Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Dnia 13.02.2008 o 13:03, AdiN2 napisał:

Może mi ktoś powiedzieć czemu nie mogę zainstalować sterowników nvidi ? :\

a dałeś plikowi atrybut wykonywalny? pozatym nie jestem pewien czy to sh na początku jest potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2008 o 18:24, pendejo napisał:

> A istnieje możliwość zainstalowania ubuntu nie wypalając go na płytce? Bo niestety
mam
> zwaloną nagrywarkę i nagrywa z błędami :\

był taki programik co ściągał obraz ubuntu z neta i go instalował na wirtualnej partycji,
która w windowsie była widziana jako zwykły plik, problem z tym, że nie pamiętam nazwy,
no i ściągałoby ponownie. Ja polecam https://shipit.ubuntu.com/ się trochę czeka, ale
jest pewność, że płytki są dobre

jak chcesz moge Ci wyslać Ubuntu 7.04 lub kubuntu 7.04 ale wersje 64bit własnie płyty z canonical

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 14:09, sig. napisał:

a dałeś plikowi atrybut wykonywalny?


yyy...raczej nie . Jakbyś mógł powiedzieć jak to zrobić było by super bo na linuxie nie znam się kompletnie :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 14:16, AdiN2 napisał:

> a dałeś plikowi atrybut wykonywalny?

yyy...raczej nie . Jakbyś mógł powiedzieć jak to zrobić było by super bo na linuxie nie
znam się kompletnie :\

chmod a+x [nazwa pliku]. starczy wpisać początek nazwy, i wcisnąć tab to samo się uzupełni.
ps jaka dystrybucja? większość albo ma sterowniki do nvidii wbudowane albo jako pakiety w reprozytoriach (wpisz nvidia w systemowym instalatorze, powinny tam być). Ręczna instalacja sterowników może się skomplikować. mogą być (będą napewno jak twórca dystrybucji modyfikował jądro) potrzebne źródła dla twojego jądra, a także ręczna modyfikacji plików konfiguracyjnych x-ów.
pps przed rozpoczęciem instalacji musisz wyłączyć "tryb graficzny", Linux pozwala na różne rzeczy, ale grzebanie przy działającym programie przez inny się do takowych nie zalicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 14:22, sig. napisał:

ps jaka dystrybucja? większość albo ma sterowniki do nvidii wbudowane albo jako pakiety
w reprozytoriach (wpisz nvidia w systemowym instalatorze, powinny tam być). Ręczna instalacja
sterowników może się skomplikować. mogą być (będą napewno jak twórca dystrybucji modyfikował
jądro) potrzebne źródła dla twojego jądra, a także ręczna modyfikacji plików konfiguracyjnych
x-ów.


Mam ubuntu 7.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na szybko:
Mam openSUSE, stery + odpowiednie pakiety zainstalowałem z repozytorium. Po ponownym uruchomieniu pisze, że mam akcelerację 3D, ale gry słabo chodzą i się zawieszają. Czy trzeba też coś grzebać w trybie tekstowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć (takie krążyły przynajmniej kiedyś opinie) AIXGL przy grach dobre nie jest, bo robi grom konkurencję w wykorzystywaniu możliwości karty graficznej.
A może Twój komputer jest już za stary? U mnie np. KDE chodzi normalnie bez problemu. Ale aby w coś pograć, to szans nie ma. No chyba, że ktoś lubi oglądać przeskakujące klatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2008 o 14:25, AdiN2 napisał:

Mam ubuntu 7.10


ściągnij sobie envy http://www.albertomilone.com/nvidia_scripts1.html zainstaluje ci najnowszy sterownik (169 coś tam) automatycznie, w menadżerze sterowników własnościowych jest starsza wersja, lecz w pełni wystarczająca

czaja24 ja przecież pingwina na swoim kompie a płytek mam dosyć ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2008 o 20:23, AdiN2 napisał:

A istnieje możliwość zainstalowania ubuntu nie wypalając go na płytce? Bo niestety mam
zwaloną nagrywarkę i nagrywa z błędami :\

jak chcesz moge Ci wysłać płytki z ubuntu 7.04 lub kubuntu 7.04 od canonical oczywiście zrobię to za darmo, mam tylko wersje 64bity i zostało mi 10szt ubuntu i 2 szt kubuntu

pendejo pomylilem adresata;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh, udało się, jestem i żyje. :P
A na serio: czy ktoś tutaj siedzi w Gentoo obecnie? Mam ze 2 palące problemy. :P A dystrybucji już nie zmieniam bo wczoraj cały dzień instalowałem przez chroot (instalator coś nie mógł zainstalować systemu, więc wziąłem dziada ręcznie).

1.X-Fi extreme music... raczej mało kto nie ma z tym problemów... znalazłem na forums.gentoo.org howto do instalacji tego ustrojstwa ( http://forums.gentoo.org/viewtopic-t-587921-highlight-xfi.html ) ale... używać w tej dystrybucji ''make instal''l... ? Nie wiem jak to później będzie z np. emerge -uDv world. Może ktoś zna jakaś alternatywę?

2. 8800GT... po instalacji sterowników itd. i zmianie w /etc/X11/xorg.conf w drivers na ''nvidia'' Xy nie startują. Trzeba zmienić na ''vesa'' i chodzi... coś tam mu nvidia.ko nie pasuje o ile dobrze pamiętam. W najbliższym czasie wrzucę tu dokładniejszy opis, teraz nie dam rady. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem bardziej trywialny. Dotyczy KDE, a dokładnie opcji spakuj/rozpakuj (w zależności na co klikamy) w menu roziwijanym "prawoklikiem". Nie mam tego (mogę jedynie otwierać spakowane paczki programem Ark). Wie ktoś może jaki program (względnie, jakie zmienić ustawienia) za to odpowiada?

=>VaRIaT
Ech, Gentoo tylko próbowałem, ale sie poddałem (nie miałem wtedy dostepu do internetu, a ze słabą wiedzą na temat linuksów ciężko go było inaczej skonfigurować tak aby jako tako działał).
Co do xorg.conf. Chciałeś mu "zrobić" AIXGL? Jak tak, to czy próbowałeś to robić "standardowo", tj. poleceniami nvidia-xconfig?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>....

Dnia 14.02.2008 o 15:03, Dux napisał:

=>VaRIaT
Ech, Gentoo tylko próbowałem, ale sie poddałem (nie miałem wtedy dostepu do internetu,
a ze słabą wiedzą na temat linuksów ciężko go było inaczej skonfigurować tak aby jako
tako działał).
Co do xorg.conf. Chciałeś mu "zrobić" AIXGL? Jak tak, to czy próbowałeś to robić "standardowo",
tj. poleceniami nvidia-xconfig


Nah, teraz karta działa na ''vesa''. A chcę, żeby działała na ''nvidia''. A bez tego Compiz... Ale może to być dobry trop. Jak się emerge -uDv world skończy to sprawdzę. :)
Co ciekawe ten problem mam tylko na Gentoo, Ubuntu. Wcześniej nawet Xy nie startowały. Np. na Kasi, Fedora 8, Suse, Slackware tego nie było.

No, Gentoo bez neta... praktycznie nic sie nie da zrobić. Ja sobie tego nie wyobrażam. :)

Na gnomizm cierpię i nie umiem pomóc. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 13:41, VaRIaT napisał:

2. 8800GT... po instalacji sterowników itd. i zmianie w /etc/X11/xorg.conf w drivers
na ''nvidia'' Xy nie startują. Trzeba zmienić na ''vesa'' i chodzi... coś tam mu nvidia.ko
nie pasuje o ile dobrze pamiętam. W najbliższym czasie wrzucę tu dokładniejszy opis,
teraz nie dam rady. :]

napisze jak ja trochę magicznie i po szamańsku poradziłem sobie z kartą 8800 w ubuntu, nijak nie chciały startować Xy więc zrobiłem małe zamieszanie. Włożyłem do kompa kartę 6600gt postawiłem na niej linuxa włączyłem sterownik własnościowy nvidia a następnie włożyłem kartę 8800 i zaczęły Xy działać. Można się smiać ale działa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2008 o 11:13, czaja24 napisał:

napisze jak ja trochę magicznie i po szamańsku poradziłem sobie z kartą 8800 w ubuntu,
nijak nie chciały startować Xy więc zrobiłem małe zamieszanie. Włożyłem do kompa kartę
6600gt postawiłem na niej linuxa włączyłem sterownik własnościowy nvidia a następnie
włożyłem kartę 8800 i zaczęły Xy działać. Można się smiać ale działa:P

No wiesz - nie każdy ma 2 karty graficzne nVidii.... Sam zamierzam kupić 8800....

Edit:
Ubuntu 7.04 obsługuje kartę bezproblemowo na sterownikach 1.0-9755, zapewne przy ręcznej instalacji sterów nVidii 100.14.11 można by uzyskać większą wydajność (podobno ta seria kart nie jest jeszcze do końca dobrze obsługiwana na linuksie), ale zamknięte drivery wspierane przez Ubuntu wystarczają, aby CompizFusion (czy jak to się teraz nazywa) chodziło z wszelkimi efektami, bez zacinania się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kartę bezproblemowo na sterownikach 1.0-9755, zapewne przy ręcznej

Dnia 15.02.2008 o 11:17, DJ Danielus napisał:

instalacji sterów nVidii 100.14.11 można by uzyskać większą wydajność (podobno ta seria
kart nie jest jeszcze do końca dobrze obsługiwana na linuksie), ale zamknięte drivery
wspierane przez Ubuntu wystarczają, aby CompizFusion (czy jak to się teraz nazywa) chodziło
z wszelkimi efektami, bez zacinania się ;)


hmmm widzisz z linuxami może nie mam najwięcej doswiadczenia ale seria GF8x00 nie chciała startowac na Ubuntu 7.04 oraz 7.10 dopiero włączenie sterowników własnosciowych uruchamiało Xy a domyślnie sterowniki własnościowe są Wyłączone więc jak najpierw uruchomisz system jeśli włożony sprzęt nie jest domyślnie obsługiwany a zamiast trybu tekstowego masz monitor w stanie uśpienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować