Zaloguj się, aby obserwować  
Yester

Linux - temat ogólny - czyli wątek wyzwolonych

2419 postów w tym temacie

Może tu ktoś będzie wiedział o co chodzi. Pod linuxem nie ładuje mi stron. Net jest. Pinguje router, pinguje strony ale żadnej nie załaduje. Rotuer to usrobotics 9003. Bez routera na normalnym modemie od tp chodziło wszystko. Na win też wszystko jest. Dystrybucja jest nieważna bo czy to Gentoo 2007.0, 2007.0 x64, 2006.1, Ubuntu 64, Ubuntu to wszędzie to samo. Ja już nie mam pomysłu. Jest ktoś w stanie pomóc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 18:35, DJ Danielus napisał:

A dałeś ustawienie adresu IP przez HDCP?

DHCP. Ręcznie też niewiele pomogło. DNSy skonfigurowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, normalnie pingluje DNSy.
Przeglądarek tekstowych nie mam zainstalowanych, telnet mi nie działa. :)
Po wpisaniu ''emerge nvidia-drivers'' (na przykład), wykryje server, połączy z nim, ale będzie czekał na odpowiedz aż do timeout''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2008 o 23:28, VaRIaT napisał:

Przeglądarek tekstowych nie mam zainstalowanych, telnet mi nie działa. :)

A połączenia z serwerami SMTP i POP3? Jak to telnet nie działa? Co się dzieje po wpisaniu tej komendy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 08:56, Treant napisał:

> Przeglądarek tekstowych nie mam zainstalowanych, telnet mi nie działa. :)
A połączenia z serwerami SMTP i POP3? Jak to telnet nie działa? Co się dzieje po wpisaniu tej
komendy?

Bash krzyczy, iż command not found.
POP3 i SMTP pinglem mogę sprawdzić ale nie wiem czy pocztę ściągnie, raczej nie.
Zmiana MTU też nie przyniosła, żadnych efektów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2008 o 10:36, VaRIaT napisał:

Bash krzyczy, iż command not found.

A z płyty nie możesz doinstalować?

Dnia 31.01.2008 o 10:36, VaRIaT napisał:

POP3 i SMTP pinglem mogę sprawdzić ale nie wiem czy pocztę ściągnie, raczej nie.

Możesz ustawić konto w kliencie poczty i sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu wpisów wziętych z tego artykułu:
http://www.bsdguru.org/X.php?f=1040056
Chodzi mi mianowicie o te dwa:
ifconfig_ndis0="ADRES_IP ssid TWÓJ_SSID up"
defaultrouter="ADRES_IP"

Wiem, że to nie linux, ale akurat te kwestie chyba zbyt się nie różnią;) Siedziałem jakiś czas na DesktopBSD i postanowiłem wypróbować wreszcie "gołe" FreeBSD (wesrja 7.0-RC1). Niestety nie mogę uzyskać połaczenia z moją siecią. Mam łącze ADSL, gdzie komputer łączy się z reuterem bezprzewodowo. Sterownik do karty wifi jest na starcie w systemie i z tym problemów nie ma. Jast kwestia samego połączenia. W DBSC rzecz była prosta, choć nie koniecznie wygodna (centum sterowania->sieć-.urządzenia sieciowe->sieci bezprzewodowe->opcja "odśwież" ukazywała wykryte sieci bezprzewodowe->wskazać sieć i opcja "połącz"). Teoretycznie można to zrobić i tutaj (wystarczy doinstalować pakiet desktopbsd-tools). Tyle tylko, że (pewnie przez to, że to jeszcze wersja RC), pomimo zainstalowania w/w pakietu, to nie działa (po prostu nie chce mi wejść do zakładki urządzenia sieciowe-system nie reaguje na polecenie). Chcę więc spróbować inaczej, a może też dzięki temu nie będę się musiał tyle bawić po uruchomieniu komputera przed połączeniem z internetem. Powyższy opis dot. innej karty, wymagającej zreszta instalacji sterownika, ale moze coś sie uda z tego wyciągnąć:) I tak pierwszy wpis:
ifconfig_ndis0="ADRES_IP ssid TWÓJ_SSID up"
Cóż to jest owo ndis0? Czy aby, to nie jest oznaczenie urządzenia sieciowego? Ptytam, bo moja karta widniaje (polecenie "ifconfig") jako ral0 i jesli jest tak jak myslę, to raczej taki właśnie wpis powinienem zrobić.
Dalej "ADRES_IP ssid TWÓJ_SSID up". Tu mam największe wątpliwości, bo nie potrafię się rozczytać ile parametrów jest tu ujętych. Wydaje mi się, że tylko dwa - aders IP i nazwa sieci (z tym, że ja chyba o nazwę sieci nikogo prosić nie muszę, bo to moja wewnętrzna;). Plus polecenie "up". Ale też o jaki adres IP chodzi? Czy o adres routera, czy karty? Czszczególnie, że jest jescze ów drugi wpis: defaultrouter="ADRES_IP". Tu mi to wygląda po prostu na IP serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Autor artykułu użył ifconfig_ndis0, bo tak jest rozpoznawane urządzenie przez jego system. Adres IP dotyczy właśnie jego, zaś nazwa sieci bezprzewodowej określona jest na routerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 10:21, Treant napisał:

Autor artykułu użył ifconfig_ndis0, bo tak jest rozpoznawane urządzenie przez jego system.
Adres IP dotyczy właśnie jego, zaś nazwa sieci bezprzewodowej określona jest na routerze.

Czyli tak:
Pierwszy wpis, to nazwa sieci+IP karty sieciowej (jak sprawdzę do na winXP?)+up
Drugi wpis to IP routera (ten akurat znam na pamięć:)
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2008 o 10:24, Dux napisał:

Pierwszy wpis, to nazwa sieci+IP karty sieciowej (jak sprawdzę do na winXP?)+up

ifconfig_ral0="192.168.1.? ssid ? up"
Adres IP karty jest zależny od adresu IP routera, więc powyższy wpis jest poprawny dla routera o adresie zaczynającym się od 192.168.1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.02.2008 o 18:57, Hubi Koshi napisał:

Wiem że zabrzmię jak hipokryta, ale jednak aż się chce zakrzyknąć
IN YOUR FACE! Microsoft
http://nt.interia.pl/komputery/programy/news/armia-rezygnuje-z-windowsa,1 054508,53

W sumie czemu nie, zwłaszcza że Linux wbudowany w taki czy inny sprzęt nie będzie wymagał x-serwera ani graficznego GUI, a co za tym idzie będzie go można tak przyciąć że całość pójdzie na dużo wolniejszym (a więc i zużywającym mniej prądu, co się przekłada na czas działania) sprzęcie. Zwłaszcza jak dzięki otwartemu kodowi wojskowi informatycy "przytną go" pod konkretne urządzenie/zastosowanie (np usuwając z jądra sterowniki do sprzętu którego i tak tam niema).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I znalazłem przyczynę braku neta pod linuxami. Bez względu na to czy to Fedora, Slackware, Ubuntu, Gentoo, Arch czy nawet FreeBSD. Router. Po wywaleniu złomu i wsadzeniu D-Linka wszystko, o dziwo, chodzi jak trzeba. A nawet lepiej bo nie ma niewyjaśnionych padów neta. Dało sie zaobserwować, że inni mieli takie same problemy z tym routerem. Wiec odradzam kupować US Robotics. :)
I dzięki za zainteresowanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 23:10, VaRIaT napisał:

I znalazłem przyczynę braku neta pod linuxami. Bez względu na to (...) czy nawet FreeBSD.


FreeBSD to nie linux:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2008 o 23:40, Dux napisał:

FreeBSD to nie linux:P


Pfff... uczepił się jednego i teraz chodzi i potarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2008 o 15:20, rob006 napisał:

Pfff... uczepił się jednego i teraz chodzi i potarza :)


Grunt to stosowne akcja propagandowa:D
A tak w ogóle, to z treści posta danego przez VaRIaT''a wynika, iż on doskonale o tym wiedział. No ale ..... może ktoś nie wie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować