Zaloguj się, aby obserwować  
ferbi

Banki - który wybrać?

1131 postów w tym temacie

Orientuje się ktoś czy wpłaty pieniędzy na własne konto bankowe można dokonać w stoisku mBanku? I co trzeba mieć przy sobie - dowolny dokument tożsamości wystarczy? Wpłaciłbym przez pocztę ale wtedy przelew idzie 2-3 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 22:12, JackXPPL napisał:

Orientuje się ktoś czy wpłaty pieniędzy na własne konto bankowe można dokonać w stoisku
mBanku? I co trzeba mieć przy sobie - dowolny dokument tożsamości wystarczy? Wpłaciłbym
przez pocztę ale wtedy przelew idzie 2-3 dni...


A nie łatwiej przez wpłatomat? Bardzo prosto się wpłaca i jest praktycznie od razu na koncie. Zresztą wpłatomaty są prawie wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 22:21, Sabina_S napisał:

> Orientuje się ktoś czy wpłaty pieniędzy na własne konto bankowe można dokonać w
stoisku
> mBanku? I co trzeba mieć przy sobie - dowolny dokument tożsamości wystarczy? Wpłaciłbym

> przez pocztę ale wtedy przelew idzie 2-3 dni...

A nie łatwiej przez wpłatomat? Bardzo prosto się wpłaca i jest praktycznie od razu na
koncie. Zresztą wpłatomaty są prawie wszędzie.


Yy... Dzięki. Nawet nie widziałem, że coś takiego jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy zakładaniu konta bankowego, podałem złe dane, a mianowicie, e-maila. Podałem gmail.pl, zamiast gmail.com.
I teraz powstaje dylemat: czy się pokapują, i naprawią błąd za mnie, czy muszę dzwonić do Pekao i się tam płaszczyć przed nimi, żeby to pozałatwiać? Jak tak, to nawet nie wiem gdzie, czy pod jakim numerem.
Pomożecie ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się w sumie nie znam na tych sprawach, ale jak dla mnie to najlepiej zadzwonić na pierwszy lepszy (ten który najbardziej by pasował) numer, a oni najwyżej powiedzą, ze nie tu i Ci dadzą numer tam gdzie masz zadzwonić. Albo list wyślij.

Może i by się sami pokapowali, ale lepiej chyba się skontaktować.
Tu jakieś numery masz i adres: http://www.pekao.com.pl/kontakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idę do pracy i potrzebuje konta w banku. Z procentów nie będę żył więc zależy mi na minimalnych kosztach związanych z obsługą mojego numeru jak i wykonywaniem wszystkich transakcji i wypłat z bankomatów. Nie wiem co mogę jeszcze napisać. Kompletnie też nie znam się na różnicach między normalnym kontem a internetowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam konto młodzieżowe w PKO,czy mając konto mogę se zrobić konto online,żebym mógł np. kupić sobie kod online co przelewasz na online? Tzn.,że Ja ustnie wezmę w banku wpłacę kwotę itp. Ale online jest bodajże szybciej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę mBank - brak kosztów otwarcia i prowadzenia konta. Bezpłatne przelewy przez internet i wypłaty z bankomatów Euronetu i Cash4you (a całkiem sporo ich jest ;]). Jeśli nie przeszkadza ci wyłącznie internetowa obsługa konta i brak placówek, to nie widzę wad :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do postu rob006 dodam jeszcze, że mBank daje fajną kartę debetową: możesz nią normalnie płacić przez internet np. na Steamie, PSN. No i usługa mTransfer (choć tego typu usługę mają również inne banki). I do tego jeszcze proste w założeniu i użytkowaniu konto oszczędnościowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 20:21, rob006 napisał:

Bezpłatne (...) wypłaty z bankomatów Euronetu i Cash4you


Również z bankomatów BZ WBK ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 20:30, Anjinsan napisał:

Również z bankomatów BZ WBK ;)


Wiedziałem że z czegoś jeszcze, ale nie pamiętałem z czego. Nie przypominam sobie nawet żebym taki bankomat widział. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 20:35, rob006 napisał:

Nie przypominam sobie nawet żebym taki bankomat widział. :P


O, to mnie zaskoczyłeś. Nie twierdzę, że ich bankomaty są na każdym rogu ulicy, ale trochę ich jest. Hmm, przynajmniej w Poznaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 20:39, Anjinsan napisał:

O, to mnie zaskoczyłeś. Nie twierdzę, że ich bankomaty są na każdym rogu ulicy, ale trochę
ich jest. Hmm, przynajmniej w Poznaniu.


No ja jakoś nie miałem szczęścia. Nawet sprawdziłem gdzie w Lublinie są takie bankomaty, jest ich kilka, 2 nawet powinienem zauważyć bo bywam dość często w tamtych okolicach, ale jakoś ich nie dostrzegłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 20:35, rob006 napisał:

> Również z bankomatów BZ WBK ;)

Wiedziałem że z czegoś jeszcze, ale nie pamiętałem z czego. Nie przypominam sobie nawet
żebym taki bankomat widział. :P

Niestety nigdzie nie mogę znaleźć czy bankomaty Euronetu są w mojej okolicy, bo niestety na ich stronie nie ma wyszukiwarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym założyć konto młodzieżowe. No i wiadomo, zwracam się z prośbą o przestawienie mi plusów i minusów niektórych banków. Zależy mi na płatnościach internetowych, typu kupowanie na steam, gog.com itp. Oraz przelewy na inne rachunki, no ale to akurat wszystko ma :P Nie znam się za bardzo na tym. Oczywiście niezbyt płatne prowadzenie, oraz założenie konta. No i też dla mnie ważne, nie wiem czy to teraz standard, obsługa konta przez internet.

Trochę koślawo chyba opisałem, ale cóż, wiadomo o co mi chodiz chyba. Dziękuję z góry za odpisanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2010 o 20:09, Los_Emilos napisał:

Idę do pracy i potrzebuje konta w banku. Z procentów nie będę żył więc zależy mi na minimalnych
kosztach związanych z obsługą mojego numeru jak i wykonywaniem wszystkich transakcji
i wypłat z bankomatów. Nie wiem co mogę jeszcze napisać. Kompletnie też nie znam się
na różnicach między normalnym kontem a internetowym.


Polecam konto Direct w ING. Bezpłatne pod każdym względem, czyli prowadzenie konta, internetowe przelewy oraz co najważniejsze wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce za 0zł (wczoraj sam sprawdzałem i zero dodatkowych kosztów). Jest też w miarę sporo ich placówek i wpłatomatów - polecam z czystym sumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Ipko. 50 gr na miesiąc płacę bodajże za prowadzenie konta i chyba tyle samo za przelew, o ile coś płacę, za przelew, bo jak patrzę na historię rachunku, to nie widzę, by coś ubyło, prócz kwoty przelewu. Przelewy przez internet sprawnie idą. Kasę można wypłacać bez problemu z bankomatu. Wszystko elegancko. Od siebie polecam ten bank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto młodzieżowe w mBanku od długiego czasu i polecam, polecam, no i polecam. Prawie wszystko jest za darmo - prowadzenie, przelewy, czy też płacenie kartą przez Internet (np. wspomniany Steam). Ogólnie wszystko spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować