, to nie ma co się niańczyć podręcznikiem dla początkujących.


Właśnie mało mi się wydaje ;] Znam wszystko oprócz klas czy wskaźników, a wydaje mi się, że to będzie mi potrzebne już przy mikrokontrolerach dlatego zaopatrywać się będę w tą książkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wakacje... Dużo czasu wolnego, który można poświęcić na... naukę. Cóż chciałbym nauczyć się programowania (przede wszystkim podstaw), które mi to na przykład będzie potrzebne przy programowaniu procesorów. Właściwie to nawet nie wiem od czego zacząć - czy od C (C++ mam tu na myśli), czy od razu od AVR-GCC lub Bascom. Nie wiem i nie znam się, aczkolwiek jest mi to bardzo potrzebne. Proszę o porady i ewentualne opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś zna program który sprawdzi mi pisownie tekstu( darmowy) Np pisz e tekst wklejam do programu a on wyświetla błędy cos w rodzaju nowego gadu gadu gdzie sprawdza pisownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dowolny edytor tekstu (z darmowych np ten z open office, firefox w wersji co najmniej 2.

ps kapkę nie ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 16:26, S1G napisał:

dowolny edytor tekstu (z darmowych np ten z open office, firefox w wersji co najmniej
2.

ps kapkę nie ten temat

przykłady programów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanko czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrą książkę do nauki algorytmów tworzenia algorytmów od podstaw ? Jestem w liceum na rozszerzeniu informatycznym, ale ledwo to ciągnę. Chciałbym poduczyć się trochę w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki nietypowy problem - mianowicie, czy jest jakaś strona internetowa, gdzie podane są np. przykładowe programy do zrobienia? Bo programowanie to głównie praktyka, a jakoś sam nie potrafię sobie wymyślić jakiegoś wymagającego zadania z tej dziedziny ;)

PS Tylko bez przesady z poziomem trudności - zadanka typu "zrób engine lepszy od CryEngine" to wolałbym nie próbować :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować