Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Dnia 12.01.2010 o 00:38, Grzech napisał:

A mBank ma dobre oprocentowanie? Nie, bo nie ma go praktycznie wcale. A wiesz dlaczego?
Bo mBank to internetowe konto właśnie w BZ WBK. Szokujące nieprawdaż?


Małe sprostowanie: mBank jest częścią BRE Banku, a nie BZ WBK. Po za tym do eKonta, na którym faktycznie nie ma oprocentowania, można dołożyć eMax (1%) i eMax Plus (4,1%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 12:42, Anjinsan napisał:

Małe sprostowanie: mBank jest częścią BRE Banku, a nie BZ WBK. Po za tym do eKonta, na którym faktycznie nie ma oprocentowania, można dołożyć eMax (1%) i eMax Plus (4,1%).


Widzisz. Nawet nie wiedziałem, że Niemcy wykupili mBank :/ Czyli co? Jedynym polskim bankiem pozostało PKO BP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 13:05, Grzech napisał:

Widzisz. Nawet nie wiedziałem, że Niemcy wykupili mBank :/ Czyli co? Jedynym polskim
bankiem pozostało PKO BP?


Uhmm, sorry, aż tak bardzo nie śledzę poczynań finansjery ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 13:05, Grzech napisał:

Nawet nie wiedziałem, że Niemcy wykupili mBank


Po prostu mają większościowy pakiet akcji :)

Zresztą jak powstawał mBank, to Commerzbank AG zwiększył udziały w BRE Banku do 50% -
czyli tak naprawdę nikt nikogo nie wykupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:20, szaq138 napisał:

Ja polecam Inteligo, ma parę minusów ale overall jestem naprawdę zadowolony ;P


mbank lepszy; wszystko to samo i bez stałych kosztów prowadzenia konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:23, Citkowsky napisał:

> Ja polecam Inteligo, ma parę minusów ale overall jestem naprawdę zadowolony ;P

mbank lepszy; wszystko to samo i bez stałych kosztów prowadzenia konta.


Ja szaty graficznej nie jestem w stanie zdzierżyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:23, Citkowsky napisał:

mbank lepszy; wszystko to samo i bez stałych kosztów prowadzenia konta.


Ja posiadam i jedno i drugie, i nie widzę żadnej różnicy. Poza tym w Inteligo płacisz tylko za utrzymanie karty - złotówkę miesięcznie. Też mi "koszty utrzymania konta" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:49, Grzech napisał:

>>>............


złotówka, złotówką ale w mbanku nie płacę dosłownie NIC za prowadzenie konto i za korzystanie z karty:)

szaq138

Szata graficzna ci nie odpowiada i dlatego wolisz inteligo? W takim razie nie mamy o czym rozmawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:12, Citkowsky napisał:

> >>>............

złotówka, złotówką ale w mbanku nie płacę dosłownie NIC za prowadzenie konto i za korzystanie
z karty:)

szaq138

Szata graficzna ci nie odpowiada i dlatego wolisz inteligo? W takim razie nie mamy o
czym rozmawiać.


No sorry, dla mnie grafika przekłada się na funkcjonalność wolę zapłacić 5 zł za prowadzenie konta i mieć ładnie wyglądającą adminkę do konta niż taką k.... jak w mBanku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:41, szaq138 napisał:

Ja szaty graficznej nie jestem w stanie zdzierżyć


Ja mogę to samo powiedzieć o internetowym tworze PKO.

Do tego przelewy nie są bezpłatne - a to jest duży minus jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:41, szaq138 napisał:

Ja szaty graficznej nie jestem w stanie zdzierżyć


Bank ma zarabiać, a nie wyglądać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:47, Choinix napisał:

Bank ma zarabiać, a nie wyglądać. :P


Przy takowych oprocentowaniach kont internetowych (ROR), nie ma mowy o zarabianiu :)
Szaq zarabia grubą kasę, dlatego woli ergonomiczne i ładnie wyglądające konto, nawet kosztem 2 zł na miesiąc.

@Citkowsky
Dla osoby zarabiającej, te 2 złote nie są dużymi pieniędzmi. Dla studenta czy ucznia może mieć to jakieś znaczenie. Dla mnie osobiście nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:56, Grzech napisał:

@Citkowsky
Dla osoby zarabiającej, te 2 złote nie są dużymi pieniędzmi. Dla studenta czy ucznia
może mieć to jakieś znaczenie. Dla mnie osobiście nie ma.


Burżuj!!! :P

Mi tam szata graficzna mBanku nie przeszkadza, prosta i przejrzysta, a samo konto bardzo sobie chwalę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:56, Grzech napisał:

Przy takowych oprocentowaniach kont internetowych (ROR), nie ma mowy o zarabianiu :)
Szaq zarabia grubą kasę, dlatego woli ergonomiczne i ładnie wyglądające konto, nawet
kosztem 2 zł na miesiąc.


Nie miałem na myśli samego konta ROR, a raczej możliwość inwestowania na giełdzie. Inteligo mi nie umożliwia kupienie akcji z taką łatwością. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 15:56, Grzech napisał:

Dla osoby zarabiającej, te 2 złote nie są dużymi pieniędzmi.


Wszystko zależy ile ta osoba zarabia, nie wszyscy mają tak dobrze, że są na "wikcie i opierunku"
u rodziców, a do tego sobie jeszcze dorabiają w różny sposób :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2010 o 14:20, szaq138 napisał:

Ja polecam Inteligo, ma parę minusów ale overall jestem naprawdę zadowolony ;P


Miałem. Uciekłem. Nikomu nie polecam. Być może coś się zmieniło od "moich" czasów w Inteligo, ale:

1) Opłaty za prowadzenie konta - to w końcu jest bank internetowy czy nie?
2) Nagłe i niespodziewane awarie systemu - mi się przytrafiły dwie, akurat w momencie, gdy potrzebowałem wypłacić gotówkę. Po telefonie do nich usłyszałem, że jest awaria i nie wiedzą, kiedy ją naprawią, bo nie potrafią (!) zlokalizować błędu.
3) Czekanie w kolejce do infolinii. Od tego "tudu-tudu-tudu" w słuchawce łeb mnie bolał, a jak już ktoś łaskawie odebrał, to zaraz odkładał słuchawkę - no bez jaj jestem klientem czy śmieciem?
4) Fałszywe karty jednorazowe. Kilka razy dostałem kartę kodów jednorazowych, której NIE zamawiałem i NIE miałem przypisanej na koncie. Do dnia dzisiejszego nie wiem skąd to się wzięło (ostatnio mój ojciec dostawał takie do konta PKO Inteligo i też nie wiadomo skąd one...).
5) Brak możliwości przejścia na kody jednorazowe via SMS. To była także jedna z istotniejszych rzeczy, które przekonały mnie do ucieczki z Inteligo.
6) Z jednej strony pisanie "jesteśmy bankiem podpiętym do PKO" (+ wypłaty z bankomatów PKO za darmo), a z drugiej jak coś siada to z PKO pieniędzy nie da się wybrać.
7) Przy okazji bankomatów - tylko z PKO można wybrać za darmo...
8) Z tego, co przed chwilą wyczytałem - brak kart MasterCard.
9) Nie wiem skąd to się bierze, ale płatność kartą w sklepach trwa niemiłosiernie długo (może to wina terminali)
10) Przelewy do banków za 1 zł. Śmiech na sali.
11) Wypłata gotówki z bankomatu za granicą - bodajże 2%

Czy dalej wymieniać? mBank, pomimo brzydszej grafiki strony (choć bardzo praktycznej), jest znacznie lepszym bankiem dla klienta indywidualnego (nie wiem jak oferty firmowe, bo narazie nie miałem potrzeby zakładania takiego konta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować