Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Hmm... Ciekawe :) Mi tam 7.10 działa dobrze, ale jak nowa wersja będzie stabilna to na pewno zamienię. A o co chodzi z tą stabilnością Compiza? U mnie jest bez problemu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 20:27, DJ Danielus napisał:

Hmm... Ciekawe :) Mi tam 7.10 działa dobrze, ale jak nowa wersja będzie stabilna to na
pewno zamienię. A o co chodzi z tą stabilnością Compiza? U mnie jest bez problemu....

gdy się troche eksperymentuje i da mu popalić potrafi się wysypać/zamulić kompa itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:24, czaja24 napisał:

gdy się troche eksperymentuje i da mu popalić potrafi się wysypać/zamulić kompa itd...

Mnie to jeszcze nie spotkało i mam nadzieję, że nie spotka.... Ostatnio miałem parę problemów ze wszystkimi systemami (Linux i Windows), ale chyba już mu przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z neostradą na ubuntu 7.10 . Ściągnąłem ubuDSL i sterowniki do mojego modemu . Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją ,instalacja się skończyła i trzeba było uruchomić ponownie komputer. Lecz po ponownym uruchomieniu internet nie chciał się i tak połączyć :| Jakieś rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 10:23, AdiN2 napisał:

Mam problem z neostradą na ubuntu 7.10 . Ściągnąłem ubuDSL i sterowniki do mojego modemu
. Robiłem wszystko zgodnie z instrukcją ,instalacja się skończyła i trzeba było uruchomić
ponownie komputer. Lecz po ponownym uruchomieniu internet nie chciał się i tak połączyć
:| Jakieś rady?

wiem że nie powinienem tego robić ale sprawdź na www.ubunu.pl tam znajdziesz odpowiedź i pomoc na pewno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś miał problem z linuxem Ubuntu 8.04 64bit i ostrym przymuleniem kompa najprawdopodobniej jeest to wina procesu npviewer.bin - jest on odpowiedzialny za wyświetlanie animacji flasha (tak myślę) a że w wersjach 64bitowych dla linuxa flash player jeszcze nie jest stabilny... tak więc przechodzimy na monitor systemu i wyłączamy wyżej wymieniony proces

20080226125633

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Auroxa 9.2 , Knoppixa 3.2 i jakąś Mandrve (2007?)
ale nie przepadam za liunuxem :]

Ale niedługo kupuje 2 komputer to może na jednym zagości jakiś linux :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 13:03, sajmonhh napisał:

Miałem kiedyś Auroxa 9.2 , Knoppixa 3.2 i jakąś Mandrve (2007?)
ale nie przepadam za liunuxem :]

Ale niedługo kupuje 2 komputer to może na jednym zagości jakiś linux :]

no wlaśnie ja po przygodach z auroxem odszedlem od linuxów, później bawiłem się suSE - i bardzo mocno mnie rozczarował ten system po miesiącu uzywania mialem ochotę wyrzucić komputer. Mandrive widziałem tylkoo przez chwilę - efektowna owszem ale idzie w kierunku efekciarstwa i jest niby do gier(pomine to milczeniem). Aż w końcu siadłem na Ubuntu i siedzę nadal baardzo mi ten system pasuje, szerokie wsparcie spoleczności i coraz lepsza obsługa urządzeń(wersję 8.04 ALPHA5 udało się mi zainstalować na lapku - w końcu. na poprzednich 7.04 i 7.10 ta sztuka mi się nieudala na moim laptopie HP Pavilion), trzeba czasem się troche nagimnastykować żeby rozwiązać jakiś problem ale gdy się uda ma się wiekszą sadysfakcję że się czegoś nauczyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 17:22, DJ Danielus napisał:

Mam pytanko - czy da się w jakiś sposób zrobić upgrade systemu? Po prostu mam obecnie
Ubuntu 7.10, ale jak wiadomo - na dniach jest już wersja 8.

W managerze aktualizacji po opublikowaniu wersji stabilnej będzie opcja, dzięki której system automatycznie ściągnie niezbędne dane z sieci i sam się uaktualni.
Tak przynajmniej było w przypadku 7.04 -> 7.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmi to trochę głupio, ale jaki albo raczej gdzie zalogować się jako root? Mam problem - zainstalowałem skaner antywirusowy, ale kiedy chcę aktualizować pisze, że muszę być zalogowany jako root. Niestety o hasło roota się nie zapytał więc nie wiem jak zdobyć aktualizacje... :/
Proszę o pomoc!

PS. Mam Ubuntu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:24, czaja24 napisał:

> Hmm... Ciekawe :) Mi tam 7.10 działa dobrze, ale jak nowa wersja będzie stabilna
to na
> pewno zamienię. A o co chodzi z tą stabilnością Compiza? U mnie jest bez problemu....

>
gdy się troche eksperymentuje i da mu popalić potrafi się wysypać/zamulić kompa itd...


Imo dużo tu do gadania ma sterownik grafiki. Korzystam w pracy z Ubuntu 7.10 i Compiz Fusion przy grafice Intel''a (wsparcie 3D po AIGLX) i od premiery systemu nie miałem z nim żadnego problemu, zwisu itd... na laptopie podobnie, tyle że tu również zintegrowany Intel, tyle że Debian Lenny. Problemy miałem jedynie przy ATI, które jak wiadomo bywa problematyczne + wsparcie ma raczej średnie, choć po przesiadce na nVidię przyznam że nie wiem czy coś się tu ruszyło z obiecywanymi otwartymi driverami.

Pozdrawiam,
K.

DJ Danielus -> Przy Ubuntu wystarczy użycie sudo, aby uzyskać prawa root'a najszybciej z konsoli-
sudo su -
i Twoje haslo.
Przy innych distro bez aktywowanego sudo, po prostu
su -
i hasło root'a.
Możesz też przejsc do któregoś z terminali (CTRL+ALT+FX - gdzie X to liczba miedzy 1 a 6, a 7 powrót do X'ów) i po prostu się zalogować jako root :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 23:10, DJ Danielus napisał:

Zabrzmi to trochę głupio, ale jaki albo raczej gdzie zalogować się jako root? Mam problem
- zainstalowałem skaner antywirusowy, ale kiedy chcę aktualizować pisze, że muszę być
zalogowany jako root. Niestety o hasło roota się nie zapytał więc nie wiem jak zdobyć
aktualizacje... :/
Proszę o pomoc!

PS. Mam Ubuntu.

nie jestem pewny jak jest z ubuntu, ale wiem jak bylo w kubuntu - otoz nie ma konta roota :) Teoretycznie nie jest potrzebny, w praktyce sprawy wymagajace praw admina robisz komenda sudo (twoje haslo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 23:28, dobrakos napisał:

> Zabrzmi to trochę głupio, ale jaki albo raczej gdzie zalogować się jako root? Mam
problem
> - zainstalowałem skaner antywirusowy, ale kiedy chcę aktualizować pisze, że muszę
być
> zalogowany jako root. Niestety o hasło roota się nie zapytał więc nie wiem jak zdobyć

> aktualizacje... :/
> Proszę o pomoc!
>
> PS. Mam Ubuntu.
nie jestem pewny jak jest z ubuntu, ale wiem jak bylo w kubuntu - otoz nie ma konta roota
:) Teoretycznie nie jest potrzebny, w praktyce sprawy wymagajace praw admina robisz komenda
sudo (twoje haslo)


Owszem, jest konto root''a :) Jedynie brak tam hasła.
sudo su -
[twoje haslo]
passwd
[nowe haslo]
i już logujesz sie jako root na inne haslo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2008 o 00:50, Ecko09 napisał:

openSUSE 10.3


A środowisko graficzne jakie?
Najlepiej się to robi w menadżerze ustawień środowiska, czy jak to tam nazwać (w KDE zwie się to centrum sterowania). Jak masz grafę od Nvidii i poinstalowane od nich stery, to możesz też użyć narzedzia nvidia-settings. Jak sie nie da to zostaje, jak pisał wyżej AgayKhan edycja pliku /etc/xorg.conf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2008 o 23:21, Krondar napisał:

Imo dużo tu do gadania ma sterownik grafiki. Korzystam w pracy z Ubuntu 7.10 i Compiz
Fusion przy grafice Intel''a (wsparcie 3D po AIGLX) i od premiery systemu nie miałem
z nim żadnego problemu, zwisu itd... na laptopie podobnie, tyle że tu również zintegrowany
Intel, tyle że Debian Lenny. Problemy miałem jedynie przy ATI, które jak wiadomo bywa
problematyczne + wsparcie ma raczej średnie, choć po przesiadce na nVidię przyznam że
nie wiem czy coś się tu ruszyło z obiecywanymi otwartymi driverami.


otwarte drivery miało zrobić ATI, co do rozwiązań zintegrowanych od kilku dni dzialam na lapku bo jak pisalem wcześniej dopiero wersja 8.04 ruszyła akurat na moim laptopie, moze wcześniej zwyczajnie był problem z obslugą sprzętu teraz dziala i jak na razie compiz też zachowuje się stabilnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować