Zaloguj się, aby obserwować  
UthersonL

Programowanie - pytania, problemy, przykłady programów

1812 postów w tym temacie

DX już działa (w Visual c++) :D
Zna ktoś może jakiś dobry kurs dx''a napisany w stylu http://directxtutorial.com/ (tj kawałki kodu, wyjaśnione wszystko, a potem połączone w całość. Tyle, że bez bajerów typu ''premium za $25'' ;] Gogolowane kursy wszystkie sprowadzają się do podania kawałków kodu, i 0 informacji jak tego czegoś użyć :/ (książki przeglądałem, to też, 1000stron o niczym przydatnym(z mojego pktu widzenia ofc))
Dokładniej chodzi mi o tą część premiumową z linku, czyli coś o grach (jakieś praktyczne, tutorialowe przykłady gierek w dx (czyli praktyczne wykorzystanie directInput, sterowania kamerą, ruch obiektów etc... to nie jest allegro gdzie można samemu do tego dojść w kilka chwil ;])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś z Was zajmował się kiedyś programowaniem robotów za pomocą Lego Midstorms? Chodzi mi głównie tutaj o RCX, czyli dzięki samemu "mózgowi" (modułom), robot pozostaje twórczością własną? RCX łączy się z kompem za pomocą iRDA (podczerwień). I pytanko, czy takiego robota można programowac w C++? Czy tylko i wyłącznie w NQC?
Z tego co czytałem NQC zawiera jedynie podstawowe instrukcje, a żeby stworzyc kod od początku według własnego upodobania należy użyc bardziej "doświadczonych" języków i stąd moje pytanie o C++.

Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mówił mi mój kolega który bawił się tym jako zadanie na studiach, to na pewno są biblioteki do Javy i do C++ które obsługują Mindstorm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.04.2009 o 21:25, Marrbacca napisał:

Z tego co mówił mi mój kolega który bawił się tym jako zadanie na studiach, to na pewno
są biblioteki do Javy i do C++ które obsługują Mindstorm :)

To super. Teraz tylko pytanie czy gdzieś można dostac RCX, bo jego następcą jest NXT, tyle że jego cena waha się do 1200 zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 22:26, Jan_Czarny napisał:

$zapytanie=''Select * From phpbb_user_group Where user_id=''$dane[''user_id'']''
and group_id=''$group_id'''';

Hmm co tu jest nie tak ?



Uzywasz znaku '' w zapytaniu SQL i do zaznaczenia tekstu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 22:26, Jan_Czarny napisał:

$zapytanie=''Select * From phpbb_user_group Where user_id=''$dane[''user_id'']''
and group_id=''$group_id'''';

Hmm co tu jest nie tak ?


Powinno być (wersaliki wstawione w celu poprawy wyglądu :)):
$zapytanie="SELECT * FROM phpbb_user_group WHERE user_id=''{$dane[''user_id'']}'' AND group_id=''{$group_id}''";

W powyższym zrobiłeś trzy błędy:
1. Jak string jest zamknięty w apostrofach, to wszelkie apostrofy wewnątrz niego powinny być escape''owane (''\'''').
2. String zamknięty w apostrofach nie rozpoznaje specjalnego znaku $, przez co zmienne nie są prawidłowo podstawiane (choć dzięki temu zamykanie stringów w apostrofach jest nieco wydajniejsze niż w cudzysłowach).
3. Nawet gdyby string był prawidłowo zamknięty w cudzysłowy, to odwołanie $dane[''user_id''] spowodowałoby błąd logiczny - język PHP rozpoznałby takie wyrażenie w taki sposób, że zapis [''user_id''] potraktowany zostałby jako część łańcucha, a nie indeks tablicy. Bardziej skomplikowane odwołania (takie jak wartości z tablicy) umieszczaj zatem w nawiasach klamrowych, albo, w ostateczności, zrezygnuj z apostrofów wewnątrz nawiasów kwadratowych (czyli "$dane[user_id]"), co zadziała, chociaż nie jest do końca poprawne i stanowi pewne drobne niebezpieczeństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.04.2009 o 23:13, Vilmar napisał:

> $zapytanie=''Select * From phpbb_user_group Where user_id=''$dane[''user_id'']''

> and group_id=''$group_id'''';
>
> Hmm co tu jest nie tak ?

Powinno być (wersaliki wstawione w celu poprawy wyglądu :)):
$zapytanie="SELECT * FROM phpbb_user_group WHERE user_id=''{$dane[''user_id'']}'' AND
group_id=''{$group_id}''";

W powyższym zrobiłeś trzy błędy:
1. Jak string jest zamknięty w apostrofach, to wszelkie apostrofy wewnątrz niego powinny
być escape''owane (''\'''').
2. String zamknięty w apostrofach nie rozpoznaje specjalnego znaku $, przez co zmienne
nie są prawidłowo podstawiane (choć dzięki temu zamykanie stringów w apostrofach jest
nieco wydajniejsze niż w cudzysłowach).
3. Nawet gdyby string był prawidłowo zamknięty w cudzysłowy, to odwołanie $dane[''user_id'']
spowodowałoby błąd logiczny - język PHP rozpoznałby takie wyrażenie w taki sposób, że
zapis [''user_id''] potraktowany zostałby jako część łańcucha, a nie indeks tablicy.
Bardziej skomplikowane odwołania (takie jak wartości z tablicy) umieszczaj zatem w nawiasach
klamrowych, albo, w ostateczności, zrezygnuj z apostrofów wewnątrz nawiasów kwadratowych
(czyli "$dane[user_id]"), co zadziała, chociaż nie jest do końca poprawne i stanowi pewne
drobne niebezpieczeństwo.



Dzięki , nie pomyślałem o wersalkach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z pętlą w php

<?php
include_once(''kernel!~.php'');
$group_id=''95'';
$sql="Select user_id From phpbb_user_group where group_id=''{$group_id}''";
$wynik=mysql_query($sql);
$ile=mysql_num_rows($wynik);



for ($i=1;$i<=$ile;$i++)
{
$dane1=mysql_fetch_array($wynik);
echo ''''.$dane1[''user_id''].''<br>'';
$sql="Select username From phpbb_users Where user_id=''{$dane1[''user_id'']}''";
$wynik1=mysql_query($sql);
$dane=mysql_fetch_array($wynik1);
Echo "$sql<br>"; // tu
$sql1="Insert into potm_guild_user (`user_id` ,`username` ,`checked` )VALUES (''{$dane1[''user_id'']}'', ''{$dane[''username'']}'', ''0'')";
$wynik=mysql_query($sql1);
Echo "$sql1<br>";
}
?>

skrypt działa jak należy do // tu

jeśli odpalę dalej siada pętla (wykonuje się tylko jeden insert)

Jak działa skrypt:

pobiera sobie z bazy 2 id , tyle akurat tam jest

np. (2 i 5)

następnie tworzy zapytanie
Select username From phpbb_users Where user_id=''2''

pobiera nazwę wot

Insert into potm_guild_user (`user_id` ,`username` ,`checked` )VALUES (2'''', ''wot'', ''0'')


powtórzenie pętli

Select username From phpbb_users Where user_id=''5''

pobiera nazwę test


Insert into potm_guild_user (`user_id` ,`username` ,`checked` )VALUES (''5'', ''test'', ''0'')


// ale zamiast działać jak opisałem to wykonuje tylko 1 zapytanie

tak to powinno wyglądać (po dodaniu echo)

Select username From phpbb_users Where user_id=''2''
Insert into potm_guild_user (`user_id` ,`username` ,`checked` )VALUES (''2'', ''wot'', ''0'')

Select username From phpbb_users Where user_id=''''
Insert into potm_guild_user (`user_id` ,`username` ,`checked` )VALUES ('''', ''test'', ''0'')

Nie wiem w jaki sposób wyeliminować problem
// Echo specjalnie dodawałem aby sprawdzić gdzie bug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2009 o 17:42, Jan_Czarny napisał:

Problem z pętlą w php


Proste, w linii:

$wynik=mysql_query($sql1);

Nadpisujesz sobie zmienną $wynik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2009 o 20:23, Vilmar napisał:

> Problem z pętlą w php

Proste, w linii:

$wynik=mysql_query($sql1);

Nadpisujesz sobie zmienną $wynik :)


Dzięki :)

A jak zabezpieczyć inne pole przed wpisaniem takiej samej wartości w co np, w polu x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2009 o 20:26, Jan_Czarny napisał:

A jak zabezpieczyć inne pole przed wpisaniem takiej samej wartości w co np, w polu x


Czego dotyczy to pytanie? SQL-a? PHP? Rozwiń myśl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 19:16, Vilmar napisał:

> A jak zabezpieczyć inne pole przed wpisaniem takiej samej wartości w co np, w polu
x

Czego dotyczy to pytanie? SQL-a? PHP? Rozwiń myśl :)


php (pole Formularza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 13:53, Jan_Czarny napisał:

php (pole Formularza)


Musisz to lepiej zobrazować bo nie rozumiem.

if ($_POST[''jedno_pole''] === $_POST[''drugie_pole'']) {
  echo ''Pole "pierwsze" musi mieć inną wartość niż pole "drugie"!'';
}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam, że może chodzić o zabronienie w ogóle możliwości wpisania takiej samej wartości do innego pola.
Jan Czarny - Aby dokonać czegoś takiego musisz zaprząc JavaScript do roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy. Korzystam z CodeBlocks przy programowaniu w C++. A właściwie korzystałem. Od pewnego momentu nie działa mi Build, Compile, Run. Nie jest to wina źle napisanego kodu. Po prostu klikam i nic się nie pojawia, żaden komunikat nawet, nic w Build Log. Przeinstalowałem, nawet system mam świeży, i nadal ten sam problem. Jest jakaś alternatywa do CodeBlocks ale nie dev? Może CB gryzie mi się z jakimś softem ale nic nie mogę innego odinstalować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2009 o 11:30, Galadin napisał:

Potrzebuję pomocy. Korzystam z CodeBlocks przy programowaniu w C++. A właściwie korzystałem.
Od pewnego momentu nie działa mi Build, Compile, Run. Nie jest to wina źle napisanego
kodu. Po prostu klikam i nic się nie pojawia, żaden komunikat nawet, nic w Build Log.
Przeinstalowałem, nawet system mam świeży, i nadal ten sam problem. Jest jakaś alternatywa
do CodeBlocks ale nie dev? Może CB gryzie mi się z jakimś softem ale nic nie mogę innego
odinstalować.


Najlepsza alternatywa to darmowy MS Visual C++ Express (do ściągnięcia ze strony Microsoftu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2009 o 22:02, Vilmar napisał:

> php (pole Formularza)

Musisz to lepiej zobrazować bo nie rozumiem.

if ($_POST[''jedno_pole''] === $_POST[''drugie_pole'']) {
  echo ''Pole "pierwsze" musi mieć inną wartość niż pole "drugie"!'';
}



Liczba pól za każdym razem jest zmienna (wszystko zależy od liczby wpisów( rows [ $ile ]) w bazie)

$ile=mysql_num_rows($wynik);

Wartości nie mogą być takie same w tych polach , a wartość wpisywana w polach jest ograniczana od 0 - do $ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować