Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Ściągnij muzykę z Prince of Persia: The Two Thrones

29 postów w tym temacie

Domek

Na stronie internetowej Inona Zura, kompozytora muzyki do gry Prince of Persia: The Two Thrones, znaleźć można trzy przykładowe utwory, jakie stworzył na jej potrzeby. Wraz z innymi jego pracami dostępne są pod tym adresem. Polecamy!

Przeczytaj cały tekst "Ściągnij muzykę z Prince of Persia: The Two Thrones" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepsi (przynajmniej wg mnie;) kompozytorzy muzyki z gier komputerowych:
1. Jeremy Soule (np. Icewind Dale, Neverwinter Nights)
2. Inon Zur (np. Throne of Bhaal, Icewind Dale II, Fallout:Tactics)
3. Michael Hoenig (seria Baldur''s Gate)
4. Mark Morgan (seria Fallout, Planescape:Torment)
5. warte polecenia są również ścieżki dźwiękowe z gier: Deus Ex, System Shock 2, Syberia czy serii Hitman - niestety nie przypominam sobie autorów...

Typujcie proszę inne propozycje - jestem miłośnikiem muzyki z gier i chętnie posłuchałbym innych wartych polecenia tytułów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 12:42, Pan Zbrodni napisał:

Typujcie proszę inne propozycje - jestem
miłośnikiem muzyki z gier i chętnie posłuchałbym innych wartych polecenia tytułów.


Do Hitmana to Jesper Kyd robil muzyke i byla rzeczywiscie niesamowita (mowie o dwojce w kazdym razie; w inne czesci nie gralem). Podobala mi sie tez w Rainbow 6: Rogue Spear (takie marsze wojskowe), muzyka w intrze do Mafii (i nie tylko, w grze tez byla niezla; czulo sie ten klimat lat 30. przy jazzowych piosenkach). Poza tym tzw. "main theme" z Gabriela Knighta, z Deus Exa i Falloutow jak juz wspomniales, a takze z Morrowinda (zapowiadala dluga przygode - tak mi sie w kazdym razie do dzis kojarzy) i Gothica (wzmagala poczucie niepokoju; klimat na samym poczatku w pierwszym Gothicu jest zreszta swietny, czesciowo dzieki muzyce). Dodalbym jeszcze wszystkie czesci Heroesow (chociaz pierwszej nie pamietam; tam robiony jest osobny utwor dla kazdego zamku i kazdego rodzaju "podloza" po ktorym sie poruszasz; dominuje taka muzyka operowa), a takze Arcanum (choc tu po dluzszym sluchaniu moze sie znudzic, albo wrecz zaczac wkurzac). Osobna kategorie stanowia gry "kosmiczne", do ktorych pasuje muzyka klasyczna/operowa (prawdopodobnie dzieki "Odysei" Kubricka kazdemu sie tak kojarzy) i tu wymenilbym Hegemonie: Zelazne Legiony oraz Ascendancy (ta druga gra jest bardzo stara i pamietam z niej tylko to, ze miala swietna muzyke :)). Oraz oczywiscie Gwiezdne Wojny.

Wiecej w tej chwili nie pamietam, ale jesli cos jeszcze mi sie skojarzy, to nie omieszkam dopisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-> Hegemon

Dziękuję. Warto posłuchać także muzyki z serii Warcraft (w każdym razie z części drugiej i trzeciej), niezły jest także soundtrack z Najdłuższej Podróży (do ściągniecia - legalnie - z oficjalnej strony ).

Uważam, że muzyka w grach jest bardzo ważna (buduje nastrój, potęguje wrażenia estetyczne itd) i niedługo (już;) stanie się przemysłem porównywalnym z tym znanym z filmowych soundtracków (znane nazwiska, skala przedsięwzięcia, prestiżowe nagrody).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 14:07, Pan Zbrodni napisał:

Dziękuję. Warto posłuchać także muzyki z serii Warcraft (w każdym razie z części drugiej i trzeciej), niezły
jest także soundtrack z Najdłuższej Podróży (do ściągniecia - legalnie - z oficjalnej strony ).


Nie ma za co. Przykro mi, ze nie wymienilem kompozytorow, ale zwyczajnie ich nie znalem. Zreszta to pewnie kwestia 20 minut googlania. Najdluzsza Podroz mam i przeszedlem wielokrotnie. Rzeczywiscie muzyka jest dobra (jak i cala reszta :).

Dnia 30.11.2005 o 14:07, Pan Zbrodni napisał:

Uważam, że muzyka w grach
jest bardzo ważna (buduje nastrój, potęguje wrażenia estetyczne itd) i niedługo (już;) stanie się przemysłem porównywalnym
z tym znanym z filmowych soundtracków (znane nazwiska, skala przedsięwzięcia, prestiżowe nagrody).


I rzeczywiscie, do wielu gier specjalnie komponowana jest muzyka u znanych artystow. I soundtracki z takich gier jak np. GTA wydaje sie osobno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 16:16, lampak napisał:

Czy dwóch tronów nie wydaje Cenega?


Na PS2 CDProjekt - spojrz na plan wydawniczy. Na Peceta rzeczywiscie dotad Cenega wydawala, ale moze i to sie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ooo super :) Zawsze lubiłem muzę tworzoną przez Inona Zura (IWD2, BG2, PoP 2&3, W40k DoD: Winter Assault), ma gość talent :) Nie twierdzę, że lepszy czy gorszy od Jeremy''ego Soule''a, bo oboje robią świetną muzę, aczkolwiek było kilka okazji żeby ich porównać (np w Warhammerze 40k - Dawn of War zdecydowanie bardziej przypadła mi do gustu muzyka niż w dodatku do niego, ale za to np w IWD2 czy BG2 była już o wieeele lepsza!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ooo super :) Zawsze lubiłem muzę tworzoną przez Inona Zura (IWD2, BG2, PoP 2&3, W40k DoD: Winter Assault

TO ON?! No więc naprawdę, zgadzam się, facet jest świetny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o muzyke do gier, to moze malo widzialem, ale nie znam lepszej niz ta z Knights of the Old Republic 1. Niestety nie pamietam kto komponowal ale na stronie gry powinno pisac jak ktos chce sobie sprawdzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry za podwojnego posta ale wlasnie sobie sprawdzilem kto robil muzyke to Kotora, a byl to nie kto inny jak Jeremy Soule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować